Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Калин Карабойчев

Запис на VCD. Инструкции.

Препоръчан отговор

Всичко което си написал работи нормално, но когато един филм е на две части на втората част не тръгват субтитрите на записа или тръгват от началото на филмал.Изтрих субтитрите които са от първата част и като пуснах филма за преглед трънаха нормално във втората част но на записа нямаше субтитри,ако можеш помогни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мога да те разбера напълно,но ако е това за което си мисля:--за да разделиш филма на две използваи бутоните ,на които е изобразен клуч(след като си предвижил слайдера)-те предвижват и позиционират точно на основен фрейм(сяответно напред или назад)--ВИНАГИ втората част на филма триабва да започва с основен фрейм(ако разделяш с Virtual Dub) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах наново всичко стъпка по стъпка както си го описал, всичко е нормално картина звук субтитри,и като запиша диска субтитрите изчезват опитах с Virtual dub да запиша Save as AVI и всичко е нормално но трябват много дискове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами след Virtualdub,какво точно правиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам каква грешка правя но на хард диска всичко е нормално със записа и като го запиша с нерото субтитрите ги няма на CD смених различни модификации на неро няма разлика,а за този проба която правих с Virtualdub на CD записа всичко е нормално но мога да запиша 10 минути на един диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааааммммм!Та нали картина звук и субтитри са един файл!!!

А и тези "10 минути на диск"--нещо компресията ..................!

Или виж по настроиките на TMPGEnc.

За сега само толкова мога да ти к Публикувано изображение ажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после стана и моят звук. Благодаря ви . :clap :clap

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на AVI,DivX,VCD и всички други главоблъсканици със свалени по Интернет филми! Споделям и моя горчив опит с целия този процес. 1.При филми с обем около 700мв нещата стават по описаната тенология с SUBSSA,VirtualDub и NERO стига записа да се побира на 1CD след конвертирането във VCD.Но когато филма е на 2 CD както са голяма част от филмите рипнати от DVD и записани във XViD формат, тогава започват проблемите със деленето на филма на части за да се побере на примерно 3бр.CD от по 700мв.Въпросите са ми следните: 2.Филмът е записан на 2CD със вградени допълнително субтитри по познатия ни от по-горе метод.Звукът е наред със АС3 кодека.Как да се раздели на 3 части с инсталирани вече субтитри така че да се четат нормално във всяка част. 3.Субтитрите трябва ли да се вграждат след деленето на целия AVI файл на 3 части и последващото им вграждане и ако да как да се раздели sub файла така че съответната част да се интегрира в съответната част от AVI файла. 4.В Nero express vision деленето исъбирането е лесно но за съжаление след успешно приключване на транскодирането излиза съобщение за грешка и до там без запис. Приемам всакакви предложения за проба. С уважение към всички усилия Fanmovie

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това наистина е интересен прблем. За сега аз го решавам, като променям битрейта така, че да се хванат и SVCD-тата на 3 диска. Което разбира се не е удобно. Ще се радвам да чуя компетентно мнение по въпросаУспех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Kal,Как да сложа вече направения файл.vdr в tmpeg всеки път когато се пробвам се чупи програмата.(вече съм инсталирал handler) и пак се получава същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Kal, Как да сложа вече направения файл.vdr в tmpeg всеки път когато се пробвам се чупи програмата. (вече съм инсталирал handler) и пак се получава същото

Ми до сега не бях чувал за подобен проблем. 1. Пробвай да преинсталираш TMPEG-a (или потърси по - нова версия) 2. Ако не се оправи направо си преинсталирай Windows-a Нещо някъде ти е омазано ама не мога да знам точно какво :wors: Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотна страница си направил Калине.

Обачe амам проблем и много ми трябва твоята помощ.

Когато се опитах да отворяa avi-файла с VirtualDub излезна този надпис:

Couldn't locate decompressor for format "DX50" unknow

VirtualDub reqires a Video for Windows (VFW) compatible codec to dekompress video.DirektShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.

Ако знаеш за какво става дума страшно много те моля да ми помогнеш.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотна страница си направил Калине. Обачe амам проблем и много ми трябва твоята помощ. Когато се опитах да отворяa avi-файла с VirtualDub излезна този надпис: Couldn't locate decompressor for format "DX50" unknow VirtualDub reqires a Video for Windows (VFW) compatible codec to dekompress video.DirektShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable. Ако знаеш за какво става дума страшно много те моля да ми помогнеш.

