Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Питане за плеър

Препоръчан отговор

Здравейте! Редовно чета форума и сега искам да помоля за съвет. Много ще бъда благодарен ако ми препоръчате някой читав плеър за лаптопа ми. До сега ползвах KMP. Преди около седмица се опитах да инсталирам финалната му версия.Но стана такава боза, че направо ме отказа от него. Това, което бих искал да ми препоръчате  ще се използва за слушане на музика ( основно ) и чат-пат за гледане на някой филм, когато съпругата прецени, че даваното по телевизията е голема тъпня. Нещо, което напоследък се засилва като тенденция ( тъпата телевизия, която промива мозъци имам в предвид). Предварително благодаря за всеки съвет и предложение. Успешен ден! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PotPlayer !

Деинсталираш каквито плеъри имаш, кодеци (ако имаш инсталирани допълнително такива), почистваш със CCleaner , инсталираш този и забравяш за всякакви грижи!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, 5kof написа:

Здравейте! Редовно чета форума и сега искам да помоля за съвет. Много ще бъда благодарен ако ми препоръчате някой читав плеър за лаптопа ми. До сега ползвах KMP. Преди около седмица се опитах да инсталирам финалната му версия.Но стана такава боза, че направо ме отказа от него. Това, което бих искал да ми препоръчате  ще се използва за слушане на музика ( основно ) и чат-пат за гледане на някой филм, когато съпругата прецени, че даваното по телевизията е голема тъпня. Нещо, което напоследък се засилва като тенденция ( тъпата телевизия, която промива мозъци имам в предвид). Предварително благодаря за всеки съвет и предложение. Успешен ден! 

Царя на мултимедията - VLC. Все пак, бих ти препоръчал да си избереш два различни плеъра за видеото и музиката. Моята препоръка за видеото е VLC, а за музика - Clementine.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал плеър за компютър, който да се справя добре едновременно с музика и филми. Има Kodi, но той е насочен по-скоро към медийни центрове, на компютър с клавиатура и мишка ми се струва дървен.

За музика ползвам foobar2000, за филми - PotPlayer. С много дребни забележки тук-таме съм доволен и от двата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PotPlayer-a може да размаже и на музика ''музикалните'' плеъри като Foobar и AIMP (например), стига да знеш как да го настроиш и къде да бутнеш :P

Ма секи да си ползва какъвто дарак му харесва :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За музика: Аз понеже съм ''олд скул'' съм си с Winamp, който дори да ен е актуален си работи навсякъде без грешка :3  Другия който препоръчвам е AIMP и Clementine ( прави нещо като миксиране на музиката иначе е с грозен интерфейс ).

За Видео: VLC, BS Player и стига толкова :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, skalata_73 написа:

PotPlayer-a може да размаже и на музика ''музикалните'' плеъри като Foobar и AIMP (например), стига да знеш как да го настроиш и къде да бутнеш 

Може. Но ми е по-удобно да си настроя плейлистата и да си я пусна на отделен плеър, отколкото всеки път да сменям режимите на един плеър между аудио и видео. Това е досадно. По-добре като си цъкна видео да ми се отваря видео плеъра без никакви конфигурации излишни, а като искам аудио - да се отваря аудиото без никакви конфигурации излишни.
Примерно POT има режим за аудио, но трябва да цъкам из менютата, а после като искам да пусна видео - пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За музика - единствено и само Foobar, но аудиофилската версия.Може да я намериш в руските тракери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично използвам много стара версия на KMP. С изключени ъпдейти и излишни услуги е! Добавил съм му съвременен скин.

Та, в комплект с K-Liite е просто безгрешен! Всичко чете и отваря и не товари системата!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Кумчо вълчооо написа:

Аз лично използвам много стара версия на KMP. С изключени ъпдейти и излишни услуги!

И аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, simtech написа:

...Може. Но ми е по-удобно да си настроя плейлистата и да си я пусна на отделен плеър, отколкото всеки път да сменям режимите на един плеър между аудио и видео...

Е след като признаваш, че може толкова ли ти е трудно да си направиш два reg.файла (всеки един съм запаметени нужните настройки) и с няколко клика да си импортваш необходимия, когато ще слушаш музика, или ще гледаш филм? Защо ще правиш компромис, след като знаеш, че еди кое си е по добро, ма ей така щото да не направиш няколко клика.

Просто ти отговарям понеже си ме цитирал, та за това. Ич не ми е еня кой с какво си гледа, или слуша щуротиите.

Аз за мен съм си 100 процента убеден, че това е най-добрия плеър. С едни madVR и Lav Filters размазма всякакви плеъри. Има не теми, ами форуми за това как се ползват и настройват тези щуротийки, ма който иска безкомпромисно качество трябва да се рови, да чете  и да тества. А който го мързи си гледа на ширпотребните плеъри да види там неква картинка и си мисли, че е фанал бика за рогата.

пп. Па с туй VLC ша ма уморят- ми то няма и една десета от функциите и настройките на PotPlayer-а. Ма чакайте безкомпромисно качество-лошо няма.

Както и да е, много се разписах нещо. Живи и здрави и си ползвайте каквото ви е кеф :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, skalata_73 написа:

Е след като признаваш, че може толкова ли ти е трудно да си направиш два reg.файла (всеки един съм запаметени нужните настройки) и с няколко клика да си импортваш необходимия, когато ще слушаш музика, или ще гледаш филм? Защо ще правиш компромис, след като знаеш, че еди кое си е по добро, ма ей така щото да не направиш няколко клика.

Просто ти отговарям понеже си ме цитирал, та за това. Ич не ми е еня кой с какво си гледа, или слуша щуротиите.

Аз за мен съм си 100 процента убеден, че това е най-добрия плеър. С едни madVR и Lav Filters размазма всякакви плеъри. Има не теми, ами форуми за това как се ползват и настройват тези щуротийки, ма който иска безкомпромисно качество трябва да се рови, да чете  и да тества. А който го мързи си гледа на ширпотребните плеъри да види там неква картинка и си мисли, че е фанал бика за рогата.

пп. Па с туй VLC ша ма уморят- ми то няма и една десета от функциите и настройките на PotPlayer-а. Ма чакайте безкомпромисно качество-лошо няма.

Както и да е, много се разписах нещо. Живи и здрави и си ползвайте каквото ви е кеф :P

Кой ''та'' уморява не знам... А и не искам да знам. VLC си има каквото е необходимо и върши достатъчно работа

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, callpchelp написа:

VLC си има каквото е необходимо и върши достатъчно работа

То и заека бяга, ма не върши работа !

Ако е в тенджерата по ша върши :clown:

Лека вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, gyps написа:

За музика - единствено и само Foobar, но аудиофилската версия.Може да я намериш в руските тракери.

И с какво е по-различна от тази на официалния сайт? Един-два плъгина, които мога и сам да си сложа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, skalata_73 написа:

То и заека бяга, ма не върши работа !

Ако е в тенджерата по ша върши :clown:

Лека вечер.

Лека и на вас. Като си починете, разгледайте VLC и вижте, къде се намират разширените настройки. Дали ще ви умори някой или не, този плеър от години е стандарт с който се сравняват останалите плеъри. А, много "плеъри", въпреки гръмките си имена не са никакви плеъри, а просто графични интерфейси на mplayer.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

VLC Media Player
Деинсталираш каквито плеъри имаш, кодеци (ако имаш инсталирани допълнително такива), почистваш със CCleaner , инсталираш VLC и забравяш за всякакви грижи!

преди 6 часа, skalata_73 написа:

Па с туй VLC ша ма уморят- ми то няма и една десета от функциите и настройките на PotPlayer-а. Ма чакайте безкомпромисно качество-лошо няма.

Дано знаеш какво говориш. Защото го казваш точно наопаки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, cybercop написа:

Лека и на вас. Като си починете, разгледайте VLC и вижте, къде се намират разширените настройки. Дали ще ви умори някой или не, този плеър от години е стандарт с който се сравняват останалите плеъри. А, много "плеъри", въпреки гръмките си имена не са никакви плеъри, а просто графични интерфейси на mplayer.

Пич! хайде стига сте ме цитирали за щяло и нещяло, ако обичате, че колкото и да не ми се иска да се включвам вече в темата и да не влизам в пререкания, то заради такива като вас ( с цел да им отговоря) почвам да са дразня.

На тема плеъри можеш да ми даваш акъл, колкото аз на тебе на тема Linux ( например ) !

Ползвал съм и тествал плеъри, за които съм сигурен, че не си и чувал. За разлика от вас аз съм ''загубил'' стотици часове да тествам всевъзможни плеъри! Пиша загубил в кавички, защото това за мен не е загубено време, защото знам какво съм спечелил като си ''губя'' времето.

Казвал съм го и друг път. Единственно и само за 3D Blu-Ray (iso) се ползва Arcsoft TotalMedia Theatre, Cyberlink PowerDVD, или  Corel WinDVD Pro !!! За всичко останало PotPlayer.

Tова е най-доброто!

Казах...дал съм мнение, па вие си ползвайте каквото искате. Капиш?

VLC може да ми сравняваш с PotPlayer, колкото трабанче с мерцедес.

Ае лека и...пак ви казвам (на всичките) ползвайте си каквото искате-хич не ми дреме!

Повече няма да пиша тук. Който разбрал, разбрал. Който не-да си чеше клавиатурата...

преди 4 минути, Mlechko написа:

Дано знаеш какво говориш. Защото го казваш точно наопаки!

На тебе пък съм ти казвал и друг път многознайко. Пий си млякото и не се ври там, де не разбираш.

Хайде много ви здраве...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, killchain написа:

И с какво е по-различна от тази на официалния сайт? Един-два плъгина, които мога и сам да си сложа?

В текстовият файл се виждат "няколкото" плъгина.А пък на снимката - минималната разлика с официалният сайт.

foobar2000_by_Audiophile.png

INFO.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, skalata_73 написа:

На тебе пък съм ти казвал и друг път многознайко. Пий си млякото и не се ври там, де не разбираш.

Хайде много ви здраве...

Времето ти изгубено е било тягаво и затвоа си ускорил работата си и не си видял възможностите на VLC. Много си назад човече, с няколко хилядолетия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване