Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Примерни конфигурации за месец Август

Здравейте,
        Както се разбира от заглавието на темата, тук ще откриете добре балансирани компютърни конфигурации за месец Август 2016 г., като ще намерите информация не само за обикновени конфигурации, но и такива с цел за клок на процесора, както и препоръки за монитор.
        Темата е направена по идея на @Кико.

Нека започнем с обикновени конфигурации, които нямат за цел да се клоква процесора. Here we go!

1. Pentium G4400/8GB DDR4 2133/PSUFORTRON400W 500 лева.

2. i3-6100/8GB DDR4 2133/PSUFORTRON400W 625 лева.

3. i3-6100/8GB/Seasonic430W/GTX750 850 лева.

4. i3-6100/8GB/Seasonic430W/PalitGTX950 965 лева.

5. i3-6100/8GB/Seasonic430W + Zotac GeForce GTX 960 2GB 1040 лева.

6. i3-6100/8GB/Seasonic430W + Asus ROG Strix RX470 4GB 1120 лева.

7. i5-6400/8GB/Seasonic430W + Asus ROG Strix RX470 4GB 1270 лева.

8. i5-6400/8GB/Seasonic430W/PalitGTX1060 1370 лева.

9. i5-6500/8GB/Seasonic430W/PalitGTX1060 1420 лева.

10. i5-6400/8GB/XFX550W/GTX1060/240GB SSD 1617 лева.

11. i5-6500/8GB/XFX550W/GTX1060/240GB SSD 1704 лева.

12. i5-6600K/8GB/XFX550W/GTX1060 1778 лева. Тази конфигурация е направена с възможност за клок на процесора.

13. i5-6500/8GB/Seasonic430W + Zotac GeForce GTX 1070 1845 лева.

14. i5-6500/8GB/XFX550W/Define S + Zotac GeForce GTX 1070 1970 лева.

15. i5-6600/8GB/XFX/550W/Define S + Zotac GeForce GTX 1070 2023 лева.

16. i5-6600K/8GB/XFX550W/Define S + Zotac GeForce GTX 1070. 2356 лева. Тази конфигурация е направена с възможност за клок на процесора.

17. i7-6700/16GB/XFX550W/Define S/240GB SSD + Zotac GeForce GTX 1070 2494 лева.

18. i7-6700K/16GB/XFX650W/Define S/240GB SSD + Zotac GeForce GTX 1070 2816 лева. Тази конфигурация е направена с възможност за клок на процесора.

19. i7-6700K/16GB/XFX650W/Define R5/480GB SSD + Zotac GeForce GTX 1070. 3005 лева. Тази конфигурация е направена с възможност за клок на процесора.

21. i7-6700K/16GB/XFX650W/Define S/240GB SSD/GTX 1080 3331 лева. Тази конфигурация е направена с възможност за клок на процесора.

22. i7-6700K/16GB/XFX650W/Define R5/480GB SSD/GTX 1080 3520 лева. Тази конфигурация е направена с възможност за клок на процесора.

Ето няколко варианта за монитор, който да добавите към конфигурация, която се избрали.

1. LG MP68VQ-P 23 инча 302 лева.

2. LG Mp58VQ-P 24 инча 315 лева.

3. BenQ XL2411Z 144Hz 24 инча 524 лева.

Темата може да бъде копирана в други сайтове, като трябва да сложите автор и линк към настоящата тема.

Преди да оплюете всичко в тази тема, по-добре дайте предложение за конфигурация за даден бюджет или, ако съм объркал нещо, било то цена, несъвместими части или просто надпис просто напишете, за да го оправя. Ще добавям добри предложения в темата, като трябва да дадете количка.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубава тема ,браво за труда ,който си положил.Първата конфигурация спокойно минава за идеална за домашно PC ,на което няма да се играят игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Иво Димов написа:

Хубава тема ,браво за труда ,който си положил.Първата конфигурация спокойно минава за идеална за домашно PC ,на което няма да се играят игри.

Мерси, все пак с G4400 и вграденото видео може да се играят доста игри като LoL, CS:GO, DotA2 и т.н., разбира се на по-ниски графики и на по-ниски резолюции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да могат да се играят стари издания :)

Само да вметна ............ся ще те налазят АМД феновете ,че няма нито една АМД базирана конфигурация :) .И темата ще се осере пак Интел/АМД :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@kyoshinn,казвам ти го с най-добри чувства-много още има да учиш и то за основни неща,а да не говорим за тънкостите.Рано ти е,но си олицетворение на реалността във форума;например 2011 колко канална е и кой кулер в коя кутия се сбира... Не са нещата-плясни първо,второ...осмо и готово.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

браво за труда но това си е чиста "Технобакалия" изпляскани 20 компа и нито продавача нито купувача знае за кво става дума :)

Компютър се избира според това за което ще се ползва. Пример: искам да играя CS:GO , LoL, Dota 2 , Lineage 2 както и някои програми - та с какво ще ми помогне тази тема? Да си гледам бюджета и да цъкна на единия :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Qnko222222 написа:

Затвори скритото съдържание

@kyoshinn,казвам ти го с най-добри чувства-много още има да учиш и то за основни неща,а да не говорим за тънкостите.Рано ти е,но си олицетворение на реалността във форума;например 2011 колко канална е и кой кулер в коя кутия се сбира... Не са нещата-плясни първо,второ...осмо и готово.

Би ли предложил конфигурации за тези 2011-V3, с които да заменя тези в темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Can Oa написа:

браво за труда но това си е чиста "Технобакалия" изпляскани 20 компа и нито продавача нито купувача знае за кво става дума :)

Компютър се избира според това за което ще се ползва. Пример: искам да играя CS:GO , LoL, Dota 2 , Lineage 2 както и някои програми - та с какво ще ми помогне тази тема? Да си гледам бюджета и да цъкна на единия :)

Много хора пускат теми за конфигурации до еди колко си лева за игри, интернет и т.н, и вместо да пускат нова тема, защо просто не влязат в тази и не си изберат ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, kyoshinn написа:

Много хора пускат теми за конфигурации до еди колко си лева за игри, интернет и т.н, и вместо да пускат нова тема, защо просто не влязат в тази и не си изберат ? 

Защото колкото хора толкова виждания за използване и приоритет на някой от елементите. Като цяло темата не е много смислена. Иначе просто щях да обединя няколко теми в раздела и да предоставя списък с готови неща

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, kyoshinn написа:

Тая работа никога няма да стане, понеже 90% от темите са фалшименто. Ето, преди 1 час имаше тема за ЦС ГО конфиг, дал съм вчерашната тема. Ами не видях интерес за това да се чете.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 36 минути, kyoshinn написа:

Би ли предложил конфигурации за тези 2011-V3, с които да заменя тези в темата ?

Не,а и не виждам смисъл от 2011,ако няма да е топ конфигурация с две и повече карти.Изобщо и от темата смисъл няма,защото,ако ще давам 3-4000 лв,ще си пусна тема за обсъждане,коментар и препоръки според това,което искам.Като ти се занимава,направи отделна тема за дъна,карти,кутии,кулери,захранвания,хардове,ССДта,като в другия форум,но освен @Tommygun,кой ли ще напише нещо,пък и той едва ли е запознат с нашия пазар,а и при тия оскъдни наличности,пълен провал е начинанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Една препоръка от мен...понеже аз дадох идея за подобна тема.  Оправи си писането във форума и по-точно пускането на линкове. Знаеш ли аз как бих го направил?

Първо, бих дал нагледно всеки компонент със скрийншот. Към него линк...може би към няколко по-евтини магазина или по-надеждни.Преди време можеше да се пуска хиперлинк към снимка, но в тоя вариант на форума не. Иначе бих го направил с хиперлинкове. 

Второ, бих показал и нагледно скрийншот от всички компоненти...направен естествено с малко естетика, а не просто с цопнати имена или линкове. 

Как се правят нещата...ето например една обща тема с @Tommygun, която пуснахме преди време. 

И още нещо. Гледам си на 16 години и вероятно много от тия неща не може все още да направиш сам, но човек се учи. Още като си ходел прав под масата, а и преди това, тия неща бяха описвани в разни хардуерни и софтуерни списания в рубриката "конфигурация на месеца" или нещо подобно. Естествено, списанието излиза веднъж в месеца и затова 'конфигурация на месеца". Но намери си някой брой и виж, какво са писали хората по темата. Тогава просто го копирай и добави нещичко от себе си. 

преди 30 минути, Qnko222222 написа:

Не,а и не виждам смисъл от 2011,ако няма да е топ конфигурация с две и повече карти.Изобщо и от темата смисъл няма,защото,ако ще давам 3-4000 лв,ще си пусна тема за обсъждане,коментар и препоръки според това,което искам.Като ти се занимава,направи отделна тема за дъна,карти,кутии,кулери,захранвания,хардове,ССДта,като в другия форум,но освен @Tommygun,кой ли ще напише нещо,пък и той едва ли е запознат с нашия пазар,а и при тия оскъдни наличности,пълен провал е начинанието.

Аз казах на човека, да очаква ла**а :) Не ме разочаровай, моля те :P Темата има резон, но е добре наистина да е направена от човек с табелка HT. Аз нямам такава и затова не се наех. Но други хора с повече знания имат. Все пак човек, който всеки ден се занимава с даване на препоръки...та ако ще да е смятан за незнам си какво и от теб и от други като теб, може да се справи с тая задача. естествено, бих се радвал и ти да пуснеш подобна тема или да дадеш някаква препоръка. В тоя свят градивното е на почит, деградивното не. Замисли се на какво си фен ти и другия като теб...да не му казвам името. Знаем, че знаете, но не знаем какво знаете. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Кико , мислех точно тази тема да дам като приемер, че начинанието му е обречено минимум откъм техническите възможности на форума(не говоря за човешкия фактор). И нашия замисъл беше като/ако:lol6: се включат повече хора да се добавят резултатите в първия пост с описание на конфига и какво може. Само че, какво се оказа - можеш да си редактираш мнението до една седмица и после трябва да ходиш да се молиш на модератор. А важните неща трябва да са в първия пост. Ако дай боже стане дискусия и темата стане 100 страници ,кой ще ги чете всичките ,че да си намери това ,което му е интересно и нужно. Затова и зарязах, въпреки че даже бях почнал да пиша на лични на хора да се включат.

Пак да кажа - нямам нищо против инициативата и начинанието, но е на грешното място. Мисля че и аз правих опит в началото като се регистрирах, но няма как да се получи след като ползвам други магазини и други цени. А колегата по-горе може и да е пуснал нещо градивно, но на място където има кой да го оцени.....Кой знае;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Кико написа:

Аз казах на човека, да очаква ла**а :) Не ме разочаровай, моля те :P Темата има резон, но е добре наистина да е направена от човек с табелка HT. Аз нямам такава и затова не се наех. Но други хора с повече знания имат. Все пак човек, който всеки ден се занимава с даване на препоръки...та ако ще да е смятан за незнам си какво и от теб и от други като теб, може да се справи с тая задача. естествено, бих се радвал и ти да пуснеш подобна тема или да дадеш някаква препоръка. В тоя свят градивното е на почит, деградивното не. Замисли се на какво си фен ти и другия като теб...да не му казвам името. Знаем, че знаете, но не знаем какво знаете. 

Съжалявам,че не си си купил фиеста с климатик,защото яко те е напекло слънцето.Ще те репликирам,защото изпитвам някаква симпатия към теб,макар често да съм ти се подигравал.Та,както виждаш постовете ми са в спойлер и дадено мнение без закачки и тролене.Просто още е много малък,а и не е наясно с хардуера.Виждам,че има желание и тук и в другия форум,но не е само до желание.Отделно при тези наличности към момента и липсата на капацитети (с малки изключения),а и естеството на задачата-трудна работа.Съжалявам,че си го интерпритирал като "ла**а",не съм целял да троля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Tommygun написа:

Затова и зарязах, въпреки че даже бях почнал да пиша на лични на хора да се включат.

На мен ми обещаха поне 5 човека да се включат, включително и хора, които в момента са активни в тоя раздел. Аз ти бях казал на лична, че има хора, дето ще се включат. Определено съм те излъгал, но тогава станаха и други работи, свързани с форума, та нещата се заебаха. Бан получих и това ме отказа, за да съм по-ясен. 

