Премини към съдържанието
Denitsa Avramova

Дънна платка на Dell Inspiron N7010 - трети сервиз?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предварително се извинявам и казвам, че съм абсолютен лаик и съм тук единствено разчитайки на съвет в обърканата ми ситуаци.

На път съм да занеса за трети път лаптопа си на ремонт, но не съм съвсем сигурна къде и дали има смисъл. Бих била страшно благодарна на всеки, които даде съвет.

Да спомена още в началото, че към настоящия момент не разполагам със средства за нова машина, така че съвети от типша "додай 300-400 лв. и си купи нещо добро" са излишни :)

Dell, Inspiron N7010 - даваше грешки и се самоизключваше докато един ден просто не се включи. Приятелка, на която споделих каза, че познава супер мега добър майстор дето много човъркал и се занимавам и се кълняла в неговите умения. Дадох му лаптопа. След 2 седмици казал, че ще живее, бил много прашен, почистил го и ще живее. Тъкмо да ида да си го взема последва обаждане, че не било така, видео картата била изгоряла, а тя била заедно с дъното и затова трябвало да се сменя цялото дъно, а нямало смисъл.

Взех си го и исках второ мнение. Къде, къде, нали не разбирам - при Стемо. От там го държаха 1 месец и казаха, че дънната платка трябва да се смени. Хубаво. Нямало обаче като моята, затова някаква съвместима, с която лаптопа ще е по-бавен. Аз игри не играя, добре, съгласих се, зарадвах се, че пак ще имам достъп със света. Да, ама пак не - и тази платка не можели да я доставят. Накараха ме сама да си я търся, но аз пък не се справих.

Ремонт на дънни платки не правели. Ей така си платих 36 лв. диагностика за един месец стоене на компа при тях.

Моля ви, добри хора, кажете ми къде да си занеса лаптопчето на ремонт и има ли смисъл? Във фирма, която ремонтира дънни платки? Коя да е тя? Познавате ли такива?

Благодаря на всеки включил се предварително!

Забравих да кажа, че се спрях на две фирми:

София компютърс и Serviz.bg - дали поне една от тях става?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма смисъл да го носиш на ремонт. Ако видеокартата е изгоряла, а тя е запоена за дъното варианта е само ново дъно или такова втора употреба. Ако пък се е отлепил чипа на видеокартата в повечето случаи се нагрява с горещ въздух и лаптопа тръгва. Процедурата е към 100-150 лева и не се дава гаранция какво ще стане. В  повечето случаи след 1-2 месеца, а може и по рано лаптопа умира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи да ви кажа е крайно време след като не са я оправили дънната ви платка да си я оправите сама. И то в 3 сервиза?!? Супер некадърници ще да са били. Аз като вляза в сервиз и вече ме гонят. Викат ми даже, мерят ме с части от компютри, и ми викат о боже пак ли ти ве!!!! Махай са от тук ве!!! и не ми оправиха гаранционния лаптоп. Много некадърници има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Denitsa Avramova написа:

Да спомена още в началото, че към настоящия момент не разполагам със средства за нова машина, така че съвети от типша "додай 300-400 лв. и си купи нещо добро" са излишни

преди 8 минути, Denitsa Avramova написа:

Ей така си платих 36 лв. диагностика за един месец стоене на компа при тях.

Ако нямате средства за нов лаптоп, може да дадете около 100-150 лв. за дъно втора употреба(или смяна на чип или реболване), още някой лев за смяна и след 6 месеца отново няма да имате лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет! Ползвал съм услугите на ТОЗИ сервиз и съм доволен. Работят бързо и дават гаранция за извършения ремонт. Не бих казал ,че обслужването е от най-евтините ,но бих се обърнал отново към тях при нужда. 

Ако ви трябва просто компютър ,колкото да влезете в Интернет ,за 150лв може да вземете втора ръка с гаранция ,настолен компютър с монитор ,който да ви върши отлична работа за филми и интернет. Един настолен компютър не е в повече ,заради подобни случаи ,пък и в днешно време са на много достъпни цени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Емил, ОАврамов и Soldier, благодаря ви за отговорите! Въпросът е, че никой от тях не ми каза какъв е точно проблемът. Стемо казаха, че диагностиката им била на елемент - не знам какво значи точно, явно да се установи коя част просто, без подробности по нея. Дъно втора ръка не намерих, само нови, на неизгодна за мен цена в сайтове като амазон и пр.

Не знаех за процедурата с горещия въздух, но точно такъв диапазон цена ми дадоха от друга фирма.

Явно няма смисъл да го нося, разбирам. Ех, жалко....бях доволна от него, и от дисплея му заради филмите и снимките.

А иначе какво да го правя - дискът му е голям, и доколкото ми е известно всички други части са ок. Не ми се иска да лежи в шкафа. Вероятно някоя фирма би го взела за части?

Благодаря ви още веднъж! И след вашите мнения явно наистина трябва да приема, че е за боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Denitsa Avramova написа:

Емил, ОАврамов и Soldier, благодаря ви за отговорите! Въпросът е, че никой от тях не ми каза какъв е точно проблемът. Стемо казаха, че диагностиката им била на елемент - не знам какво значи точно, явно да се установи коя част просто, без подробности по нея. Дъно втора ръка не намерих, само нови, на неизгодна за мен цена в сайтове като амазон и пр.

Не знаех за процедурата с горещия въздух, но точно такъв диапазон цена ми дадоха от друга фирма.

