Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички ! Значи проблемът е ,че  при смяна на буксата на зарядното на лаптопа ми обърнах + и - тоест , където трябваше да минава + аз сложих - без да искам.... и включих го нищо не светна.После го нагласих, както трябва ама лаптопа на реагира нищо не свети и не се включва , замерил сум ток до дъното стика ...въпроса ми е това дъно може ли да се спаси ...

Лаптопа е Toshiba Satellite c850-190

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре - занеси го в някой сервиз. Да премерят кое и докъде е заминало. Тука само си приказваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Ангел Апостолов написа:

Привет на всички ! Значи проблемът е ,че  при смяна на буксата на зарядното на лаптопа ми обърнах + и - тоест , където трябваше да минава + аз сложих - без да искам.... и включих го нищо не светна.После го нагласих, както трябва ама лаптопа на реагира нищо не свети и не се включва , замерил сум ток до дъното стика ...въпроса ми е това дъно може ли да се спаси ...

Лаптопа е

За мен дънната платка е изгоряла или просто нещо прави дефекти....много тошиби го правят....просто като са нови работят и изведнъж става точно така никакъв сигнал за живот освен светодити отдолу за батерията,твърдия диск и безжичната връзка....опитай да го пуснеш без батерия....и виж първия светодит за батерията ако лаптопа е включен в захранване но батерията е отстранена дали свети.Ако свети синьо че батерията уж е пълна значи си дъннаа платка е наред изчакай малко и може да се оправи сам...при мен така се оправя....ако лаптопа е включен в тока няма батерия и първия светодит не свети изобщо значи нещо с дънната платка не е в ред...ако свети червено също...

7c23e3ac6c089e2a6a6c1b64170cb001.jpg

Редактирано от Ерай Ергюнов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си съсипал дъното няма смисъл от ремонт или да поръчаш ново такова дъно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи не светят никакви светлодиоди изобщо а дъното според мен има проблем ... но исках да попитам тук , мислех , че някой може да се е сблъсквал с подобен проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Ангел Апостолов написа:

Значи не светят никакви светлодиоди изобщо а дъното според мен има проблем ... но исках да попитам тук , мислех , че някой може да се е сблъсквал с подобен проблем

Ако искаш го закарай да го видят но едва ли ще ти струва евтино. 

Но има 100 варианта без да го видим нищо с точност не можем да ти кажем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо благодаря Ви за мненията! Да знаете някъде да се продава такова дъно първа или втора ръка -ще го купя , но не мисля да го давам в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Например - ето тук - Laptop Motherboard for Toshiba C850

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, jhoro написа:

Например - ето тук - laptop motherboard for Toshiba c850

Това го видях , но не можах да разбера дали доставката е платена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, Емил Костов написа:

Ако си съсипал дъното няма смисъл от ремонт или да поъчаш ново такова дъно.

И според мен щом си объркал полюсите дъното докъдето и да е змаинало, започне ли запояване веднъж, няма да издържи повече от година, защото елементите около него и нататък ще се прецакат. Не препоръчвам сервиз в този случай директно си търси дъно. Няма смисъл да се презапоява, само ще даваш и я заработи, я не. И после пак ще даваш и даваш пари, докато нацяло не се скапе.

преди 28 минути, Ангел Апостолов написа:

Това го видях , но не можах да разбера дали доставката е платена

Доставката си я плащаш ти и ще ти е около 30 долара. Търси на части от някой втораръка евентуално със работещо дъно :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монтирането на лаптопа е като монтирането на Кола - сбъркаш ли някъде оправия няма :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според зависи колко и какво е изпраскало би трябвало да е поправимо. Започни с ресет на биос. Ако не помогне, потърси грамотен техник,  който освен духалка може да ползва мултицет и поялник. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, go6o_kara написа:

Според зависи колко и какво е изпраскало би трябвало да е поправимо. Започни с ресет на биос. Ако не помогне, потърси грамотен техник,  който освен духалка може да ползва мултицет и поялник. 

А според мен ресета няма да му помогне. ако можеше, поне ''елхата'' щеше да светне сигнално. И който и грамотен техник да си играе да пои, няма да стане по-здраво и мисля, че не си заслужава. Просто хабене на пари ( излишно ), не че за известно време няма да реши проблема, но.... лаптопа умишлено е направен с ефекта на доминото. А поялника, просто ще забави процеса, като няма да го спре. Все едно някой да ми каже, че пилената глава на колата е също толкова качествена, както и преди...Да ама не... Или че има смисъл да се пои по таблет.... Новите лаптопи, дъната са им досущ все едно таблет с ''екстеншъни'' ( портове и ала бала. ). Не ми се обяснява повече..

Пак ти казвам, кадърния с поялник в ръка, ще реши временно проблема и колкото и кадърен да е, гаранцията е никаква. Може да издържи 1 ден, 1 месец или 1 година, а по случайност и повече, но случайноста е рядкото щастие.... И с поялник и с духалки все същия чепец... Това освен че от опит го казвам, са ми го казвали една камара техничари с опит по 20-30 години, които са кадърни не само с компютрите, а с всякаква електроника, таквиа с доказан опит. години и години ми повтарят, че лаптопите ен са издръжливи на запояване с каквото и да е, малко са тези които оцеляват дълго време след тази манипулация по дъното.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.