Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да купя лаптоп до 600 лв.!

Но имам предпочитания,видео картата да е външна (със собствена памет) и процесора да е 4-ри ядрен!

Видях този лаптоп,но не успях да разбера,видео картата външна ли е,или е вградена?

Благодаря предварително на всички включили се в темата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти препоръчвам лаптоп с AMD платформа.С този бюджет лаптоп втора употреба със трето или четвърто поколение интел.Търси Lenovo ThinkPad T440/T430/T530/T540, Dell Latitude E6430/Dell Latitude E6530, HP EliteBook 8470.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност си вземи на изплащане от 900 1000лв. Новите за 600лв не си заслужават а втора ръка незнаеш какво си купуваш.Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bobi iordanov написа:

... а втора ръка незнаеш какво си купуваш.Успех

Значи аз 6-7 години не знаех какво си купувах...Апропо и за 1000 лв. нови са същите пластмасови боклуци с дантелени панти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптоп това е стартовата цена. А избора за покупка на втора употреба или под тази цена е личен.Това е мое мнение

преди 8 минути, Me4oPyx написа:

Значи аз 6-7 години не знаех какво си купувах...Апропо и за 1000 лв. нови са същите пластмасови боклуци с дантелени панти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата не е казал за какво ще се използва лаптопа.Да- за 1000лв. може да вземе сносна машина, но трябва да се пази.Лаптопи за по екстремно използване(както моя в камиона) - обезателно от изброените по-горе.Купувал съм и нови машини, в камиона издържат месец-два и буквално се разпадат.Тези модели, които изброих по-горе издържат до остаряване на хардуера-както и да са ползвани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора иска съвети за покупка ние сме му дали наште мнения пък той да си решава 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще взима втора употреба, задължително лично предаване, защото 15 минути няма да му стигнат за тестовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си взимай HP, имаш голям шанс да уцелиш нещо за което ще съжаляваш.

Не си ни ориентирал колко инча да е лапропа и за какво ще го ползваш. В къщи или навън?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съфорумникът Мечо Пух ти е дал правилен отговор - търси втора употреба Латитюд или Тинкпад. За такива пари нов не си заслужава да се вземе защото ще е някакъв четириядрен селерон...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, mitosandov написа:

...ще е някакъв четириядрен селерон...

То ако ще е за селерон,пукнат грош няма да им дам!

Целта е хем да не е селерон,хем да има добра външна видео карта и да си заслужи парите!

преди 3 часа, Me4oPyx написа:

1.Не ти препоръчвам лаптоп с AMD платформа.

2.С този бюджет лаптоп втора употреба със трето или четвърто поколение интел.Търси Lenovo ThinkPad T440/T430/T530/T540, Dell Latitude E6430/Dell Latitude E6530, HP EliteBook 8470.

1.Защо?!

2.Нали всичко е съобразено с това доколко лв. човек може да даде!

Това,което си предложил е прекалено скъпо! Четири,пет пъти повече от обявената цена е!

А,иначе HP255 G4 (двуядрен) в ревюто го представят много добре :

http://www.digital.bg/f/videos/442/e88125069980ed694838ca372d5027f1.mp4

преди 3 часа, bobi iordanov написа:

Ако имаш възможност си вземи на изплащане от 900 1000лв. Новите за 600лв не си заслужават а втора ръка незнаеш какво си купуваш.Успех

Ако не успея да намеря подходящ лаптоп до 600 лв. с моите изисквания,може би ще направим така! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което съм предложил са три годишни лаптопи, втора употреба.Виждам, че не си наясно с преносимите и вървиш към набълбукване.

Съобразил съм се с бюджета и съм дал конкретни модели до тая цена.

Ако искаш мога от "А" до "Я" да ти обясня разликите.

Още нещо - производителност не се измерва по брой ядра и тактова честота, дори и по шина.Но това не е за тая тема.

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Me4oPyx написа:

1.Виждам, че не си наясно с преносимите и вървиш към набълбукване.

2.Съобразил съм се с бюджета и съм дал конкретни модели до тая цена.

1.Все още не е ясно накъде вървя,нищо не съм решил!

2.Я да видим... :

http://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-ThinkPad_T440-lenovo_thinkpad_t440_20B7000DBM -  2249лв.

http://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-ThinkPad_T430-lenovo_thinkpad_t430__N1T52BM - 2149 лв.

http://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-ThinkPad_T530-lenovo_thinkpad_t530_N1B9GBM - 2459 лв.

и т.н. ,и т.н.

Ако може да приложиш линк/ове,за да видя лаптопите,които се вписват в обявената от мен сума,би било добре,защото аз се натъкнах само на тези големи цифри!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да забеляза кои години са се продавали тези лаптопи???Посочил съм ти модели, има достатъчно сайтове за лаптопи втора ръка!!! Да взема да дойда и да ти го купя? 

Спирам да пиша по тая тема...няма смисъл.

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Me4oPyx написа:

...има достатъчно сайтове за лаптопи втора ръка..

Да взема да дойда и да ти го купя?

Май нещо ти се свидят линковете?! :D

Все едно ще ми даваш пари?! :D

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ли беше трудно- Google

Отделно има - OLX и bazar.bg

Аз вземам само от един продавач от години.На мен и на семейството.Ако решиш да е втора ръка ще ти дам профила му да разгледаш моделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в тази обява даже може да смениш стар лаптоп + пари

Като все пак решиш и вземеш нещо пусни в темата на какво си се спрял, да не изникне същата след 2-3 седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Me4oPyx написа:

Много ли беше трудно- Google

Отделно има - OLX и bazar.bg

Аз вземам само от един продавач от години.На мен и на семейството.Ако решиш да е втора ръка ще ти дам профила му да разгледаш моделите.

Интересно,защо мислиш хората за по - глупави от теб?!

Говорех конкретно за лаптопите,които си дал! Линкове към посочените не видях!

А,и като ще помагаш,помагай докрай и както трябва! А не да ми показваш какво да пиша чрез http://lmgtfy.com

на гугъл - "втора ръка компютри" много "умно"!

Много елементарно и глупаво!

А и Продавалник /OLX/ и Базар са най - големите мошеници,от такива сайтове аз не купувам нищо! ;) 

П.П.

И още нещо,аз като помагам,не си давам такива важности! ;)

Редовно се включвам в компютърните теми и когато помагам се раздавам докрай и улеснявам потребителя/ите/ по възможно най - лесния и адекватен начин! ;)

преди 11 часа, mitosandov написа:

да не изникне същата след 2-3 седмици.

Не съм новак и няма как да стане такова нещо! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Eternal Life написа:

А и Продавалник /OLX/ и Базар са най - големите мошеници,от такива сайтове аз не купувам нищо! ;) 

Какво точно мошенническо видя там? Лаптопа ако си е с остатъчна гаранция, или продавача се занимава с продажба на втора употреба и няма негативни коментари не виждам какъв е проблема. От там съм купувал лаптоп на 4 месеца, печка дипломат на 3 месеца, машинка за мелене на ленено семе (жената все още я гледа като светия граал), саксии от собственици на фалирал магазин за домашни потреби, книги (със свършил тираж) и до ден днешен нямам проблем с нито едно нещо. Ако ти си пуснеш нещо ненужно, но здраво би ли искал то да седи с месеци там заради подобни предубедени хора? Някои от собствениците на фирми за лаптопи втора ръка пускат обявите си и там освен на сайта си за да увеличат възможността потенциални клиенти да ги намерят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, mitosandov написа:

Какво точно мошенническо видя там?

Аз лично не съм! Но имам приятели и познати,които са били излъгани точно от OLX!

Затова,аз лично предпочитам,ако ще взимам каквото и да било на втора ръка да е на място!

Друго е когато човека е пред мен и разговаряме,друго е когато е на компютъра!

Мисля,че ме разбра какво имам предвид нали?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже колегите им се свидят линковете,ще ти дам един сайт от който аз съм си взел лаптоп и съм страшно доволен.https://plasico.bg/употребявана-техника/лаптопи-втора-ръка?page=3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, koldan написа:

Понеже колегите им се свидят линковете,ще ти дам един сайт от който аз съм си взел лаптоп и съм страшно доволен.https://plasico.bg/употребявана-техника/лаптопи-втора-ръка?page=3

Да Пласико са добро попадение! Грижат се за клиентите си, но реално нов лаптоп за тези пари не смятам, че има нещо което си струва в който да е сайт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Eternal Life написа:

Аз лично не съм! Но имам приятели и познати,които са били излъгани точно от OLX!

Затова,аз лично предпочитам,ако ще взимам каквото и да било на втора ръка да е на място!

Друго е когато човека е пред мен и разговаряме,друго е когато е на компютъра!

Мисля,че ме разбра какво имам предвид нали?!

Тотално заблуден си.Той българина си е такъв...като овца, един му казал, че в olx са мошенници и така е...В olx драги ми съфорумнико има продавачи, които имат профили в laptop.bg от десетина години и са със отлична репутация.Това ми е наистина последния опит да помагам в избор на преносим компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...