ПП: Ха и познай заради кого - същия тоя, дето преди 3 дена си разменихте няколко нервни поста в темата ти :)  

Аз идеи и желание много съм имал, за жалост все се намира някой модератор, дето да ме откаже предварително. Е, да, няма нищо общо с желанието ми и това, дето съм намислил, а със съвсем други неща, че пиша къде ли не из тоя форум, но вече не се заканвам да направя нещо, току виж ми дали бан и заеба всичко. Аз очаквам бан отдавна...дори преди 1-2 месеца си говорихме за това в някаква тема на форума. Засега имам само едно предупреждение преди месец за спам. Знам това, но пък без спам подобни теми са нищо!

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Кико написа:

На мен ми обещаха поне 5 човека да се включат, включително и хора, които в момента са активни в тоя раздел. Аз ти бях казал на лична, че има хора, дето ще се включат. Определено съм те излъгал, но тогава станаха и други работи, свързани с форума, та нещата се заебаха. Бан получих и това ме отказа, за да съм по-ясен. 

То и да го бяхте направили докрай, се щеше да се намери някоя дървена тиква, която да дойде, да се изплюе на всичко (и най-вече на труда) и просто да си тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, kyoshinn написа:

То и да го бяхте направили докрай, се щеше да се намери някоя дървена тиква, която да дойде, да се изплюе на всичко (и най-вече на труда) и просто да си тръгне.

То това е нормално. въпросът е да дойде :) Щото виждаш колко "дървени тикви идват в темата NVIDIA-AMD, но това просто ме кара да пусна още 2-3 поста и темата си върви. Понякога се хващам, че пускам по 2-3 поста един след друг, преди някой да ми отговори, но се налага. Иначе темата ще замре като много други.  Преди 8-9 години бях пуснал една тема за никовете ни. На два пъти тая година я подновявам и хоп, натрупахме още една страница постове. Може да е без смисъл, ама пишеш ли ей така, все някоя както казваш "дървена тиква" ще се намеси, стига да не е с права на модератор :P че то тая тема дето поднових, си бе спряна с модератор преди години. 

Аз май лоша идея ти дадох за тия конфигурации. едва ли бе твоя работа да пускаш темата. По-скоро това трябваше да направи човек с опит в тоя форум. Не говоря за опит като цяло, а за човек, дето като пусне една тема тук, да му тежи поне малко думата. Не се сърди, ама твоята не тежи. Хубаво, че си смел и пускаш подобни теми, но май като се замислих, трябваше нещо по полекинка да я подкараш.  Иначе подобни теми е имало много през годините. най-смислената от тях бе наистина на човек, който бе от хардуерния тим за известен период от врем - за възможно най-евтините конфигурации. Проблемът явно бе, че тоя човек така и не поддържаше темата си. виж моите теми. Аз пускам тема и ако трябва, 5 поста един след друг пиша в различен период от време и не ми пука някой чете ли или не. все в един момент някой ще прочете, а може и лайно да изсере. Понеже това е моя тема, аз съм подготвен за нея и там е предимството ми! Подготви се и  ти, за да не ти пускат постове със скрито съдържание всеки път. Честно, нямам време да чета какво си предложил, щото в момента се занимавам с друго, но ми минаха през погледа няколко поста със скрито съдържание и...си направих извода какво си предлагал. Гледай сега как е най-добре за човек, да осмисли нещата. примерно една конфигурация, която направих колкото за да се види, а не да се позлзва:

2016-08-16_225012.jpg

Линк към количката. 

По тоя начин всичко е ясно видимо. Има си и линк. Който се интересува, отваря линка и гледа отделните копмпоненти.Навремето при старата версия на форума просто се слагаше хиперлинк, но това сега не е възможно и се налага да се дава отделен от картинаката линк. Май трябва да предложа това в темата за предложения. Може и така примерно да го направиш;

2016-08-16_225326.jpg

2016-08-16_225356.jpg

2016-08-16_225434.jpg

...

И така нататък. 

