Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Ще си купувам нов монитор и реших да се обърна към вас за съвет. Може ли да ми предложите най-доброто до 230-50лв.? Хвърлил съм око на ето този:  http://www.pcstore.bg/bg/pc-monitori/monitori/monitor-lg-22mp58vq-21-5.html. Също така, какво ви е мнението за рх 470

Редактирано от Razor-Blade (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монитор IPS LG, 23,8", Full HD, VGA/DVI-D/HDMI, Черен, 24MP58VQ-P

Благодарение на многоуважаемият Roujin Z

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те добре написали,че е IPS,но ъглите му на видимост не отговарят на IPS монитор,та не е зле изрично да ги попиташ.http://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/samsung/t22e390ew-p285473959/ 20 лева е над бюджета ти,но е добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RX 470 е една от най-добрите карти откъм price/performance . Иначе във вторник би трябвало да дойде моята и тогава ще мога да дам по-обективно мнение !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, lg-то най ми хареса. Иначе за 470 и аз така си мислех, ще успява ли да поддържа новите заглавия (главно новия томб райдър и уичер 3) на високи настройки? Ти кой модел си си поръчал, в момента гледам xfx rx470 от варио за 470лв с 3 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8/20/2016 в 14:08, Razor-Blade написа:

Благодаря за предложенията, lg-то най ми хареса. Иначе за 470 и аз така си мислех, ще успява ли да поддържа новите заглавия (главно новия томб райдър и уичер 3) на високи настройки? Ти кой модел си си поръчал, в момента гледам xfx rx470 от варио за 470лв с 3 години гаранция.

Аз лично си взех Sapphire nitro + за 470 от JAR с 2 години гаранция . Лично на мен ми допада доста като модел . Иначе и XFX-а не е лош !

Иначе зависи и от процесора но картата е способна и на ultra (но с по-малко от 60 fps ) .

Особено ако направят в бъдещето повече игри с vulkan ще може за няколко години сигурно да държи високи настойки на новите заглавия !

Като пристигне картата може да направя някой бенчове но съм на резолюция 1680x1050 !

Редактирано от Skygear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесорът ми е и5-4460, иначе в момента и аз съм с монитор с тази резолюция, но е време да го сменям. Картата най-вероятно ще я купувам септември месец, така че не бързам, ще събирам още мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

mp58 е по-голям (2 см) а и в момента значително по-евтин (промоцията) но mp68 поддържа официално freesync ако картата ще е на АМД.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този ли е с фрийсинк: http://m.emag.bg/monitor-led-23-lg-23mp68vq-p-led-ips-1920-x-1080-full-hd-vga-dvi-d-port-hdmi-audio-zhak-77499/pd/DH0BW3BBM/

(Не пише в описанието) Ако е този, заслужава ли си 50лв отгоре и как точно помага фрийсинка. Иначе видеото най-вероятно ще е рх470.

Редактирано от Razor-Blade (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В списъка за HDMI присъства само 68 - http://www.amd.com/Documents/freesync-hdmi.pdf

Останалите от серията (48, 58 и 88) не присъстват в списъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този към който дадох линк е мп68. Проверих го в сайта на лг и там пише че поддържа фрийсинк. Ще обмисля дали да е той. Роуджин, ти имаш ли някакви наблюдения спрямо рх470?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не и лични но за момента 4ГБ версия няма конкуренция. Като пуснат и у нас по-евтината Nvidia с 3GB ще говорим пак.

Писал си че няма да купуваш видеокартата този месец тоест като настъпи момента ще имаш избор но с Nvidia забравяш за freesync.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То и монитора ще го взимам след десетина дена, като взема заплатата, така че има време, може и до тогава да пуснат 1060 3гб у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 часа, Razor-Blade написа:

То и монитора ще го взимам след десетина дена, като взема заплатата, така че има време, може и до тогава да пуснат 1060 3гб у нас.

1060 3gb според мен не си струва ! Първо , че 3гб не са достатъчно за 1080p и 2-ро картата е орязана !

Трябваше това да е gtx 1050/ti според мен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

5 ms реакция много слаб ще бави явно при пускане гледай да е нещо до 4 ms :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, adersa написа:

Моля да си спестите коментари от този сорт поради 2 причини! 

1. Подвеждате аудиторията.

2. Подхранвате читателския интерес в темата за бисерите.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Засега май съм се насочил към този:  http://m.emag.bg/monitor-led-23-lg-23mp68vq-p-led-ips-1920-x-1080-full-hd-vga-dvi-d-port-hdmi-audio-zhak-77499/pd/DH0BW3BBM/

Колкото до видеото,най-вероятно ще е рх470. Но то по-нататък. Благодаря на всички за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един последен въпрос. Правилно ли съм разбрал, че freesync-a работи само през HDMI порта на монитора, който съм посочил или може и през dvi-d порта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 21.08.2016 г. в 18:39, adersa написа:

Монитор за игри трябва да е с време за реакция 1 ms. Аз лично от опит забелязах разликата. Примерно на ETS2 ,като се движа с висока скорост при монитора с 5ms пътните знаци и табелите не се разчитат и картината се размазва ,а при монитор с 1ms всичко е много по-ясно при движение със сравнително висока скорост. Та мисълта ми е ,че разликата е видима. 

Също така лично аз по никакъв начин не бих се насочил към LG ,защото съм крайно недоволен от този производител спрямо не 1 или 2 устройства ,но това си е лично мое мнение. 

На кратко моите съвети са 2 ,да не е LG и да се откажете от монитори с 5ms ,защото за игри не са подходящи ,а до колкото разбирам вие точно с тази цел търсите монитор. Друго че мониторът ,който сте си избрали е 56-75hz. Това е монитор нисък клас. Яркостта също е ниска 250cd/m2. 
    Ако реално търсите монитор предназначен за игри ,то той трябва да е поне 144hz ,300-350cd/m2 , 1ms. 

преди 1 час, Razor-Blade написа:

Един последен въпрос. Правилно ли съм разбрал, че freesync-a работи само през HDMI порта на монитора, който съм посочил или може и през dvi-d порта?

Би трябвало да няма проблем при DVI сигналът е цифров ,както при HDMI и DP. Само VGA е с аналогов сигнал. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сякаш нямам нужда от такъв монитор с по 1мс и 144хз. Даже и този му се чудя дали да го взимам заради фрийсинка или да си взема по-евтиния вариант без. Не играя толкова много игри, да не кажа, че почти не играя. Има 2-3 игри, които искам да изиграя, иначе главно цсго/дота/лига се играе. Просто искам да сменя старият монитор с нещо по-актуално и възможно по-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-евтиният въпреки че се води по-нисък клас всъщност е по-скъп защото е по-голям с 2 см. тоест докато е валидна промоцията е много изгоден.

Нормално mp58 е 315 лв. тоест спестяваш 40 лв. докато mp68 е 300 лв. тоест не е оферта да се купува от Емаг.

http://www.vario.bg/lg-electronics-23mp68vq-p
    http://www.vario.bg/lg-24mp58vq-p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докато разглеждах днес попаднах на https://ardes.bg/led-lcd-monitors/21.5-LG-22MP68VQ-P-79239?utm_source=pazaruvaj.com и реших, че мога да спестя 30лв и да взема 22 инчов вместо 23. Този също има фрийсинк, но сега се колебая дали да не сляза още надолу с цената, като взема монитор (не задължително ЛГ), който няма фрийсинк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно по-евтино е Benq GW2270. 195 лева с безплатна доставка.

А 1060 3ГБ гейминг варианта на Гигабайт излезе, но е около 560 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.