Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички нужна ми е помощ за избор на правилната конфигурация. Няма да overclock-вам , но компютърът е за цс го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да улесним другите, да кажеш дали тая цена трябва да включва и монитор, както и мишка и клавиатура или си имаш.

Колегата тъкмо вчера направи тема - 

Твърд диск може ли да се вземе от стария компютър, захранването здраво ли е ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Julius Decimus написа:

За да улесним другите, да кажеш дали тая цена трябва да включва и монитор, както и мишка и клавиатура или си имаш.

Колегата тъкмо вчера направи тема - 

Твърд диск може ли да се вземе от стария компютър, захранването здраво ли е ?

Да аз наистина не уточних имам захранване 550w добро е.

Тази цена е само за компютър аз отделно ще си купя монитор (Benq 144 hz) и всичко останало .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

8GB DDR4 2133 KINGSTON 
    ADATA SSD SP550 240G/SATA3 2.5 
    2TB SEAGATE ST2000VX000 64MB 
    ASUS B150-PLUS LGA1151 
    I5-6600/3.3/6M/BOX/LGA1151 
    FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK 
    Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D 

Обща стойност - 1 749.33 лв. с ДДС

Но имай предвид, че това е огромно изхвърляне за CS:GO. Фокусирай се основно върху монитора, защото той ще даде по-голяма разлика от хардуера специално за CS. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чудя се за новата видео карта имам r290 взех я  2ра ръка но не беше отваряна и е overclock

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз с 750 TI и i5 6400 вадя около 300 FPS на ниски детайли и 1920x1200, така че r290 би трябвало да е предостатъчно. По добре си дай парите за подходящи монитор, слушалки, мишка и клавиатура. С тях наистина ще видиш разлика вместо да се изхвърляш с компютъра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, infernal1991 написа:

Аз с 750 TI и i5 6400 вадя около 300 FPS на ниски детайли и 1920x1200, така че r290 би трябвало да е предостатъчно. По добре си дай парите за подходящи монитор, слушалки, мишка и клавиатура. С тях наистина ще видиш разлика вместо да се изхвърляш с компютъра.

Прав си но ми трябват нови части дъно 16рам ссд нова кутия нов процесор (имам мишка rival300 хубав пад монитора ми е 60 херца ще взимам 144 слушалки razer pro neon а пък клавиатурата от 20 лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

8GB DDR4 2133 KINGSTON 
    ASUS B150-PLUS LGA1151 

Обща стойност - 889.66 лв. с ДДС

А за SSD бих ти препоръчал Samsung 850 Evo с 5 години гаранция. Често го пускат на Emag за около 170 лв. което е нормалната цена.

А ако някаде ти падне пробвай механична клавиатура ще ти хареса :D

Процесора който съм избрал е хубав и предразполага за бъдещ ъпгрейд с друга видео карта ако решиш.

Редактирано от infernal1991 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, infernal1991 написа:

8GB DDR4 2133 KINGSTON 
    ASUS B150-PLUS LGA1151 

Обща стойност - 889.66 лв. с ДДС

А за SSD бих ти препоръчал Samsung 850 Evo с 5 години гаранция. Често го пускат на Emag за около 170 лв. което е нормалната цена.

А ако някаде ти падне пробвай механична клавиатура ще ти хареса :D

Процесора който съм избрал е хубав и предразполага за бъдещ ъпгрейд с друга видео карта ако решиш.

За процесора не е ли по хубаво и7 и защо кутията е 100 лева тва не е ли множко ей тва дъно не е ли по-хубаво (http://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/asrock/h97-anniversary-p245159661/?gclid=CMLXjYuDxs4CFcgp0wodqGwLKA dd3) е това дето го препоръчваш е dd4 каква е разликата освен че части на dd4 не съответстват на части от dd3 друга разлика в по-бързото четене ли е 

Редактирано от kampar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Специално за игри разлика между i5 и i7 няма особено ако няма да се занимаваш с overclock. А ако тръгнеш към overclock парите са много повече.

