Премини към съдържанието
Veronika Borisova

Проблем с чувството за задух и виене на свят

Препоръчан отговор

Здравейте!

След дълго ходете по лекари   и видимо никакво подобрение, реших да  опитам с откриване на проблема м/у хората във формума.

Та какъв е проблема... от доста време често имам чувството за задух, често ми се вие свят и съм всякаш неадекватна. Ходих на всички видове доктори, които можете да си представите и все нищо ми няма.

Имам проблеми с гърба и шията, които бяха диагностицирани след 1 година лекуване на "шипове" ( които съм нямала ...) , но това е по-скоро извън темата ..

Тези ми "задушавания" и т.н.успявах да конторлирам и след час-два да бъда отново бодра и свежда. Преди 2 дни имах отново тези неприятни усещания, които оправдах с това, че не бях яла , но пък за сметка на това  - изпуших 3 цигари и пих 3 кафета.

Хапнах , хапнах и сладко (Защото съм с ниско кръвно )  и уж се "закрепих". Вечерта дори сготвих, но в един момент започнах да дишам тежко , прималя ми .

на тръгване към Пирогов едва се държах на краката си, за секунда ми причерня и почувствах , че ще припадна. Наплискването с вода ме свести.

Два часа седях и чаках пред кабинета с надежда някой да ми помогне, но уви.. (безхберието и ужасното отношение, което срещнах са друга тема). В друга болница  ми измериха кръвното ( 110/70) , направиха ми кардиограма - всичко е ок.

Това, което получих като обратна връзка е  че физически нямало никакви симптоми на заболяване, но най-добре било да се консултирам с психиатър.

Въпросът ми е с какво можете да свържете подобни симптоми : към момента имам силно главоболие( вече втори ден) , липса на апетит и леко виене на свят.

Ще съм благодарна да прочета съветите ви, и само да добавя , че днес ще направя консултатиция с още един лекар, за да съм сигурна, че трябва да ида на психолог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм доктор но майка ми е медицинска сестра цял живот. Провери си сърцето. Има хора страдащи от порок на сърцето без да подозират. https://bg.wikipedia.org/wiki/Порок_на_сърцето

Другото което е. От това, че съм със слаба имунна система и куп проблеми съм лежал по-голяма част от живота си по болници и съм се нагледал на кадърни и некадърни лекари. Винаги търси второ мнение, ако трябва и трето. При една погрешна диагноза и неправилни лекарства могат да те повредят за цял живот.

Редактирано от Beldin84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

само да попитам, имате ли усещания като:
    например при въртенето на виенско колело, когато слиза гондолата надолу ми става зле и стискам зъби
    този пример го давам, щото такива усещания имах , независимо къде съм и след преглед от невролог установи "паническо разстройство"
    а преди това в продължение на две години, джипито си правеше експерименти с лекарства и психиатъра също ги правеше тези неща, но нямаше ефект и си платих прегледа при невролог, за да намери причината
    лечението, което ми предписа е ривотрил, но сега това лекарство го няма , щото някой големец е гушнал парички, много парички, за да може да си пробута клонарекс, който е 5 пъти по-скъп и толкова пъти по-голям боклук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Veronika Borisova написа:

Това, което получих като обратна връзка е  че физически нямало никакви симптоми на заболяване, но най-добре било да се консултирам с психиатър.

Въпросът ми е с какво можете да свържете подобни симптоми : към момента имам силно главоболие( вече втори ден) , липса на апетит и леко виене на свят.

Ще съм благодарна да прочета съветите ви, и само да добавя , че днес ще направя консултатиция с още един лекар, за да съм сигурна, че трябва да ида на психолог.

Такива симптоми като описаните ги свързвам с мозъчна аневризма. Това е изтъняване на кръвоносен съд и образуване на балони в главата. В един момент балона се пука и човек си отива от инсулт. 
    Среща се в 6% от хората. Тоест - от всички 16 хора, които виждате, един е смъртоносно болен, който дори не подозира това. Повечето от тях не знаят че имат, защото някои аневризми не се усещат и човек се чувства напълно здрав, докато не се спука. За да ви направят на момента изследване, поискайте Ядрено Магнитен Резонанс - около 500 лв. с контрастна течност. Ако искате здравната каса да плати разноска от 250 лв, (течността е за ваша сметка) чакайте 3 месеца за да разрешат манипулацията. Най-общо и сбито казано, виж внимателно и чети от машинен превод тук: Симптоми на развитие на аневризма

Относно задушаването - имате проблем със сърцето. Наш познат лежа за да го изследват и констатираха това, сега пие лекарства.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как така дълго ходене по лекари и никакво подобрение? Какво ви казаха като диагноза. От шипове няма как да имате задух и да ви пада кръвното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Емил Костов написа:

Как така дълго ходене по лекари и никакво подобрение? Какво ви казаха като диагноза. От шипове няма как да имате задух и да ви пада кръвното. 

Вероятно крият действителната диагноза по нареждане на роднини, тъй като стреса е противопоказен и влияе много силно при такива болести. От стрес, човек ускорява поменатата по-горе от мен болест.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, дръндю написа:

само да попитам, имате ли усещания като:
    например при въртенето на виенско колело, когато слиза гондолата надолу ми става зле и стискам зъби

Мен ме свива стомаха и не се качвам на такива върталежки. Отделно, че гондолата не е безопасно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Евгени Симеонов написа:

Отделно, че гондолата не е безопасно място.

Гондолата за високи и тежки хора е смъртоносно опасна! Примерно висок 183 см. и 110 кг. Стигайки най-високата точка, центробежните сили изхвърлят тялото от лодката. Трябва да си издръжлив и да полагаш всички усилия за скрепване, ако си на последното място в края. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Около 1 и 70 съм. И около 80 кг. То не е само при гондололата, а и при други върталежки. Под безопасно, имах предвид, че ти слагат едно железо пред тебе и оправяй се. И само като го видя тоя циганин дето пуска и спира лодката. А понякога забърза гондолата, за да направи кеф на някои от люлеещите се.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

благодаря за мненията. Ще направя поредната сверка с различен лекар.

Това, което ми казват всички е че имам проблеми с неврната система и всичко е плод на това, че имам усещанията, че съм постоянно болна. 

Днес ми прегледаха и щитовидната жлеза , няма нищо.

Относно диагнозата- не мисля, че не ми казват, защото ходя при ралични лекари и то сама, точно с тази цел, за да не ми се спести нищо!

Надявам се ,че скоро всичко ще не наред и ще се похваля с липса на тези симтоми, защото от доста време си живея с тях.

Благодаря .отново за мнениенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Твойта история много прилича на вегетативна дистония. Когато няма обективни физиологични изменения, причината за срив в самочувствието и кондицията са капризи на твоята нервна система. Можеш да си помогнеш  като на първо време изхвърли всички цигари и кафета, започни да се занимаваш със спорт и движение на чист въздух, като градираш постепенно натоварването. Отначало ще ти е трудно, но после, след като повишиш нивото си на виталност, ще си много благодарна. Не пий никакви лекарства от рода на Ривотрил ( сега Клонарекс) , те пораждат тежки зависимости и после е по-лошо. Можеш да опиташ с лек антидепресант , например Инсидон, който се доставя от Турция. Но на първо място трябва да си размърдаш с извинение задника и да заживееш с дълбока вътрешна нагласа, че това е най-доброто.

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, Veronika Borisova написа:

Това, което ми казват всички е че имам проблеми с неврната система и всичко е плод на това, че имам усещанията, че съм постоянно болна.

Относно диагнозата- не мисля, че не ми казват, защото ходя при ралични лекари и то сама, точно с тази цел, за да не ми се спести нищо!

Надявам се ,че скоро всичко ще не наред и ще се похваля с липса на тези симтоми, защото от доста време си живея с тях.

Плод че имаш усещането - демек внушаваш си, че боледуваш. А не боледуваш ли? Нямаш ли оплакване. Защо въобще ходиш при доктора да го занимаваш?

Това че си при разни лекари и всички те командват едва ли може да даде реална картина. Това което всички ти спестяват ще го обявят когато няма изход.

Доста време живееш с тях и се надяваш да спрат? Това в главата не се лекува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Случвало ми се е подобно нещо и мен също ме отпратиха да си ходя понеже няма нищо на физиологично ниво.Явно имаш някакви проблеми с хормоните,който влияятна настроението ти.Съвсем е възможно да е само усещане а да ти няма нищо всъщност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 17.08.2016 в 10:57, Veronika Borisova написа:

Здравейте!

След дълго ходете по лекари   и видимо никакво подобрение, реших да  опитам с откриване на проблема м/у хората във формума.

Та какъв е проблема... от доста време често имам чувството за задух, често ми се вие свят и съм всякаш неадекватна. Ходих на всички видове доктори, които можете да си представите и все нищо ми няма.

Имам проблеми с гърба и шията, които бяха диагностицирани след 1 година лекуване на "шипове" ( които съм нямала ...) , но това е по-скоро извън темата ..

Тези ми "задушавания" и т.н.успявах да конторлирам и след час-два да бъда отново бодра и свежда. Преди 2 дни имах отново тези неприятни усещания, които оправдах с това, че не бях яла , но пък за сметка на това  - изпуших 3 цигари и пих 3 кафета.

Хапнах , хапнах и сладко (Защото съм с ниско кръвно )  и уж се "закрепих". Вечерта дори сготвих, но в един момент започнах да дишам тежко , прималя ми .

на тръгване към Пирогов едва се държах на краката си, за секунда ми причерня и почувствах , че ще припадна. Наплискването с вода ме свести.

Два часа седях и чаках пред кабинета с надежда някой да ми помогне, но уви.. (безхберието и ужасното отношение, което срещнах са друга тема). В друга болница  ми измериха кръвното ( 110/70) , направиха ми кардиограма - всичко е ок.

Въпреки , че темата е с 2 годишна давност, мисля че в такъв случай трябва да се провети за вертиго и пък за изкривяване на шийните прешлени. Имам подобни симптоми и ми казаха , че е свързано с шийните ми прешлени, които при неправилна стойка или по дълго време стоене на крак притискат нерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.