Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Тъй като лаптопа вече сдава багажа, неподходящ е за игри и изисква по-начесто почистване реших че е време за настолен компютър. След всички теми, видеа и т.н. се спрях на AMD конфигурация. Цена/производителност/надстройване. Първата ми машина всъщност беше AMD и бях изключително доволен от нея, после 2 интелски лаптопа и сега е време за нещо ново (макар AMD технологията да не е от най-новите). Голямо чудене се чудих за дъно, процесор и видео в крайна сметка се спрях на следната конфигурация: 

http://pcpartpicker.com/list/NRbYgL

и тук идва следния проблем, както сами виждате, бюджета е около 1300 лв, цените съответно не са за Българския пазар, но някои от тези части не могат да се намерят  на нашия пазар или поне не на едно място. Подобно охлаждане на процесор струва около 130-150 лв иначе е 90, харда е със 20 лв по-евтин, видеото е между 499 и 540лв което го прави 60+ лв по-скъпо и т.н. Сиреч машината ще излезне около 1700 лв. От към охлаждане на процесора мисля, че е доста приемливо, рам, видеото е на ниво, процесора е доста сериозна конкуренция на интел, захранването е подходящо според консумацията и кутията предоставя добро охлаждане.

Виждам, че доста хора използват   nikem-bg за примерни конфигурации и като си сглобявам машина за 1400 лв се получава следния резултат:

http://nikem-bg.net/cart/47412p1r56041p1r56040p1r3015p1r54541p1r53899p1r54813p1r55248p1rf.html

В този случай надхвърлям  бюджета (горната цена е около 1400 но приспадаме доствката) но конфигурацията е по-слаба от към рам и охлаждането е малко по-добро от стоковото (но, не е на нивото на гореспоменатото). В този случай за тази цена бихте си казали да премина на интел но, не благодаря.

В този случай:

http://bto.plesio.bg/Machine?state=2321955B169B1A1834312B359B1A2121859B69B1A2210789B129B1A2378647B79B1A2344122B499B1A1815091B109B1A1902733B85B1AD2016-8-19-11-42-15 

Цената е 200 лева по-висока и рамта е с 8 GB по-малко.

В допълнение ще си сложа SSD-то което беше като ъпгрейд на лаптопа.

Е ли възможно да ми препоръчате подобни части с които да се стигне до гореспоменатия бюджет и в същото време да може да се купи на изплащане, тъй като нямам финансовата фъзможност да го купя наведнъж. 

Приемам съвети и критики :) Благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерих едно видео как сглобява AMD конфигурация; компютъра струва само  1317.00лв

Ас лично не харесвам AMD но решението си е твое и ти решаваш какъв да е компютърът защото ти ще го ползваш

Редактирано от Ерай Ергюнов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Машинката "изглежда" добре но ако се добави един охладител (на амд-тата са  като трактори) и видеото се замени с 4 GB цената става с 200+лева. Спрял съм се на тази конфигурация с FX 8350 защото процесора е на доста добри херци ( лесен овърклок с подходящо охлаждане двоен вентилатор)  и GDDR5 256 Bit 4GB  видеото е доста добро от към битове, честоти поддържана резолюция и памет ( ще бъде на ниво в следващите 2 години) .  Направих си конфигурация в Jar Computers но цената е 1560 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и едно предложение от мен:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ дъно
    8GB DDR3 1600 A-DATA RAM памет
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR HDD
    Zalman Case ATX Z1 NEO кутия
    EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-500-K2  захранване
    COOLER MASTER HYPER 212 X охладител
    SAPPHIRE NITRO R9 380 4G GD5 L видеокарта
    AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ процесор

Обща стойност - 1 296.58 лв. с ДДСколичка

П.С. Не съм сигурен за охладителя, изобщо дали ще може да се клоква с него, та по-добре изчакай някой друг да предложи охлaдител

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък изобщо не разбирам какво му намери добро на AMD-то, но както и да е - ти си решаваш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако толкова държиш на AMD  изчакай zen .Ето от мен предложение (но с INTEL) PC , а за видеото търсиш rx 470 !

Ако искаш да намалиш малко цената можеш да орежеш захранването или да махнеш ssd-то ако не ти трябва !

Редактирано от Skygear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, GyurovTech написа:

K'во е т'ва raidmax захранване ... ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Skygear написа:

K'во е т'ва raidmax захранване ... ? 

Захранване което е достатъчно ако искаш gtx 1060 / i5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, GyurovTech написа:

Захранване което е достатъчно ако искаш gtx 1060 / i5.

То може и да може да го захрани но това не е идеята ... Дори на евтини офисни конфигураций е добре да се купуват ДОЛУ-ГОРЕ КАЧЕСТВЕНИ psu-та ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, Skygear написа:

То може и да може да го захрани но това не е идеята ... Дори на евтини офисни конфигураций е добре да се купуват ДОЛУ-ГОРЕ КАЧЕСТВЕНИ psu-та ...

Еми за да може да вземе мощната i5-тица и мощната видео карта ще вземе това захранване а на Raidmax какво им е?

Аз мисля ,че са добри бюджетни захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, GyurovTech написа:

Еми за да може да вземе мощната i5-тица и мощната видео карта ще вземе това захранване а на Raidmax какво им е?

Аз мисля ,че са добри бюджетни захранвания.

Човека иска АМД конфигурация, а ти му предлагаш Интел, не знам защо мислиш, че това захранване е качествено, но е далеч от това понятие, на 12 волтовата линия се събират 336W, а дори няма 80plus сертификат, да не говорим за бронз и нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за предложенията и специално на Skygear за видеото,  NITRO+ RX 470 доста добро и цената е също така приемлива. Ще мога да мина на 550 ватово захранване (бронз+) от предвиденото 650. Процесора.... остава AMD разбирам, че е на 5 години технология спрямо Intel който е на 1 година, но въпреки всичко с подходящо охлаждане показва доста добри резултати. kyoshinn ако променя видеото на RX 470 цената е същата, захранването на 550 и сменим охладителя с Zalman CNPS14X цената ще стане около 1350 лв. Мисля че би се получило добро охлаждане и съответно с лек овърклок доста добра прозиводителност, как мислите? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Mariyan Raynov написа:

Благодаря Ви за предложенията и специално на Skygear за видеото,  NITRO+ RX 470 доста добро и цената е също така приемлива. Ще мога да мина на 550 ватово захранване (бронз+) от предвиденото 650. Процесора.... остава AMD разбирам, че е на 5 години технология спрямо Intel който е на 1 година, но въпреки всичко с подходящо охлаждане показва доста добри резултати. kyoshinn ако променя видеото на RX 470 цената е същата, захранването на 550 и сменим охладителя с Zalman CNPS14X цената ще стане около 1350 лв. Мисля че би се получило добро охлаждане и съответно с лек овърклок доста добра прозиводителност, как мислите? 

Аз мисля, че цялата идея за АМД конфигурация НЕ е добра, но всеки с изборите си, ако АЗ взимах АМД конфигурация, тогава щях да изчакам новите процесори на Zen.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Mariyan Raynov написа:

Кфа 1 година ????

1151 I5 6500 излезна преди няколко месеца не разбирам защо наливаш с AMD Конфигурация и се набутваш те от 2011 година са нямали процесор и дори пентиум g3258 на игри кърти най-добрия AMD 9590 в случая имаш вариант i5 6500 които е 100 фпс по-силен не само!

По тих ,с по малко загряване ти според мен жестоко брат ще се набуташ просто amd нямат силата която интел имат затова са евтинки аз това ти предлагам най-доброто за тези пари аз което бих купил аз всички конфига ги правя все едно аз ще ги купувам.

Парите братленце са твой ти решаваш но моляте недей!

ASROCK H110M-HDS LGA1151 
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 
    Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D  -  • Graphics Card Power  120 W
    Case mATX ZM-T1 Plus USB3.0 
    Zalman 400W ZM400-LE 

Обща стойност - 1 335.44 лв. с ДДС

Редактирано от GyurovTech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, GyurovTech написа:

Кфа 1 година ????

1151 I5 6500 излезна преди няколко месеца не разбирам защо наливаш с AMD Конфигурация и се набутваш те от 2011 година са нямали процесор и дори пентиум g3258 на игри кърти най-добрия AMD 9590 в случая имаш вариант i5 6500 които е 100 фпс по-силен не само!

По тих ,с по малко загряване ти според мен жестоко брат ще се набуташ просто amd нямат силата която интел имат затова са евтинки аз това ти предлагам най-доброто за тези пари аз което бих купил аз всички конфига ги правя все едно аз ще ги купувам.

ASROCK H110M-HDS LGA1151 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D  -  • Graphics Card Power  120 W
    Zalman 400W ZM400-LE 

i7 4790k vs FX 9590 vs G3258 .

Май грешно си разбрал смисъла на ''кърти'' 

Иначе ако говорим за някой fx6100 съм напълно съгласен !

Редактирано от Skygear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Skygear написа:

i7 4790k vs FX 9590 vs G3258 .

Май грешно си разбрал смисъла на ''кърти'' 

Иначе ако говорим за някой fx6100 съм напълно съгласен !

Почти са равни малко fx 9590 води ,но ме разбираш какво искам да кажа да за fx6100 просто никакъв шанс срещу G3258 4.30Ghz.

Просто amd за нищо не стават 6 ядра срещу две а айде де хахаха.

Толкова са 6 ядрени просто на интел са много яки процесорите, чипа.

Най-евтиния на amd 6 ядрен 260лв а на интел 600 лв.

Редактирано от GyurovTech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колегите са ти дали много добри предложения с интел скайлайк. Няма смисъл от този АМД, освен ако не е ЗЕН.

Сега за АМД си струва само, ако искаш да ги спонсорираш или не държиш на бърз и незагряващ процесор.

ЗЕН няма да излезе скоро, така че само Интел остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук се предлага Intel и то не на празно. Тъка че ако си фен и си решил твърдо да се набуташ защото си фен на амд, ми знай че нищо против нямаме. Просто за тези пари не си заслужава да сглобяваш антики, след като интел всичко им е ново. Амд имат само едни видео карти които са таз годишни и това е. Предложението на  GyurovTech е възможно изчерпателно за този бюджет! Ако имаш възможност да надвишиш леко бюджет предлагам по обширна кутия за охлаждане и по-удобна разбира се. Също тъка и по-добро захранване от залмана което е за предпочитане. Не е задължително ако те притиска бюджета, но е по-добре.

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    Zalman Case ATX Z1 USB3.0 1 46.45 лв. 46.45 лв.
    EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 1 82.95 лв. 82.95 лв.
    ASROCK H110M-DGS LGA1151 1 99.26 лв. 99.26 лв.
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 1 414.56 лв. 414.56 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 1 67.21 лв. 67.21 лв.
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 97.42 лв. 97.42 лв.
    Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D 1 571.58 лв. 571.58 лв.
    Междинна стойност: 1 379.43 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 17.64 лв.
    Обща стойност: 1 361.79 лв. с ДДС

Общата стойност не включва доставка от порядъка на 20лв. имай го на предвид. Също тъка ако искаш конф. да ти дойде сглобена, просто заявяваш по телефона и ти я сглобяват безплатно!

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предвид съветите Ви ще изчакам и няма да се набутвам. Тогава ще сглобя една машина.

От 2 до 3 месеца се очаква Zen. Цената на любимия ви интел не е висока само защото е по-добър (10-15 фпс разлика за най-тежките игри не е болка за умиране) , ами защото е единствения производител който може да си позволи всяка година да бълва нови и нови продукти, щом се сравнява производителност от 2011-а със технология от 2016-а сами направете изводите. Ако част от разликата в цената се вложи в охлаждане системата ще си работи като интел (това е реалния проблем на AMD-тата искат си тиха но мощна перка а 30 или 50 вата в повече едвали е глобалния проблем и ще качи сметката за тока ) . Хубавото на Zen е новото дъно което ще е с DDR4, и ако наистина има 40 % повече производителност дали ще преминете към AMD ? Тогава всички цифрички на които държите ще са в полза на марката която изважда продукт на няколко години но той продължава да е актуален и конкуренция.

Лично аз съм на мнение, че трябва да има повече производители за да има реална конкуренция. Всеки един от нас има добри впечатления от някой продукт който за друг е лош. 

Благодаря на всички които изказаха мнение по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали се сещаш че и Интел ще изкарат рефреша след няколко месеца? Не че е нещо ново но ще е на по-високи честоти на същата цена тоест малко по-добро.

Иначе Зен тая година няма да видиш у нас или където и да е за продажба. Чак догодина ще се пуснат за масова продажба.

пс. АМД всички ги чакат да се размърдат иначе Cannonlake сигурно ще го отложат отново и няма да го видим и следващата година...

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами специалисте, аз понеже съм прост и съм от село сменям G3258 с дъно за FX6300 с дъно :D  Знам, че ще се прееба според теб, ама ще рискувам. Имаше тук един човек-пентиум, които убеждаваше всички, че това е най-великия процесор на всички времена. Ако ти изпадне оферта от някое лапе загоряло за супер-дупер G3258, но преебано с FX6300- давай ми го. Ще се радвам да е щастливо :D

на 22.08.2016 в 0:18, GyurovTech написа:

Кфа 1 година ????

ASROCK H110M-HDS LGA1151 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    Zalman 400W ZM400-LE 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това досадно лапе пак ли се появи с неговите глупости и прословутия печкиум 3258......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Росен Р. Александров написа:

това досадно лапе пак ли се появи с неговите глупости и прословутия печкиум 3258......

Не, тоя е друг, но със сходни идеи  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.