1. Ако визираш мен за страницата аз не съм Марин :wors: 2. Ако си преведеш това което ти изписва сам ще разрешиш проблема си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато отворя филма с Виртуал Дуб неми дава грешката която дава когато се отварят повечето филми. Това значи че не е нужно да се прави .wav файл. След това обаче като го пусна няма звук. Когато пък му дам да ми направи .wav файл ми дава грешка. Абе до там съм. Това ми се случва. Някой може ли да ми каже защо. Мерси предварително.

Изписва ми следната грешка когато се опитам да му направя .wav

The reduested audio compression is not compatible with the input format. Check that the sampling rate and channel cont of the input match those of the requested format.

А някой знае ли как да се смъкнат субтитрите долу в черното поле. Благодаря на този който ще ми даде отговора.

Помагайте МОЛЯ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Кал

Последния път когато писах във форума си помислих, че си Марин защото тъкмо разглеждах една страница със същото(1:1) съдържание като твоя форум правена от някой си Марин Маринов(http://vcdhelper.hit.bg/).

Както и да е не това ми е въпроса.

Значи доколкото успях да разбера със скромните си познания по английски би трябвало да си инсталирам DivX

Но и след като го направих и се опитах да отворя авито с версията на VirtualDub към която има връзка от твоя форум но пак се получи сащия надпис:

Couldn't locate decompressor for format "DX50" unknow

VirtualDub reqires a Video for Windows (VFW) compatible codec to dekompress video.DirektShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.За сметка на това пък успях да го отворя със всички други версии на VirtualDub да обаче във всички останали версии когато отидеш на video format и се опиташ да избереш subtitle виждаш, че подобна опция липсва.Изглежда,че това става само с версията, която ти препоръчваш.

Ако знаеш какво е решението на моя проблем ще съм ти много благодарен, ако ми помогнеш, а ако не можеш здраве да е.

А междувпрочем поздраввам те за сайта, който си направил аз наскоро го открих и наистина ми е много полезен.

:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си изтеглил друга версия на Virtual Dub за да ти се появи Subtitle просто трябва да копираш папката plugins от тази версия която съм дал в тази която си изтеглил ти.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой знае ли как може да се смъкнат субтитрите долу в черната лента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
;) kal здравей да те попитам нещо всичко правя както трябва ама кво convert sub. в прозорчето където трябва да видя как изглеждат не ми пише на kilrelik пък съм го нагласил на kirelig. ако можеш да ми отговориш добре ако не можеш пак добре. :wors::wors::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kal здравей да те попитам нещо всичко правя както трябва ама кво convert sub. в прозорчето където трябва да видя как изглеждат не ми пише на kilrelik пък съм го нагласил на kirelig. ако можеш да ми отговориш добре ако не можеш пак добре.

За да се показва нормално кирилицата отвори .SSA фаила с Notepad или някой друг текстов редактор и намери в началото реда дето започва със "Style:" и замени на края му нулата с единица. След това запиши фаила и пробвай, би трябвало вече всичко да е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за полезния съвет! Въпрос - може би така направения диск да се чете от DVD-player, ако не може би ли помогнал да кажеш как можем от AVI-disk да го наппавим така че да се чете от DVD-player (говорим за DVD- система, а не компютър)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,благодаря за полезния съвет! Въпрос - Може ли така направения диск да се чете от DVD-player, ако не може би ли помогнал да каже как можем от AVI-диск да го направим така че да се чете от DVD-player (говорим за DVD- систела,  а не компютър)

Може готин , точно за това ги правим всички тези неща за да се гледат дисковете на DVD, а не на компютър , то на компютър си ги гледаме и без всичките тези изпълнения ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal може ли и от мен едно въпросче.Kажи ми може ли са ке направи dvd или нещо такова като vcd но на dvd диск.Aз имам и DVD PISA4KA и ще е яко ако мога да правя vcd на dvd диск.повечето филми стават на два че и на три диска и става кофти като гледаш един филм ,да ставаш три пъти нали ме разбираш? Aз ти писах преди че не разбирам много и затова ако задавам тъп въпрос не се смея много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да направя нещо но не стана значи преобразувах филм с TMPGE и после се пробвах да го запиша на Dvd но като ISO.нищо не стана.После го пробвах и по другите начини който са възможни на нерото с dvdpisa4kata.но пак нищо не стана правя ти с revrait и може би да е от това.моля те посъветвай ме нещо. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе хора, някой знае ли програмана с която може да се смъкнат събтитрите в черната лентa??????? :wors::ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.