Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да си направя една екскурзия до Шипка и Бузлуджа и искам информация дали може да се влезе по някакъв начин в паметника (чинията, хамбургера :D). И искам да знам всеки ден ли може да се качиш до паметника на Шипка. Ходил съм като малък и се сещам, че вътре беше като музей. И в църквата Рождество Христово в гр. Шипка всеки ден ли е отворен за туристи. Имам предвид костницата.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната ми информация е, че "чинията" и паметника са недостъпни. Може и да бъркам обаче!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Кумчо вълчооо написа:

Последната ми информация е, че "чинията" и паметника са недостъпни. Може и да бъркам обаче!!!

Принципно да - но последния път, когато ходихме, имаше начин да се влезе. Не че има нещо за гледане вътре - голяма мизерия беше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки ден може да се качиш до паметника на Шипка. За Бузлуджа, при желание може да се влезе , но на ваш риск. Всичко вътре е разрушено, но всеки ден се качват хора от цялата страна и си правят снимки пред нея.

Едит: църквата в гр. Шипка също е отворена през цялата седмица и мисля, че входа е безплатен.

Редактирано от felix10 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Панелите от покривната конструкция падат и е опасно да влизате там. Колкото до самия паметник ,жалко че такъв архитектурен шедьовър бе оставен да се руши. Вътре имаше доста ценни мозайки. Добър или лош ,периодът 1944-1989 си отава за винаги част от българската история ,и съм твърдо ЗА възстановяването на Бузлуджа. 

10389690_657821584318752_786334307783441

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от нещата,което никак не ми се нрави от отношението на  БКП, сегашна БСП или каквато е там. Да, паметник на ГРАНДОМАНИ! На няколко болни хора като Милко Балев. Това е едно от местата в България, на което,когато съм бил там,изпитвам особено чувство. Не съм участвал в строителството освен с подкрепата си като всеки гражданин.До 89 година на паметника не можеше да се ходи ей така. Стопанисваше се от Хасковска община. А от де на къде, аз зная. Както и да е. След "революцията" 89 (много нежна) както много от Вас знаят за разлика от румънската, в периода до 1998 година ,всяка пролет на деня на радиото ( 7 май) се провеждаше републиканско първенство ( и европейското е на същата дата) за радиовръзки на 2 метра (или 144 мегахерца) 24 часа непрекъснато. Та Търновският радиоклуб бяхме си избрали точно мястото до "тенджерата" На 50 метра от централният вход за палатки,коли и оборудване. Незабравими за мен денонощия на удоволствие да направиш някого на 2 метра (става въпрос за двустранна радиовръзка) от Украйна, Русия, Германия, Холандия и Англия. Веселие и приятни мигове на фона на една СЪБОРЕТИНА в буквалния смисъл на думата заради вандализма на българина и циганите. Хората,влизащи в  фоаето на "тенджерата" буквално грабеха всичко,което можеха да задигнат. Няма да изброявам вещите,които са стрували милиони левове на българския народ. Дивани,канапета секции мокети с хиляди метри на топове и на Зил -а или това с което са дошли за плячката.Влизал съм няколко години след като откриха обекта. В този период на нашите състезания също съм влизал без страх от никого от 4 етаж на подземието до върха на петолъчката, за да монтираме антените за състезанията. Имаше електричество от страна на трафопоста(това е другият вход ) за обекта. Има асансьор,който вече беше разбит напълно така че се качваш по вертикални метални стълби успоредно на асансьорната шахта. На площадката пред петолъчката,която е с размери 7х7 метра е прекрасна красота. Вижда се Северна България,Вижда се и Южна( голяма час от нея.) Височината от основата - 72 метра - цифром и словом. Оборудването за времето си е почти изключително внос.Само да спомена. Поглеждайки тенджерата и  прозорците,които я опасват по целият диаметър,това вътре представляваше външният коридор,който се е отоплявал от не зная колко австрийски радиатора на брой, всеки един от които беше(по мои спомени 16 киловата) разположени един до друг на разстояние от 2-до 3 метра. Няма да Ви разказвам за етажите и тяхното оборудване от кота нула на обекта надолу. Само...4 етажа с огромна повърхност и стотици стаи ,разбити най вероломно.. Над тази кота, вероломството е Безгранично. Кой каквото е можел - повлякъл. Няма наши - няма Ваши. Стига толкова, за да не Ви отекчавам.  Само за периода 1996 година имам 70 качвания на обекта заради тръпката(радиолюбителството) което не е присъщо 

