Премини към съдържанието
Dimitar666

Мнения за резолюцията на екрана на HTC

Препоръчан отговор

Здравейте! Вече три години ползвам HTC Desire 500 и съм много доволен от него. Съвсем рядко забива или бави. Предната и задната камера винаги са ми вършили страхотна работа. Реших да си купя хов телефон и той да бъде естествено HTC. Разгледах няколко модела и се колебая между HTC Desire 630, HTC Desire 825, HTC Desire 828, HTC Desire 820, HTC Desire 728, HTC Desire 830, HTC One M8S и HTC Desire 628. Но едно нещо ме притеснява ! Всички те имат резолюция на екрана  720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density), a екраните са им по 5.0" или 5.5". Цената на телефона гледам да не надвишава 500 лева. Някой, който разбира от тези неща, може ли да ми обясни дали с тази резолюция качеството на картината на екрана ще бъде лошо или не? Благодаря предварително!!!

Редактирано от Dimitar666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Dimitar666 написа:

...
    Всички те имат резолюция на екрана  720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density),
    ...

720 x 1280 pixels е разрешение
    294 ppi pixel density е резолюция

Форумите формираха масова папагалщина, да се бъркат тези две неща!
    Ползването на разрешение 720 x 1280 pixels информира, че производителя е заложил на пестеливостта.

• По-малко на брой пиксели - по-малка консумация на енергия от батерията.
    • По-малко на брой пиксели - по-слаба видеокарта.

Всеки пиксел се състои от три основни източника, които трябва да се управляват. По-малко пиксели, по-хладен процесор, по-малка консумация, по-издържлив телефон с едно зареждане. Ако се гордеете с микроскопично зрение и ви дразни строежа на картината, тогава сте за FullHD и нагоре екран.

FHD e предимство, ако четете много. По-важно е обаче, как екрана защитава вашето зрение. Филтрира ли синия поток и доколко вярно въпроизвежда sRGB пространството . За момента безспорен лидер сред екраните е super amoled на Galaxy S7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението. Взех си забележка. 

Цитат

FHD e предимство, ако четете много. По-важно е обаче, как екрана защитава вашето зрение. Филтрира ли синия поток и доколко вярно въпроизвежда sRGB пространството . За момента безспорен лидер сред екраните е super amoled на Galaxy S7.

Екраните на HTC филтрират ли синия поток, защитават ли ми зрението? Какво мнение имате за моделите на HTC, които съм написал и кой бихте ми препоръчали да купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.