Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
    стария компютър взе да прави доста проблеми и ми се иска да си взема нов. Ще се ползва предимно за музика, филми, браузвани и леки игри от сорта на Dota2, Heroes of the storm, CS GO. Вероятно и някое рали от сорта на Dirt или WRC и шутър като Far Cry 4.

Спрял съм се на следната конфигурация:
    AMD Athlon X4 845 (3.5GHz)
    GIGABYTE F2A88XM-DS2P
    GIGABYTE GeForce GT 730 2GB
    2x4GB RAM
    Харда предполагам ще е 1ТБ.

Единствено ме притеснява видео картата т.к. е с GDDR3. Обмислям да заделя 100на лв отгоре за GTX 750 1GB, която е с GDDR5. Та въпроса ми е дали GT730 ще се справя с посочените горе игри?
    Бюджета - около 600-700лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен няма да можеш да подкараш Far Cry 4 с тази конфигурация. Може би с  AMD Athlon X4 860K +  GTX 750(ако Far Cray 4 ти е цел да тръгне).

Редактирано от guss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видях Бюджетати но за този Бюджет не можеш да направиш нещо хубаво.

guss е парав с тази няма да можеш да подкараш  Far Cry 4.

Ето един компютър дето ще ти върши работа;

ГЕЙМЪРСКИ КОМПЮТЪР SPEED GAME II GTX ED 4-CORE R5.0 PASCAL

Малко е скъп но си заслужава да си го купиш ако ще играеш по натоварващи игри.

За да подкараш новите игри ти трябва / мощен процесор / мощна видеокарта / поне 16 GB ram / хубава дъна платка / 

Ако ще играеш кракнати игри не ти предлагам натоварват повече от изискванията на играта заради крака. 

Редактирано от Ерай Ергюнов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Ерай Ергюнов написа:

guss е парав с тази няма да можеш да подкараш  Far Cry 4.

Ето един компютър дето ще ти върши работа;

ГЕЙМЪРСКИ КОМПЮТЪР SPEED GAME II GTX ED 4-CORE R5.0 PASCAL

Малко е скъп но си заслужава да си го купиш ако ще играеш по натоварващи игри.

За да подкараш новите игри ти трябва / мощен процесор / мощна видеокарта / поне 16 GB ram / хубава дъна платка / 

Ако ще играеш кракнати игри не ти предлагам натоварват повече от изискванията на играта заради крака. 

Сега остана и да му намерите още средства,че да го купи. И честно казано,нищо геймърско няма точно в тази машина.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Другият вариант е този компютър ако ти хареса 

малко надвишава твоя бюджет:  738.00 лв

plesio

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, onogondur написа:

Сега остана и да му намерите още средства,че да го купи. И честно казано,нищо геймърско няма точно в тази машина.

Явно на днешно време плясваш 1060 на едно лайно и то става "геймърско". Ако побързаш може да го хванеш и да пуши :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ти разбивам мечтите, но всичко предложено до тук след година вече ще се чудиш какво да го правиш(то сега издъхва...). Моя съвет махни видеокартата и карай с вградената, събирай парички, към 300-350 лв. ще вземеш сносно видео. Сега даваш 200 лв. за GTX750 , който не става вече за нищо. Заради него орязваш цялата конфигурация, та и тя да не става за нищо  :) .

http://nikem-bg.net/cart/56206p1r2240p1r2250p1r54541p1r54810p1rf.html

Ето ти един пример за нещо на което да добавиш видео по-късно и да заприлича на нещо.

Може да се резне от РАМ и от захранване към 50лв. Давам ти го само като пример. Ако пак не стигат парите мини на i3. Пак ще е с по-голяма перспектива от досегашните предложения. Дадеш ли сега 700 лв. за тия боклуци , след една година ще си блъскаш главата (ако не и веднага като ги вземеш :) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, XoBoT написа:

Съжалявам, че ти разбивам мечтите, но всичко предложено до тук след година вече ще се чудиш какво да го правиш(то сега издъхва...). Моя съвет махни видеокартата и карай с вградената, събирай парички, към 300-350 лв. ще вземеш сносно видео. Сега даваш 200 лв. за GTX750 , който не става вече за нищо. Заради него орязваш цялата конфигурация, та и тя да не става за нищо  :) .

Ето ти един пример за нещо на което да добавиш видео по-късно и да заприлича на нещо.

Може да се резне от РАМ и от захранване към 50лв. Давам ти го само като пример. Ако пак не стигат парите мини на i3. Пак ще е с по-голяма перспектива от досегашните предложения. Дадеш ли сега 700 лв. за тия боклуци , след една година ще си блъскаш главата (ако не и веднага като ги вземеш :) ).

Супер компютър си сглобил и си прав  за GTX750  че не става вече за нищо вече има по нови видео карти от сорта но 

GTX1060 /  GTX1070 / GTX1080 носа скъпи. 

configuratsia-za-igri.jpg

Искам е то такава стая но няма 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерих едно видео за един компютър които струва 650лв  но при моето смятане излезе 672,53лв

Ето го видеото;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, XoBoT написа:

Май ще трябва да си монтира частите в някой кашон :D , защото си забравил кутия xD 

Ето 1 предложение и от мен:

Cooler Master B500/500W захранване

Cooler master N300 кутия

Crucial 8GB  RAM памет

Seagate desktop HDD 1TB твърд диск

Asrock H110M-HDV Дънна платка

Intel Core i3-6100  процесор 

ОБЩО: 696,00 лева

П.С. Мисля, че получаваш и безплатна доставка.

asdsa.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Съгласен съм за Far Cry 4. Нека го забравим. И без това нямам време за друго освен Dota или HoTS. Ще погледна и конфигурациите, които сте предложили.

Междудругото сега съм с 9500 GT и HoTS върви не много добре на минимални.

Редактирано от Kaloyan Krumov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, kyoshinn написа:

Май ще трябва да си монтира частите в някой кашон :D , защото си забравил кутия xD

Ето 1 предложение и от мен:

Cooler Master B500/500W захранване

Cooler master N300 кутия

Crucial 8GB  RAM памет

Seagate desktop HDD 1TB твърд диск

Asrock H110M-HDV Дънна платка

Intel Core i3-6100  процесор

ОБЩО: 696,00 лева

П.С. Мисля, че получаваш и безплатна доставка.

asdsa.png

Кутия умишлено не съм сложил. Защото надвиших бюджета в бързината. С по-евтината РАМ и захранване ще има за "кашона" :) . Както знаеш за такъв нисък до среден клас кошници съм фен на евтинджоските кутии

Тука може спокойно да мине с кутия наполовина на тия 86лв., захранване с 20-30 лв. по надолу и да вземе i5.

Редактирано от XoBoT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, XoBoT написа:

Кутия умишлено не съм сложил. Защото надвиших бюджета в бързината. С по-евтината РАМ и захранване ще има за "кашона" :) . Както знаеш за такъв нисък до среден клас кошници съм фен на евтинджоските кутии

Тука може спокойно да мине с кутия наполовина на тия 86лв., захранване с 20-30 лв. по надолу и да вземе i5.

Съгласен съм, че може да мине и с по-евтина конфигурация, но не и да се ореже толкова много кутията и захранването, само и само да се побере i5 в бюджета (сложил съм тези части, тъй като са най-евтините във vario), а пък и се вписват идеално в бюджета.

Автора каза, че ще играе DotA2 и HoTS, за които i3-6100 + вграденото видео са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е чак да орязваме... За 70-75лв. ще намери читаво захранване 450W. Даже 400W са предостатъчно за тая щайга. Дори да реши да слага видео впоследствие, ако е в ценовия диапазон 300-350лв. пак ще му стигне. i5 ти е 65 W, видео дори да вземе някой котлон до 200W да го докара... пак мегдан има много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, XoBoT написа:

Е чак да орязваме... За 70-75лв. ще намери читаво захранване 450W. Даже 400W са предостатъчно за тая щайга. Дори да реши да слага видео впоследствие, ако е в ценовия диапазон 300-350лв. пак ще му стигне. i5 ти е 65 W, видео дори да вземе някой котлон до 200W да го докара... пак мегдан има много.

ASROCK H110M-HDS LGA1151 
    i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 
    PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ 

Обща стойност - 686.70 лв. с ДДС Пари за кутия отново не остават, ако вземе 4 GB RAM ще може да се вмести кутия, но с тази вградена графика едва ли е добра идея. В Dota2 разликата м/у i3-6100 и i5-6400 не е толкова голяма, същото се отнася и за HoTS.

Автора може да мине и още по-тънко с тази конфигурация:

ASROCK H110M-HDS LGA1151 дъно
    I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX процесор
    8G DDR4 2133 ADATA RAM памет
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR твърд диск
    Zalman Case ATX Z1 USB3.0 кутия
    PSU SEASONIC SSR-430ST /430W захранване

Обща стойност - 630.85 лв. с ДДС количка

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ползваш си харда от сегашната машина.

ASROCK H110M-HDS LGA1151 
    I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    Case mATX ZM-T1 Plus USB3.0 
    RAIDMAX XT 400W RX400XT 
    SAPPHIRE RADEON RX 460 2G GDDR5 

Обща стойност - 747.77 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.