Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички. Може ли преди да спомена бюджет, изисквания и т.нт. да ми изясните две неща: 

1.Добра идея ли е лаптоп с видео карта? От няколко места съм чувал, че допълнителните карти ''греят'' и дори от недоброто охлаждане в малката кутия изгарят.

2.Има ли смисъл от по-слаба видеокарта? Според разни таблици и бенчмаркове излиза, че че някои видео карти са по-слаби от вградената в процесора графика (особено новите Скайлейк процесори и някой Ирис Про графики) , а ги слагат...?

И така-бюджет около 1000-1100 плюс минус малко. Ще го използвам главно за интернет и филми, но от време на време ще му се налага да работи с фотошоп (евентуално бих могъл да ползвм някоя по-стара версия с по-малки изисквания) и тук-там игри - най много някой CS1.6, Colin Mcrae rally 5  или Battlefield 1942.

Не държа на FullHD дисплей и голям хард -500GB са достатъчни+ някое SSD. Не робувам на марки и модели, искам качествена сглобка и добро охлаждане.Жената има Леново Б50 - е няма такъв кашкавал - където и да го хванеш пласмасата се огъва и пращи, дори отстрани се начупи до лан буксатаи до ДВД-то. Искам това да го избегна- може по-скъпите серии на Леново да са по-корави.. Бях се загледал по HP Probook 440/450 G2/G3, но не съм се докосвал до въпросните. От тук разчитам на вашите съвети за които ви благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е чак толкова ли са калпави всички? То в такъв случай отиваме на въпроса "По-добре втора ръка бизнес клас или нова пласмаса?' Честно казано съм навит и за "second hand". Има фирми из интернет които ги предлагат с гаранция, но дали  с тоя по-стар хардуер ще ми вършат работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, dinio84 написа:

Е чак толкова ли са калпави всички? То в такъв случай отиваме на въпроса "По-добре втора ръка бизнес клас или нова пласмаса?' Честно казано съм навит и за "second hand". Има фирми из интернет които ги предлагат с гаранция, но дали  с тоя по-стар хардуер ще ми вършат работа?

Да, калпави са. Или вадиш 2000 лева и нагоре за лаптоп щом искаш такива неща или си взема настолна конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Или втора употреба работна станция: https://plasico.bg/hp-elitebook-8560w-i7-2670qm-28413.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Емил Костов написа:

Да, калпави са. Или вадиш 2000 лева и нагоре за лаптоп щом искаш такива неща или си взема настолна конфигурация.

На всяка манджа мюрдия! Големи разбирачи се навъдихте тука 2000 лв. за форошоп и cs1,6! Ами тогава новите игри с лаптоп за 18 хилки ли ще ги играеш?

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, simtech написа:

Като не искаш кашкавал - бизнес серия лаптоп.

ама аз виждам в последния пост, че иска да го ползва за игри

преди 8 часа, dinio84 написа:

1.Добра идея ли е лаптоп с видео карта?

лично за мен е добра идея, вградената в процесора допълнително го нагрява допълнително при натоварването ѝ ...ъ-ъ-ъ...поне при мен е така
    разликата в температурите на проца са м/у 5-15 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като чета отзивите за много марки лаптопи, се убеждавам, че моята Тошиба с процесор I3 , Рам 4гб и ХДД 500гб , не от най-бързите, но солидна и стабилна, безшумна и не загряваща, е един много добър избор. Купих я с Уиндоус 7, сега е с 10. И най-големият майтап е,че е вече на 15 години. До сега не е чистен от вътре, никакви пасти не са сменяни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, B3M2W0 написа:

До сега не е чистен от вътре, никакви пасти не са сменяни.

добре, че ми напомни, днес трябва да си купя паста да я подменя, че като я погледнах старата е станала на кабелна изолация ...ъ-ъ-ъ...твърда като камък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Евентуално мога да препоръчам нещо то сорта на Dell Inspiron 5559 / Asus K555 red / Acer Aspire VN7-571G Nitro / Asus F555 / Acer Aspire E5-575G-57CH / Dell

Принципно доброто охлаждане на един лаптоп и неговата компактност си противоречат! Аз лично предпочитам Dell. Спрямо ценовия клас обаче доста марки предлагат повече екстри от Dell, но това обикновено е за сметка на качеството. Хубаво е да посетиш лично няколко магазина и да погледнеш дизайните и да усетиш сглобката, защото както и сам си се уверил Lenovo IdeaPad са спестили някои неща за сметка на други!

