Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.
Та..по принцип не пиша във форуми ,но в момента смятам,че може да ми помогнете.

Тази сутрин си пуснах компютъра и забелязах,че звукът от захранването наподобява на излитащ самолет (ако може да се изразя така) . По принцип захранването ми е доста тихо и почти не се усеща. Отворих си компютъра,изчистих прах и всичките неща (кабели и т.н.) Пуснах го .. буча за около 2 минути и се оправи. Не знам от какво беше това и аз по принцип не разбирам от компютри .. ако може да ми кажете ако се случи пак какво да правя или защо се получава така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като тракане ? Според мен не е никакъв проблем - просто компютъра не е бил върху равна повърхност, имало е нещо оставено върху него или е плътно до бюрото и от вибрацийте трака. (постоянно ми се случва)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами снощи си работеше без никакви проблеми. Тази сутрин ми трябваше за около 20 минути но с пускането ми се стори,че нещо не е наред. Вярно наистина като го отворих беше целият в прах. Сега е изчистен,пуснах го,тракаше за около 2-3 минути и сега работи доста тихо. Стои без да има нищо върху него. Въпросът ми е ако се повтори да го нося ли на ремонт да го видят какво му е или нещо трябва да се смаже или да се подмени. Тоест нещо от което не е нужно да се води на майстор и да се дават излишни пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно е някои износен вентилатор. Когато пак зашуми го отваряш и спираш вентилаторите един по един със ръка. При който изчезне шума значи е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ще направя. Ами като разбера от кой вентилатор е да го нося ли на техник да ми го смени или ще мога да се справя сам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем с моя, в последствие се оказа че незнайно как кабела на масата се беше завъртял на страни и опираше в перката на захранването вътре ?! Най-вероятно и при теб може да е подобен случей или как то каза ice_lion_01 някой от перките да е здала багажа!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е вентилатора на захранването и е евтино китайско направо го сменяй захранването с друго евтино китайско

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, delick написа:

ако е вентилатора на захранването и е евтино китайско направо го сменяй захранването с друго евтино китайско

Да ви кажа честно даже не го загледах какво е. Обикновено не е такова модерно ... 400 ватово . Ама сигурно ако продължи ще го сменя с някое евтино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, delick написа:

Ако някой е сложил евтино захранване вината може и да не е твоя, защото не си знаел, но да го смениш отново с евтина пръчка.......

Захранването е най-важния елемент от едно РС. Калпавото може да ти създава такива проблеми, че да си скъсаш нервите а и при проблем може да отнесе всичкия останал хардуер.

Относно шума. 

Такава е ситуацията с вентилатор почващ да си заминава. От натрупалата се прах която се е омешала с смазката на оста на вентилатора на студено той работи с вибрации и като позагрее се оправя. Решението е поне отваряне и смазване, но това е до време, запътил се е към подмяна.

преди 18 минути, delick написа:

вентилаторите са на букси, носи го на майстор ако си с две леви ръце

Изненадващо "гениални" съвети давате. Явно не сте отваряли захранване. Там вентилаторите които са с букси са рядкост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами компютъра е на 2 години почти 3. Аз не го бях чистил от доста време и може би е така. Заради прахта и смазката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• Дарение

• Добави ново...