Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смъртта.  

54 гласували потребители

1. 1. Факт ли е, че хората умираме?

• Да.
      35
    • Не.
      19

Препоръчан отговор

преди 19 часа, RedSoldier написа:

Хмм интересна тема...

В интерес на истината живота след смъртта е вече и научно доказан. Който не вярва може да провери.

Понятието смърт съществува само за биологичния компютър, който чете информацията на нашата реалност. Тоест само за физическото тяло.

Иначе всички ние сме безкрайно съзнание, всички сме едно цяло, обаче сме ограничени от мозъка на физическото тяло и не може да го разберем.

Бог е във всеки един от нас, ние сме творци, но сме го забравили. Физическата реалност е подчинена на нашите вярвания, нашият ум.

Горе - Долу е така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Я ме просветлете какво е научно доказано?

Понеже ако е така веднага искам да си отида от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.08.2017 г. в 4:37, RedSoldier написа:

Хмм интересна тема...

В интерес на истината живота след смъртта е вече и научно доказан. Който не вярва може да провери.

Понятието смърт съществува само за биологичния компютър, който чете информацията на нашата реалност. Тоест само за физическото тяло.

Иначе всички ние сме безкрайно съзнание, всички сме едно цяло, обаче сме ограничени от мозъка на физическото тяло и не може да го разберем.

Бог е във всеки един от нас, ние сме творци, но сме го забравили. Физическата реалност е подчинена на нашите вярвания, нашият ум.

Ненормалници всякакви по форумите...егати...

И щото е научно доказан живота след смъртта, затова ли се гърмите насред ЖП гари?

Сега погледнах анкетата - 30% ненормалници в тоя форум, хаха. Добре че не гласувах, че е под достойнството ми. 

Всъщност, успокоението за това, че смъртта не е края на всичко е, за да ни даде пълноценни годинки живот до края. Иначе още на 10 човек почва да се тормози за смъртта и нищо чудно да се гръмне преди 20. То сега и казарма няма, та работата се утежнява с гърменето. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми избяга логиката..

Човек се гърми преди 20, защото знае, че ще умре един ден? Въобще цялото последно изречение е пълна мъгла.

Но както и да е, всеки сам избира в какво да вярва.

Бъдете ''нормални''..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е показателно, че когато стане въпрос за смъртта, първото което излиза, и то масово, е именно ирационалното сред социума, минало през всеки един от пишещите. И като следствие от това - първото което се изписва е именно "вярата" в кое и какво е смъртта и в какво е нужно да се вярва...

Най-е весело изречението че "всеки сам избирал в какво да вярва", което е лишено от какъвто и да е рационален и практически смисъл, защото е напълно невярно и никога механизмите на вярването не включват вярващия да избира в какво да вярва. Това са изказвания на хора, които нямат капчица познание, а писането им се свежда до нужните опорни точки от които те да се утвърдят на всяка цена...

Фантазиите по-горе, пробутани като "доказани от науката" и за деца не стават. Но пък... очевидно че за доста вярващи им върши работа.

И да напомня - че раздела на тази тема е ФИЛОСОФИЯ, а не "религия, лични или групови митологии и вярвания". Както и че... темата за смъртта не е съвсем и философски казус. НИто - на науката. Нито на религията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах това за вярата, защото в крайна сметка реалността се подчинява на нашите вярвания до голяма степен. На пример човек не вижда с очите си, а с част от мозъка, която преработва това, което е пред очите,.

Вместо да слагате в кавички, това, че е доказано от науката, може да си направите труда да проверите. Но все пак официалната наука до скоро смяташе, че не съществува друга раса, освен нашата, което е обида за всеки мислещ човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че вие просто си имате думичката "наука" като че е нещо като пазар - ама на 'другата улица".

Вие - как си направихте "труда" да проверявате - какво означава "наука" - това дали го "проверихте"?

Какво и кое са "методите на научното откритие"? Или "методи и принципи за валидация на изводите", що е хипотеза, теория или система от предположения...

И кога какво и кое означава 'доказано"? Коя "наука" е официална? КАК въобще науката е "официална или НЕофициална". Да не би да е ТАЙНА или показна "наука"?

Да попитам също - вие специално - от коя "раса" сте? И как така стана че "официалните науки" са обидни за някои техни "разбирачи"?

преди 9 часа, RedSoldier написа:

крайна сметка реалността се подчинява на нашите вярвания до голяма степен

Тия две първи изречения издават и представите ви за 'наука'. Не че нещо... но е интересно когато религиозни хора си поглъщат поредните митологични социални хапчета и после се напъват колко са "здрави" и колко разбират от всякаква "фармацевтика"...

Вие просто изписвате нещо съвсем просто - че нямате никакво отношение към науката. Просто си я ползвате за личните си митологии и библия и тя за вас е сведена до заглавията за привличане на публика в сайтове, които започват с "науката доказа..." или "учените доказаха..." .

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.05.2017 г. в 17:37, Shiniasu написа:

Преживял си нещо, което е в изключителна степен субективно изживяване, но се опитваш да го представиш като обективна истина.

А, стопли най сетне, че обективната истина се явяват субективните преживявания на бай Чечи.

Ма последен от целия форум.

Смъртта няма присъщо съществуване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.08.2017 г. в 14:02, _ramus_ написа:

Мисля че вие просто си имате думичката "наука" като че е нещо като пазар - ама на 'другата улица".

Вие - как си направихте "труда" да проверявате - какво означава "наука" - това дали го "проверихте"?

Какво и кое са "методите на научното откритие"? Или "методи и принципи за валидация на изводите", що е хипотеза, теория или система от предположения...

И кога какво и кое означава 'доказано"? Коя "наука" е официална? КАК въобще науката е "официална или НЕофициална". Да не би да е ТАЙНА или показна "наука"?

Да попитам също - вие специално - от коя "раса" сте? И как така стана че "официалните науки" са обидни за някои техни "разбирачи"?

Тия две първи изречения издават и представите ви за 'наука'. Не че нещо... но е интересно когато религиозни хора си поглъщат поредните митологични социални хапчета и после се напъват колко са "здрави" и колко разбират от всякаква "фармацевтика"...

Вие просто изписвате нещо съвсем просто - че нямате никакво отношение към науката. Просто си я ползвате за личните си митологии и библия и тя за вас е сведена до заглавията за привличане на публика в сайтове, които започват с "науката доказа..." или "учените доказаха..." .

Ортодоксалната наука  и религия си приличат много. И двете твърдят, че нищо не зависи от самият човек и контролът върху него се държи от външни фактори. Науката твърди, че всичко е случайно, а религията, че Дядо Господ ни наказва, защото не сме послушни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sveshtichkapfj3IpfD2nuy8OeW3OgW152191671

Почивай в мир, Вили, светъл път до Бог

IN MEMORIAM

1968-2018

Липсваш ми, приятелко, израснахме заедно от детската градина, сега реши да си тръгнеш

Боли боли боли

Чакай ме Там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво е свършило при Вили... всичко е свършило

Душата й не е намерила покой и още е тук.

Разбирайки истината тя се сгуши до мен и отказа да си тръгне - само идва нощем и казва Помогни ми

а аз се въвлякох в битка с всички... защото всеки се скри зад удобния си параван и каза - мен това не ме засяга, абе ти що се месиш, не се меси....

е пък ще се меся пък - не може да оставиш болната си майка да умре от студ с инсулт забравена от всички...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Препуска всеки както иска, дордето спъне го смъртта.”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм чувала че когато човек умира душата му се ражда отново и става един нов човек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Лорито написа:

Аз съм чувала че когато човек умира душата му се ражда отново и става един нов човек

Когато умре един човек, той става просто една история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.08.2017 г. в 20:49, Гост написа:

Понеже ако е така веднага искам да си отида от тук.

Ако проучиш темата, ще разбереш, че не е така лесно...

"Научно доказано" е най-вече едно модерно словосъчетание клише. Науката може ли да ти "докаже", че си човек, или че виждаш дърво, маса, или каквото и да е? Науката се състои от 3  неща - 1) наблюдаване на даден феномен и 2) даване на някакво разумно обяснени 3) предвиждане на случването на този феномен.

Какво точно трябва да се случи, за да се "докаже" дали "човек" "умира"? Първо, трябва науката да може да наблюдава какво е това "човек". Когато ти го наблюдаваш, виждаш някаква форма, някаква кожа, косми. Това е за теб феномена "човек". Ако между теб и него има стена, вече не можеш да го наблюдаваш. Дали наистина е "изчезнал"? Ако имаш по-развити прибори които засичат лъчение и извън спектъра на видимата светлина - не. Науката може да се порови какво има и под кожата на тоя човек, в мозъка му. Така че за нея, човекът става нещо повече. Но с умирането на тези неща които тя познава, изчезва и нейното понятие за човек. Има и трети вариант - ако ти самият представляваш този човек - можеш ли изобщо да "изчезнеш"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.01.2019 г. в 14:35, interim написа:

Науката може

Науката нищо "не може", нито нещо доказва. И е крайно време за наука да говорят само тия хора дето се занимават със света по научни методи, чрез рационални принципи. В противен случай се раждат глупости като горното...

на 4.01.2019 г. в 14:35, interim написа:

"Научно доказано" е най-вече едно модерно

... клише, нужно на житейската митология на огромен брой хора, които никога нямат как да имат досег с реална наука... Чудесно е за ползване - именно от нуждаещи се да си скалъпят личните си версии на потребности и ползи.

Науката не се занимава с доказване, нито с истини, а се ползва за фалшиви позовавания на хора, които остро се нуждаят именно от това. Така че - една и съща думичка - "наука", пък колко много значения...

преди 30 минути, Jayashri написа:

Душата си броди

не е изключено само 'главата да броди"... докато има рамене над които да стои. Толкова много хора се губят сред фантазното и идеите... от страх да не се изгубят, а вече отдавна са се изгубили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

не е изключено само 'главата да броди"... докато има рамене над които да стои. Толкова много хора се губят сред фантазното и идеите... от страх да не се изгубят, а вече отдавна са се изгубили.

Това е съвсем друг въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Jayashri написа:

Само тялото е безжизнено

Душата си броди

Е ти пък как го каза - ако не работи МПС-то душата няма да е изобщо тук.

преди 1 час, _ramus_ написа:

ти пък ептен изперка - говориш за зомбита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смъртта е закономерно явление, с предречен финал единствено за тялото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

След смъртта получаваш ново тяло ,или по точно нови тела,и в зависимост от земният ти живот,може да са като тинейджърски ,а може и старчески ако сте глупили.

Какво означава "може да са като тинейжърски, а може и да са старчески ако сте глупили"? Разкажете ми. Ще ми бъде интересно да науча вашето познание. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.01.2019 г. в 21:20, Inana.. написа:

Смъртта е закономерно явление, с предречен финал единствено за тялото.

Като не пристига кислород 15 минути към мозъка, край няма никой после окончателно.
Във въздуха който дишаме навън има около 20-на процента кислород и другото е азот, с други примеси около процентче.
Ако дишаш само азота 15 минути, после не ти трябват повече никакви религии, нито прераждания, защото повече си нямаш грижи.
А страховете ти от смъртта са за докато си жива, после като умреш страшно няма.
Не е ли прекрасно, че всички умираме и преставаме да имаме грежи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето един цитат от Архим. Юстин Попович:

Приятели, вгледайте се в основните принципи на европейския хуманистичен прогрес, в неговата метафизика.
Нима не виждате, че тази култура системно притъпява в човека усещането за безсмъртие,
докато не го притъпи съвсем и той не каже: "Тяло съм и само тяло."
А това означава: смъртен съм и само смъртен.
Така хуманистична Европа живее под мотото: Човекът е смъртно същество.
Това съзнание постепенно ражда убеждението, че смъртта е необходимост.
Смъртта - необходимост?!
Има ли нещо по-оскърбително и по-подигравателно?
Оказва се,че най-големият враг на човека всъщност му е необходим!
Нима в това има логика, макар и най-слаба, дори детинска?

Хуманистичният човек е опустошен, страшно опустошен, защото от него е прогонено съзнанието за лично безсмъртие ...
Позволете ми едно парадоксално сравнение: мисля, че някои животни са по-близо до вечността и безсмъртието в
своите желания от човека на европейския хуманистичен прогрес.
Повяхнал, овеществен, дегенерирал, хуманистичният човек е напълно прав, когато провъзгласява чрез своите мъдреци,
че е произлязъл от маймуната.
Веднъж изравнен с животните по произход, защо да не се изравни с тях и по морал?
Дори грехът и престъплението се считат от модерното правосъдие за неизбежност в обществото и природна необходимост. ...
Не би могло да бъде различно, защото само усещането за безсмъртие може да роди морал по-висш от животинския нагон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е факт раждането, то факт ще бъде и смъртта.

Интересното в случая е какво е нашето участие във фактологията....

Определени хора считат, че те създават фактите, а други, че някой друг.

Друго характерно е, че хората свързват в неразделна връзка живота и смъртта, т.е. смърт може да има само и единствено ако е имало живот.

Естествено може да се зададат въпросите: Факт ли е живота?! Само и единствено ли факта живот довежда до факта смърт?!

И така ..... нека видим фактите: Факт е че хората живеят. Факт е и че има смърт на хора.

Ако поразсъждаваме малко, то ще видим, че хората не умират, а умират определени индивиди, следователно не е факт, че хората умират.

Във случая умиране и умиране не е едно и също ..... :) Може да се каже и за факта на умиране - да, хората умират; не, хората не умират, но умрем ли ние, то какво значение ще е за нас дали сме разбрали истината за умирането .... :) след като не сме разбрали истината за какво сме живели?! .... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Факт е, че хората умират. Факт е, че човеците не умираме.... :) Разбрах, че не владея български език .... изведете си изводите до колко владея философския език .... :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...