Премини към съдържанието
The Reaper

Проблем с обновленията на уиндоус 7

Препоръчан отговор

Здравейте, от вчера ме човърка факта че аз (а и не само) имам проблем с обновленията на уиндоуса (7-ца ултимейт х64). Сега преди на продължа искам да помоля в темата да не се разпалва спора от сорта: "За какво са ти тия пусти обновления" , "От тях файда йок", "Ненужни са" и т.н. ... Аз съм си избрал да ги имам и това е. Та ето първата снимка : http://prikachi.com/images.php?images/154/8881154W.png забележете процеса който е в изпълнение и товари процесора на 25 процента, малко проучване ми показа че тоя процес е за обновленията на ОС, добре но защо товари процесора и защо е в изпълнение питам аз ? После влизам в контролния панел и давам ръчна проверка за обновления та белким се намери нещо ново, изтегли се, инсталне се и проблема решен, да ама не.  Едно че търсенето не дава резултат (стои си така с часове) второ че процеса не се маха. Сега тука бихте ме посъветвали да спра процеса или бихте ми казали да не го пипам... За спиране пробвах и то взе че стана, но някои игри започнаха да ми лагват, едва повярвах, пробвах да пусна процеса и гледам лага изчезна, така че за спиране не се получава работата, а може и да има друго за правене след като се спре ? А да ви кажа така не искам да оставя нещата. В интернет има много хора със същия проблем но решения 99 и не знам кое да пробвам та се обръщам към вас, знам че тия работи трудно се оправят ако изобщо се оправят ама искам да пробвам. Та съветвайте ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

https://www.chuyu.me/

с тази програмка си решаваш проблема

автоматичните ъпдейти съм ги спрял

като 1 път в месеца си пускам програмката

тя сканира и ти показва има ли ъпдейти и ти си избираш кои да ти инсталира

има си 32/64bit

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Петроff написа:

https://www.chuyu.me/

с тази програмка си решаваш проблема

автоматичните ъпдейти съм ги спрял

като 1 път в месеца си пускам програмката

тя сканира и ти показва има ли ъпдейти и ти си избираш кои да ти инсталира

има си 32/64bit

Какъв е тоя сайт , нищо не мога да изтегля, едва ми зарежда страницата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

чукни на 64 дето е в синьо и изчакай да се изтегли

тогава вече действай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Петроff написа:

тогава вече действай

преди 1 минута, Петроff написа:

тогава вече действай

Ъпсурт, няма начин да стане, страницата ми я зарежда 20мин. а за теглене да не говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

сори нещо с нета ти е

току що пробвах и се свали 64бит версия за няколко минутки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Петроff написа:

сори нещо с нета ти е

току що пробвах и се свали 64бит версия за няколко минутки

да наистина явно нещо е станало с нета тогава, сега го дръпнах и тегля базата данни, само че дори и с тази програма ако тегля обновленията какво да правя с процеса за обновления, сега например го няма в диспечера на задачите (самия процес не е спрян) просто изчезва и се появява когато си поиска, а ако го спра ръчно прави проблем с някои игри, как да постъпя ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, XYconstant написа:

Пак от services.msc да спреш WindowsUpdate, ако програмата наистина замества тази функция.

аз добре ще спра процеса ама прави ядове после, ще пробвам още веднъж но не вярвам да стане, сега например когато обновленията са инсталирани процеса е пак на лице ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, XYconstant написа:

Кое прави ядове?

в началото на темата съм написал, когато спра процеса на обновленията, някои игри лагват, сега например пак е така, просто чудо голямо, трябва някой да ми го обясни това....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега... Здравейте първо на всички! Така, значи проблема е решен.... Не е основно от процеса за обновление, макар че е неоспорим факта че процеса товари процесора на 25 процента (поне при мен, има случаи в нета където хора се оплакват че им товари на 50 процента при всеки е различно явно). Та вчера вече от отчаяние и главно  от съмнение че системата е инфектирана, пуснах тема в раздела за борба със заразите. Тука искам да благодаря на колегата B-boy/StyLe/  за отзоваването (sorry за спама), та чак след  това от отчаяние влязох в работния център (байрячето до часовника долу в дясно) и му дадох за сканиране на неизправност/и с производителността и воала! Бях забравил че същия ден рано сутринта, бях задал от контролния панел> "опции за захранването", опцията икономия на енергия или нещо от сорта. Причината е че машината не влиза в хибернизация както трябва, тоест таман заспива и хоп след 5сек. се стартира, съмнявам се че се дължи на харда който доста отдавна добавих..... та извода: Освен че опцията за пестене на енегрията в менюто: Контролен панел > опции за захранването, пести енергия когато машината е в запсал и/или хибернизация ясно и неоспоримо (поне за мен) е че опцията пести и енергия от ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТТА , така че никога на барайте там, защото ефекта е признак за губене на разсъдъка. И не, не машината губи разсъдък а неговия собственик в случая аз моя милост :no-no:.  Та темата е решена/ приключена. Моя съвет е че когато някой има подобен проблем и решение не се намира, пробвайте от Работния център (байрячето до часовниека) и му дайте "отстраняване на неизправности" аз лично до вчера не вярвах че помага ама.... явно че понякога помага и то тогава когато сте в голям зор... Поздрави и Мерси за отзивите! :wink12:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.