Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

3390cbcc9a4650dec6f47f6cc2bb4e12.jpg

Фейсбук и Apple предоставиха информация на трети лица и помогнаха правителството да спипа собственика на най-големия тракер в света KickassTorrents (KAT). От уикипедиа: In November 2014, KAT became the most visited BitTorrent directory in the world, overtaking The Pirate Bay, according to the site's Alexa ranking.

Основателят на един от най-популярните сайтове за свободно споделяне на файлове, KickAss Torrents бе арестуван след операция на правителството на САЩ. На 30-годишният украинец Aртьом Валин, който бе арестуван в Полша на 20 юли са повдигнати криминални обвинения за нарушение на авторски права и пране на пари. В допълнение, федералния съд в Чикаго е наредил изземването на няколко домейна на KickAss.

Подробностите за ареста му, които днес излязоха в публичното пространство са шокиращи. Те включват технологичния гигант Apple Inc. и лидера в социалните мрежи Facebook. Всичко започва, когато агент под прикритие на американската данъчна служба (IRS) представящ се като рекламодател влиза в контакт с Kickass Torrents за да сложи своя реклама на сайта. След известно време агентът  успешно поставя своята реклама, което му дава достъп до базирана в Латвия банкова сметка, свързана с Kickass.

При последвалото разследване, американските власти откриват имейл адрес, който е свързан с домейн на Kickass Torrents, както и профили в социалните мрежи. По-късно, Apple, предостави цялата информация за покупките на Валин в iTunes.

Записите, предоставени от Apple показват, че някой прави покупки използвайки същия имейл адрес, както и същия IP адрес, който също така се използва за влизане във Facebook профила на официалната фейсбук страница на Kickass Torrents. Но, това не е всичко. Властите проследяват и Биткойн дарение за KickAss Torrents, което е свързано с Coinbase, голяма компания за обмяна на Биткойни със седалище в Сан Франциско, Калифорния.

Данните предоставени от Coinbase разкриват на правителството, че сметката с даренията принадлежи на Артьом Валин, с местоживеене Краков, Украйна. От Фейсбук пък предоставят данни за IP адресите, от които е достъпван профила на KickAss и които съвпадат с тези от които е достъпвана сметката в Coinbase.

След събирането на тази информация, властите на САЩ арестуват Артьом в Полша.

В момента няколко други Kickass Torrents домейни се появяват онлайн, но е въпрос на време, преди властите да затворят и тях. За щастие, феновете на KickAss Torrents разполагат все още с ThePirateBay.org както и други по-малко популярни сайтове за свободно споделяне на информация.

Правителства и частни корпорации продължават своя поход срещу свободния обмен на информация в глобален мащаб. Te усилено приватизират труда на стотици хиляди компютърни специалисти и артисти, ограничавайки достъпа до информация чрез създаване на изкуствен недостиг с цел генериране на печалби и налагане на монопол над най-ценния ресурс в ерата на информационните технологии.

Източник

How Apple and Facebook Got KickassTorrents Busted

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

P2P never die! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Евгени Симеонов написа:

P2P never die! :)

True. KickAss ми беше един от любимите сайтове за торенти и ми стана тъжно, когато отворих сайта и видях тази картинка. ;(

R.I.P KickAssTorrents

П.П. Защо тоя човечец не се е прикрил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То понеже ей така се сваля торент тракер като този.

И в момента си е достъпен, само че на други домейни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, killchain написа:

То понеже ей така се сваля торент тракер като този.

И в момента си е достъпен, само че на други домейни.

Цитат

В момента няколко други Kickass Torrents домейни се появяват онлайн, но е въпрос на време, преди властите да затворят и тях.

Браво, повече такива положителни новини да има!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нз колко трябва да ти е акъла да се мота тва момче в държави,американски подлоги,от където могат да га екстрадират-Украйна,Латвия,Полша.Да беше взел пример от бате си Ким Дотком.

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Mlechko написа:

Фейсбук и Apple предоставиха информация на трети лица и помогнаха правителството да спипа собственика на най-големия тракер в света KickassTorrents (KAT).

Което още един път показва, че са меки китки. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам какво са правили тия, но сайта си върви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, VipKokata написа:

Не знам какво са правили тия, но сайта си върви.

kickass.to не върви. Опитай се да влезеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

A инак много лесно могат да ги затрият всичките - ползваш ли домейна за нелегална дейност (в това число и торент сайт) се конфискува без право на връщане и повторна регистрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Ивайло Костов написа:

A инак много лесно могат да ги затрият всичките - ползваш ли домейна за нелегална дейност (в това число и торент сайт) се конфискува без право на връщане и повторна регистрация.

Много лесно ще се прехвърли на друг домейн. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Ивайло Костов написа:

Който също ще бъде взет? 

Само за информация, kickass.to се задържа доста време. Thepiratebay също беше долу по едно време, но и той се завърна. Само не знам защо се държиш като поредния дървен философ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, niki292002 написа:

Само за информация, kickass.to се задържа доста време. Thepiratebay също беше долу по едно време, но и той се завърна. Само не знам защо се държиш като поредния дървен философ.

Време е да го сложа в подписа си вече - не отговарям на хора, които  са ми прочели коментара по диагонал. 

Редактирано от Ивайло Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отваря си се перфектно! Друг е въпроса, че не го ползвам. Ползвам изключително руски тракери - там има всичко!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Agentpat™ написа:

Отваря си се перфектно! Друг е въпроса, че не го ползвам. Ползвам изключително руски тракери - там има всичко!

Оригинала не се отваря. (отваря се, ама ти излиза това съобщение) Иначе, kickass има доста копия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, niki292002 написа:

Оригинала не се отваря. (отваря се, ама ти излиза това съобщение) Иначе, kickass има доста копия.

Отварям това: http://katcr.to/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Agentpat™ написа:

Отварям това: http://katcr.to/

Ти добре го отваряш, но сайта не работи. Прихванато е накриво само началото. Търсиш нещо - излиза. При опит да прелистваш страниците няма никой. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Mlechko написа:

Ти добре го отваряш, но сайта не работи. Прихванато е накриво само началото. Търсиш нещо - излиза. При опит да прелистваш страниците няма никой. :)

Не, този работи. Сайта който не работи е kickass.to

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Agentpat™ написа:

Тук ми иде да сложа една усмивка. Щом чуя, че някъде имало всичко. Дето казват бабите "в интернета пише всичко". :D

Иначе си прав, че в руските портали има много неща, но което е още по-важно - изпипани са. Доста по-качествено оформление, голямо разнообразие и качество в сравнение с българските. Кик-а отстъпва далеч и от нашите, но пък някоя и друга дъвка /сериали/ или отражения на добри ъплоуди се намираха лесно в него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, niki292002 написа:

Не, този работи. Сайта който не работи е kickass.to

Приказваш глупости. За да съм по-сигурен в грешки, премахнах от търсенето цифри за година или резолюция и остана само името. Попита ме веднъж неадекватно дали имам годините и за първи и последен път ме пропусна да ида до страница 2. Адреса на страница 3 е следния: http://katcr.to/usearch/paul/3/

Хайде да те видя какво ти отваря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.