на почти никой със собствената си Мазда 626  със колега радиолюбител за по едно денонощие в периода 6 май - 30 октомври. След това, до този момент не съм посещавал мястото поради ред причини.Имам живи свидетели,които в продължение на това време са  били с мен на Бузлуджа. (излиза по един път през 2-3 дни) Да видиш през нощта половин България,да повикаш на радиото и да ти се лепнат 20 човека за връзка - това беше нещо неуписуемо за мен. Светлини и от Север и от Юг,Запад и Изток! Само си представете това. Докъдето ти стига погледът. Хубава страна - но...долен народ на нейната ЗЕМЯ! 
Това сме ние - Българите. Извинявам се за дългият пост.

преди 40 минути, Soviet Soldier написа:

Панелите от покривната конструкция падат и е опасно да влизате там. Колкото до самия паметник ,жалко че такъв архитектурен шедьовър бе оставен да се руши. Вътре имаше доста ценни мозайки. Добър или лош ,периодът 1944-1989 си отава за винаги част от българската история ,и съм твърдо ЗА възстановяването на Бузлуджа. 

10389690_657821584318752_786334307783441

Приятелю! За тази снимка ти благодаря много .Моята,щеше да те разочарова тотално. Правена е със светкавица 1996.. Редно беше да споменеш диаметъра,за да не си мислят хората, че преувеличаваме. Затова ще запазя мълчание,което не значи, че не го зная.Независимо, че се приема като грешка сега това строителство, аз не бих позволил на никого да го съсипе. Тук можеше да се направи една прекрасна атракция за развлечения и почивка на хората,коитообичат планината а и всички чужденци,посетили това място. И не е цирей, в никакъв случай,както изглеждаше. Но сега представлява едно голямо лайно! Парите са от НАРОДА! Трудът за построяването - също! И моля те,напиши в продължение на колко години е строен този обект. Не смятай времето за прокарване предварително на пътя докато обекта го нямаше. Него,не го брой.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, * СТЕФАН * написа:

Едно от нещата,което никак не ми се нрави от отношението на  БКП, сегашна БСП или каквато е там. Да, паметник на ГРАНДОМАНИ! На няколко болни хора като Милко Балев. Това е едно от местата в България, на което,когато съм бил там,изпитвам особено чувство. Не съм участвал в строителството освен с подкрепата си като всеки гражданин.До 89 година на паметника не можеше да се ходи ей така. Стопанисваше се от Хасковска община. А от де на къде, аз зная. Както и да е. След "революцията" 89 (много нежна) както много от Вас знаят за разлика от румънската, в периода до 1998 година ,всяка пролет на деня на радиото ( 7 май) се провеждаше републиканско първенство ( и европейското е на същата дата) за радиовръзки на 2 метра (или 144 мегахерца) 24 часа непрекъснато. Та Търновският радиоклуб бяхме си избрали точно мястото до "тенджерата" На 50 метра от централният вход за палатки,коли и оборудване. Незабравими за мен денонощия на удоволствие да направиш някого на 2 метра (става въпрос за двустранна радиовръзка) от Украйна, Русия, Германия, Холандия и Англия. Веселие и приятни мигове на фона на една СЪБОРЕТИНА в буквалния смисъл на думата заради вандализма на българина и циганите. Хората,влизащи в  фоаето на "тенджерата" буквално грабеха всичко,което можеха да задигнат. Няма да изброявам вещите,които са стрували милиони левове на българския народ. Дивани,канапета секции мокети с хиляди метри на топове и на Зил -а или това с което са дошли за плячката.Влизал съм няколко години след като откриха обекта. В този период на нашите състезания също съм влизал без страх от никого от 4 етаж на подземието до върха на петолъчката, за да монтираме антените за състезанията. Имаше електричество от страна на трафопоста(това е другият вход ) за обекта. Има асансьор,който вече беше разбит напълно така че се качваш по вертикални метални стълби успоредно на асансьорната шахта. На площадката пред петолъчката,която е с размери 7х7 метра е прекрасна красота. Вижда се Северна България,Вижда се и Южна( голяма час от нея.) Височината от основата - 72 метра - цифром и словом. Оборудването за времето си е почти изключително внос.Само да спомена. Поглеждайки тенджерата и  прозорците,които я опасват по целият диаметър,това вътре представляваше външният коридор,който се е отоплявал от не зная колко австрийски радиатора на брой, всеки един от които беше(по мои спомени 16 киловата) разположени един до друг на разстояние от 2-до 3 метра. Няма да Ви разказвам за етажите и тяхното оборудване от кота нула на обекта надолу. Само...4 етажа с огромна повърхност и стотици стаи ,разбити най вероломно.. Над тази кота, вероломството е Безгранично. Кой каквото е можел - повлякъл. Няма наши - няма Ваши. Стига толкова, за да не Ви отекчавам.  Само за периода 1996 година имам 70 качвания на обекта заради тръпката(радиолюбителството) което не е присъщо 

на почти никой със собствената си Мазда 626  със колега радиолюбител за по едно денонощие в периода 6 май - 30 октомври. След това, до този момент не съм посещавал мястото поради ред причини.Имам живи свидетели,които в продължение на това време са  били с мен на Бузлуджа. (излиза по един път през 2-3 дни) Да видиш през нощта половин България,да повикаш на радиото и да ти се лепнат 20 човека за връзка - това беше нещо неуписуемо за мен. Светлини и от Север и от Юг,Запад и Изток! Само си представете това. Докъдето ти стига погледът. Хубава страна - но...долен народ на нейната ЗЕМЯ! 
Това сме ние - Българите. Извинявам се за дългият пост.

Приятелю! За тази снимка ти благодаря много .Моята,щеше да те разочарова тотално. Правена е със светкавица 1996.. Редно беше да споменеш диаметъра,за да не си мислят хората, че преувеличаваме. Затова ще запазя мълчание,което не значи, че не го зная.Независимо, че се приема като грешка сега това строителство, аз не бих позволил на никого да го съсипе. Тук можеше да се направи една прекрасна атракция за развлечения и почивка на хората,коитообичат планината а и всички чужденци,посетили това място. И не е цирей, в никакъв случай,както изглеждаше. Но сега представлява едно голямо лайно! Парите са от НАРОДА! Трудът за построяването - също! И моля те,напиши в продължение на колко години е строен този обект. Не смятай времето за прокарване предварително на пътя докато обекта го нямаше. Него,не го брой.

Мерси за информацията :) Колко етажа е чинията и до колкото разбрах може да се качиш на покрива, така ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази грандомащина днес следва да се гръмне с вакуумна бомба. В образувалата се фуния, да се излее бетон, а върху него да се пльосне грамадна оловна плоча с надпис "Зона освободена от сатанисти".
Бетонна курабия е плагиат на религиозен храм и силно пунтира Храма на гроба Господен в Ерусалим. На тавана вместо звездата на Давид се откроява инвентар на селски магазин за домашни потреби. Фокусът пада на пода, предречено за комуноидното величие #1. Следват пейките за отбрания плебс подобно на гладиаторска сцена, а над тях иконите на гламурните сатанисти. Същите, които забраниха Христос и неговата свита, за да сложат своите аватари.
Бай Тошо а.ка. Янко - тотален цървул, пръкнал се като овчар.
Дядото на Бабата - първият индивид пръднал на Бузлуджа.
Жоро Тарабата - про-руски алкаж и национален предател, преписва си подпалване на Райхстага. Земният му път капитулира легнал до Амон Ра, Тут Анк Амон и прочие манекени.

