Премини към съдържанието
Калин Карабойчев

Запис на VCD. Инструкции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Програмата ви работи за повечето от avi-тата, но срещам проблем с АС3.Изчетох и направих всичко изписано тук, но нещо може би не правя както трябва. Моля, помогнете!!!! Публикувано изображение

Сега пък нямам звук и незнам защо...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте всички главоблъскащи се фенове на VCD :clap , с помоща на KAI от известно време конвентирам avi във vcd и досега с доста добър успех около 30 филма.,имаше разбира се и такива,които така и не можах да конвентирам зради някакви си 2-3 мин разлика от видео и звук ,но на фона на всички тук проблеми моят май е дребничък. Както и да е : искам много да благодаря на kal за това ,че споделя своя опит ,и за това,че отговаря на тъпички :unsure: въпроси.

Kal,здравей!!! Все пак реших да изложа на показ и моят проблем и ще ти бъда благодарен ако ми помогнеш. Както казах благодарение на теб вече конвентирах доста филми,но на тези който излиза съобщението: 'VirtualDub has dedected an inproper VBR audio encoding in the source AVI file..... и т.н. звука се разминава с от 3-10 секунди.когато конвентирам аудиото (е възможно само ако го напровя преди да използвам опцията "Compression" и "conversion"),в противен случай не мога да го конвентирам и ми дава сл. грешка: The requested audio compression is not compatible with the input format . Check that the sampling rate and channel count of the input match those of the requested format . опитвам се да поправя грешката чрез

програмана TMPGEnc.,но д неуспех. Имаш ли някаква идея по въпроса? Благодаря!!!

Редактирано от aaliyah_st (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей хора пишете ве моля ви.Някой пробва ли е нещо по моя проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здавейте,искам да ВИ предложа една нова програма за правена на филми.

Тя е по-бърза и само с нея се прави всичко Изтеглетея от тук

Да добавя субтитри се вграждат с FFD Show за подробности в дата.бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей, здравейте!

Опитвам се да си реша и аз проблема ама имам нужда от помощ! Опитах да запиша VCD, но при отварянето на видео файла ми изписа 'VirtualDub has dedected an inproper VBR audio encoding in the source AVI file..... Опитах да конвертна аудиото както е обяснил и Kal, и записах новия файл. След това от VirtualDub -> file -> open video file пробвам да си отворя пак видео файла ама ми дава същата грешка като преди това, въпреки че вече съм сменила формата на аудиото. Как да го накарам да проработи? Не става и не става!

ПОМОГНЕТЕ МИ, МОЛЯ! Ако някой има идея какво може още да се пробва, ще му бъда страшно благодарна ако сподели! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До тук всичко е супер!!!,а сега дали ще се намери някой,който да обясни как се прави SVCD??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SVCD се прави по същия начин като VCD само на TMPG превключваш на SVCD а не VCD.Това е.Аз вече направих няколко но май излизат доста по-големи . Не знам дали трябва да е така. Кофти става като филма е на 2 диска и като го правишна SVCD не може да се събере на два диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите радвам се че има такива места откъдето човек да научи нещо ново иксам да попитам кал нормано ли е при 700мв avi file на vcd излизат 850-930мв не мога даги кача на диск давагрешка вади го и иска друг а минутите отговарят на тези на диска които слагам и евентуално как да ги свия още и друг въпрос-avi -та които имам съм ги свалял от диск повечето разделени на два диска ,имали възможност да събера от двата един цял avi фаил и сего да работя ,евентуално да ги разделя на 3 vcd-та.На всяко отваряне на avi bdr. сvirtualdub ми дава грещка за разминаване на звука,изтеглил съм програмата заAC3 филтри как да е добавя към virtualdub и дали след това последният проблем ще се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой знае ли защо образите излизат разтеглени?Главите на хората са като пъпеши.Има ли начин това да се оправи и ако да как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти Kal!Първо искам да ти благодаря за точното и ясно обяснениеn за това как да си направим филмите във VCD format.Два дни ми бяха необходими ,за да мога да разбера всичко както си описал,но в края на краищата се получи,направих си доста филми на VCD,за което ти благодаря. Но имам и един проблем,който се опитвам да разреша,но не мога и се нуждая от помощ.На няколко филма ми се случи следното: 1.конвертирам субтитрите, 2.конвертирам аудиото ,3.прикачвам аудиото и субтитрите ,4.създавам vdr файл ,5.и когато искам да отворя vdr файла с TMPGE ми показва следната забележка :".....vdr",fail can not open,or unsupported и така не мога да продължа нататък Ще ти бъда благодарен на теб или някой ,който може да ми помогне да се справя с този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснал ли си това:

