Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,лаптоп HP-250g4-Windows 10-Intel Celeron N3050 (2-ядрен, 1.60 - 2.16 GHz, 2MB кеш).
    Ta започна нещо да се бави,процесора не може да се натоварва,постоянно седи на 29%....http://prikachi.com/images.php?images/37/8883037c.png
    Как да се тества дали е заминал????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е заминал. Просто и ти си си взел от "елките". Слаба машина, нормално е процесора да се товари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Емил Костов написа:

Не е заминал. Просто и ти си си взел от "елките". Слаба машина, нормално е процесора да се товари.

Той НЕ СЕ ТОВАРИ-просто спира на 29% и така си стои.Не се покачват процесите-просто е замръзнал................

преди 8 минути, bobi iordanov написа:

Пробвай с нулиране 

Как става това нулиране???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, chetkata написа:

Той НЕ СЕ ТОВАРИ-просто спира на 29% и така си стои.Не се покачват процесите-просто е замръзнал................

Изтегли това + това и пусни първата програма за 10 минути, а с втората проследи натоварването, температурите и оборотите на вентилатора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, XECUTIONER написа:

Изтегли това + това и пусни първата програма за 10 минути, а с втората проследи натоварването, температурите и оборотите на вентилатора.

Добре ще пробвам-само,че този модел е с пасивно охлаждане-няма вентилатор.С алуминиева подложка е която отвежда топлото на вън....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още по зле, но както и да е. А кой процес товари процесора??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, chetkata написа:

Как става това нулиране

Влизаш в настройки на WINDOWS -актуализиране и защита- възстановяване

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Емил Костов написа:

Още по зле, но както и да е. А кой процес товари процесора??

Няма такива процеси -ПРОСТО НЯМА НАТОВАРВАНЕ всички процеси на  0  (нула).
    Просто е замръзнал на 29%-нито нагоре,нито на долу.
    Просто казано-няма сила за работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, chetkata написа:

Няма такива процеси -ПРОСТО НЯМА НАТОВАРВАНЕ всички процеси на  0  (нула).
    Просто е замръзнал на 29%-нито нагоре,нито на долу.
    Просто казано-няма сила за работа

Това се получава, когато цялата система е натоварена и просто не може да покаже процентите. Както ти казах това е слаба машина. Орязан процесор, че и с пасивно охлаждане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На това нещо, нищо повече от някой Офис пакет, Скайп и клипчета от тубата. Нямам идея, защо си си купил пишеща машина за 4 стотака, но както и да е.

Ако, въпреки всичко, проблемите продължават, занеси го на сервиз - предполагам, че е в гаранция, все още.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подреди процесите от таск мениджъра по натоварване на процесора. От снимката не се вижда кой точно процес заема най-много от времето. По принцип темата ти е сбъркана. Тя не трябва да е "процесора не се товари", а точно обратното - процесорът е постоянно натоварен. Защото ти точно това показваш със скрийншота си - някакво постоянно натоварване, което може да се дължи и на опит за ъпдейт на Windows, както и на много други неща. Затова подреди процесите по използване на процесора и пак пусни скрийншот.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, Agentpat™ написа:

На това нещо, нищо повече от някой Офис пакет, Скайп и клипчета от тубата. Нямам идея, защо си си купил пишеща машина за 4 стотака, но както и да е.

Ако, въпреки всичко, проблемите продължават, занеси го на сервиз - предполагам, че е в гаранция, все още.

То лаптопа няма проблем. Просто е слабичък. Какво да го правят в сервиза. Процесора просто не смогва, а и 4 гига рам за 64 битова ОС са малко.  На всичкото отгоре имаме пасивно охлаждане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Емил Костов написа:

То лаптопа няма проблем. Просто е слабичък. Какво да го правят в сервиза. Процесора просто не смогва, а и 4 гига рам за 64 битова ОС са малко.  На всичкото отгоре имаме пасивно охлаждане. 

HP не са коя да е фирма и лаптопчето е изчислено да се справя добре с някои задачи, ако и да е с пасивно охлаждане. Друг е въпроса, че тези задачи не трябва да са натоварващи. Може и нещо със самия Win да не сработва като хората, благодарение на ъпдейтите му и безкрайните му бъгове - все пак е 10 и там никога нищо не се знае. 

В оторизиран сервиз ще му кажат кое и как и защо така се случва. Поне така би трябвало да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, chetkata написа:

Тa започна нещо да се бави

Е, това показва, че машината си е работела съвсем прилично и нещо се е случило в последствие! Няма как в такъв случай изведнъж процесора да е станал слаб а паметта недостатъчна! 

Нека автора си помисли какво е качвал до настъпване на този момент и да го премахне! Проверка за гадини ще да е нужна също! Спиране на ъпдейти и всякакви ненужни услуги и приложения! Техническата профилактика + почистване също ще  трябва да се направи!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Agentpat™ написа:

HP не са коя да е фирма и лаптопчето е изчислено да се справя добре с някои задачи, ако и да е с пасивно охлаждане. Друг е въпроса, че тези задачи не трябва да са натоварващи. Може и нещо със самия Win да не сработва като хората, благодарение на ъпдейтите му и безкрайните му бъгове - все пак е 10 и там никога нищо не се знае. 

В оторизиран сервиз ще му кажат кое и как и защо така се случва. Поне така би трябвало да е.

HP вярно не са коя да е фирма, макар че последния месец ме ядосаха и поизпотиха с един друг лаптоп ( мой ) дето имаше проблеми с драйверите. Тук HP нямат вина. Лаптопа си е просто кошник. И друг Windows да му сложиш пак ще кляка по същия начин. 

За нормална работа на един компютър в момента с 64 битва ОС се иска. 8 гига рам, 4 ядрен процесор, SSD. И за да няма спорове говоря за обикновенния потребител, който иска да му вървят филми, музика да браузва в тежки сайтове и да му лети машината. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да не си го омазал уиндоуса или си ъпдейтнал от седмица или осмица?

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметките и GO и публикувай резултата. Може си махнеш ай-пито от лога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, bobi iordanov написа:

Влизаш в настройки на WINDOWS -актуализиране и защита- възстановяване

преди 22 минути, Емил Костов написа:

HP вярно не са коя да е фирма, макар че последния месец ме ядосаха и поизпотиха с един друг лаптоп ( мой ) дето имаше проблеми с драйверите. Тук HP нямат вина. Лаптопа си е просто кошник. И друг Windows да му сложиш пак ще кляка по същия начин. 

За нормална работа на един компютър в момента с 64 битва ОС се иска. 8 гига рам, 4 ядрен процесор, SSD. И за да няма спорове говоря за обикновенния потребител, който иска да му вървят филми, музика да браузва в тежки сайтове и да му лети машината. 

Браво,направих това-върнах го към по-стара версия на 10,сега е пак както преди.
    Как да спря нови надграждания???

Без име14.png

Редактирано от chetkata (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Емил Костов написа:

Емо върви десетка на такива нетбуци!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Аз не казах, че не върви. Просто обикновения потребител не може да прави настройки, проверки, updates, да връща система назад,. напред и да забранява процеси. Този лаптоп ще клекне пак. Само от MS да решат да правят някой нов update или нещо друго. Искаш компютър на който да вървят нещата е купуваш си такъв. Правиш ли компромиси няма да ти хареса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, chetkata написа:

С нулиране ли го оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, chetkata написа:

Без име14.png

А честито. Не можеш да ги спреш. Ще ги изчакаш и нещата ще стана пак същите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо май ми се струва, че не схванахте замисъла на темата. Погледнете втория скрийншот - пуснат LoL  и 100%  натоварване на процесора. Човека явно това иска - 100% натоварване на процесора, а вие му бутата едва ли не i7, който няма и на 10% да се товари xD. Обяснете му, че не е необходимо процесора да е постоянно натоварен и че е по-добре да не е натоварен, та когато се наложи наистина да свърши някоя работа, да я свърши бързо и без засечки.

Явно обаче и аз си имам проблем с клокнатия i7:

2016-08-21_220105.jpg

Само 2% натоварване. Казвайте какво да правя.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Да не си го омазал уиндоуса или си ъпдейтнал от седмица или осмица?

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметките и GO и публикувай резултата. Може си махнеш ай-пито от лога!

Не с 10 си е.
    Само,че преди 2 месеца беше преинсталиран с Windows 10 Home защото му отказаха клавиатурата и мишката..................

MTB1.txt

Редактирано от chetkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Върви, я! Щом преди е вървяла ще върви! И на по - слаби машини върви! Само ,че струва ми се автора не потърси проблема, който го е довел до писането на тази тема!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.