Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

turbox

Как станахме колония на СССР.

Препоръчан отговор

преди 4 часа, Agentpat™ написа:

От утре на диета и бегом във фитнеса!

Ми той там как ще трака по клавиатурата? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hе народът не може да се справи с демокрацията, а некадърниците. Вярно, че соцът произведе доста такива, но и това ще се оправи след време. И недейте нас да ни пращате другаде, щото преди 89 не можеше, а сега вече вие може да си потърсите комунистически рай - има такива, построени даже с всичките екстри - с лагери и без свобода и отговорност.
А ето и за цитиращия цифри и статии, необосновани с реални доказателства, един интересен цитат от отчетния доклад на дейността на Булгарплод - Стара Загора за 1975 г "Ние изнесохме едва 8 тона…от 8 тона осъществен износ загубихме 182 х.лв., ако бяхме изнесли цялото предвидено количество, това значи да загубим над 300 х.лв." Много се смях. А ето и статията, която е основана изцяло на архивни данни от съответните периоди, а не само на цифри и статистики, неотразяващи цялата действителност.
http://socbg.com/.../%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81%D1%82...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това новото тролче ли е? Брех, те взеха да никнат кат гъби след дъжд. 

Това pcbsd дигиталния вариант на BDSM ли е? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писах и на друг червеникав кхмер, уйче, комунистите много обичат статистика, която потвърждава вижданията им и отхвърлят като манипулирана всяка информация, която не им допада.

Докладът на Петър Младенов от пленума на БКП от 11.12.1989 г. е отпечатан в червената тоалетна хартия, наречена „Работническо дело“. Което за хора с умствения капацитет на средностатистически комунист би следвало да се приема за 100-процентова истина. В доклада се споменава, че в резултат икономическия контрол и властови монопол, икономиката на страната е доведена до състояние, в което:
– икономиката навлиза трайно в рецесия;
– има налице огромна пропаст между стоки и парична маса в обращение;
– държавният бюджет приключва с дефицити години наред;
– налице е скрита инфлация, която подронва покупателната способност на лева;
– от традиционни износители се превръщаме в традиционни ВНОСИТЕЛИ на картофи, фасул, зеле, лук, фураж;
– конкурентоспособността на икономиката бележи траен регрес поради пълната ѝ невъзможност да се адаптира към световните стопански тенденции.

Изказването ти за скрапа граничи с умствената недостатъчност, уйче. По-добре не се опитвай да мислиш повече. О, извинявай, ти и сега не си се опитал, а си написал нещо, чуто в клуба на комуниста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех шизофреник такъв, заради такива малоумни недоучили инженерчета като теб този сайт стана ебаси кенефа. Айде затакни се малко с твоите копи-пейст глупости. Всички знаем,че нямаш капчица мозък да напишеш нещо твое. Ако ти бях майка, да съм те удушил при раждането ти, вЕрвай ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, upili написа:

Ех шизофреник такъв, заради такива малоумни недоучили инженерчета като теб този сайт стана ебаси кенефа. Айде затакни се малко с твоите копи-пейст глупости. Всички знаем,че нямаш капчица мозък да напишеш нещо твое. Ако ти бях майка, да съм те удушил при раждането ти, вЕрвай ми.

Ало анонимния. Така, като ме заплашваш с убийство и ми даваш медицински квалификаций за болести. Можеш ли да излезеш от анонимност и да ги докажеш в съда. Бъки. Предполагам, че си военен и си свикнал така да се държиш с войниците. Копирах постовете ти с заплахи и поставяни медицински диагнози и ги изпратих на Господари на Ефира с молба за помощ. Можеш Бъки и ти да направиш аналогичното..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А стига копи-пейст смешко такъв. Мога за твоя изненада да направя и алогичното...

преди 5 минути, pcbsd написа:

Ало анонимния. Така, като ме заплашваш с убийство и ми даваш медицински квалификаций за болести. Можеш ли да излезеш от анонимност и да ги докажеш в съда. Бъки. Предполагам, че си военен и си свикнал така да се държиш с войниците. Копирах постовете ти с заплахи и поставяни медицински диагнози и ги изпратих на Господари на Ефира с молба за помощ. Можеш Бъки и ти да направиш аналогичното..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pcbsd =  turbox – хем троли, хем с поне 2 ника (не е лошо, ама да пише само от единия; поради гаф с ел.пощата и аз съм с 2, ама съм все караджа, и пиша от този):) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.10.2016 г. в 23:23, pcbsd написа:

постовете ти с заплахи и поставяни медицински диагнози и ги изпратих на Господари на Ефира с молба за помощ

Aууу да видиш ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си беше. Бедно и тъпо, ама бяхме млади та го помним с умилиние. И всичко зависи от гледната точка. Както автора пише торба от Корекома или дънки те правят щастлив. А България няма как да не е бедна страна за още дълги години. Нещата не се променят за няколко години.

https://www.24chasa.bg/Article/4387057

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/11/2016 в 3:06, Стоян Симов написа:

Aууу да видиш ти

Кави ги приказвате?! Аз започнах през 1972 година инженер с 110 лв. заплата! След положени 52 изпита за пет години следване! Прав си че е имало някои да вземат по 400-500 лева но това не са работници,лекари, инженери, а партийни велможи на БКП. И угоени полковници и генерали!!! За една допотопна руска „Жигула“ трябва да чакаш и събираш пари над10 години. цветните руски телевизори по60 кг, самозапалващи се и с бозава картина. На ръководни постове се издигаха не кадърни и специалисти , а верни на партията некадърници. И по онова време се вдигаха цените и помня три купонни системи! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мълчанието на медиите издаде страха на агнетата от руската м*еч*ка

http://ivo.bg/2014/03/29/11747/

Изпълнението на заповедите на Масква е в ход:

“Пред “Альоша” Станишев обяви кампания на БСП за възстановяване на антифашистките паметници

БСП започва инициатива за почистване и възстановяване на паметниците, посветени на българското войнство и победата над фашизма, каза пред журналисти в Пловдив лидерът на БСП Сергей Станишев. Той е убеден, че членове и симпатизанти на БСП от цялата страна ще се включат в тази инициатива, започната първо от пловдивските социалисти.

Инициатива започва веднага, преди датите 6 май – Денят на войнската доблест и 9 май – Денят на победата над фашизма. Лидерът на БСП Сергей Станишев поднесе цветя на паметника “Альоша” в Пловдив , заедно с зам.-председателя на партията Димитър Дъбов, председателят на социалистите от града и областта Георги Гергов, зам.-министъра на образованието Атанаска Тенева, депутати, общински съветници и граждани.

По думите на лидера на БСП много от паметниците “са в незавидно, дори окаяно състояние, и ще имат нужда не само от почистване, но и от цялостно възстановяване”. Областните съвети на БСП са натоварени да преценят кои монументи имат нужда от възстановяване. В София инициативата тръгва с почистване на паметника на Съветската армия. “Оттук нататък опазването на паметниците ще бъде изисквано от общините и от държавата, тъй като те са част от българската история и от нашата памет”, подчерта лидерът на социалистите.”

Стигнахме дотам да се чувстваме безполезни до безсилие в тази страна. Днес стана ясно, че ЕК ни е заплашила с наказателна процедура (глобите от която ще плащаме всички ние) за това, че Олигарски и Станишев, под ръководството на Путин, са подготвили за гласуване закон, който изважда Южен Паток от системата на трансгранични газопроводи (попадаща под нормите на Европейско антимонополно законодателство) и то превръща в “интерконекторна връзка”, попадаща само под местното (българското) законодателство.

Какво друга освен безсилие да ни обзема след такива новини, демонстриращи отдавнашното пълзящо анексиране на България от Путинова Русия!?!? Какво да направим, за да се противопоставим?

Ех, “народе”, “народеее”?!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/5/2016 в 20:44, Распутин написа:

Нови измислици...

Истината е, че и по времето на социализма България беше една от най-бедните държави в Европа. Всеки, който по това време е ходил в Югославия, Гърция или в някоя от страните в Западна Европа ще го потвърди. Всякакви приказки за просперитет и висок стандарт по това време са измислици и пропаганда. В магазините имаше само основни хранителни продукти като хляб, кисело мляко, и някакви посредствени дрехи и обувки. За стоки като телевизори, хладилници, перални се чакаше с месеци, а за коли с години. Голямата пронишленост така и не можа да осигури едно нормално потребление, затова и черната търговия със дънки, маратонки, електронни часовници и т.н. процъвтяваше. Виетнамците внасяха дефицитни стоки и ставаха милионери от продажбата им в България на 5 пъти по-високи цени. Да ви напомня и режима на тока, въпреки 6-те работещи реактора на АЕЦ Козлодуй. Къде отиваше произведеното тогава електричество? И защо на 10 ноември осъмнахме с 15 милиарда долара външен дълг към западните банки? Излиза, че именно западните капиталисти са крепили комунистическата система със кредитите, които са ни предоставяли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На някои наистина им е много трудно. Помисли върху думата протекционизъм, експертче. Когато имаше режим на тока, АЕЦ беше не с 6, а с 4 реактора. Токът отиваше предимно за Турция и им го продавахме за 30 цента, а за българите беше под 10 стотинки. А който мисли, че една система може да се крепи 45 години с 15 милиарда долара, е... мислител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, proexpert написа:

Истината 

Така  истината е че никовете ви никнат като спящи клетки на Ислямска Държава:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sony.1970 написа:

Така  истината е че никовете ви никнат като спящи клетки на Ислямска Държава:ph34r:

Затова едните имат никове, щото никнат, а други сме с акаунти:)

преди 4 часа, proexpert написа:

Истината е, че и по времето на социализма България беше една от най-бедните държави в Европа.

Да, може би най-бедна, ама хората си построиха къщи тогава, а сега и барака не може да си направиш. На всичко отгоре има данък колиба, а данък палат да си чувал да има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, proexpert написа:

И защо на 10 ноември осъмнахме с 15 милиарда долара външен дълг към западните банки?