Докато родните сатанисти са кръгли цървули, по-страшни са отсрещните. Всъщност те са отпушили бутилката на злото. Хер Енгелс се залепва за Мозес Леви. Хер Леви е внук на два равина, които му втълпяват, че едва ли не всеки ден в царска Русия се извършват погроми срещу евреите. С такава закалка Мозес Леви затвърдява тезата, че всички славяни са потомци на татаро-монголи, домогващи се унищожение на западната цивилизация и култура. Карл Маркс нарича вас българи, руси, сърби, словаци, поляци украинци раково образование в Европа, което следва да се унищожава. Последните си 34г прекарва в Лондон в уютен кабинет, подхранващ своята ненавист към Русия, като притегателен център на славянството. Забележете ни веднъж Маркс не е бил в центъра на революция, но пък как охотно се втълпяваше на лумпените, че той и хаверчето му са основоположниците на комунизма. Според тази утопия комунизмът минава през три фази. Първа - диктатура на пролетарията. Втора - преход към социализъм и финална - комунизъм. И ето, че логична икона до Мозес Леви е на руския сифилистик Улянов. Улянов пък учеше, че при комунизма в обществените кенефи ще са монтирани кендзалници от чисто злато. Свитата на Улянов включваше Бронщейн, Планк, Троцки, Джугашвили, Крупская. Кръвта вода не става. Улянов прегърна наследството на Маркс и съсипа Русия с пари от Вартбург и клика. Улянов взе парите, но вместо да върне лихвите на кликата, реши да запази заграбеното за себе си и партайгеносите му. Тук губи Троцки и на трона се качва най-зловещия сатанист. Грузинецът Сталин. До Ленин се подвизавал като бандит. След Ленин грандоман и параноик, отговорен за живота на над 50млн съветски граждани. Мечтата на Сталин наистина сбъдвала страховете на Мозес Леви. В всеки съветски град се изгражда парашутно училище. На 10юли 1941г по план на Сталин е трябвало да се осъществи мълниеносен захват на Германия, а в последствие Франция и до Англия. Произвеждат се танкети, чийто вериги е трябвало да се свалят стъпили на западните пътища, което давало възможност за скорост до 100км/ч. Бомбардировачи е трябвало да превозят десанта от годините подготвяни парашутисти. По този начин е трябвало да се сложи начало на световния интернационализъм до победен комунизъм. РККА се е готвила за нападение, не за отбрана. Това е причина за погрома й от превантивния блицкриг на австрийския художник през първите две години на ВСВ. Учението на Маркс е забелязано от фюрерът и дава обяснение защо е смятал славяните за унтерменши и защо болшевизма за него е било алтернатива на юдаизма. 10-те божи заповеди и комунизма са дупе и гащи.

Парите вложени в тази бетонна хуйня можеха разумно да бъдат усвоени за детски градини, болници или апартаменти за младоженци. Нещо, което наистина можеха да направят за народа си. Лъвът- царя на животните маркира територията си като сере из нея. Родните сатанисти се имаха за царе и логично изсраха бетонно лайно на територията на първата интернационална пръдня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Profruit написа:

Парите вложени в тази бетонна хуйня можеха разумно да бъдат усвоени за детски градини, болници или апартаменти за младоженци. Нещо, което наистина можеха да направят за народа си.

И го правеха.

А ти плямпаш глупостини, кат Гаварит Масква - личи си че не живееш в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, haidukpikaso написа:

И го правеха.

А ти плямпаш глупостини, кат Гаварит Масква - личи си че не живееш в България.

Албенче!