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първият dell който си ми предложил го гледам от няколко дни, но ме притеснява това, че е само 4гб рам, а вградената графика го ползва също. Не съм запознат как стои въпроса с поставянето на още рам - дали е възможно, отпада ли гаранцията ако сложа още една ''плочка''... Аз си мислех за това: http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_450_G2-hp_probook_450_g2_K9K44EA_256gbssd  Този също е с 4 гб рам но има опция да го поръчам с 8гб.

Редактирано от dinio84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дръндьо процесора и вграденото в него видео са последното нещо което ще се развали в един лаптоп :) !Ама виж тия дискретни карти са таралеж в гащите и то огромен :)

Fujitsu Celsius H720
    ThinkPad W 530

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, dinio84 написа:

Първият dell който си ми предложил го гледам от няколко дни, но ме притеснява това, че е само 4гб рам, а вградената графика го ползва също. Не съм запознат как стои въпроса с поставянето на още рам - дали е възможно, отпада ли гаранцията ако сложа още една ''плочка''... Аз си мислех за това: http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_450_G2-hp_probook_450_g2_K9K44EA_256gbssd  Този също е с 4 гб рам но има опция да го поръчам с 8гб.

Има голяма разлика във вграденото видео дали ще бъде Intel Iris Graphics 540 (процесор Core i5-6260U) или Intel HD Graphics 5500 (процесор  i5-5200)

Dell Inspiron 3542 / Dell Inspiron 5559 / другият вариант на Dell в случай че търсиш с вградено видео за предпочитане е Intel Iris инъче мисля че външното видео е за предпочитане пред Intel HD Graphics, но нека и някой който е ползвал да се изкаже също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, dinio84 написа:

Първият dell който си ми предложил го гледам от няколко дни, но ме притеснява това, че е само 4гб рам

Не е проблем да му се добави памет, но мен би ме притеснил лъскавият екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, oavramov написа:

Не е проблем да му се добави памет, но мен би ме притеснил лъскавият екран.

Не можеше да добавяш рам , нали е нов , кво става с гаранцията като заиграе отвертката ????? Може да ти добавят в сервиза техния (ако имат такъв ) и то срещу ебаси парите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, B3M2W0 написа:

Като чета отзивите за много марки лаптопи, се убеждавам, че моята Тошиба с процесор I3 , Рам 4гб и ХДД 500гб , не от най-бързите, но солидна и стабилна, безшумна и не загряваща, е един много добър избор. Купих я с Уиндоус 7, сега е с 10. И най-големият майтап е,че е вече на 15 години. До сега не е чистен от вътре, никакви пасти не са сменяни.

Не знаех че 2001 е имало i3 процесори и уиндоус 7 :D 
    Иначе по темата с греенето на външните карти - аз съм с gtx 950m досега на лаптопа съм играл само Skyrim на ултра повече от 51 градуса не ми е вдигала и това след 2-3 часа игра :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Общо по темата ще кажа следното :

Новите лаптопи масово са с лепени процесори по дъната , масово са с някакви охлаждания които в 60-70% от случаите не са добре за дори 2-3 часа сериозно натоварване , да не споменаваме че някой модели пък изобщо са с пасивно охлаждане разчитащо на циркулации на въздуха и тем подобни. Това с цел да се увеличи времето за работа на батерия , да са по-тихи , да са по -тънки и т.н.

Автора на темата да се ориентира към нещо от сорта , не казвам това или онова като ангажиращо .

http://www.technopolis.bg/bg//Компютри-и-периферия/Лаптопи/c/P11010101?text=&pageselect=12&pricerange=&attr-4-18=INTEL+CORE+I7-4712MQ&q=%3Aprice-asc%3APROCESSORTYPE%3AINTEL+CORE+I7-4712MQ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Ivanov IP написа:

На всяка манджа мюрдия! Големи разбирачи се навъдихте тука 2000 лв. за форошоп и cs1,6! Ами тогава новите игри с лаптоп за 18 хилки ли ще ги играеш?