Това за 45 години а Бойко за два мандата в колко дълг вкара народа ?
Аве за 26 години демокрация имаш ли идея колко е дълга експерте ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, BMW Маниак написа:

Това за 45 години а Бойко за два мандата в колко дълг вкара народа ?
Аве за 26 години демокрация имаш ли идея колко е дълга експерте ?

И как ги измисли, 15 милиарда дълг. Всъщност са 10-12. А Бойко ги направи 16-18 само за един мандат, не за два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, karadzha написа:

Да, може би най-бедна, ама хората си построиха къщи тогава, а сега и барака не може да си направиш.

Тролове и реална преценка няма как да стане

преди 4 минути, karadzha написа:

Всъщност са 10-12.

И толкова не са като вземем Либия и други длъжници спадат реално на 6-7милиарда

Редактирано от sony.1970 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, karadzha написа:

Затова едните имат никове, щото никнат, а други сме с акаунти:)

Да, може би най-бедна, ама хората си построиха къщи тогава, а сега и барака не може да си направиш. На всичко отгоре има данък колиба, а данък палат да си чувал да има?

Караджа това е само защото тогава хората бяха още задружни и работливи . Баща ми строи къща и знам как беше . Пясък отваш в неделя на реката с камина каран от приятел и докарваш. Цимент отиваш на гарата на завода и събираш от празните циментовози остатъците. Тухли хващаш цялото семейство и почвате да формовате. . Всички деца участвахме в строежа през цялото време. Когато дойде ред да се бие плоча събираш колеги и приятели накрая даваш един обяд и това ти е разхода. Общо строежът на къща за 4 семейства ни излезе по около 5 хиляди лева които трябваше да изплащаме в продължение на 20 години като платихме разбира се почти тройно заедно с лихвите. И това при положение че за да ти отпуснат заем за строеж преди това трябва да имаш вноска която стои в ДСК доста години и държавата работи с нея. Предимството беше че не изискваха залози защото вземанията се събираха от заплатите а всеки работеше нещо.Та вярвай ми изобщо не беше лесно да се строи и тогава.

Сега за всичко трябва да даваш пари затова е и по скъпо а и по трудно се взема кредит защото трябва нещо да заложиш. Цените порастнаха до европейските но заплатите - не. Хората са разделени както ние тук във форума на сто агитки и не си помагат а си гледат един на друг сеира .Затова е и по трудно да се строи в днешно време .

Ако е имал някакво предимство социализма то е че хората бяха еднакво бедни и солидарни в бедността си ,ако въобще това хората да са бедни може да се нарече предимство.

Аз не ща да се връщаме на този етап , ти искаш ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко пропаганда в рашаТВ :)

ЩЕ се хареса на промтите мозъци, защото се пропагандират стари отдавна опровергани мантри и соц носталгии .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Малко пропаганда в рашаТВ :)

ЩЕ се хареса на промтите мозъци, защото се пропагандират стари отдавна опровергани мантри и соц носталгии .

Нямаш умора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.11.2016 г. в 9:04, lsmurf написа:

Караджа това е само защото тогава хората бяха още задружни и работливи . Баща ми строи къща и знам как беше . Пясък отваш в неделя на реката с камина каран от приятел и докарваш. Цимент отиваш на гарата на завода и събираш от празните циментовози остатъците. Тухли хващаш цялото семейство и почвате да формовате. . Всички деца участвахме в строежа през цялото време. Когато дойде ред да се бие плоча събираш колеги и приятели накрая даваш един обяд и това ти е разхода. Общо строежът на къща за 4 семейства ни излезе по около 5 хиляди лева които трябваше да изплащаме в продължение на 20 години като платихме разбира се почти тройно заедно с лихвите. И това при положение че за да ти отпуснат заем за строеж преди това трябва да имаш вноска която стои в ДСК доста години и държавата работи с нея. Предимството беше че не изискваха залози защото вземанията се събираха от заплатите а всеки работеше нещо.Та вярвай ми изобщо не беше лесно да се строи и тогава.

Сега за всичко трябва да даваш пари затова е и по скъпо а и по трудно се взема кредит защото трябва нещо да заложиш. Цените порастнаха до европейските но заплатите - не. Хората са разделени както ние тук във форума на сто агитки и не си помагат а си гледат един на друг сеира .Затова е и по трудно да се строи в днешно време .

Ако е имал някакво предимство социализма то е че хората бяха еднакво бедни и солидарни в бедността си ,ако въобще това хората да са бедни може да се нарече предимство.

Аз не ща да се връщаме на този етап , ти искаш ли ?

Не беше лесна и тогава. И нашите взеха заем, ама беше, май, 10 бона. Връщаха го 15 години. А заплатите им бяха от най-ниските.

Искам да е като преди, но с надграждане. Да може да се ходи свободно по света, да има 3-4 читави партии, да не сме все бедни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...