Премини към съдържанието
The-Walk!nG-Dead

Бягане и начин да отслабна

Препоръчан отговор

Така здравейте висок съм около 1.85 обаче към 120 тежа на днес ходих да бягам имало файда като спрях цигарите не се задахах много но краката ме болят направих една обиколка със 1 почивка искам да отслабна поне 40 килограма не знам как ще стане затова искам съвет какво да ям само да спомена във моя град няма фитнес нищо няма имам желание решил съм се сутрин и вечер да бягам колкото мога също така и вървя обикалям града и така трябва ми просто съвет

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще скандализирам всички сега, но от бягането файда за точно това, което искаш има минимален.
    Всичко е в яденето, трябва ти добър режим на ядене + някакви "каланетики" може навън, може и в къщи - упражнение като например планк + бързо ходене поне по няколко километра на ден, колкото можеш отначало ;)

Всичко идва от правилното хранене спираш абсолютно: фастфууд, газирано (всякакво), нат. сокове, фрешове, алкохол задължително! (има прекалено много въглехидрати), сол (задържа вода в тялото), хляб започваш по две, три филийки на ден и желателно някакъв истински хляб желателно да не е бял.

Бил съм на твоето дередже - и свалих 30 кг. за около 4 месеца, без нито едно упражнение дори, сега пак съм нагоре, защото някак си прекалено много ограничения, нали знаеш най-хубавите и сладки неща в света водят до затлъстяване или затвора :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

бягането не е за първоначална фаза. по добре ходи пеш колко можеш. диетата трябва да е сериозна. примерно таратор с 1-2 филии. пържолка пилешка с зеленчуци. НИКАКЪВ ХЛЯБ С ЯДЕНЕТО. ако ядеш супа не яж хляб. само с таратора аз хапвам хляб. за закуска пий изцеден сок от цитруси. ама на мен зора ми беше да отслабна 5 килограма. от както ги отслабнах нямам проблеми. мога да бягам колкото си искам с умерено темпо. проблема ми беше че имах бузи и двойна брада и корем. сега съм си 80 кг чисти. при теб трябва разходки и сериозна диета за сега. организма няма нужда от нахранване до засищане. хапваш една купичка манджа с малко салата и спираш. хляба го забрави ако искаш да отслабнеш. фалшивата енергия от редбул или нещо подобно много помага при тренировка. струва ти се че си енергизиран и тичаш много, но всъщност се топиш защото не си ял нищо. после естествено целия ще трепериш от глад, но ако си контролираш диетата проблеми няма да имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, k1lcone написа:

за закуска пий изцеден сок от цитруси... фалшивата енергия от редбул или нещо подобно много помага при тренировка...

Колега не знам защо си останал с впечатлението че фреш-а е нещо полезно (не е вредно), но в неговият случай е крайно нежелателно във прясно изцеденият сок (фреш) има фруктоза (натурална захар, така да се каже) и по никакъв начин няма да му помогне това.

Това пък с редбула грам не го препоръчвам няма изследване, което да доказва, че енергийните напитки с тяхното съдържание от 0,01% гуарана имат каквото и да било енергично влияние върху организма, най-много да си забързаш сърцето, което значи, че го натоварваш излишно - както някои заблудени пият L-carnitine и не спортуват и си докарват една камара проблеми със сърцето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, icekiller написа:

Всичко идва от правилното хранене спираш абсолютно: фастфууд, газирано (всякакво), нат. сокове, фрешове, алкохол задължително! (има прекалено много въглехидрати), сол (задържа вода в тялото), хляб започваш по две, три филийки на ден и желателно някакъв истински хляб желателно да не е бял.

Прав си газираното ще го спра алокохол не близвам не съм по тая част по малко ще ям вече че ме е срам да ходя на море и на всякъде 

току-що, icekiller написа:

Колега не знам защо си останал с впечатлението че фреш-а е нещо полезно (не е вредно), но в неговият случай е крайно нежелателно във прясно изцеденият сок (фреш) има фруктоза (натурална захар, така да се каже) и по никакъв начин няма да му помогне това.

Това пък с редбула грам не го препоръчвам няма изследване, което да доказва, че енергийните напитки с тяхното съдържание от 0,01% гуарана имат каквото и да било енергично влияние върху организма, най-много да си забързаш сърцето, което значи, че го натоварваш излишно - както някои заблудени пият L-carnitine и не спортуват и си докарват една камара проблеми със сърцето...

