Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди години си закупих един скутер и сега се чудя как да го регистрирам . Води се бракуван, няма документи, малко е изпочупен и т.н. За съжаление нямам шоф. книжка, но успявам да го карам без да ме забележат ченгетата. Когато го закупих дори нямаше огледала за виждане назад. С едни приятели му сменихме бутало, сегменти и бутален винт. Води се 75 кубика, но върви доста добре..Доколкото знам е произведен 1999 година и се води немско. Отпред пише HL -128. А ето и снимка - http://picbg.net/img.php?file=d944a1f453071461.JPG

Как се регистрира такова чудо. Какво е необходимо или просто ще се набутам където не трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Без документи и бракуван за регистрация - мисията невъзможна.

А какво да му сложа отзад щото няма номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо и го карай само по черни пътища. Не рискувай, защото ако те хванат без книжка, с бракувано превозно средство без регистрация и документи се сещаш, че няма да се разминеш само със солидна глоба. По-изгодно ще ти излезе да си купиш скутер с редовни документи и да си изкараш книжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога си мисля да го продам на някого и да си купя един хубав велосипед. Много бензин гори този скутер и на всичкото отгоре маслото му е скъпо.

Шоф. книжка преди години се пробвах да изкарам, но се провалих по кормуването. Иначе правилника горе долу го знам, но като гледам в последно време закона е яко затегнат, та дори и нови правила въвеждат.

А иначе вярно ли е че ако скутера е под 50 кубика може да си го караш законно без шоф. книжка или е поредната измислица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, batman555 написа:

А иначе вярно ли е че ако скутера е под 50 кубика може да си го караш законно без шоф. книжка или е поредната измислица.

Вярно е, че не ти трябва книжка за мотор, но трябва да имаш задължително книжка, категория В.

Иначе, ако нямаш въпросната книжка, караш курс за категория М - водач на мотопед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За до 50 куб. трябва категория M. При получена B се дава автоматично и за M. Вижте си книжките отзад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А над 50 кубика, както е този до 125 кубика трябва категория А. За колите бракувани не се регистрират сигурно и за това е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/31/2016 в 13:12, batman555 написа:

Здравейте,

Преди години си закупих един скутер и сега се чудя как да го регистрирам . Води се бракуван, няма документи, малко е изпочупен и т.н. За съжаление нямам шоф. книжка, но успявам да го карам без да ме забележат ченгетата. Когато го закупих дори нямаше огледала за виждане назад. С едни приятели му сменихме бутало, сегменти и бутален винт. Води се 75 кубика, но върви доста добре..Доколкото знам е произведен 1999 година и се води немско. Отпред пише HL -128. А ето и снимка - http://picbg.net/img.php?file=d944a1f453071461.JPG

Как се регистрира такова чудо. Какво е необходимо или просто ще се набутам където не трябва.

Попринцип братко в моят шофьорски стаж или по точно стажа ми с моторите почна така на 17 години взех на баща ми скутера и си джитках из града цяло лято,но при нас работата беше там че нашият мотор си беше изряден само аз не тъй като нямах книжка.Водеше се 49 кубика по документи въпреки че беше 50.Иначе да ти отговоря вече задължително искат книжка дори и до 49 кубика,хванат ли те глоба а сега и както си неизряден смятай че мотора ще ти е спрян за известно време от движение и сумата ще ти бъде доста солидна.По-добре го продай за 200 лева вложи още 200,300 и си вземи скутер обаче японски ! като почнеш от Дукати,Хонда,Ямаха,Априлиа и от този род,китаец вземеш ли - да знаеш от мен прецакал си се.Иначе регистрация няма как,не мисля че има начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2016 г. в 20:24, KOCKAR написа:

По-добре го продай за 200 лева вложи още 200,300 и си вземи скутер обаче японски ! 

Защо японски. За японските не искат ли шоф. книжка.

Според мен е най-добре да си купя един хубав велосипед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел ми вика разкарай го да не станат проблеми. Най-много 150 ще ми дадат за него.

Обмислям отзад на мястото за номер да сложа някакаъв отразител за да има нещо.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, niki292002 написа:

То с прости хора не се говори. Всички ти говорим едно и също, а ти пак...

Еми кво да правя. Ще рискувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Води се 75 кубика, но върви доста добре ...

Му трябва книжка за мотор!!! Кат . А :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.09.2016 г. в 13:24, KOCKAR написа:

Иначе да ти отговоря вече задължително искат книжка дори и до 49 кубика,хванат ли те глоба

Винаги се е искало свидетелство за управление а не само от 49 кубика нагоре.
Без книжка до 25 кубика беше навремето. Имаше едни такива малки двигатели които се монтираха по велосипеди и бяха до 25 кубика. Единствено за тях не се искаше книжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде мога да намеря такъв велосипед с монтиран малък двигател. Самоделка ли се води такова. 

Навремето с приятели обсъдих възможността да сложим двигател от моторна резачка дружба, но ще стане доста тежко колелото.

Както и да е. Рискувам и толкова. Познавам двама мои приятели дето имат скутери без номера и си карат където им падне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани глобата за шофиране без книжка. Но скутера няма номера, нито пък документи. А са те барнали, така са те и осъдили. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, niki292002 написа:

Мани глобата за шофиране без книжка. Но скутера няма номера, нито пък документи. А са те барнали, така са те и осъдили. 

Ники ти много ги разбираш законите !
Точно за книжка могат да го осъдят (освен ако не е променен закона от как ме няма в БГ) и то при повторно нарушение.
А за това че караш бракувано МПС наказанието е административно. Не бъркай бракувано и без документи с крадено например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те хванат може и да  ти сложат забрана да изкараш книжка 3 години, отделно и парична глоба. По-добре си събери някакви пари и си вземи изряден от колкото да им ги дадеш на тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи решението общо взето е да го пробутам на някого този скутер. Съмнявам се да дадат повече от 250 лв.

И  да си закупя такъв с документи. Но нали като получа документите трябва веднага да го напишат на нечие име и т.н. Значи в документите трябва да пише вида, марката, модел, № на двигателя и т.н. 

Порових се в OLX.bg и видях доста велосипеди с монтирани двигатели. Гадното е че няма да може да сяда втори човек на возилото. Но машинките си ги бива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти на колко години си

Направи си 18 изкарай си В категория и си вземи направо кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, K2. написа:

ти на колко години си

около 30 годишен.

Редактирано от Батман (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бракуван мотор МОЖЕ да се регистрира, ако му имаше документите нужни за това ( не знам какви са ).

Второ ако те барнат, освен глобата, ще вземат мотора и няма да имаш право следващите 2-3 години да изкараш книжка ( мисля че така беше ).

Всички моторни превозни средства до 50 куб. се водят категория М, не е скъпо и сложно да я изкараш, освен това е предимство като дойде време да вадиш кат.Б.

Ако не искаш проблеми си го продай и си купи дриг, който можеш да регистрираш и си извади книжка.

Ако не искаш нищо да правиш, се губи смисъла на цялата тема ако продължаваш все твойто да си знаеш.

Аз около 5 години карах скутер без книжка, но тогава до 49 кубика можеше да управляваш БЕЗ книжка, след това излеза закона, аз долу горе тогава си изкарах Б категория и вече ми е все тая :D

Ако искаш купи си колело и за още около 100 лв. мото-комплект, за да го моторизираш и като те домързи да буташ с педалите пускаш пърпаретката. ДО колкото знам НЕ ИЗИСКВА книжка, защото не се води дори мотопед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...