Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Преди 3 години си направих една конфигурация за около 1800 лв, но сега ми се налага да я сменя като ще взема единствено видеокартата - Radeon HD 7970 3GB. Също така имам и чисто нов хард на Seagate 1TB. Току-що направих една конфигурация без видео и хард и излезе това:
    FD CORE 2300 ATX MID TWR BLACK
    PSU CM B700 V2
    GB H110M-S2H LGA1151
    A-DATA SSD SP900 128GB SATA3
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
    CRUSIAL 16GB DDR4 2133 CL15 CT16G4DFD8213

Обща стойност - 1 211.76 лв. с ДДС

Това ли е оптималното, което може да се направи, защото бюджетът ми е ограничен? Също така мисля, че ще ми трябват и няколко 120мм вентилаторчета, но с тях не съм наясно и ги оставям на вас.

http://nikem-bg.net/cart/53058p1r52158p1r55964p1r46714p1r2241p1r55524p1rf.html

Конфигурацията ще се ползва предимно за игри и няма да се клоква.

Редактирано от Londer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да минеш и с i5-6600 вместо този i7, съответно останалите пари ги даваш за качествена кутия, захранване и SSD, тези 16 GB RAM също са малко много, 8 GB ще ти бъдат достатъчни, а са с 60-70 лева по-евтини, но все пак ето ти предложение с 16 GB.

GB H110M-S2H LGA1151 
    I5-6600/3.3/6M/BOX/LGA1151 
    16G DDR4 2133 KINGSTON 
    FD DEFINE S BLACK 
    XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
    SSD Samsung 850 EVO Series 250GB 

Обща стойност - 1 183.37 лв. с ДДСколичка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, kyoshinn написа:

Може да минеш и с i5-6600 вместо този i7, съответно останалите пари ги даваш за качествена кутия, захранване и SSD, тези 16 GB RAM също са малко много, 8 GB ще ти бъдат достатъчни, а са с 60-70 лева по-евтини, но все пак ето ти предложение с 16 GB.

GB H110M-S2H LGA1151 
    16G DDR4 2133 KINGSTON 
    FD DEFINE S BLACK 
    SSD Samsung 850 EVO Series 250GB 

Обща стойност - 1 183.37 лв. с ДДСколичка

И аз исках да предложа i5 6600 с 250gb ssd но явно съм избирал по-скъпи продукти надхвърляха 1250лв :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом сте с чисто нов хард,пък средствата са ограничени,карайте с него за сега.ССД винаги може да се добави.А ако целта на новата конфигурация са игрите,единственото което ще спечелите е по-бързото зареждане на нивата в игрите.

Дъното е микроАТХ, така че и там можете да минете с по-компактна кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата е доста голямо парче. Да не му отеснее по-малка кутия :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Конфигурацията с която съм в момента е с i5 и затова искам да опитам i7. Кутията която аз съм дал в първата конфигурация няма ли да свърши работа? 141 лв за кутията от втория пост ми се виждат ненужно много. Въпросът с вентилаторите как стои, че там изобщо не съм наясно. Захранването явно ще го сменя на XFX-то.

Редактирано от Londer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва ви кутия с долен монтаж на захранването,и два вентилатора-един долу да вкарва хладен въздух отвън,и един горе да изкарва загретият въздух отзад на кутията.Това е общо взето.

Измерете я тази видеокарта,но единственото което ще ви попречи по-малка кутия е евентуално ако накачите допълнителни хард-дискове.Но след като знаем габаритите на видеото,ще предложим и адекватна кутия.

А лично за мен няма нужда от наливане на толкова пари,само за да опитате някой i7 .Кой знае колко голям прираст няма да има в игрите,ако е за това.И просто не си заслужава да налеете толкова пари само за това.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

i5 ти е достатъчен за игри. Ако си решил да даваш пари взимай. Колкото повече.... Първата кутия, която е преложена е с долен монтаж,ако не се бъркам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А сегашната кутия каква е? Въобще,освен че искате да сменяте конфигурацията,има ли друга причина за подмяната?

Направо кажете цялата си конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Старата конфигурация е това:

CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V
    1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
    Thermaltake V4 Black Edition VM30001W2Z
    ASUS P8B75-M LX PLUS
    SAPPHIRE HD7970 3GB GDDR5 BULK
    I5-3570 /3.4G/6MB/BOX/LGA1155
    CM 120MM CASE FAN/BLUE LED/SLV
    PSU CM GX LITE 700W
    LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK

Причината за смяната е, че тя ще бъде използвана от друг човек, занимаващ се със софтуер и от нея мога да взема само видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има една DeepCool Tesseract BF в никем,за 47 лв. Вземате си и още един вентилатор,за въздушен поток.