Да ти кажа Редбул не съм пил никога :D намалям всичко до минимум :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи отслабни до толкова, че ти самият да се чувстваш комфортно и моля те не робувай на грешни представи за красота ;)
    Аз отслабнах поради факти, че вече ми тежеше, но примерно на мен 100 кг. неми тежат и се чувствам добре с тях, но всичко е строго индивидуално.

Добра диета, която ще върви много добре с упражненията, които ти казах и задължително много и бързо ходене е - ВМ-НВД (високо мазнинна - ниско въглехидратна диета) има диаграми, има приложения за смартфон с които да си следиш как вървиш за деня и т.н. в нея примерно чистият шоколад е препоръчителен за лесна набава на въглехидратите ;) И шаренко месо хем по-вкусно от някакви пилешки измислени простотии, хем здравословно, глупостите за холестерола ги подминавай като попътни знаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, icekiller написа:

Значи отслабни до толкова, че ти самият да се чувстваш комфортно и моля те не робувай на грешни представи за красота ;)
    Аз отслабнах поради факти, че вече ми тежеше, но примерно на мен 100 кг. неми тежат и се чувствам добре с тях, но всичко е строго индивидуално.

Добра диета, която ще върви много добре с упражненията, които ти казах и задължително много и бързо ходене е - ВМ-НВД (високо мазнинна - ниско въглехидратна диета) има диаграми, има приложения за смартфон с които да си следиш как вървиш за деня и т.н. в нея примерно чистият шоколад е препоръчителен за лесна набава на въглехидратите ;) И шаренко месо хем по-вкусно от някакви пилешки измислени простотии, хем здравословно, глупостите за холестерола ги подминавай като попътни знаци.

100 килограма не ти тежат явно си набит и не ти личат а аз имам хем корем задник и футболна топка лице :shock11: да ти кажа движението и храната ще дадат някакъв ефект до 2011 не бях толкова тежък заради тъпата ми глава се получи така че се разширих излязаха ми стрий по корема абе лоша работа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

от лимон изцеден се изхождам после по лесно. за тва го препоръчвам. пък и аз не съм с 40 кила мазнини по мен. просто се подържам фин и търча доста лесно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Работата е малко по-сложна  , отколкото изглежда на пръв поглед. Спираш да ядеш и готово. Аз бих те посъветвал първо да се поогледаш за генетичния материал, който носиш като наследство. Ако майка, баща са дебели, проблемите ти са по-тежки. Има от този вид хора, дето ако спрат да ядат, първо ще умрат, преди да отслабнат. Техният организъм и две калории да лапнеш, ги слага на корема. Ако нямаш подобно наследство, трябва да си дадеш ясна сметка защо и от какво си напълнял и да го махнеш внимателно. Практиката показва, че всички , особено бързи, отслабвания, са с последствия за здравето. Най-добре да се подложиш на един преглед с кръвна картина, да видиш какво е дереджето, и да се посъветваш с лекар за това как да започнеш да отслабваш. Но във всички случаи ще трябва да промениш начина си на живот.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

100 килограма не ти тежат явно си набит и не ти личат а аз имам хем корем задник и футболна топка лице :shock11: да ти кажа движението и храната ще дадат някакъв ефект до 2011 не бях толкова тежък заради тъпата ми глава се получи така че се разширих излязаха ми стрий по корема абе лоша работа 

Абе да ти кажа, не съм много набит 186 :) Ако бях набит хич нямаше да е добре картинката на 100 кг ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, B3M2W0 написа:

Работата е малко по-сложна  , отколкото изглежда на пръв поглед. Спираш да ядеш и готово. Аз бих те посъветвал първо да се поогледаш за генетичния материал, който носиш като наследство. Ако майка, баща са дебели, проблемите ти са по-тежки. Има от този вид хора, дето ако спрат да ядат, първо ще умрат, преди да отслабнат. Техният организъм и две калории да лапнеш, ги слага на корема. Ако нямаш подобно наследство, трябва да си дадеш ясна сметка защо и от какво си напълнял и да го махнеш внимателно. Практиката показва, че всички , особено бързи, отслабвания, са с последствия за здравето. Най-добре да се подложиш на един преглед с кръвна картина, да видиш какво е дереджето, и да се посъветваш с лекар за това как да започнеш да отслабваш. Но във всички случаи ще трябва да промениш начина си на живот.