1. Постващия е дал няколко игри и ако ще ги играе дълго време с хубава разделителна способност боклуците за по 800-1000 лева няма да издтържат дълго поради системното греене. Дори и да е в гаранция няма да му сменят дъното поради изгорял  или отлепен чип.

2. Аз съм дал предложение, никъде не съм задължил постващия да извади тези пари. 

3. Ако искаш да играше новите игри на лаптоп наистина трябва да се бръкнеш доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, niksantwiksan написа:

Не знаех че 2001 е имало i3 процесори и уиндоус 7

Имаше и други хубави неща. Струваше тогава 980лв.

222.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, B3M2W0 написа:

На тошибите им се чупят пантите като солети. HP-тата всичко им се чупи. Dell или Lenovo бизнес серия е в момента избора. Има и бизнес серии на други производители. HP и MSI лаптопи да се избягват на всяка цена.

преди 3 минути, B3M2W0 написа:

Това е по-скоро 2010 година.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, B3M2W0 написа:

222.JPG

приятелю през 2001 година , хард диска на компютъра ми беше голям  почти колкото тоя лаптоп , а беше рекордните за тогава 7ГБ , а виждам този си има доволните 500 ГБ ;) а за Рам паметта дори няма да говоря че беше 64 до 128 МБ,  тъй че  ходи да лъжеш на улицата пред блока.

преди 2 часа, simtech написа:

Това е по-скоро 2010 година.

модела като цяло е от 2007 , но този неговия е 2008, тогава ги пуснаха с по - големия хард. Иначе предните бяха с 256.

пп. А за по любопитните това е модела  10C 

Редактирано от snipi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Емил Костов написа:

3. Ако искаш да играше новите игри на лаптоп наистина трябва да се бръкнеш доста.

Е теа игри са от преди 10-15 години. Повече се интересувам за фотошопа,а филмите и интернета са ясни. Ясно ми е че колкото по-малко части има вероятността да се повреди е по-малка. Иначе чета тук: http://news.laptop.bg/category/revyuta/  разни ревюта и като гледам всички от моята ценова категория са големи котлони. Явно ще хващам някой с по-добри параметри и какъвто ми късмета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, dinio84 написа:

Е теа игри са от преди 10-15 години. Повече се интересувам за фотошопа,а филмите и интернета са ясни. Ясно ми е че колкото по-малко части има вероятността да се повреди е по-малка. Иначе чета тук: http://news.laptop.bg/category/revyuta/  разни ревюта и като гледам всички от моята ценова категория са големи котлони. Явно ще хващам някой с по-добри параметри и какъвто ми късмета.

Ами или се бърка за нещо около 1500 лева или си взема бизнес клас лаптоп втора употреба. Аз вече се отказвам от боклуци по 1000 лева. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, snipi написа:

приятелю през 2001 година , хард диска на компютъра ми беше голям  почти колкото тоя лаптоп , а беше рекордните за тогава 7ГБ , а виждам този си има доволните 500 ГБ ;) а за Рам паметта дори няма да говоря че беше 64 до 128 МБ,  тъй че  ходи да лъжеш на улицата пред блока.

Да-да. 2002 излязоха GeForce4 картите с по 128MB VRAM. Стандартните дъна поддържаха поне 512MB RAM.  Имаше Pentium3 Tualatin и Pentium4. Стандартен обем на харддиска беше 20-30ГБ, а топ моделите бяха до по над 130GB. Друг е въпроса какво е можел да си позволи човек в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, snipi написа:

модела като цяло е от 2007 , но този неговия е 2008, тогава ги пуснаха с по - големия хард. Иначе предните бяха с 256.

пп. А за по любопитните това е модела  10C 

Грешката е изцяло моя-заблудих се от документите на стария ми лаптоп, този е купен 2011г. Моля за извинение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.