Процесор i5,както вече казахме.Няма смисъл от i7, особено и за игри на този етап.Една пръчка рам от 8 ГБ,ако се наложи,след време пак ще добавите.Захранване някое 500 вата,като даже и XFX 450 вата ще са достатъчно.За дъно всякое което ви хареса на сносна цена,само не препоръчвам MSI.И гледайте да си има всички изводи,че ако временно останете без видеокарта,да не се пишманите. ССД казахме че винаги може да се добави ,така че за сега може и без него.Не мога да дам конкретни примери,защото просто интернета ми е ужасно слаб в момента и едва се отваря дадена страница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, onogondur написа:

Има една DeepCool Tesseract BF в никем,за 47 лв. Вземате си и още един вентилатор,за въздушен поток.

Процесор i5,както вече казахме.Няма смисъл от i7, особено и за игри на този етап.Една пръчка рам от 8 ГБ,ако се наложи,след време пак ще добавите.Захранване някое 500 вата,като даже и XFX 450 вата ще са достатъчно.За дъно всякое което ви хареса на сносна цена,само не препоръчвам MSI.И гледайте да си има всички изводи,че ако временно останете без видеокарта,да не се пишманите. ССД казахме че винаги може да се добави ,така че за сега може и без него.Не мога да дам конкретни примери,защото просто интернета ми е ужасно слаб в момента и едва се отваря дадена страница.

Нещо такова ли искаш да предложиш :D

ASUS H110M-PLUS /DDR4/1151 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 

Обща стойност - 855.64 лв. с ДДС cart

Тази кутия няма ли да е малка за видеокартата ? Автора е написал, че видеокартата е около 27 см, а кутията поддържа до 31 см, та няма ли да и е малко тясно ? :D Така и не разбрах колко е бюджета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами попринцип искам да пробвам с i7, тъй като старата беше с i5 и при някои игри на високи настройки се получава леко забавяне. С i7 минималното което докарах е 1173лв, като съм включил и ССД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията е напълно достатъчна за тази видеокарта.Няма да има проблем.Ще трябва да се вземе още един вентилатор за няколко левчета,за да се сложи отпред на кутията.Ето такъв например,извинете че не тагвам...

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-120mm-Xfan-DP-FDC-XF120/

Колкото до захранването,може да се мине и с двадесетина левчета по-евтиното Fortron Ридер Бронз 550 вата,което даже е по-мощно отколкото реално е необходимо.

Авторът на темата,за да играете на видоки настройки игри,освен достатъчно мощен процесор се иска и мощна карта.Все още не сте уточнил кои игри ще се играят,но картата е от значение.Обмислял ли сте възможността да продадете вашата стара видеокарта и да добавите още малко пари за нова и по-мощна?Въпреки че според мен скоро няма да имате нужда от кой знае колко по-мощна.

А ССД винаги може да се добави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В моята 7970 няма ли още малко останал животец, защото ако и картата трябва да ъпгрейдвам вече парите ще ми дойдат малко множко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами според мен още доста време ще можете да я ползвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, onogondur написа:

Ами според мен още доста време ще можете да я ползвате.

То всеки това ще му каже но явно иска нещо ново повече фпс в новите игри на по-висока графика поне за 5 години :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Та за да затворим темата - покупката на i7 би била излишна загуба на пари и i5 е по-изгодният вариант и разликата в производителността няма да е фрапираща в гейминг средата и мултитаскинга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз като искам нещо конкретно,ясно заявявам какви са критериите ми.Например така и не стана ясно нито какви са игрите,нито на каква резолюция се играе.Но пък няколко пъти спомена че средствата са малко ограничени.В този ред на мисли,разумно е да запази картата си.

Колкото до броят на годините,просто да забрави за това.Процесорът,ако е i5 ще го държи поне още 3 години.При видеокартите обаче не е съвсем така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Игрите които играя са - World of Warcraft, Battlefield (сега излиза и нов) и League of Legends. Старата конфигурация на Battlefield 4 на максимални настройки лекичко се забавяше. Играя ги на резолюция 1920х1080 (23 инчов монитор).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Londer написа:

Та за да затворим темата - покупката на i7 би била излишна загуба на пари и i5 е по-изгодният вариант и разликата в производителността няма да е фрапираща в гейминг средата и мултитаскинга?

За игра си иска освен добър процесор,така също и мощна видеокарта,ако такива са изискванията на самата игра.Като за сега приоритетни са видеокартите.Това известно забавяне,което сте получавал може да е от неоптимизирана игра,калпави драйвери или пък от слаба за играта видеокарта.Но в никой случай,освен в порядъка на проценти,да е от процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Londer написа:

Гейминг да, мултитаскинга е друго обширно понятие и там i7 определено ще се справя много по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.