Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Dual Boot: Linux на SSD и Windows на HDD

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели. Един казус ме мъчи от доста време - инсталацията на линукс на сравнително малък ссд диск - 60гб, съчетано с инсталация на windows на механичния.

Имам опит, работил съм с Линукс, но винаги не съм успял да се справя - когато инсталирам линукса на SSD-то, след това Windows не ще да се инсталира на механичния.

Ето каква е конфигурацията.

1. Kingston V300 60GB SSD - тук искам да е линукс дистрибуцията

2. Toshiba 500GB 7200 - тук съм отделил 40гб дял за уиндоус, понеже ще се ползва само за офис приложенията.

Как да процедирам? Първо да инсталирам линукс на ssd, или първо win на механичния?

Дистрибуцията, която смятам да сложа е PCLinuxOS, тъй като съм най-запознат с нея и ми е работила най-безпроблемно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай под Windows с помонощта на EasyBCD

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Phused написа:

Как да процедирам? Първо да инсталирам линукс на ssd, или първо win на механичния?

Първо Windows, за да може Linux да го засече и да го вкара в Boot Loader-а автоматично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Или инсталираш всяка ОС на съответния хард, като другия го махаш от дъното или го забраняваш. След това слагаш и двата харда и стартираш ОС от избрания хард от биос или от буут-менаджера на дъното ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване