Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Как мога да плейвам садържание от кмпютъра на телевизора без HDIM кабел ? С PHILIPS 43PUS6501 съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо трябва да имаш интернет в телевизора.Второ програма инсталирана в него,която представлява удобна услуга за свързване с външни устройства,които са в същата мрежа.Тази програма е за достъп до цялата Ви колекция от музика, видеоклипове и снимки.Тя изпраща всички предпочитани медии от компютър, преносим компютър, таблет или смартфон директно към телевизора.Компютъра трябва да е настроен за споделяне на мултимедия,а файловете да бъдат в папката за споделени файлове.По този начин обаче, не можеш да виждаш работния плот на компютъра,за да го използваш като монитор.Това става с  HDIM кабел само,където и качеството на картината ще е по-добро.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Димитър 59 написа:

...да виждаш работния плот на компютъра,за да го използваш като монитор.Това става с  ...

... Wi-Fi Direct, ако процът на "преносим компютър" поддържа тази опция.
    Вашите обяснения се свеждат до технология DLNA и не наличие на интернет, а вътрешна мрежа (ethernet) e условие. Проблемът на подобно решение е възможностите на рутера. Ако е "дървен", буфериране и увисване е неизбежно.

Като няма HDMI-кабел, автора да ползва lan-кабел. Директна връзка между два ethernet-порта от PC към TV. Инсталира медиа-сървър на PC и гледа съдържанието на TV-то.

HDMI-кабел 1.4 версия в китайски онлайн-магазин струва 1$, което спестява изброените горе клизми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Телевизорът има Wifi и DLNA, лаптопа няма wifi direct. HDMI кабел не искам да ползвам, защото лаптопа е позициониран на едно място и не го вдигам от там. Отдалечен екран не искам да имам на телевизора, само да плейвам филми от него. В крайна сметка какво трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прочетете отново предния ми отговор. И проба-грешка. Не разполагам с вашия модел лаптоп и телевизор, за да ви отговоря конкретно, но съм минал по този път.

Флашка също е вариант, ако идеята е да се гледа поредната пиратка на голям екран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, Shpionche написа:

Телевизорът има Wifi и DLNA, лаптопа няма wifi direct. HDMI кабел не искам да ползвам, защото лаптопа е позициониран на едно място и не го вдигам от там. Отдалечен екран не искам да имам на телевизора, само да плейвам филми от него. В крайна сметка какво трябва да направя

Има HDMI кабел колккото метра ти е необходим при положение че нямаш WIFI direct най лесния начин за връзка без да се занимаваш с нищо друго

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирате на компа някой DLNA сървър, примерно Universal Media Server или друг подобен, този има версии за почти всички ОС в програмата избирате папка с мултимедия която да споделите с останалите устройства във вашата мрежа, от ТВ с медиа браузер или DLNA CLIENT, ако няма вижте в апстора за такъв ( tv е андроид нали) намирате споделената папка и си избирате файл, който сте избрали.

ПП. Аз така гледа на моя тв турска сглобка смарт тв телефункен но някои файлове .mkv ... и други, според кодеците и т.н. не тръгват и тогава опирам до hdmi.

Редактирано от bulljo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, bulljo написа:

Инсталирате на компа някой DLNA сървър, примерно Universal Media Server или друг подобен, този има версии за почти всички ОС в програмата избирате папка с мултимедия която да споделите с останалите устройства във вашата мрежа, от ТВ с медиа браузер или DLNA CLIENT, ако няма вижте в апстора за такъв ( tv е андроид нали) намирате споделената папка и си избирате файл, който сте избрали.

ПП. Аз така гледа на моя тв турска сглобка смарт тв телефункен но някои файлове .mkv ... и други, според кодеците и т.н. не тръгват и тогава опирам до hdmi.

Да, значи нещо такова точно имам в предвид. Просто не знаех стъпките, т.е. какво да инсталирам и какво да правя. Ще пробвам с този медиа сървър тогава.

преди 34 минути, Profruit написа:

Прочетете отново предния ми отговор. И проба-грешка. Не разполагам с вашия модел лаптоп и телевизор, за да ви отговоря конкретно, но съм минал по този път.

Флашка също е вариант, ако идеята е да се гледа поредната пиратка на голям екран.

Lenovo Z580 е е лаптопа, а телевизора е PHILIPS 43PUS6501.

Идеята е да гледам филми, да . . . сега, пиратки или не, това не е важно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако тв е андроид както го намирам по интернет, като пуснете dlna клиента и изберете филма, който ще гледате, ще ви се даде избор с кой плеяр да го пуснете, ако имате повече от един ( пробвал съм да гледам и през таблет) . Трябва да обърнете внимание на кодировката на субтитрите в настройките на плеара на тв и на сървара на компа, обикновенно е WINDOWS CIRILIC CP1251. Това е, останалото на проба-грешка до постигане на задоволителни резултати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Andoid е, да. Има и вход на LAN cable, с него мога ли също да си помогна евентуално ?

А, за 4K какъв HDIM кабел ми трябва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ТВ трябва да свързан с рутера с кабел или wi fi за да са в една мрежа с компа, със кабел ще имаш по висока скорост на обмен между тв и комп съответно по-малко ядове. За hdmi не съм много на ясно мисля версия 2.0 трябва да е кабела, някой друг може да каже по добре от мен какво и защо. Във форума имаше тема за кабелите, потърси я или в гугъл някакво инфо. Виж тук

Редактирано от bulljo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталираш  https://www.homemediaserver.ru/index.htm

и си готов да гледаш всичко.Ще ти излезе иконка в менюто на тв.За Филипс е проверено от години....компа и тв трябва да са в 1 мрежа!Приятно гледане!p.s.Втори вариант купуваш   https://www.google.com/intl/it_it/chromecast/?utm_source=chromecast.com  

Редактирано от Iliyan Nikolov (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Теглиш тази програма http://www.universalmediaserver.com  и я инсталираш. Споделяш папка с неща за гледане. След това включваш тв  от source бутона на дистанционото избираш сървара и от там пускаш видеа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.