Явно няма смисъл да го нося, разбирам. Ех, жалко....бях доволна от него, и от дисплея му заради филмите и снимките.

А иначе какво да го правя - дискът му е голям, и доколкото ми е известно всички други части са ок. Не ми се иска да лежи в шкафа. Вероятно някоя фирма би го взела за части?

Благодаря ви още веднъж! И след вашите мнения явно наистина трябва да приема, че е за боклука.

Не си заслужава да го продадете за части. Позвънете в сервизът ,който ви пратих и попитайте дали ще се намери дъно за конкретния модел. Разровете се в интернет и позвънете в други подобни сервизи ,където се предлага и техника втора ръка. Все някъде ще се намери дъно на изгодна цена. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря, Soldier!

А принципно, само принципно, какво е мнението ви - ремонт ли е по-добре в тази ситуация или директно замяна с платка втора употреба? Или за да се отговори на това, трябва да се знае къде точно е проблемът в платката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Denitsa Avramova написа:

Благодаря, Soldier!

А принципно, само принципно, какво е мнението ви - ремонт ли е по-добре в тази ситуация или директно замяна с платка втора употреба? Или за да се отговори на това, трябва да се знае къде точно е проблемът в платката?

Най-добър вариант е да се сложи напълно изправно дъно. Иначе да ,трябва да се знае ,какво му има на сегашното дъно ,за да се твърди дали си заслужава ремонт. Както Емил спомена по-горе ,ако графичният чип се е отделил може с нагряване и да стане ,но не се знае ,колко ще издържи. Може и нещо по-дребно да е ,но това трябва да се види от специалист. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря страшно много!

Поне ситуацията ми е по- ясна. Сега остава да направя избор дали да го дам за поредна диагностика или да поръчам платка, онази слабата ,, но съвместима. Тя поне е на ниска цена.

Благодаря ви за отделеното време!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, Denitsa Avramova написа:

Благодаря страшно много!

Поне ситуацията ми е по- ясна. Сега остава да направя избор дали да го дам за поредна диагностика или да поръчам платка, онази слабата ,, но съвместима. Тя поне е на ниска цена.

Благодаря ви за отделеното време!

Втора употреба дъно  не те съвествам да си вземаш, защото не се знае в какво състояние е. Ако ще се сменя дъно е хубаво да е ново с гаранция. Само че това е скъпа процедура. Не знам какво по-слабо дъно може да се сложи за този модел. Ако е декстоп машина там е лесно, но при лаптопите нещата не стоят така. В повечето случаи всичко си е специфично и строго индивидуално. Ако цената отиде на 300-400 лева по добре да си вземеш лаптоп бизнес клас втора употреба, който ще ти върши работа или ако не е нужно да си мобилна може и стационарен такъв.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Риск винаги има ,но поне в нормален сервиз ще ѝ дадат гаранция най-малко 3 месеца. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Емил, благодаря отново !

Някакъв шанс да ми покажеш само примерен такъв лаптоп? Всички така ми казват, но да избереш годн машина, откъде най-вече - и това не ми е лесно, просто защото нямам такива среди и идея нямам накъде да се насоча дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Denitsa Avramova написа:

да поръчам платка, онази слабата ,, но съвместима. Тя поне е на ниска цена.

А каква е цената, нова ли е има ли гаранция? По-слабо дъно може да е единствено такова с вградено видео, което е добре, защото намалява вероятността да се повреди отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, oavramov написа:

А каква е цената, нова ли е има ли гаранция? По-слабо дъно може да е единствено такова с вградено видео, което е добре, защото намалява вероятността да се повреди отново.

Да, точно така за видеото. Но е втора употреба...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За ребол или смяна на чип няма да коментирам, че много теологична тема :D Дъно което е само с интелско видео,  без нвидия или амд е перфектният вариант.  Е, може да се наложи смяна на охлаждането. И другото, 'ново' дъно има само през официалните канали на марките,  съответно плащаш здраво и не съм сигурен колко гаранция дават... Всичко което се продава в нета, ибей,  али баба и 40те разбойника и т.н. е втора употреба,  в най-добрия случай е свалено от нов или от работещ лаптоп.  Обикновено е ремонтирано и се продава. Външният вид да не ви заблуждава, братският китайски народ сменя чипове на поточни линии, слагат укрепваща смола около чипа, мият платката и става като чисто нова. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, go6o_kara написа:

За ребол или смяна на чип няма да коментирам, че много теологична тема :D Дъно което е само с интелско видео,  без нвидия или амд е перфектният вариант.  Е, може да се наложи смяна на охлаждането. И другото, 'ново' дъно има само през официалните канали на марките,  съответно плащаш здраво и не съм сигурен колко гаранция дават... Всичко което се продава в нета, ибей,  али баба и 40те разбойника и т.н. е втора употреба,  в най-добрия случай е свалено от нов или от работещ лаптоп.  Обикновено е ремонтирано и се продава. Външният вид да не ви заблуждава, братският китайски народ сменя чипове на поточни линии, слагат укрепваща смола около чипа, мият платката и става като чисто нова. 

Гошо, много благодаря за мнението! Намерих в ибей, стъпва на 200лв., човека от Стемо ми каза и охлаждане да поръчам , да. Разбирам, че това препоръчвате вместо ремонт. Аз знам, че няма да е вечен лаптопа, но ако може 6 месеца до година да изкара за филми и нет, ще съм супер доволна. Благодаря за полезната информация още веднъж 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.