Като разархивираш VirtualDub, в папката ще видиш един файл: AuxSetup.exe пусни го и после натисни бутона: Install handler и това е вече всичко трябва да ти е ОК . Забавлявай се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal !!! Хиляди благодарности,приятелю! Не знам един и същи човек ли сте с Маринчо от vcdhelper.hit.bg,или не ,но за това ,на което ни НАУЧИХТЕ, още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!!Със всичката му сърдечност!От тази вечер съм в сайта Ви .Трябва да кажа ,че доста време се лутах къде ли не,докато най сетне намерих това което търсех.Но от първия прочит на разговорите във форума, се набива неприятното впечатление, /нека не ми се сърдят останалите/,че се подхожда към самата идея твърде егоистично- всеки гледа да вземе повечко информация,да си свърши работата и толкова! Малцина гледам са тия, ноито са имали проблем,питали за неговото решаване и след това са споделили какво е станало.Т.е. няма я обратната информация! Мисля, че това не е правилно!Останали са във въздуха интересни въпроси като напр. разделянето на филмите на 3-4 части,обработка във SVCD,сваляне текста във долната лента,липсва като чели обсъждането на нови програми и т.н. А сигурен съм , че във форума има хора ,които знаят отговорите на различните въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как се разделя филмът на две части: Някои от стъпките вече са ви известни но ще ги повторим пак, а и ще научите нови неща.

1.Събиране на филма и субтитрите в един файл:

Самото събиране става с помоща на "VirtualDub" и "VobSub",като VobSub се явява като плъгин на VirtualDub.Първо искам да кажа няколко думи за инсталацията на програмите.Понеже VirtualDub при мен не е инсталация ,аз я сложих направо в C:\Program Files\VirtualDub-1_4_10 ,но не е задължително да е там.В тази папка има един фаил: AuxSetup.exe .Трябва да се стартира първо той , само един път.После вече програмата се пуска от файла:VirtualDub.exe.При стартирането на AuxSetup.exe се получава следното нещо:

Публикувано изображение

Натискаме на третия бутон на който пише: Install hander

Публикувано изображение

и натискаме ОК.С това тази програма е инсталирана.Пристъпваме към инсталирането на VobSub.Когато стартираме инсталацията виждаме следната картинка:

Публикувано изображение

Необходимо е да включим VobSub for VirtualDub и TextSub for VirtualDub and Avisynth.

Публикувано изображение

Като преди да завърши инсталацията трябва да укажем пътя където сме записали VirtualDub

Публикувано изображение

И с това инсталацията приключи.

Как става самото съединяване на филма и субтитрите.Значи какво правим:отваряме VirtualDub и отиваме на Open --> Open video file(Ctrl+O) след което си вкарваме филма който ще слепваме.След това отивамe на Video --> Filters(Ctrl+F).ADD и избираме филтър за вкарване на субтитри (TextSub) в случая.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

След като сме заредили вече филма и субтитрите остава ни само да изберем компресията.Значи аз в началото бях пропуснал това и един фаил от 50 Mb след като го записах с VirtualDub ми стана голям 1,6 Gb.Затова е нужно преди да се запише филма да се окаже и компресията.Това става от Video --> Compression (Ctrl+C).Аз специално използвам MPEG-4.

Публикувано изображение

Ами идва ред да записваме вече новия файл.Това става от File -->Save as AVI (F7), но може преди записа да се натисне F5 за да видите как ще изглежда самият филм.Дали ще си паснат субтитрите и самото качество на самия филм.

Публикувано изображение

И докато не съм забравил да ви кажа.Понеже филма става голям и не се събира на един диск затова трябва преди да започнете да записвате филма да го разделите на 2 части.Това изобщо не е трудно.Натискаме на стрелката оградена в червено:

Публикувано изображение

Преместваме бутончето на филма до средата:

Публикувано изображение

Сега натискаме дясната стрелка:

Публикувано изображение

По този начин ние разделихме филма на две части.Сега ако натиснем F7 ще запишем филма от началото до този кадър който е на снимката отгоре.След като запишем първата част от филма,натискаме лявата стрелка , изместваме потенциометъра до края и накрая натискаме дясна стрелка:

Публикувано изображение

Сега ако натиснем F7 ще запишем и втората част от филма.Така вече имаме разделен филма на две части с вкарани субтитри.

2.Новополучените AVI файлове се конвертират на MPEG.

Има толкова много конвертори които преобразуват AVI в MPEG така че смятам че тук няма да има затруднения.

3.Запис на новите MPEG файлове на VCD.

Ами този етап е най - лесен.Записвам с Неро-то понеже в него има направо запис на VCD формат.

И така вече имате филма на VCD формат.Е само неодобството е че става на два диска но на кой му пука :-) .

Източник: vcdhelp.hit.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти Kal,пак съм аз. Не зная дали това се отнасяше за мен : QUOTE "Като разархивираш VirtualDub, в папката ще видиш един файл: AuxSetup.exe пусни го и после натисни бутона: Install handler и това е вече всичко трябва да ти е ОК . Забавлявай се "Но това всичко съм го правил вечe.Както вече казах,направих си доста филми на VCD,но имам следния проблем: Всичко до момента,в който трябва да отворя "Името на филма.VDR" с програмката TMPGE,ми излиза следният надпис ".......CAN NOT OPEN,OR UNSUPPORTED. Това ми се случи само на 3-4 филма,а сам направил вече около 20-30 филма.Какво да направя,за да мога реша проблема.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико! Не бе човеко! Питай,ама след това пиши какво е станало.Колкото повече информация, толкова повече знания и умения.Нали за това е форум!Дано на Кал не му писне...А може ли някой да каже за алтернативен Неро.Моя му свърши сесията ли какво -не знам, но не мога да си пусна нито тази ,нито друга версия.Цял ден днес свалям,инсталирам- не ще и не ще.Специалистите ги затапват ли ,оттапват ли ги -не знам, ама мен ми се плаче.Бях си и подготвил някой и друг филм, ама....... Шъ му цапна накрая една бира, че както жената е изпържила един хек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжелявам ако досаждам,но тези три-четири филма си остават със същия проблем,а с другите го няма.Ако някой ми помогне а и на друг,който има същия проблем,ще му бъда много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal,да запитам нещо: срещал съм филми без субтитри и без текстов файл.Ясно е , че ако от някъде намеря субтитрите ,мога да ги добавя/но тогава проблема няма да е проблем!!! /.Та въпросът ми е ,как и въобще може ли да се създадат, за да мога не само да го гледам ,но и да разбера за какво става въпрос в този филм? /И да си пия бирата на рахат!! /. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal,да запитам нещо: срещал съм филми без субтитри и без текстов файл.Ясно е , че ако от някъде намеря субтитрите ,мога да ги добавя/но тогава проблема няма да е проблем!!! /.Та въпросът ми е ,как  и въобще може ли да се създадат, за да мога не само да го гледам ,но и да разбера за какво става въпрос в този филм? /И да си пия бирата на рахат!! /. :)

Създаването на субтитри не е лека работа за това искам да изразя признателността на хората които ги превеждат. 1. Най - лесният начин е да намериш субтитри за същият филм на английски (или език който говориш) отваряш ги с NotePad и започваш ред по ред да превеждаш текста - без да променяш времовите интервали (на появяване и скриване) защото те са най - ценни. 2. Ако не можеш да ги намериш на нито един от езиците които говориш тогава проблема става сериозен, ще трябва сам да ги създадеш ... има хиляди програми за тази цел, но този процес е доста трудоемък и все пак трябва да разбираш езика на който се говори във филма за да можеш да го преведеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal искам да те питам какво означава това " 01ee5065: 8b96b8040000 mov edx, [esi+4b8] <-- FAULT " ,в този ред се крие причината заради която не ми стават тези филми. Това ми го изписа в "VirtualDub crash report",след като се опитах да отворя създадения от мен vdr файл.Благодаря ти предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal ,извинявай но знаеш ли нещо по следния въпрос: Закупих и си инсталирах тунер Jetway Magic TV-PVR PCI.С инсталираните програми има възможност да се преработват филми ,но не мога да разбера може ли и как става вкарването на субтитри? Между другото,то като ,че ли не му е местото тук, но все пак ще споделя с приятелите във форума, че ако искат да гледат добро качество с тунерите си /разбира се тия които са си инсталирали вече такъв/,просто трябва да екранират целия модул. Така направих аз и сега качествотое "Отлично" /може би за да бъда напълно коректен ,все пак трябва да сложа един-два минуса, но то зависи и от сигнала ,който се приема/.Ако на някой му е интересно,веднага описвам подробности. Поздрави на всички!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kal имам следните проблеми. Надявам се, че ще можеш или някой друг да ми помогне.

Първо искам да кажа че съм направил доста VCD по твоя начин.

НО

1. По твоя начин пробвам да направя VCD, но стигам до момента в който трябва да посочя иметоНаФилма.vdr и програмата TMPGEnc Plus-2.58.44.152 ми се затваря сама. И така приключва всичко.

2. Пробвах с две други програми които са - ffdshow-20031028 и Mainconcept MPEG Encoder 1.4. И така. Тук филма се конвертира няма проблем, обаче пък немога да разбера с тая програма как се прави филма да не ми е на цял екран. Искам да има черни ленти отгоре и отдолу.

Надявам се че някой ще може да помогне.

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста филми направих до сега , и то почти без проблеми, но ето ,че големия ПРОБЛЕМ излезе! То не може всичко да е съвсем гладко! Кal,извинявай, но пак ще питам: Свалих си "Predator",със субтитри в текстов документ / не ми е за първи път/.Всичко протича нормално, но при преглеждането филма излиза без субтитри.Опитах какво ли не:конверсия, компресия, записване на "wav file",опит да отворя ssa файла - не ще и не ще..... А филмът е хубав! Тъй ,че МОЛЯ за помощ!!! :clap

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.