Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте днес след къпане ми заглъхна лявото и ухо, очаквах само да се оправи, но вече няколко часа има отрицателна промяна. Още повече заглъхна. Също така имам настинка, хрема + гърло. Дайте ми съвет какво да правя, ако след спане не се оправи.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уши нос гърло лекар отиваш утре ако не се оправиш! Влизала ми е вода в ухото докат съм се къпал ама по-бързо се е оправяло!

И да ти види гърлото!;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оправих се. Вече всичко е наред с ухото. За гърлото взимам лукчета :D

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При възпаление може да се запуши Евстахиевата тръба, при което заглъхва ухото. Тя служи за израняване на налягането в ухото с външното. При попадане на вода и уши, чистени с клечки за уши, с които ушната кал се наблъсква навътре, може тя под въздействието на водата да се надуе и да причини същото. Промива се ухото, всяка медицинска сестра го може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, simtech написа:

При възпаление може да се запуши Евстахиевата тръба, при което заглъхва ухото. Тя служи за израняване на налягането в ухото с външното. При попадане на вода и уши, чистени с клечки за уши, с които ушната кал се наблъсква навътре, може тя под въздействието на водата да се надуе и да причини същото. Промива се ухото, всяка медицинска сестра го може.

Не че съм доктор, ама моята представа е, че тая въпросната тръба е отвътре (т.е. зад "тъпанчето"). И съответно не може да се запуши или промие през ухото... Доколкото знам се запушва по подобни причини по които се запушва и носа и, такива работи се лекуват с капки за нос - през носа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Самолечението и омаловажаването на подобни инциденти води до трайни увреждания (частична или пълна необратима загуба на слуха), особено след "леки" настинки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, flare написа:

Не че съм доктор, ама моята представа е, че тая въпросната тръба е отвътре (т.е. зад "тъпанчето"). И съответно не може да се запуши или промие през ухото...

Тръбата не може да се почисти, но ако замърсяване във външното ухо, в ушният канал, с промивка става работата. Чети по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.