Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

greatwhiteshark

Счупено стъкло на екрана, да сложа ли скрийн протектор?

Препоръчан отговор

Здравейте! Счупих стъклото на тъчскрийна на GSM-a си. Счупването е като това на снимката broken-iphone-4s.jpg, само че не е толкова сериозно и пукнатините не са толкова дълбоки. Ако сложа найлонов или пластмасов скрийн протектор, залепвайки го на екрана ще мога ли да ползвам телефона нормално? Някой който е правил подобно нещо ще ми бъде много полезен ако сподели съвет.

https://www.youtube.com/watch?v=8SjaGBPr04A

Мисълта ми е да направя като човека от клипа, но вместо тиксо да ползвам скрийн протектор който да държи нещата на място? Ще се получи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих направил подобно нещо! Не съм сигурен колко време ще изкара това нещо, а и е адски неестетично! Протекторите за, които говориш няма да станат! Показано е тиксо на клипа. Неговите качества, че дори лепилни са съвсем други! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивай и си сменяй стъклото, докато не е станало късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, greatwhiteshark написа:

Здравейте! Счупих стъклото на тъчскрийна на GSM-a си. Счупването е като това на снимката broken-iphone-4s.jpg, само че не е толкова сериозно и пукнатините не са толкова дълбоки. Ако сложа найлонов или пластмасов скрийн протектор, залепвайки го на екрана ще мога ли да ползвам телефона нормално? Някой който е правил подобно нещо ще ми бъде много полезен ако сподели съвет.

Мисълта ми е да направя като човека от клипа, но вместо тиксо да ползвам скрийн протектор който да държи нещата на място? Ще се получи ли?

Със тиксо става, скрийн протектора изобщо няма да може да се залепи. Те са на вакумен принцип, тъй като тъч-а е счупен вакум НЕ мжое да има, за това с тиксо, но имай предвид, че няма да издържи дълго, защото влагата ще побърка сензора и има голяма вероятност да го скапеш. Както и ще ти се наложи да рекалибрираш след такава манипулация при дълга употреба.

Иди на сервиз да го сменят, ако не искаш да ти го сменят, намери си touchscreen ( touch panel ) за модела в ebay и се оп итай сам да го смениш :D. Като ти ще си носиш последствията ако скъсаш лентов кабел, пукнеш новия или доакто махаш стария, не ''трошиш'' и самия екран. След това си купи един калъф тип флип да се затваря отпред и си :) готов.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, greatwhiteshark написа:

Здравейте! Счупих стъклото на тъчскрийна на GSM-a си. Счупването е като това на снимката , само че не е толкова сериозно и пукнатините не са толкова дълбоки. Ако сложа найлонов или пластмасов скрийн протектор, залепвайки го на екрана ще мога ли да ползвам телефона нормално? Някой който е правил подобно нещо ще ми бъде много полезен ако сподели съвет.

Синът ми беше в същото положение като теб, и понеже имах под ръка стъклен протектор го сложих и нямаше проблем с работата на тъчскриина. Кара известно време така, след това му смениха дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Независимо дали тиксо, или протектор, при нанасянето има опасност да пробиеш екрана със счупеното стъкло.

Това и по време на смяната се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, разбирам, че не е най правилното решение, но за смяна на екрана ми искат прекалено голяма сума, почти колкото цената на самия апарат, която не мога да си позволя, а трябва да ползвам телефона си по някакъв начин, поне докато пренеса информацията, която е на него и събера пари за друг телефон.

Ако намеря найлонов залепящ се протектор и го поставя, ще бъде ли това поне временно решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, greatwhiteshark написа:

Ако намеря найлонов залепящ се протектор и го поставя, ще бъде ли това поне временно решение?

Е ще се повторя, а ти ако щеш му залепи и хартия! Тиксо! Не случайно е използвано тиксо. Лепилото нанесено на протектора и това на тиксото са коренно различни. Здравината на прилепване на тиксото е по - голяма от тази на протектора. Целта е да бъдат прилепени към тиксото здраво всички стъклени фрагменти. Риска по манипулацията си остава за твоя сметка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, greatwhiteshark написа:

Колеги, разбирам, че не е най правилното решение, но за смяна на екрана ми искат прекалено голяма сума, почти колкото цената на самия апарат, която не мога да си позволя, а трябва да ползвам телефона си по някакъв начин, поне докато пренеса информацията, която е на него и събера пари за друг телефон.

За известно време ще ти свърши работа този вариант и го направете спокойно.
На два пъти се е случвало на близки около мен да си изпуснат телефона с дисплея надолу и да стане на решетка.
Сина ми беше единия и го изпусна на една гара в Англия.
В Стейнс в магазин за телефони на едни момчета араби влязохме за дисплей, младежа видя, че работи тъч-а, огледа резките от счупено по дължина и каза: Този апарат може да се ползва още дълго време и без да му се сменя дисплея.
Сложи и залепи внимателно, но много добре един протектор за 8 паунда и апарата се ползва още 7 месеца след това.

Явно зависи от счупването, но каквото и да е, не пречи да се опита по този начин.
Дори да не помогне за много време, то няма и да навреди.
Внимавайте с натиска при лепенето и не е лошо да потърсите протектор с по-здраво лепило.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво милсите ако се попълни с лак за нокти или лепило..? (подобно на поправката на пукнати автомобилни стъкла)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, doxr написа:

Какво милсите ако се попълни с лак за нокти или лепило..? (подобно на поправката на пукнати автомобилни стъкла)

На вулканизатор е по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...