Въпросът е на лично мнение. Кой как го оценява,но е прав  колегата. Той е прав и по много други теми от този форум. Пак е въпрос, кой как го разбира и възприема. Един от хората примерно,който отлично може да ти помогне в под форум Линукс. А и не само там. Като му зная възможностите,излиза че е по добър и в готвенето на ястия от много ...жени. Що се касае за "говорит Москва",она давно не говорит. Война закончилаь в 1945 год.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

Албенче!

Въпросът е на лично мнение. Кой как го оценява,но е прав  колегата. Той е прав и по много други теми от този форум. Пак е въпрос, кой как го разбира и възприема. Един от хората примерно,който отлично може да ти помогне в под форум Линукс. А и не само там. Като му зная възможностите,излиза че е по добър и в готвенето на ястия от много ...жени. Що се касае за "говорит Москва",она давно не говорит. Война закончилаь в 1945 год.

батката аз Линукс не ползвам и не ми е притрябвал значи, за готвенето котката ми е по-добра от него

нивото на река Дунав в сантиметри е за всеки различно - зависи къде му е Бузлуджата

и туриха тука нам си колко със зелени етикети нема кой да оправи заглавието баси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споровете на друго място! Питам за паметника на Бузлуджа като туристически обект, не дали е бил построен от сатанисти, масони или от комшията!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качвам се всяка седмица там. Можеш да се качиш и дори да влезеш но както ти каза колегата по горе вътре е пълна мизерия и няма какво да се види. Навремето съм се качвал горе на звездата по стълбичките за които ти спомена другия колега но в момента там е циментирано и няма как да се качиш. Шипка се посещава всеки ден. Пътя между Шипка и Бузлуджа е страхотен с огромните си букове и гледки но се кара по бавно че е тесничък и в дупки. Независимо от всичко разходката в Балкана винаги е приятна така че ще си изкараш добре ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршрута, който си избрал за екскурзия е страхотен.  Аз съм от Казанлък и често  го изминавам с велосипед, качвам се през пътя за бузлуджа, от  там към връх Шипка. Спускането е през прохода, като понякога си почивам на пейките пред храм паметника.

Влизането в чинията е възможно, единствената  пречка са новите табели, които забраняват това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

дай ни да рушим - по-добри от нас няма у цялата Вселена

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С известно закъснение ...

на 25.08.2016 г. в 19:23, Profruit написа:

Парите вложени в тази бетонна хуйня можеха разумно да бъдат усвоени за детски градини, болници или апартаменти за младоженци. Нещо, което наистина можеха да направят за народа си. Лъвът- царя на животните маркира територията си като сере из нея. Родните сатанисти се имаха за царе и логично изсраха бетонно лайно на територията на първата интернационална пръдня.

При цялото ми уважение - личностно и професионално, искам да напомня една подробност. Историята не работи с условно наклонение.

Можело - не можело, щяло - не щяло. Останало е това, което е станало. 

Премахването на артефакти изобщо не променя миналото - само заличава спомена и може да се окаже, че способства за повторението му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/19/2016 в 13:53, jhoro написа:

Премахването на артефакти изобщо не променя миналото - само заличава спомена и може да се окаже, че способства за повторението му.

Какво ли би се получило, ако започнем да колекционираме артефакти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/19/2016 в 13:53, jhoro написа:

С известно закъснение ...

При цялото ми уважение - личностно и професионално, искам да напомня една подробност. Историята не работи с условно наклонение.

Можело - не можело, щяло - не щяло. Останало е това, което е станало. 

и може да се окаже, че способства за повторението му.
Нали не работи с условни наклонения - историята? Мавзолея го заличиха. Дай  инфо кога отново може да цъфне и Жоро Тарабата ще направи ли инкарнация?

Тази бетонен цирей сред природата е  болшевишка прищявка. Най-добре е да последва мавзолея. Да я връчат на дуковците, срещу обещание, че арматурата е за тях. Така с един куршум два заека. Хем безплатно анихилиране, хем временна трудова заетост. Що за духовно израстване е да наливаш средства в спомени за идоли на жидовизма!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване