Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

1,71 лв. за литър дизел в нова мега бензиностанция на Марешки в София

Препоръчан отговор

• Администратор

Ценовата война за горивата се пренася и в София. Бизнесменът Веселин Марешки даде заявка за откриването на нова огромна бензиностанция в столицата, в която горивата ще се продават значително по-евтино от цените, на които в момента зареждат софиянци.

Това вече се случи във всички населени места, където фирмата на аптекарския бос отвори обекти.

Марешки твърди, че планираната бензиностанция в София ще е една от най-големите в света и с нея ще кандидатства за вписване в Книгата за рекордите на Гинес.

Обектът на VM Petroleum в столицата трябва да е №1 на планетата по критерия най-много коли, зареждащи едновременно. Очаква се в софийската бензиностанция да могат да зареждат между 45 и 50 автомобила едновременно, твърди Марешки.

В момента огромната станция за зареждане на автомобили е на етап проектиране, а плановете са стартът на строителството да започне в първите дни на ноември 2016 година. Точно тогава са президентските избори, на които Марешки ще бъде един от кандидатите за държавен глава. 

phpldqd5u_559x*.jpg

От екипа на бизнесмена политик обясняват, че софиянци все още не са усетили удоволствието да зареждат във VM Petroleum.

Горивата в София щели да се продават на същите цени, които веригата предлага в цялата страна. От компанията на Марешки посочват, че към дата 31.8.2016 година те са следните:

1,71 лв. за литър дизел

1,78 лв. за литър А 95

0,74 лв. за литър газ

0,79 лв. за килограм метан.

"Това, което правим ние в сферата на горивата, е само една ръка, подадена на изстрадалия български народ. Показахме, че може да се работи на цени, които съответстват на джоба на хората. Най-важното - те самите усещат веднага промяната, в рамките на едно зареждане. Затова и ни наричат освободители - появяваме се в някой град, и цените на горивата моментално падат драстично", коментира Марешки, цитиран от пресслужбата си.

Източник: http://offnews.bg/news/Ikonomika_59/1-71-lv-za-litar-dizel-v-nova-mega-benzinostantciia-na-Mareshki-v-Sof_635386.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя работата ще лъсне! Още малко време ще мине. Колко ще си страдаме само ние си знаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Калин Карабойчев написа:

Ценовата война за горивата се пренася и в София. Бизнесменът Веселин Марешки даде заявка за откриването на нова огромна бензиностанция в столицата, в която горивата ще се продават значително по-евтино от цените, на които в момента зареждат софиянци. 

Нека спазваме правилата на форума всички, без значение кой е администратор и кой потребител -  добавете си линк към източника на новината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 7 минути, algor написа:

Нека спазваме правилата на форума всички, без значение кой е администратор и кой потребител -  добавете си линк към източника на новината.

Съжалявам за пропуска. Поправен е! Добре, че не ме наказа за няколко дни да си почина от форума :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

От аптека Марешки купуваш ли си лекарства и защо?

Презервативи си купувам от там, защо? :mad:

преди 1 минута, Калин Карабойчев написа:

Добре, че не ме наказа за няколко дни да си почина от форума

Въй, ако бях азз... ;):D
--------

По темата - Марешки е една спекулация. Нарочно не пуска бензиностанции в най-големите градове, защото целта му е да се тупа в гърдите, че биел картелите, ама без да ги конкурира. Не вярвам да отвори в София. Например в Бургас нарочно не отвори, а отвори в умрелият Айтос - защото в Бургас повече щяха да зареждат и да го разорят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Калин Карабойчев написа:

Съжалява за пропуска. Поправен е! Добре, че не ме наказа за няколко дни да си почина от форума :D

Новината е добра и в това е спасението. :)

Иначе по темата: пътувайки доста из страната, редовно зареждам на цени 1.81-1.87.
Интересен феномен ми е как една и съща верига в София продава на 1.99, а в Ямбол (примерно) на 1.86 в един и същи ден.
Задавал съм въпрос на касиерките в различни вериги и получавам различни отговори, като най-честия е "Нямам идея как се получава. Сутрин в 7.00 получаваме чрез СМС цените на горивата за деня, настройваме ги в софтуера и работим на тази цена. Защо има разлика не знам."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марешки добре ди прави сметката , не го мислете .

Но - докато пуска нафта на 1,71 - ще зареждаме и още как :)

Въобще не ме интересуват целите му , за какво се бие в гърдите и какво мисли да прави - на месец ако спестявам по 50 лв от маржа на горивото - това си е чист приход за мен лично . Все едно подарък от дядо Коледа ежемесечно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор
преди 2 минути, algor написа:

Новината е добра и в това е спасението. :)

Иначе по темата: пътувайки доста из страната, редовно зареждам на цени 1.81-1.87.
Интересен феномен ми е как една и съща верига в София продава на 1.99, а в Ямбол (примерно) на 1.86 в един и същи ден.
Задавал съм въпрос на касиерките в различни вериги и получавам различни отговори, като най-честия е "Нямам идея как се получава. Сутрин в 7.00 получаваме чрез СМС цените на горивата за деня, настройваме ги в софтуера и работим на тази цена. Защо има разлика не знам."

Получават цените с SMS .. смятай. Дори нямат централизиран софтуер с който някой с няколко натискания на мишката да зададе цените и сървърите да ги покажат на таблата. Все едно нямат интернет. И другото, което винаги ме е дразнело защо на всяка една бензиностанция от една и съща верига трябва да си диктувам данните на фирмата при положение, че съм зареждал вече на друга тяхна бензиностанция. Не била свързана системата. В днешно време 3-ама ученика да хванат ще им я свържат за 5 дни цялата на цената на потупване по рамото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реалните цени са много по ниски но е добре че все пак има някакъв спад в момента независимо от коя верига

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Trichocephalus написа:

Въобще не ме интересуват целите му , за какво се бие в гърдите и какво мисли да прави - на месец ако спестявам по 50 лв от маржа на горивото - това си е чист приход за мен лично . Все едно подарък от дядо Коледа ежемесечно

А мен ме интересува. Защото в моят град няма, за сметка на това направи в мизерно градче до него. Над 35км. Което прави разходката до Марешки ирелевантна, защото ако не напълниш цял резервоар всеки път, си на загуба само от пътя.
И НЕ дават да пълниш в туби - защо ли???

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марешки общински съветник не можа да стане ( а такъв става всеки които пожелае ) а той за президент се гласи.Като гледам другите кандидати то нищо чудно той да спечели ако в бюлетина не сложат опцията "Нито един не харесвам от избраните,по добре да нямаме изобщо президент"

преди 1 час, Калин Карабойчев написа:

Получават цените с SMS .. смятай. Дори нямат централизиран софтуер с който някой с няколко натискания на мишката да зададе цените и сървърите да ги покажат на таблата. Все едно нямат интернет. И другото, което винаги ме е дразнело защо на всяка една бензиностанция от една и съща верига трябва да си диктувам данните на фирмата при положение, че съм зареждал вече на друга тяхна бензиностанция. Не била свързана системата. В днешно време 3-ама ученика да хванат ще им я свържат за 5 дни цялата на цената на потупване по рамото. 

Ти мислиш ли,че фирми които печелят по над милиард на година само от вътрешна договорка http://www.mediapool.bg/eksperti-shtetite-ot-kartela-s-gorivata-sa-3-mlrd-lv-za-tri-godini-news246048.html

ще доверят системата си на 3 ученика и на софтуер които може да бъде хакнат и да изтекат данни към Wikileaks и да трябва да връщат после милиарди ?

Винаги ми е било смешно след като заредя гориво на цена 1,87 при реална 1.45 (но надута от БГ мафията) и тая на касата с заплата според jobs ( 440 лв на 12 часови смени ) да ми предлага сникърс или ароматизатор докато шефът и печели ЧИСТО над милиард на година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има два варианта:

1. Марешки решил да се изправи срещу олигарсите в България ,заработващи при обща договорка за изкуствено поддържане на цените високи. Дали нещо с тях не се е разбрал ,или амбициите му са да стане номер 1 в Българи и да смаже конкуренцията? И по 10 стотинки да печели на литър ,като отиде да зарежда цяла София при него ,крайната му печалба ще е наистина крупна. 

2. Да се добере до президентската позиция и да стане практически недосегаем от българското законодателство. Това разбира се не бива да ви притеснява ,защото и сегашния ни президент е доволно продажен и обслужва чужди интереси. Хванаха го на скоро да си дружи със собствениците на ЕРП-тата у нас ,които са и най-големите нарушители ,но и същевременно най-недосегаеми.
Ако си спомняте правителството на ГЕРБ реши да подаде оставка ,вместо да прекрати НАПЪЛНО ЗАКОННО И ЗАСЛУЖЕНО договорите на нарушителите. 
Всичко това не е случайно. Получили са хората стабилен финансов стимул и са коректни към "клиентите си". 

Като цяло да се постави олигарх (човек способен да продаде и майка си за пари) на такава отговорна позиция ,може да доведе до последствията в Украйна. Вижте Порошенко ,как избива народа си по команда отвън и постоянно се опитва да налива масло в огъня ,а това коства живота на стотици хиляди невинни. 

Моите разбирания за успешен политик са непременно да притежава силни духовни ценности и патриотизъм ,а това в днешно време е рядкост. 

За сега най-достоен кандидат в моите очи е Генерал Румен Радев. През годините е доказал доста важни качества ,като патриотизъм ,пък и на къде по-подходящ върховен главнокомандващ на българската армия от един истински генерал (не като Бойко). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не търсим под вола теле! Кой какво прави, защо и с каква цел го прави - лично не ме интересува! Факт, е че по - ниските цени са в полза на народа! Хората са доволни! До сега всеки гледа как да вдигне цената на своя продукт под вечно някакъв предтекст! Марешки пък сваля! Какво толкова! 

Жалко,че в нашия регион няма негова бензиностанция! Очакваме с нетърпение такава!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще си пълня от неговия бензин, пък ако ще да разправят че е пратеник на Апокалипсиса! :P 

преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Хайде да не търсим под вола теле! Кой какво прави, защо и с каква цел го прави - лично не ме интересува! Факт, е че по - ниските цени са в полза на народа! Хората са доволни! До сега всеки гледа как да вдигне цената на своя продукт под вечно някакъв предтекст! Марешки пък сваля! Какво толкова! 

Жалко,че в нашия регион няма негова бензиностанция! Очакваме с нетърпение такава!

То на Луната скоро няма да има :D:D:D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е начинът да се направи нещо. Вчера лекарства, днес горива, утре може би ток... Доста пътувам и зареждам предимно от бензиностанциите на Марешки. По-ниската цена се усеща и още как. От другите само приказки чуваме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, simtech написа:

Презервативи си купувам от там, защо? :mad:

Въй, ако бях азз... ;):D
--------

По темата - Марешки е една спекулация. Нарочно не пуска бензиностанции в най-големите градове, защото целта му е да се тупа в гърдите, че биел картелите, ама без да ги конкурира. Не вярвам да отвори в София. Например в Бургас нарочно не отвори, а отвори в умрелият Айтос - защото в Бургас повече щяха да зареждат и да го разорят.

Ми именно де... Това му е бизнес стратегията... Съмнявам се след като познаваш какво точно прави, ако беше на негово място да не постъпиш по абсолютно същия начин... Трябва да се признае, че стратегията не е никак лоша, но и доста печеливша...

преди 11 часа, Trichocephalus написа:

Марешки добре ди прави сметката , не го мислете .

Но - докато пуска нафта на 1,71 - ще зареждаме и още как :)

Въобще не ме интересуват целите му , за какво се бие в гърдите и какво мисли да прави - на месец ако спестявам по 50 лв от маржа на горивото - това си е чист приход за мен лично . Все едно подарък от дядо Коледа ежемесечно :)

Внимавай да не си го заплатиш в солиден размер този подарък... Колкото и изгодно да Ви излиза едно нещо, спрямо друго, помнете, че безплатен обяд няма...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Blue Ray написа:

Ми именно де... Това му е бизнес стратегията... Съмнявам се след като познаваш какво точно прави, ако беше на негово място да не постъпиш по абсолютно същия начин... Трябва да се признае, че стратегията не е никак лоша, но и доста печеливша...

Внимавай да не си го заплатиш в солиден размер този подарък... Колкото и изгодно да Ви излиза едно нещо, спрямо друго, помнете, че безплатен обяд няма...

И как ще стане това "заплащане"!? Обоснови се :)  Няма как бензин и нафта да върнем!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

Първата бензиностанция на варненския бизнесмен Веселин Марешки в столицата ще се намира на Околовръстното шосе в кв. "Люлин" 4, потвърдиха източници от VM Petroleum. По план огромното съоръжение ще бъде готово в началото на ноември и ще претендира за място в Книгата на рекордите "Гинес".

aa7b87888b88b9a2e5da0c770a054f8c.jpg

Бензиностанцията ще има 24 колонки за зареждане с по три маркуча всяка и ще може да обслужва по 48 автомобила едновременно. В Съединените щати функционират и по-големи бензиностанции, но до този момент от VM Petroleum не знаят за комплекс с подобен капацитет на територията на Европа.

d9460f9ec129a2c2087c27c61c55d411.jpg

Първата бензиностанция на Веселин Марешки, заработила миналата година, предизвика огромно сътресение на пазара на горива във Варна. От тогава VM Petroleum изгради 10 обекта в още 8 града, където цените по бензиностанциите на конкуренцията моментално спаднаха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да идва и в мое село че ми писна от наглата рекетьорска пасмина http://plevenzapleven.bg/blog/2016/09/01/и-в-плевен-ще-има-бензиностанция-на-мар-126555/

Юни месец гледам в Г. Оряховица газ на 0.69. Юли - и в Павликени. И то на Лукоил. При масовите около 88 ст , а и към 92 ст по пътя към Русе - Обнова, Българене, Левски - само на 22 км. Обяснението е просто - Марекши открил и там. Ами да козируват и да се равняват по него.

Интервю от април http://play.novatv.bg/programi/chasut-na-milen-tsvetkov/724868?autostart=true Към 18 минута.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Филипов написа:

Ами да идва и в мое село че ми писна от наглата рекетьорска пасмина http://plevenzapleven.bg/blog/2016/09/01/и-в-плевен-ще-има-бензиностанция-на-мар-126555/

Юни месец гледам в Г. Оряховица газ на 0.69. Юли - и в Павликени. И то на Лукоил. При масовите около 88 ст , а и към 92 ст по пътя към Русе - Обнова, Българене, Левски - само на 22 км. Обяснението е просто - Марекши открил и там. Ами да козируват и да се равняват по него.

Интервю от април http://play.novatv.bg/programi/chasut-na-milen-tsvetkov/724868?autostart=true Към 18 минута.

Причината може да е Марешки, а може и да не е той. Миналата седмица ходих до Гоце Делчев. В бензиностанциите на Лукойл, Шел, и всички останали газта е на цена 0,95 лв. В Сандански, в бензиностанция на Лукоил и на Шел газта тогава беше 0,75 лв, вчера беше 0,76 лв. А бензиностанции на Марешки в района няма. Всички останали бензиностанции от Петрич до Благоевград продават газта на по-високи цени от 0,76 лв. Дори и други бензиностанции на Лукоил и Шел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Филипов написа:

Чета,че нещо на Румен Петков му е вътрешно. http://plevenzapleven.bg/blog/2016/06/02/румен-петков-пита-чий-инструмент-е-вес-116433/

Бахти и галфона е тоя, преди години като беше кмет , като го намерих паднал до фонтана трябваше да не го вдигам ами да го бутна да плува в него!

Една баба ме накара да го вдигна и като видя кой е го заплю в лицето!

Цитат

Друго питане ще бъде отправено към Прокуратурата и ДАНС дали са предприели действия да защитят обществения интерес, защото след като Марешки си „позволява да продава на загуба и да казва пред средствата за масова информация, че това е част от една добра кандидат-президентска кампания, ако институциите в страната не са реагирали, то това е много лош знак за българските граждани”.

„Че бензиностанциите на г-н Марешки продават на загуба се говори от месеци и ако в продължение на тези месеци НАП не е извършило проверка, това означава, че министърът на финансите е съучастник на г-н Марешки в извършване на престъплението да се продава на загуба. И в крайна сметка идва въпросът – тази загуба от какво се покрива”, заяви още Петков.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ни стана какво е направил единият кандидат.Ами другите?

А пък за забележката на Алгор просто не ми се коментира. Не се излагайте така...

Толкова ли не виждате рекламата тук?

Сега ще си почина малко аз от форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Ще зареждам там напук на другите. Значи може Лйкойл във Варна да продава 25 ст. надолу заради Марешки, а в София не може. Гадове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ostavime написа:

Ще зареждам там напук на другите. Значи може Лйкойл във Варна да продава 25 ст. надолу заради Марешки, а в София не може. Гадове. 

Това е пазарната икономика макар, че тук в България ще я опорочат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване