Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

turbox

Как станахме колония на СССР.

Препоръчан отговор

Гост
току-що, Нел написа:

Обясни защо смяташ, че съм сляпа. Не подхвърляй реплики.

Вторият ти въпрос - на лични щом толкова те интересува.

Дадох ти пример, как беше продаден един голям и печеливш пловдивски завод. Пред очите ми...Би ли коментирала?

А защо на лични, басирам се, че и на останалите ще им е интересно. Какво толкова скрито има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, язе написа:

Дадох ти пример, как беше продаден един голям и печеливш пловдивски завод. Пред очите ми...Би ли коментирала?

А защо на лични, басирам се, че и на останалите ще им е интересно. Какво толкова скрито има?

Аз бих искал да кажа че завода е собственост на фирма на ПАВЕЛ СЛАВОВ ХАРАЛАМПИЕВ . Кой знае защо същият е в списък на сътрудничелите на ДС . Може да е съвпадение на имената знам ли .:)

Та така стават тези неща уж чужди фирми пък после изскочи някой червен номенклатурчик. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба, червен! Някой от тия, дето са се пребоядисали. Сега е модерно да си демократ. И тука има доста такива.

201603_0928_diedh_sm.jpg

Редактирано от иноТ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми стопли сърцето! Не можах да се въздържа и ви го споделям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Agentpat™ написа:

Това ми стопли сърцето! Не можах да се въздържа и ви го споделям.

Приятелю! Не ги плаши. Те и без това са страхливи да не се върне онова време. Не можеш си представи как ще чакат на опашка пред офиса на Калин, да го молят да им изтрие постовете от форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавим и ЗЗУ и останалите специализирани зоводи, на територията на Пловдив. Изнасяха продукция, за целия съюз. Завода за мотокари и още и още. Военно-ремонтния завод, дето като малък виждах МИГ-29. Ама кака Нел, в типичния си стил, не вижда по-далече от нослето си. Щом тя е добре, другите не са важни. :ph34r: Смешно е. 

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 39 минути, lsmurf написа:

Аз бих искал да кажа че завода е собственост на фирма на ПАВЕЛ СЛАВОВ ХАРАЛАМПИЕВ . Кой знае защо същият е в списък на сътрудничелите на ДС . Може да е съвпадение на имената знам ли .:)

Та така стават тези неща уж чужди фирми пък после изскочи някой червен номенклатурчик. :)

А  сега кажи, какво стана със СО МАТ.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега кажи, какво стана със СО МАТ.;) Това стана- Амортизационни отчисления. Както и със всички предприятия от списъка на инж.Иван Пехливанов. Амортизационни отчисления идва от амортизация.
http://www.tetradka.bg/files/files/1359038489-setovodno-otitane-na-amortizacionnite-otisleniya-v-predpriyatietopdf.pdf

Отчитане на амортизацията на ДМА. Отчитане поддържането и ремонта на ДМА.
Участвайки в стопанската дейност дълготрайните материални активи постепенно се изхабяват, както физически така и морално. Физическото изхабяване зависи от условията на работа, от техническите качества на актива, от начина на поддържане и ремонт и други. Моралното изхабяване се определя от постиженията на научнотехническия прогрес, а също така и от търсенето и предлагането на пазара. И моралното и техническото износване засягат потребителните свойства на ДМА. Наред с това, в процеса на използването, постепенно намалява и тяхната стойност. Този процес е свързан с пренасяне на стойността им в стойността на произведения продукт.
Амортизируем актив е всеки дълготраенматериален или нематериален актив, който ще се използва за повече от един отчетен период, има ограничен срок на годност, използва се за целите на производството, доставка на стоки и услуги, отдаване под наем или за административни цели. Амортизация не се начислява на земи, терени, води и водоеми, ефир, гори, ливади, пасища; активи с обществена значимост ( паметници на културата, произведения на изкуството и др.) ; музейни експонати; неупотребявани активи в дейността на предприятието (новопридобити и консервирани); активи в процес на придобиване; активи в процес на ликвидация; напълно амортизирани активи.

http://ktkbg.blogspot.bg/2011/11/blog-post_627.html

4.1.1. Общи Правила за Отчитане на Активи и Амортизации

http://www.balans.bg/63-4-1-1-obshti-pravila-za-otchitane-na-aktivi-i-amortizacii/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

Приятелю! Не ги плаши. Те и без това са страхливи да не се върне онова време. Не можеш си представи как ще чакат на опашка пред офиса на Калин, да го молят да им изтрие постовете от форума.

Мхм, на промитите комунета ви остава само да ритате в безсилие, че ви го няма репресивния апарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Гемето написа:

Мхм, на промитите комунета ви остава само да ритате в безсилие, че ви го няма репресивния апарат.

Какви комунисти те гонят пък теб, о, заблудений юроде.:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си гледай снимките на руснаци пред театъра и на американски бездомници и не се занимавай с мене. След такава изцепка няма връщане назад.

Сармат... лол. Ще, ще, ще. Айде да ударят атола Куаджалейн от Хаваите 30 минути след изстрелването на ракетата (3700 километра), което вече беше направено като тест през 2011-та и тогава ще говорим.

Редактирано от Гемето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Гемето написа:

Ти си гледай снимките на руснаци пред театъра и на американски бездомници и не се занимавай с мене. След такава изцепка няма връщане назад.

Сармат... лол. Ще, ще, ще. Айде да ударят атола Куаджалейн от Хаваите 30 минути след изстрелването на ракетата (3700 километра), което вече беше направено като тест през 2011-та и тогава ще говорим.

Ти се моли да не ще, че тогава ще видим де зимуват раците. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 56 минути, Гемето написа:

Приятел! С това, нищо не каза. Но то е така. Такива като теб не могат да казват. Всичките ти постове приличат на теб. Щурчо! Да бе, щурчо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти какво каза, освен че налапа въдицата без усилие? От текста " Но американците, въпреки старанията си, не успяха да създадат даже експериментален прототип на това оръжие. Но руснаците успяха да създадат не само прототип, но и пълноценен образец, който е готов за влизане в серийно производство. " - ако се разменят местата на американците и руснаците, твърдението става вярно, като изключим разбира се кое е готово за серийно производство и кое не. 

Чак сега видях, че тоя сайт бил на Крум Фильовски. :D Преди време го засичах по разни групи из фейсбук и се чудех къде изчезна. Той си мисли, че ни пръскат с химикали от небето. При него положението е тежко. Направил си сайт да си фантазира наволя. Има пълната свобода да го направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Гемето написа:

А ти какво каза, освен че налапа въдицата без усилие? От текста " Но американците, въпреки старанията си, не успяха да създадат даже експериментален прототип на това оръжие. Но руснаците успяха да създадат не само прототип, но и пълноценен образец, който е готов за влизане в серийно производство. " - ако се разменят местата на американците и руснаците, твърдението става вярно, като изключим разбира се кое е готово за серийно производство и кое не. 

Чак сега видях, че тоя сайт бил на Крум Фильовски. :D Преди време го засичах по разни групи из фейсбук и се чудех къде изчезна. Той си мисли, че ни пръскат с химикали от небето. При него положението е тежко. Направил си сайт да си фантазира наволя. Има пълната свобода да го направи.

Негова работа на човека. Да не си мислиш, че някой теб ще пита какво може и не може да прави? За такива като теб има лекари и трябва да вземеш бързи мерки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това казах - негова си работа. Той едва ли претендира за кой знае какво. Само че вие промитите комунета го взимате за меродавен източник, което говори недвусмислено. Такива като вас са безнадеждни. Шаранчетата са си шаранчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият 'експерт', дали не е Блажко? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, * СТЕФАН * написа:

Такива като теб не могат да казват.

Брей! И как така реши, че ти си точно човекът, който определя кой какво и как да казва?

преди 10 часа, * СТЕФАН * написа:

За такива като теб има лекари и трябва да вземеш бързи мерки.

На всичкото отгоре и диагностик гледам го раздаваш...

преди 13 часа, язе написа:

А  сега кажи, какво стана със СО МАТ.;)

Ами кажи ти, де. Кажи кой го обяви за продажба, кога и кой го продаде на Вили Бец? Няма как да знаем историята на всяко приватизирано предприятие. Пък и едва ли смяташ, че някой от нас е станал милионер покрай сделката? ;)

преди 13 часа, AntiAlGor написа:

Ама кака Нел, в типичния си стил, не вижда по-далече от нослето си. Щом тя е добре, другите не са важни. :ph34r: Смешно е. 

Пак не позна! Няма как да виждам и да знам всичко, но истински печелившите и конкурентни на пазара предприятия от соца, работят и до днес. Факти има. И уточних, че работя точно в такова, което беше приватизирано още през 1993 година-първото в региона. За отрасъла не знам.

Другото(че на мен като ми е добре, друго не ме интересува) си е твоя трактовка. Явно ти самият си такъв и смяташ, че всички са като теб.

НЕ СА!

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Нел написа:

Ами кажи ти, де. Кажи кой го обяви за продажба, кога и кой го продаде на Вили Бец? Няма как да знаем историята на всяко приватизирано предприятие. Пък и едва ли смяташ, че някой от нас е станал милионер покрай сделката? ;)

Когато не знаем, е по- добре да си траем, а не да се изказваме като крайна инстанция.;) Самия факт, че по- малка фирма купува по- голяма е достатъчно многозначителен

Цитат

След политическите промени през 1989 г. Стопанското обединение за международен автомобилен транспорт, създадено с разпореждане на Министерския съвет през 1960 г. е преструктурирано в акционерно дружество. Процедурата за продажбата на дружеството е открита на 1 септември 1993 г. Приватизационният проект е разработен от френската консултантска фирма Mercer Management Consulting и финансиран от програмата PHARE. Активите на СОМАТ са оценени на $100 млн. Преди приватизацията в тв предаването „Плюс-минус“ тогавашният шеф на фирмата Анастас Вълканов обаче заявява, че активите само в България възлизат на 18 млрд. лв., а СОМАТ притежава  и огромни капитали в чужбина.

Бая народ лапа яко покрай СО МАТ и не само в България, ами и разни "европейски партньори". Странно или не, след 89та година, в отношенията ни със западните партньори, ние сме все партньорката.;)

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, язе написа:

Когато не знаем, е по- добре да си траем, а не да се изказваме като крайна инстанция.;) Самия факт, че по- малка фирма купува по- голяма е достатъчно многозначителен

Кака Нел, винаги се изказва, като крайна инстанция. Има хиляди примера, как печеливши предприятия, с материална и техническа база за стотици милиони, бяха разграбени. Само в Пловдив, са поне 10. Тя пак си знае своето, щото там дето работи, не било така. Това как му се вика, сперед теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, AntiAlGor написа:

Това как му се вика, сперед теб?

Изопачаване на фактите и дъвкане на една и съща дъвка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, язе написа:

Определено не съм крайна инстанция(не се повтаряйте като папагали, а измислете нещо оригинално, тогава ще ви призная за мислещи).

Пък и ти бягаш от отговора на въпроса: Кой е продал СО МАТ? Вместо това ми копираш част от статия, която съм чела. Но за разлика от теб съм чела и други статии и мнения. :D

преди 26 минути, AntiAlGor написа:

Има хиляди примера, как печеливши предприятия, с материална и техническа база за стотици милиони, бяха разграбени. Само в Пловдив, са поне 10. Тя пак си знае своето, щото там дето работи, не било така. Това как му се вика, сперед теб?

Има. Има и такива, които просто бяха с добра база, но бяха изчерпали договорите си след разпада на СИВ и нямаха излаз на световния пазар(заради затворената ни икономика). Има още и много различни случаи , както казах в предишен свой пост - някои от получателите на куфарчетата с пари бяха негодни да правят бизнес.

Нищо неправилно не съм казала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Нел написа:

Пък и ти бягаш от отговора на въпроса: Кой е продал СО МАТ? Вместо това ми копираш част от статия, която съм чела. Но за разлика от теб съм чела и други статии и мнения. :D

Що да бягам, в статията си пише само трябва да се чете- френската фирма бла- бла консултинг. Или наистина смяташ,че СО МАТ не е продадена под външен натиск. И за какъв СИВ ми говориш,когато СО МАТ е номер едно в цяла Европа, не само в източна...

За получателите на куфарчета си права- повечето бяха негодници. Ето защо,печелившите предприятия не трябваше да бъдат раздържавявани, но тогава щяхме да влезем в противоречие с "патрньорите",както междувпрочем го стори Виденов и всички се насладихме на "партньорско" показно, хиперинфлация и други"партньорски" екстри... Щесе повторя, но...след падането на соца, в отношенията ни с новите партньри, ние винаги сме партньорката! Те бяха и тези, дето ни наложиха ДПС,та да може да ни заплашват с етническо напрежение, когато икономическото не върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, язе написа:

Бая народ лапа яко покрай СО МАТ и не само в България, ами и разни "европейски партньори". Странно или не, след 89та година, в отношенията ни със западните партньори, ние сме все партньорката.;)

Драгалевския ром, известен като Ив.Костов, продаде Балкан, за жълти пари. А  националният авиопревозвач, имаше активи за милиарди левове. Сграден фон, в половината свят. Самолети, техника. Ама колко и примера да даваш, пак ще си повтарят своето. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...