Премини към съдържанието
gibson58

Възтановяване на изтрити файлове на оригиналните им места?

Препоръчан отговор

Имам 1ТБ диск пълен с 750гб информация,която по грешка изтрих към половината от нея.Въпросът ми е ,има ли начин да се възтановят файловете както и където са си били? НА същите места и директории,защото са страшно много.Пробвах с RECUVA ,тя има подобна опция ,но не се възтановяват на предишните места,а се избира папка и в нея се прави оригиналната структура .Да,но става дума за десетки хиляди файлове,коет е невъзможнмо да се пренаредят ръчно.

Фала стана току що и не съм презаписвал нищо върху диска ,който не е системен,но имам папки свързани с разни програми.Ползва се уиндоус 7х64.Много ми е важна информацията и много моля за спешна помощ!

И знам ,че се прави бекъп,но фала стана точно при опит за бекъп... идва ми да псувам като ненормален!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Носи в специализирана фирма.Ти нищо повече не може да направиш. И бъди готов да си платиш за фала солидно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Престани да правиш каквито и да било интервенции по хард диска, защото ще си загубиш информацията безвъзвратно. Отиваш в една такава прекрасна фирма и там ще ти помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, gibson58 написа:

цена от 10лв. е за възстановяване на 1 GB данни.:D

Дадох му примерен линк. Вероятно ще трябва да го коригирам. Дай ти по-добър, че този вероятно е стар! А и ако сметнеш 750 гигабайта, по 10 лева май ще е страшно нали!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има доста непрофесионални и безплатни програмки които можеш да използваш, НО успехът ще е около 20-30, рядко 40+ процента. С остатъка от данните ще трябва да се простиш. С платените програми ще е около 60+ процента успеваемост. НО най-дборе е да идеш при когото трябва :)

1. TestDisk

2. Restoration

3. Disk Investigator

4. FreeUndelete

5. UndeletePlus - доста работа върши.

6. R-Studio 

7. ADRC Data

8. EaseUS Data Recovery Wizard Free

9. Avira UnErase

10. Puran File Recovery

11. Wondershare Data Recovery

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, gibson58 написа:

Значи няма такава програма,която да ги връща на оригиналните им места??

Не няма. И не защото не може - просто те са си там. Ти не си трил физически информацията - нали?

Цялата идея е, да се възстанови файловата таблица - кой файл, къде започва, къде свършва, къде са му частите.

При възстановяване се препоръчва възстановеното инфо да се записва на друго място, за да не се презапише невъзстановена информация. Но би трябвало да може да се възстанови и дървовидната сруктура на папките.

Виж, че Recuva показва и пътя до всеки файл

4.jpg   снимката е с илюстративен характер.

Ето още едни въриант - гледам никой не го е споменал. Kroll Ontrack

Не казвам да ходиш при тях - на сайта има Data recovery software, включително с пробен период.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още един вариант. Не съм то ползвал и не знам какво точно ще се получи, но все пак е някакъв шанс.

222.JPG

333.JPG

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв тип са файловете? Ако са примерно музика или снимки, по-добра идея според мен е да се възстановят на друг носител и да се мисли как да се наредят (има програми за организация и на двете), отколкото да се чудиш как още при възстановяването да си отидат на оригиналните места.

Да не пипаш носителя, от който искаш да възстановиш данни (или най-малкото да не пишеш по него), е едно от основните положения при възстановяване на данни, което само добавя тежест на аргумента.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен, най-добре е на друг носител да се възстановят данните, за да не се презапишат едни върху други и да се загуби информация.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, gibson58 написа:

.Да,но става дума за десетки хиляди файлове,коет е невъзможнмо да се пренаредят ръчно.

Би трябвало всички тематично свързани файлове да са събрани в папка с подходящо име. Така много по-лесно ще се работи след време, когато се забравят много неща.

442.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, B3M2W0 написа:

Би трябвало всички тематично свързани файлове да са събрани в папка с подходящо име. Така много по-лесно ще се работи след време, когато се забравят много неща.

Доколкото разбирам - не е въпроса, че не може, щото не знае кой файл за къде е. Просто когато са десетки хиляди - ръчното подреждане е ... зор работа. Като усилия и време.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Толкова много "материал" ако не е организиран добре, на практика е неизползваем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, jhoro написа:

Не няма. И не защото не може - просто те са си там. Ти не си трил физически информацията - нали?

Цялата идея е, да се възстанови файловата таблица - кой файл, къде започва, къде свършва, къде са му частите.

При възстановяване се препоръчва възстановеното инфо да се записва на друго място, за да не се презапише невъзстановена информация. Но би трябвало да може да се възстанови и дървовидната сруктура на папките.

Виж, че Recuva показва и пътя до всеки файл

4.jpg   снимката е с илюстративен характер.

Ето още едни въриант - гледам никой не го е споменал. Kroll Ontrack

Не казвам да ходиш при тях - на сайта има Data recovery software, включително с пробен период.

преди 10 часа, killchain написа:

Какъв тип са файловете? Ако са примерно музика или снимки, по-добра идея според мен е да се възстановят на друг носител и да се мисли как да се наредят (има програми за организация и на двете), отколкото да се чудиш как още при възстановяването да си отидат на оригиналните места.

Да не пипаш носителя, от който искаш да възстановиш данни (или най-малкото да не пишеш по него), е едно от основните положения при възстановяване на данни, което само добавя тежест на аргумента.

Всякакъв тип са,това са нещата ми събирани през годините.Подготвил съм отделен хард за възтановените данни.Благодаря за помоща на всички,но не мога да изпробвам всичкият софтуер поради големият размер и времето за възтановяване.Питах за някой конкретно ,кото е ползвал и знае,че може да се възтановят точно както и където са си били!Относно RECUVA  да ,възтановява структурата,НО в предварително заддена директория,не се връщат сами там където са си били.Мисля с нея да рискувам.

преди 10 часа, callpchelp написа:

Съгласен, най-добре е на друг носител да се възстановят данните, за да не се презапишат едни върху други и да се загуби информация.

Да,това ми е известно и не правя нищо с диска ,който е отделен твърд диск,ОС ми е на ССД.

преди 7 часа, B3M2W0 написа:

442.JPG

Всичките ми дискове и компютри са систематизирани и подредени,но както се каза по-горе ...твърде много са за ръчно подреждане,имам и много подпапки ,абе почти невъзможно.А да ходя във фирма за възтановяване не ми е опция хич,направо си отпада,защото не мисля да си продавам колата за да възтановя тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, gibson58 написа:

Всякакъв тип са, това са нещата ми събирани през годините. Подготвил съм отделен хард за възтановените данни. Благодаря за помоща на всички, но не мога да изпробвам всичкият софтуер поради големият размер и времето за възтановяване. Питах за някой конкретно, кото е ползвал и знае,че може да се възтановят точно както и където са си били! Относно RECUVA  да ,възтановява структурата, НО в предварително заддена директория, не се връщат сами там където са си били. Мисля с нея да рискувам.

Да,това ми е известно и не правя нищо с диска, който е отделен твърд диск, ОС ми е на ССД.

Всичките ми дискове и компютри са систематизирани и подредени, но както се каза по-горе ...твърде много са за ръчно подреждане, имам и много подпапки, абе почти невъзможно. А да ходя във фирма за възтановяване не ми е опция хич, направо си отпада, защото не мисля да си продавам колата за да възтановя тези неща.

Не съм казал да пробваш ВСИЧКИЯ разпростряняван софтуер - предложих ти конкретен продукт, на фирма която е  много сериозна.

Аз (за целта) съм си ги качил в няколко облака и ич не ми пука за физическите носители (хард- или софт- дискове)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да,разбрах те какво имаш предвид.Но този софт без да се закупи не може да се ползва,само скан дава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, gibson58 написа:

Да,разбрах те какво имаш предвид.Но този софт без да се закупи не може да се ползва,само скан дава.

Потърси в черните ''сергии''... ако ме разбираш ( ''замундската'' академия на неуките ). Не знам по какъв друг начин да ти подскажа. Или по руските сайтове :) за ''платената'' версия :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Hetman пакета ( uneraser, photo recovery, file repair ) -платена , но и ...."оправена" , това вади почти всичко и след формати и нови инсталации .

Recuva вади документи , някакви неща , но преди всичко за елементарни ситуации когато файловете са просто изтрити и от коша . Пробвана от мен за ситуации след формат на дискове , след нови инсталации - не става в 2/3 от случаите .

Горе посочения пакет е използван от мен лично в какви ли не случай - изтрити файлове , форматирани дискове , 1-2 нови инсталации с формати , при повредени файлове след възстановяването . , успеха и е винаги бил в 80% от случаите . Когато не е имало успех е било по причина на многобройни нови инсталации и безброй записи в директориите на загубените файлове или повредени физически дискове .

Успех !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал MiniTool Power Data Recovery от платените (аз лично съм я тествал и дори спасих файлове криптирани от CrypXXX v 3, които не променяха разширението на криптираните файлове за да затрудни откриването на типа на заразата). Безплатната версия спасява само до 1 GB данни, което е малко, но често има промоции за платената, където това ограничение го няма. Самата фирма има и инструмент за работя с дялове така че определено знаят какво правят и са наясно с материята. TestDisk/Photorec пък е една от най-добрите от безплатните...С нея направо съм спасявал изчезнал дял, а самия инструмент вече си има и GUI, което прави употребата на инструмента доста по-лесна и за начинаещи.

http://www.ghacks.net/2015/04/20/how-to-use-photorec-gui-to-recover-lost-digital-photos-and-files/

Класирани са и тук:

http://www.techsupportalert.com/best-free-data-recovery-file-undelete-utility.htm

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

как става това да се  завърнат изтрити файлове нали уж в коша и след това изхвърляне на коша КАК да направя така че като изтрия веднъж никога да не може да се върне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Yvan Sergeev написа:

как става това да се  завърнат изтрити файлове нали уж в коша и след това изхвърляне на коша КАК да направя така че като изтрия веднъж никога да не може да се върне ?

Трябва да се презапише празното пространство и да се почисти MFT (Master File Table) и евентуално дори да се стартира една дефрагментация на дяла. Това ще затрудни доста възстановяването на файлове или ако се възстановят те ще са неработещи. Сигурно в лабораториите на криминалистите ще могат да ги възстановят, но за защита от пишман специалисти е повече от достатъчно. Един CCleaner би свършил работа с опцията си Drive Wiper например. Може да се използва и програмата Eraser за изтриване на единични файлове.

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=46088

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

как става това да се  завърнат изтрити файлове нали уж в коша и след това изхвърляне на коша

КАК да направя така че като изтрия веднъж никога да не може да се върне ?

Ето така става

IqffArx.gif

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, jhoro написа:

Ето така става

IqffArx.gif

Това е ако в задачата се пита и как да не можеш да си ползваш диска повече (в който случай май ще му стига и просто да е "на въздух", без капаче).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С бързо сканиране успях да върна доста гиги,но колко са използваеми ще се разбере по късно.Въпросът ми е ,сега като ги копирам възтановените както са в оригиналната им структура и ги пейстна на старото място ,кое е по-добре да отметна за повтарящите се файлове,да ги презапише или да остави оригиналните?  Защото не знам дали когато се прекъсне процедурата по изтриване(както е в моят случай,аз почнах по грешка да трия с TeraCopy и се усетих към средата и прекъснах триенето) е възможно да остане файл наполовина изтрит?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.