А за кутията по друг вариант е Zalman-Z1, често препоръчвана тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, kampar написа:

За процесора не е ли по хубаво и7 и защо кутията е 100 лева тва не е ли множко ей тва дъно не е ли по-хубаво (http://www.pazaruvaj.com/dynni-platki-c3128/asrock/h97-anniversary-p245159661/?gclid=CMLXjYuDxs4CFcgp0wodqGwLKA dd3) е това дето го препоръчваш е dd4 каква е разликата освен че части на dd4 не съответстват на части от dd3 друга разлика в по-бързото четене ли е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сокета за процесора е различен. Модерните Skylake процесори са със сокет LGA 1151 докато този от линка е LGA 1150 - за Haswell. По добре се ориентираи към Skylake конфигурация, която също така ще поддържа DDR4 RAM памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, infernal1991 написа:

Сокета за процесора е различен. Модерните Skylake процесори са със сокет LGA 1151 докато този от линка е LGA 1150 - за Haswell. По добре се ориентираи към Skylake конфигурация, която също така ще поддържа DDR4 RAM памет.

Мерси но видеокартата ми е ддр3

Редактирано от kampar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е памета на видео картата и няма нищо общо с RAM паметта. Видеокартата ти е съвместима с всяко модерно дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, infernal1991 написа:

Това е памета на видео картата и няма нищо общо с RAM паметта. Видеокартата ти е съвместима с всяко модерно дъно.

ти с какъв монитор си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/51332p1r52830p1r54751p1r54844p1r48235p1r55019p1r54991p1r55368p1rf.html

290 e предостатъчно за ЦС - а.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Julius Decimus написа:

http://nikem-bg.net/computer-components/Dell-U2414H-UltraSharp-23.8-FHD-LED-IPS/ този монитор не е хубав 60Hz за същите пари ще си взема 144 Hz :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, kampar написа:

http://nikem-bg.net/computer-components/Dell-U2414H-UltraSharp-23.8-FHD-LED-IPS/ този монитор не е хубав 60Hz за същите пари ще си взема 144 Hz :D

Както кажеш, само предлагам. Избирай си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

290 съвсем определено НЕ е с DDR3 и е много над понятието достатъчна за CS GO. Kато имаш захранване и карта си вкарай парите в хубаво дъно и отключен процесор с хубав охладител. Както и добра кутия за няколко конфигурации напред.Сега може и да не ти се клоква ,но в един момент ще му удължиш живота поне с 1.5 - 2 години с клок и доста по-късно ще ти се наложи да го сменяш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Tommygun написа:

290 съвсем определено НЕ е с DDR3 и е много над понятието достатъчна за CS GO. Kато имаш захранване и карта си вкарай парите в хубаво дъно и отключен процесор с хубав охладител. Както и добра кутия за няколко конфигурации напред.Сега може и да не ти се клоква ,но в един момент ще му удължиш живота поне с 1.5 - 2 години с клок и доста по-късно ще ти се наложи да го сменяш.

не знаех че като клокваш удължаваш живота 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, kampar написа:

не знаех че като клокваш удължаваш живота 

Има предвид след време като не ти стигат примерно 5% процесорна мощност ще си го клокнеш с 5% а няма да си купиш нов ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 45 минути, Can Oa написа:

Има предвид след време като не ти стигат примерно 5% процесорна мощност ще си го клокнеш с 5% а няма да си купиш нов ...

Ясно аз вече направо се обърках :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма какво да се бъркаш, наливаш парите в дъно,кутия и SSD, както може и да заделиш за 144hz монитор (особено за CS:GO). За процесор дори i5-6600K ще е достатъчен за игри (освен, ако нямаш парите за i7 :D ), та вместо i7 бутни парите в другите части. До колкото разбрах имаш R9 290 ? Ето тогава едно скромно предложение от мен:

ASROCK Z170 EXTREME4 LGA1151 
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
    2X8G DDR4 2800 XPG Z1 ADATA 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    FD DEFINE R5 BLACK 
    Noctua NH-U14S CPU Cooler 
    SSD Samsung 850 EVO Series 250GB 

Обща стойност - 1 540.18 лв. с ДДСколичка

Останалите пари може да заделиш и да си вземеш ето този монитор - BenQ XL2411Z 144Hz

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютърът е като на вуйчо ми и работи добре става за интернет и игри.

Не давай много пари за компютър ако е за CS GO.

Процесор

Видео карта

Дънна платка

Памет Crucial 8GB

Хард диск

Кутия Game Daemon 7001

DVD записвачка

Захранващ блок

Обща цена; 836.76лв 

частите са добри но няма на можеш да играеш игри от новото поколение като; call duty black ops 3, gta 5, quantum break, no man 's sky и други надявам се да ти хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.