Ами Баща ми е пълен 90 - 100 килограма майка ми 60 - 70 не са слабички познавам едно момче 95 набор беше доста дебело и изведнъж отслабна дали от тревата или цигарите не знам но факта е че е слаб вече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Между другото, за обща култура. Човешкият стомах има едни нерви по повърхността си, които, като ядеш, се разтягат и в определен момент дават сигнал, че си се наял. При системно преяждане те се деформират и остава полуразтегнати и чувството за ситост настъпва по-късно, демек трябва да изядеш повече , за да се наядеш. И обратното, ако имаш воля да ядеш месец-два ограничени количества храна и да не ти се разтяга коремната стена, всичко това постепенно се свива и започваш да се чувстваш сит с много по-малко ядене. Трябва обаче да се настроиш психически, че всичките ти действия от сега нататък ще са подчинени на идеята за отслабване. Само тогава ще има успех. Другото е само залъгване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, B3M2W0 написа:

Между другото, за обща култура. Човешкият стомах има едни нерви по повърхността си, които, като ядеш, се разтягат и в определен момент дават сигнал, че си се наял. При системно преяждане те се деформират и остава полуразтегнати и чувството за ситост настъпва по-късно, демек трябва да изядеш повече , за да се наядеш. И обратното, ако имаш воля да ядеш месец-два ограничени количества храна и да не ти се разтяга коремната стена, всичко това постепенно се свива и започваш да се чувстваш сит с много по-малко ядене. Трябва обаче да се настроиш психически, че всичките ти действия от сега нататък ще са подчинени на идеята за отслабване. Само тогава ще има успех. Другото е само залъгване.

Ами трябва защото съм на такива години че е смешно да си толкова пълен да ти кажа аз по принцип трудно се наяждам може и това да е проблема днес съм изпил 2 литра вода всеки ден ще е така да видим дали ще има ефект някакъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм 180см и съм 80кг. Всеки ден карам колело и умерено тренирам с гирички. Моят съвет е-яж от всичко, но малки количества. Яж често по малко, за да не те мъчи глад. Яж нискокалорични храни, почти без хляб, почти без захар, почти без мазнини. Не се лишавай напълно от определен вид ядене, защото е опасно. Например в хляба има витамин В, който не можеш да набавиш от другаде. Като ти се яде сладко, яж пчелен мед-той се сътои от прости захариди и веднага се абсорбира от кръвообръщението и от него не се напълнява, Отделно куп други ползи. Изобщо принципът на умереност във всичко е спасението. И да си наясно, че няма да стане бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, B3M2W0 написа:

Аз съм 180см и съм 80кг. Всеки ден карам колело и умерено тренирам с гирички. Моят съвет е-яж от всичко, но малки количества. Яж често по малко, за да не те мъчи глад. Яж нискокалорични храни, почти без хляб, почти без захар, почти без мазнини. Не се лишавай напълно от определен вид ядене, защото е опасно. Например в хляба има витамин В, който не можеш да набавиш от другаде. Като ти се яде сладко, яж пчелен мед-той се сътои от прости захариди и веднага се абсорбира от кръвообръщението и от него не се напълнява, Отделно куп други ползи. Изобщо принципът на умереност във всичко е спасението. И да си наясно, че няма да стане бързо.

Това е ясно ще ям по малко и повече движение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде и една жена да си даде мнението.

1. Много е важно да имаш специални маратонки за бягане, със специални стелки. В противен случай ще се контузиш - гаранция и всичките ти добри намерения ще се изпарят. Можеш също да комбинираш бягането с плуване.

2. Можеш да си смъкнеш апликация - старт ту рън - започни да бягаш на български, на телефона, която програма постепенно ще те въведе в тичането и ще избегнеш контузии от пренатоварване.

3. Важно е да тичаш сутрин, на гладно и, при възможност, да ограничиш въглехидратите, безалкохолните напитки и алкохола. Което не означава, че трябва да умираш от глад - хапвай си, но не си сипвай по повече от веднъж в чинийката.

4. Спортът е важен не само заради горенето на калории, но и за създаването на нов начин на живот, създаване на нови навици - по-здравословни. Ако спреш да спортуваш и да се храниш по този начин, със сигурност ще си върнеш изгубените килограми и всичките ти усилия ще са нахалост.

5. Непременно си намери другарче, с което да тренирате и да отслабвате заедно. Това е страхотен стимул.

6. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При 120 кг, бягането не е много разумен вариант. Не и на първо време. Крие рискове за здравето ти и не са изключени травми , защото тежестта не е малка. Започни с по леки упражнения, като естествено намалиш калориите които приемаш дневно. Разумно е да се посъветваш и със специалист в областта, защото трупането на килограми може да се дължи на много неща. 

Редактирано от Лин (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Лин написа:

При 120 кг, бягането не е много разумен вариант. Не и на първо време. Крие рискове за здравето ти и не са изключени травми , защото тежестта не е малка. Започни с по леки упражнения, като естествено намалиш калориите които приемаш дневно. Разумно е да се посъветваш и със специалист в областта, защото трупането на килограми може да се дължи на много неща. 

Здравей благодаря за съвета ами аз бавно бягам най вече ще залагам на вървенето  даже сега отивам на разходка малко :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, The-Walk!nG-Dead написа:

Здравей благодаря за съвета ами аз бавно бягам най вече ще залагам на вървенето  даже сега отивам на разходка малко :)

Разхождай се много :)

И се храни 5 пъти на ден. Малки количества. Включи извара в менюто си. Забрави белия хляб и сладкишите

Ще ти се получи ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Например в хляба има витамин В, който не можеш да набавиш от другаде.

Витамин б не е един витамин,а комплекс от 11 витамина и се казва б комплекс,а това,че се съдържа само в хляба и не може да се набави от другаде е меко казано невярно!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И според мен бягането не е препоръчително в началото и с тези килограми,едно че ще ти бъде тежко,друго е ,че ще се товарят много ставите и сухожилията ти и може да се появят болки..........Аз също съм противник на строгите диети и ограничения,важно е да се спазват определени принципи и е важно качеството на храната.Храната е преди всичко градивен източник на много съединения,хормони,белтъци и т.н,който са важни за организма,а не е източник на калории единствено,така че храните доставящи ти само калории и нищо ценно за организма ги забрави(чипсове,снаксове,хамбургери,пици,всичко пържено и панирано,всякакви пасти,сладкиши и т.н,избягвай и майонеза,кетчуп и всякакви сосове,особено с майонеза)Намали и хляба и гледай да е от по-грубо брашно,важно е да е богат на фибри.Сигурно трябва да намалиш и количеството на храната,и е добре да се харниш 4 или 5 пъти с малки порции,наблегни на пресни плодове и зеленчуци,не тлъсти меса(пилешко,риба,пуешко) и приемай много вода.Добре е и да се движиш,като освен разходки в началото,можеш да замениш бягането с каране на колело,което е по-щадящ за стави и сухожилия вариант.Не се подлъгвай и от всякакви реклами на препарати и хапчета за отслабване-забрави за тях,може единствено да си купиш витамини и минерали,но качествени таблетки.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Слави Маринов написа:

Витамин б не е един витамин,а комплекс от 11 витамина

От които най-важни са В6 и В12, като вторият регулира работата на вегетативната нервна система. Щом искаш Мара подробната...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина ако има възможност за посещение на диетолог е най-добре, но ако няма и така ще стане.
    Пак казвам в никакъв случай не започвай да тичаш, бързо ходене и то по много, като се умориш не сядаш ами започваш бавно да ходиш и така, крайно НЕ препоръчвам за твоят случай т.нар. кардио тренировки, може да си докараш беля на главата.

Моят съвет - Закуска всеки ден примерно точно 07:30 (08:00) - 1 филийка хляб от сорта на Вита хлебчетата (от началото може и по  2 филийки, за да се чувстваш сит) + плочка сирене или кашкавал - Обяд тук вече може и основно да си хапнеш стига да се избягват картофите и ориза - 1 следобедна закуска в 15:00 може 1 плод/1/2 купичка кис. мляко/шепа (твоята шепа) сурови ядки - 2 следобедна закуска в 17:00 същото като първата само да не се повтарят продуктите - вечеря най-късно в 20:00, като ако може да е 19:00-19:30 е най-добре наблегни на някакво месо (пилешко, телешко, свинско, каквото имаш) + неограничено количество салата без хляб естествено - и след вечеря стискаш зъби и това е, след известно време няма да огладняваш по-късно, но ако отначалото към 22:00 те подгони глада няма да виеш срещу луната, хапни примерно чисто без нищо една плочка сиренце и ще премине.

Много е важно като почнеш режим да се храниш точно по часовник. Забрави и за всички колбаси, независимо дали са сухи или варени, само чисто месо кеф ти печено, кеф ти на скара. Ако ти е трудно ставането сутрин в никакъв случай не се мъчи, за да ходиш примерно на сутрешна "тренировка" 06:00, няма по НЕздравословно нещо от това да недоспиваш системно.

Колелото е много добър вариант, ако нямаш просто закупи някакво втора ръка, непретенциозно и започвай с него да ходиш навсякъде ;)

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8/23/2016 в 7:16, The-Walk!nG-Dead написа:

Така здравейте висок съм около 1.85 обаче към 120 тежа на днес ходих да бягам имало файда като спрях цигарите не се задахах много но краката ме болят направих една обиколка със 1 почивка искам да отслабна поне 40 килограма не знам как ще стане затова искам съвет какво да ям само да спомена във моя град няма фитнес нищо няма имам желание решил съм се сутрин и вечер да бягам колкото мога също така и вървя обикалям града и така трябва ми просто съвет

Ще ти споделя мой опит с отслабвания.

През 2010 за 6 месеца свалих 42 кг(от 121 на 79) с интензивни тренировки у дома.2 часа тренирах с тежести и правех различни упражнения за всички мускулни групи без крака + 30 минути кардио.Това в продължение на 4 месеца всеки ден от понеделник до петък, а събота и неделя пълна почивка.Останалите 2 месеца - ходене поне 10 км дневно.По отношение на храната следвах една, доколкото знам, китайска мъдрост:

"Закуската си изяж сам, обяда го раздели с приятел, а вечерята дай на врага си"

Та на закуска ядях яко и всичко, на обяд изяждах половината от количеството, което съм консумирал на закуска, а за вечеря изяждах само по една ябълка или по един банан.Никога не ядях по-късно от 18 ч. и никога не си лягах по-късно от 22:30, като спях 8-8,5 часа!Единствените храни и напитки, които изобщо не консумирах бяха шоколадови изделия, пържени картофи, майонеза и газирани напитки(Пепси, бира и от сорта).

Преди 2 години гледах един филм - Fat, sick & nearly dead.В него главният герой в продължение на 2 месеца(60 дни) консумира само и единствено сокове - предимно зеленчукови и по спомен за въпросния период той отстлабна с около 37-38 кг.Има и един друг герой във филма, който за около година смъкна почти 100 кг.

Аз досега 4 пъти съм правил по 10 дни само на сокове, като на закуска консумирах плодов сок, за обяд зеленчуков, а за вечеря микс от двете.Първият път изкарах само 10 дни пробно, за да видя как ще се почувствам и след 10-те дни бях отслабнал 7 кг.Първите 2-3 дни се чувствах доста гадно, докато тялото ми се освобождаваше от токсините, но в последствие се чувствах супер и пълен с енергия.Спях добре и се чувствах като перце.После реших да направя 3 серии по 10 дни с пауза от 2 дни между всяка, като ядях всичко, което ми се ядеше през тези 2 дни.За 3х10 дни свалих 17 кг.

Последно това лято си ходихме до България и за 1,5 месец свалих 10 кг с фитнес и ходене по планините - едно от най-приятните неща, поне за мен.Случвало ми се е преди години с 3 дневни преходи из Пирин да сваля 5 кг.

Тази година например изкачване на Мальовица, после до хижа Иван Вазов и обратно за 1,5 дни свалих 2 кг. Изкачване на Мусала за един ден беше равно на  минус 1 кг. Същото се случи и след 22 км преход из Витоша гарнирано с изкачване на Черни връх. Изкачване на Вихрен пък беше равно на минус 1,5 кг. Всичките тези преходи бяха гарнирани с огромно количество наслада и удоволствие от прекрасните гледки, които никакъв фитнес на света не може да ти достави.

Сега съм си наумил да сляза 10 кг под нормата или 73 кг при ръст 183 см, като за целта правя елементарни упражнения 15-на минути и към 1 час карам колело от понеделник до петък.Разбира се внимавам и какво ям.Шоколад например си позволявам веднъж на 2 седмици.Същото е и с газираните напитки, а хляб изобщо не вкусвам.Резултат - поне 1 кг надолу седмично.Ако в един момент спра да свалям.......соковете винаги са вариант - изпробван и работещ при мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.