Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам вкъщ пет излишни литра формалин. Предложете за какво мога да го използвам? Нямам почви за обеззаразаване. Друго освен дезинфекция на крака , подмишници и обувки не мога да измисля. Чета че е добро ароматизиращо и дезинфекционно средство. Мисля и да балсамирам нещо, но не знам какво. 

Ами да речем дезинфекция на съдове, подове , бельо, санитарен фаянс, контейнери за отпадъци, кухненски плотове, дръжки на врати,канали?

Редактирано от chakracleaner (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формалинът да е добро ароматизиращо средство с тая гадна миризма?. Със сигурност не искаш да го дишаш. Не е хубаво да попада и на кожата, защото е корозивен и може да предизвика алергични реакции. За капак е и канцерогенен. Не съм чул някой да го ползва за битови цели, така че по-добре далече от дрехи и особено кухнята. От изброените - канали и контейнери за отпадъци, ама последните да не са у вас.

Редактирано от Гемето (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирше остро,но се справя добре със неприятните миризми. Обувкте ми смърдяха на бежански лагер, но след като ги намазах не миришат изобщо. Формалинът е перфектен за смърдящи крака и обувки и за консервиране на мъртъвци в жегите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, chakracleaner написа:

Имам вкъщ пет излишни литра формалин. Предложете за какво мога да го използвам? Нямам почви за обеззаразаване. Друго освен дезинфекция на крака , подмишници и обувки не мога да измисля. Чета че е добро ароматизиращо и дезинфекционно средство. Мисля и да балсамирам нещо, но не знам какво. 

Ами да речем дезинфекция на съдове, подове , бельо, санитарен фаянс, контейнери за отпадъци, кухненски плотове, дръжки на врати,канали?

Формалинът е тъканна отрова,убива всичко,добър дезинфектант.Можеш да го предложиш на пчелари и хора,които гледат гъби.Знам и много други приложения,но те са доста специфични и изискват умения и познания.Не го препоръчвам за " смърдящи крака ".Никога съдове за храна-силно канцерогенен.Дори и формалдехида,както и пушените храни.

Редактирано от Воробянинов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Русия продават лекарство съдържащо формалин срещу хиперхидроза: http://lokidefer.jimdo.com/2015/12/30/формидрон/?mobile=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...
преди 37 минути, chakracleaner написа:

Имам парадонтоза. Ще се натровя ли ако намажа венците си с формалин?

Мажи не бой се.
От кога почна да се притесняваш за здравето си ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да се самоубия с формалин. Ако изпия две чаши от по 200 мл ще е достатъчно ли за да отида в Хадес?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, chakracleaner написа:

Ако изпия две чаши от по 200 мл ще е достатъчно ли за да отида в Хадес?

Пробвай с 2x200 водка.Ще е по-забавно.

Майтапа до тук! Ако ти е мръднала чивията или имаш проблеми иди на психолог.

С формалин "лекуват" само трупове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Психиатрите са безполезни, от психотропнит

преди 41 минути, аm-аm написа:

Не.

Лъжеш. Защо не? В интернет прочетох че 2 унции са достатъчни за да убият човек. Обърнах унциите в грамове и се получиха около 60 г. Тоест 60 мл. 200 мл са предостатъчно.

преди 21 минути, Only Fools and Horses написа:

Пробвай с 2x200 водка.Ще е по-забавно.

Майтапа до тук! Ако ти е мръднала чивията или имаш проблеми иди на психолог.

С формалин "лекуват" само трупове.

Психиатрите са безполезни, от психотропните илачи получих само странични ефекти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, chakracleaner написа:

Тоест 60 мл. 200 мл са предостатъчно.

Какво чакаш? Аз ли да дойда да ти ги налея в устата ?
Ти в този форум един пост нямаш къде не е свързан с опиати и отровни за здравето медикаменти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, chakracleaner написа:

Лъжеш. Защо не? В интернет прочетох че 2 унции са достатъчни за да убият човек. Обърнах унциите в грамове и се получиха около 60 г. Тоест 60 мл. 200 мл са предостатъчно.

Само на теория. Може организма ти да го понесе и само да се мъчиш. Аз бих ти препоръчал скок във вулкан или излизане в космоса без скафандър. Другото се лекува с гипс и промивка, само ще се осакатиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешиш ,защото ще го комбинирам със няколко опаковки clomipramine и sertraline и скок от 6-тия етаж.

Хапчета+формалин+скок - тройна комбинация!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Югославската стюардеса Весна Вулович пада от 10 160 м и оцелява. А и като повърнеш ще си готов за бинтоване и хранене през сламка 2 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, chakracleaner написа:

Грешиш ,защото ще го комбинирам със няколко опаковки clomipramine и sertraline и скок от 6-тия етаж.

Хапчета+формалин+скок - тройна комбинация!

Ще ви помоля ако ще се самоубивате да не го правите обществено достояние. Живота си е ваш и правете с него каквото пожелаете. Колкото до това за какво се използва формалина Google не хапе. Ето ви примерен материал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте! От известно време търся примерен изпит по химия за МУ пловдив, ей тъй да го разцъкам, по биология намерих на пдф, по химия претараших целия гугъл нищо, на мнооого километри съм от Пловдив и нямам познати, които да разполагат със сборници. Благодаря ви предварително!
    • от Тошко2001
      Здравейте! Имам следните питания - от две години бъхтя здраво по биология и по химия, най-вече по химия, защото тя ми е по-проблемна,  по химия си уча от учебниците на изд. "Абагар" , и се упражнявам от сборниците по химия на МУ Варна . По биология си уча от учебниците от училище, те са на изд. "Булвест" ние имахме биология 9,10,11 клас. По химия задачите с отворен отговор си ги правя по едни планове - решенията-решения, обясненията-обяснения и всичко е точно. Но по биология ми остават притесненията- говорих с един медик от бърза помощ, чиито деца са учили МУ- Варна, та той ми каза, че на писмената част  по биология всяка проява на оригиналност от моя страна е в мой ущърб, защото проверяващите, гледали не знам какви планове, ако ще всичко да съм написал, не е ли по плана- ме гъзят. Та следващата седмица имам път до Варна, и ви моля да ми препоръчате учебник, в който всичко е ред по ред, план по план, тъй че на проверяващите да им е угодно, от книжарницата на МУ ВАРНА имам и трите сборника с тестове, решавам сега за 10-и клас ама темата като не мога да си напиша като хората темата ...........язък за труда ми.  Благодаря ви предварително!
    • от даниел павелов
      Добър ден! Бих искал да попитам дали мога от някъде да си изтегля БЕЗПЛАТНО учебници по биология и химия за 8-и и 9-и клас, понеже правих струвах не намерих, все са до 7-и клас, а аз имам електронен четец  и понеже ще заминавам сега за месец на село и затова питам. Благодаря ви предварително!
    • от Natali Ivailova
      Здравейте! Имам следният въпрос: Ще се промени ли степента на електролитна дисоциация и pH на воден разтвор на амоняк, ако се прибави към него солна киселина?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване