Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте пичаги! Брат ми иска да си купи подходящ компютър за игра, която е излязла тази година и много товари принципно. Въпросът е, че намерих такава машина на относително добра цена, която покрива изискванията на играта, които съм прикачил по-долу. Компа, е със следните характеристики: 6 GB RAM DDR3,  AMD A4 X2 6300 3.7~3.9GHZ,1 MB и AMD RADEON HD 8370D. И тук идва хикса. Като отидох в магазина ми казват, че въпросната видео карта е вградена и това автоматично означавало, че каквито и да са характеристиките, щяло да "яде" от рамта и т.н. и да не работи добре. После естествено ми показаха двойно по-скъпи машини. Та искам да ви попитам, вярно ли е това или просто искат да ми изцедят още кинти. Благодаря Ви предварително!

over-rq.jpg

Редактирано от Емил Костов
    Постнах, преди да довърша текста (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Какъв е бюджета?

2. Избягвай подобни готови "геймърски" сглобки, предлагани в технобакалиите.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, играта е OverWatch. Отдолу даже съм прикачил изискванията, не знам дали се виждат. Ами дори не е обявен като за гейминг компа, но колкото и да не разбирам, х-ките му покриват изискванията на играта одма. Играта изисква - 6 GB RAM и 2,8 процесор, видео картата също. Проблема идва от това, че е вградена. Този специално е на 500 кинта, но е готов да даде и 7-8 стотака, стига да си заслужава. Защото тези, които ми "препоръчаха" са с по-слаби х-ки, въпреки, че са по-скъпи, а предимството им е, че картата е отделно, което така и не разбрах какво точно означава. Приемам предложения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, NikolaiBerchev написа:

Здравейте пичаги! Брат ми иска да си купи подходящ компютър за игра, която е излязла тази година и много товари принципно. Въпросът е, че намерих такава машина на относително добра цена, която покрива изискванията на играта, които съм прикачил по-долу. Компа, е със следните характеристики: 6 GB RAM DDR3,  AMD A4 X2 6300 3.7~3.9GHZ,1 MB и AMD RADEON HD 8370D. И тук идва хикса. Като отидох в магазина ми казват, че въпросната видео карта е вградена и това автоматично означавало, че каквито и да са характеристиките, щяло да "яде" от рамта и т.н. и да не работи добре. После естествено ми показаха двойно по-скъпи машини. Та искам да ви попитам, вярно ли е това или просто искат да ми изцедят още кинти. Благодаря Ви предварително!

over-rq.jpg

Незнам от кога това APU може да подкара Overwatch при положение , че едва вдига 30-50 FPS в Dota 2.

Дори за 500 лв се взима много по-добро (2-ра ръка ) ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Skygear написа:

Незнам от кога това APU може да подкара Overwatch при положение , че едва вдига 30-50 FPS в Dota 2.

Дори за 500 лв се взима много по-добро (2-ра ръка ) ...

APU значи видео карта, ако не бъркам. Ами аз им писах на съпорта на играта и те ми върнаха списък с поддържаните видео карти, и тази беше от тях. Т.е. ще забива или просто ще е на low quality? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, NikolaiBerchev написа:

APU значи видео карта, ако не бъркам. Ами аз им писах на съпорта на играта и те ми върнаха списък с поддържаните видео карти, и тази беше от тях. Т.е. ще забива или просто ще е на low quality? 

APU Значи видеокарта и процесор в едно . Проблема е, че не са особено добри   . Може и да ти върви почти приемливо, но за да стане това ще трябва да следваш tutorial-лите на lowspecgamer и да осереш играта отвсякъде .

Пак ти казвам за 500 лева 2-ра ръка (че дори ново ) се взима по-добро !

Най-добре кажи точен бюджет и да ти измислим нещо , което да не е пълен боклук .

Редактирано от Skygear (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, NikolaiBerchev написа:

Здравей, играта е OverWatch. Отдолу даже съм прикачил изискванията, не знам дали се виждат. Ами дори не е обявен като за гейминг компа, но колкото и да не разбирам, х-ките му покриват изискванията на играта одма. Играта изисква - 6 GB RAM и 2,8 процесор, видео картата също. Проблема идва от това, че е вградена. Този специално е на 500 кинта, но е готов да даде и 7-8 стотака, стига да си заслужава. Защото тези, които ми "препоръчаха" са с по-слаби х-ки, въпреки, че са по-скъпи, а предимството им е, че картата е отделно, което така и не разбрах какво точно означава. Приемам предложения

Най-големият плюс на ''Overwatch'' е, че е създаден с мисълта да се играе на широк диапазон съвместим хардуер. Но все пак за красива картина без засечки това, което сте избрали не е подходящо. Нещо балансирано би било GPU от сорта на GTX960 или R9 380 + CPU от сорта на I5(FX 8320/50). Естествено няма проблем да се ползват по-слаби конфигурации, но удоволствието няма да е същото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можете ли да ми препоръчате готова конфигурация на компютър, който да е подходящ за тази игра. Бюджета е да кажем 500-750 лв. само за компа. Ами работата е там, че трябва да е нов и в гаранция, иначе и аз бих купил на втора ръка от някой геймър, но брат ми е малък и си събира кинтите от година може би, и не мога да си позволя да рискувам с втора употреба. Благодаря ви много, супер отзивчиви и бързи сте, уникалния форум :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, NikolaiBerchev написа:

Можете ли да ми препоръчате готова конфигурация на компютър, който да е подходящ за тази игра. Бюджета е да кажем 500-750 лв. само за компа. Ами работата е там, че трябва да е нов и в гаранция, иначе и аз бих купил на втора ръка от някой геймър, но брат ми е малък и си събира кинтите от година може би, и не мога да си позволя да рискувам с втора употреба. Благодаря ви много, супер отзивчиви и бързи сте, уникалния форум :)

Вариант 1 Тук  е с по-хубав процесор но без видео . Ще се кара на вграденото докато не се съберат още  150-170 лв !

Вариант 2  Тук процесора е по-слаб и е леко над бюджета но пък има долу-горе стабилно видео !

Вариант 3  Тук видеото е малко по-слабо от това във вариант 2 но пък се вписва в бюджета !

Доставката е 20лв като има опция за безплатно сглобяване . Също така всички части си имат пълната гаранция , а не една за целия компютър .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Skygear написа:

Вариант 1 Тук  е с по-хубав процесор но без видео . Ще се кара на вграденото докато не се съберат още  150-170 лв !

Вариант 2  Тук процесора е по-слаб и е леко над бюджета но пък има долу-горе стабилно видео !

Вариант 3  Тук видеото е малко по-слабо от това във вариант 2 но пък се вписва в бюджета !

Доставката е 20лв като има опция за безплатно сглобяване . Също така всички части си имат пълната гаранция  а не една за целия компютър .

Хм, много ти благодаря човек, първия вариант най-много ни допадна. А добре това нещо, като пристигне при мен, готов компютър ли си е или трябва да го сглабям нещо? А и още нещо, въпросните конфигурации с колко ядра са процесорите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, NikolaiBerchev написа:

Хм, много ти благодаря човек, първия вариант най-много ни допадна. А добре това нещо, като пристигне при мен, готов компютър ли си е или трябва да го сглабям нещо? А и още нещо, въпросните конфигурации с колко ядра са процесорите?

Ако поискаш ще дойде сглобен !

Всичките са с 2 ядра но вариант едно има и hyper threading .

Не забравяй да кажеш на брат си да не очаква много отначало и да събира още пари за видеокарта ако вземеш вариант 1 ( който и според мен е най-добрият ако имаш търпение ) !

Ако брат ви няма много търпение е по-добре да вземете вариант2 или 3 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбирам, то май ще взема да му додам някакви пари при такъв вариант, щото после старата няма какво да я правя, като се смени. И иначе как мислиш AMD или Интел е за предпочитане при игри или няма кой знае каква разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, NikolaiBerchev написа:

Разбирам, то май ще взема да му додам някакви пари при такъв вариант, щото после старата няма какво да я правя, като се смени. И иначе как мислиш AMD или Интел е за предпочитане при игри или няма кой знае каква разлика?

В момента интел са много по-добър избор . В игри дори пентиума се представя по-добре от 6 или даже в някой случай 8 ядрените процесори на AMD.

Иначе след няколко месеца ще излезе ZEN и най-вероятно ще е доста добър . 

Иначе ако ще му даваш пари вземи видеото от вариант 2 ако е възможно . Това е най-актуалният вариант за тези пари . 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@SkyGear сега ги разглеждах тези конфигурации. Да те питам PSU идва да е захранването, ако не бъркам. А охлаждането? В смисъл то си е включено към кутията или някой друг от компонентите или не си го добавил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, NikolaiBerchev написа:

@SkyGear сега ги разглеждах тези конфигурации. Да те питам PSU идва да е захранването, ако не бъркам. А охлаждането? В смисъл то си е включено към кутията или някой друг от компонентите или не си го добавил?

Да PSU е захранването . Кутията и процесора си имат охлаждане и не ти трябват допълнителни .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спрях се на конфигурация с GygaByte дънна платка, 8 рам, GTX750 видео и i5-4460 процесор. Утре ще мога да кажа дали играта върви ок. Благодаря още веднъж за ценните съвети! Ако темата пречи, може да я затваряте, просто споделям ако случайно някой друг търси информация за същата игра. Цената ми дойде на 980 кинта, и качеството е средно. Иначе след 2-седмичен рисърч смело мога да кажа, че за под 1500 лв. машина няма да подкара идеално въпросната игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нали беше 500 лв....  хората са ти писали

Recommended Specifications

Windows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10 64-bit (latest Service Pack)

Intel® Core™ i5 or AMD Phenom™ II X3 or better  ------------------------------

NVIDIA® GeForce® GTX 660 or AMD Radeon™ HD 7950 or better

6 GB RAM

търсиш  в магазина и намираш

нищо не си намерил 

на 22.08.2016 г. в 22:54, NikolaiBerchev написа:

AMD A4 X2 6300 3.7~3.9GHZ,1 MB

това е двуядрен....

i3 -240  лв - i5- 370  лв

AMD A8 X4 7670K 3.6GHz 4MB Black Edition FM2
    Цена: 203.65 лв.

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
    Цена: 217.99 лв.

за amd     не знам може да се намери вършещ работа и за  повече и за по малко

покриваш минималните горе долу и отгоре за дъно рам  видео процесор  - 700 лв някъде..

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.