Може примерно и във вид на клипче да го пуснеш. Сега...какво да е това клипче, в момента ми идват какви ли не идеи за клипче на тема "конфигурация на месеца". Ако не се притесняваш, може да запишеш и гласа си с обясненията. Изобщо...на 16 години си и трябва да имаш много идеи. Аз гоня две четвотки и идеите ми са меко казано закостенели. Но пък пак си ги имам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Кико,така е много натруфено и нечетимо,а с празните рамки-направо върха,но ваша си работа.(Като си взел момчето под крилото си,а аз му спамя темата,то му обясни думите ми за 4те канала колко плочки и къде да гледа височината на кулера и ширината на кутията,че тия ги е изпляскал и в хардуера,пък ше се разчуе,че е твой опекун.)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, Qnko222222 написа:

Съжалявам,че не си си купил фиеста с климатик,защото яко те е напекло слънцето.Ще те репликирам,защото изпитвам някаква симпатия към теб,макар често да съм ти се подигравал.Та,както виждаш постовете ми са в спойлер и дадено мнение без закачки и тролене.Просто още е много малък,а и не е наясно с хардуера.Виждам,че има желание и тук и в другия форум,но не е само до желание.Отделно при тези наличности към момента и липсата на капацитети (с малки изключения),а и естеството на задачата-трудна работа.Съжалявам,че си го интерпритирал като "ла**а",не съм целял да троля.

Ами с климатик е, автоматичен...бе комплект с отопляемо челно стъкло, дето твоята и много други бараки нямат. Фиестата има всичко, освен това, дето съсипва гордострта на един мъж - парктроника. Честно, отказах го щото съм мъж. И не сгреших. За 5 и кусур години нямам ударена броня на Фиестата нито при паркиране, нито при движение. И аз се чудя, но факт. Само градско карам. Навън излизам един път в годината. Иначе си джиткам рейсърите с волана, дето ми предложи да взема. е, ти ми предложи за 20 лева да пробвам, аз си го взех за 600 близо, но това е до финанси. Аз ги имам и така реших. Иначе както виждаш, всеки ден си поставям рекорди пред PC, никой не иска да се състезава с мен, но пък на мен и не ми пука, щото съм съвестен български шофьор с черна Фиеста :P

преди 16 минути, Qnko222222 написа:

@Кико,така е много натруфено и нечетимо,а с празните рамки-направо върха,но ваша си работа.(Като си взел момчето под крилото си,а аз му спамя темата,то му обясни думите ми за 4те канала колко плочки и къде да гледа височината на кулера и ширината на кутията,че тия ги е изпляскал и в хардуера,пък ше се разчуе,че е твой опекун.)

Е аз нали теб споменах в поста си? Виж сега, аз нямам HT  табелка, чета през пръсти и не ми се обяснява и занимава цял ден с нещо, което не е моя работа. Ако човек има желание да направи нещата като хората, ще ги направи не за 5 минути като мен, а за 2-3 седмици, преди да пусне подобна тема. Какъв ти е проблема, така и не разбрах какво знаете вие двамата с оня, дето му свиди една бира да почерпи и се дърпа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Qnko222222 написа:

А защо ТИ не драснеш 2 реда ? И кой е казал, че съм какво беше опекун на Кико ? Това, че се държи приятелски (за разлика от теб) не означава, че съм му някакъв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, kyoshinn написа:

А защо ТИ не драснеш 2 реда ? И кой е казал, че съм какво беше опекун на Кико ? Това, че се държи приятелски (за разлика от теб) не означава, че съм му някакъв.

Това е Джони. Той и Хек са така да се каже циреите на тоя форумен раздел...макар че не обичам тая думичка. Никнат точно там, където никой не очаква или по-скоро, където очаква да изникнат със заяжданията си. видиш ли тия никове, не се занимавай с тях. Имат и други, но по-добре ги елиминирай. По принцип има съмнение, че са един и същи човек с две самоличности, разговарящ сам със себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Кико написа:

Това е Джони. Той и Хек са така да се каже циреите на тоя форумен раздел...макар че не обичам тая думичка. Никнат точно там, където никой не очаква или по-скоро, където очаква да изникнат със заяжданията си. видиш ли тия никове, не се занимавай с тях. Имат и други, но по-добре ги елиминирай. По принцип има съмнение, че са един и същи човек с две самоличности, разговарящ сам със себе си.

:15:Ти не се притеснявай, че си ми дал повод за тема по-добре с нея отколкото без :D Иначе си прав, че трябва, някой с опит и табелка HT да я направи. Виж си личните съобщения :D 

П.С. Плашите ме в този форум.. Хора с 2 самоличности, хора с неопределен пол.. Илюминати ? :D 

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.