Премини към съдържанието
Станислав_Balev

Заспиващ HDD. Как да работи постоянно?

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро се сблъсках с много интересен проблем на който не мога да намеря решение. Лаптопа ми има SSD като първи диск с уина на него и втори HDD. 

Проблема е, че когато играя някоя по-тежка игра, която е инсталирана на HDD, хард диска влиза в някакъв stand by режим явно докато не му потрябва да зареди нови файлове от играта, която играя.

Заспива за кратко, след което се активира, но докато завърти диска има залагване та чак забиване понякога.

Много е неприятно колеги помагайте! 

Ето и скрйиншот на хардуера =>>>

laptop.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на мишката върху старт бутона - Power Options - Change plan settings на плана, който ползваш - Advanced Power Settings - там изключи заспиването на хард диска.

Редактирано от toc (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от Tonislav Koychev
      Въпроса ми е следния имам ето това домашно кино  SONY BDV-E4100 и когато запиша 3D филм който ги свалям не от замунда а от energy torrent, уж имат субтитри който са 3D но не тръгват, а иначе филма си е супер от към качество, звук и т.н. Та ако някой има подобен проблем или се е сблъсквал с нещо такова да даде едно рамо.
    • от Kamen Koichev
      Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

• от Plamen Zhekov
      Здравейте,
      Имам странен въпрос, наскоро пристигнаха хард дискове от китай с уговорката, че купуваме 1 и 2 ТБ хард дискове.
      Закачаме хард дисковете - всичко оки доки
      Отваряме хард дисковете 40 и 60 ГБ хард дискове.
      Има ли вариант да върнем реалната големина на хард дисковете.
    • от commoder
      Здравейте, старият ми хард диск има лоши сектори и съм ссе ориентирал към нов. Бях с Seagate Barracuda 7200.12 500GB. Дъното ми е - Asrock G41M-VS3. 

Какъв бихте ми предложили? 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.