Премини към съдържанието
Mlechko

Прецизно рязане на видео без прекодиране

Препоръчан отговор

Имам MP4 с h264 кодек. До сега съм правил опити със силови програми за рязане като AviDemux, QuickTime, Machete... Всичките си взимат със себе си един кадър от предходно видео, което изображение не му е мястото в началото. Как да махна този кадър? Не искам да прекодирам и да ме насочите към VirtualDub. Просто ми трябва някакъв по-форсиращ брутален инструмент, който да работи прецизно. Има ли такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж дали ще ти свърши работа SolveigMM Video Splitter Business Edition.
има го по торрент сайтовете.

версия 5 е най-нова.

Редактирано от gerro_1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 часа, Mlechko написа:

Имам MP4 с h264 кодек. До сега съм правил опити със силови програми за рязане като AviDemux, QuickTime, Machete... Всичките си взимат със себе си един кадър от предходно видео, което изображение не му е мястото в началото. Как да махна този кадър? Не искам да прекодирам и да ме насочите към VirtualDub. Просто ми трябва някакъв по-форсиращ брутален инструмент, който да работи прецизно. Има ли такъв?

Виж това

https://www.bandisoft.com/bandicut/bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих точно с коя оправях нещата. За събиране на файлове и рязане на реклами.

1. Boilsoft Video Spliter / Joiner

2. TSDoctor http://www.cypheros.de/tsdoctor_downloads_e.html

Изрових си темата  http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/264713

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много приятели. Оказа се, че Bandicut се справя най-добре с рязането... ( ! ) :11:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А интересно пробвал ли си с AviDemux просто да маркираш един frame по-напред като знаеш, че оставя един frame от предишния кадър? Така би трябвало да го излъжеш.

Иначе друга добра програма е бившава Wondershare Video Editor с новото си име Filmora => http://filmora.wondershare.com/video-editing-tips/video-splitter.html#part1

Само, че по спомен Filmora прекодираше и няма да ти свърши работа най-вероятно.

Иначе сега тествах с последната версия на AviDemux и отряза точно това, което исках без излишни кадри. Просто както написах трябва да се хване един кадър напред и на превюто ще се покаже желания кадър още при пускането на курсора. После си маркираш и си режеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А интересно пробвал ли си с AviDemux просто да маркираш един frame по-напред като знаеш, че оставя един frame от предишния кадър?

Само, че по спомен Filmora прекодираше и няма да ти свърши работа най-вероятно.

Иначе сега тествах с последната версия на AviDemux и отряза точно това, което исках без излишни кадри.

Явно си дописал мнението си, защото вече пробвах Filmora и открих, че прекодира. То това си е видео конвертор.

Относно AviDemux - първата ми проба беше с него. Сцената от един кадър остана в изходния файл. Ако преместя още напред с два/три, пак е същото. При опит да добавям по още един кадър в един миг изходния файл става силно орязан без началото. За да се уверите, прилагам оригиналния видео файл, който подлежи на рязане. Опитвам се да отрежа само рекламата, съдържаща се в средата. До сега само Bandicut се справи, като взех два кадъра навътре. За целта изпробвах пиратската версия 1.2.2. Останалите или не взимат, или взимат по много повече.

Между другото Bandicut на този момент работи само с AVI и MP4 файлове без прекодиране. Същото което дава и безплатната AviDemux. Въпросът сега е струват ли си парите? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с коя версия на AviDemux работиш?

И да, знам, че си пробвал с AviDemux, но никъде не бе писал дали си пробвал да маркираш един фрейм по-напред.

А иначе не, Filmora не е видео конвертор. Видео едитор си е с доста възможности.

Нещо не мога да сваля файла...Качи го другаде, не на този измислен хостинг.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, Mlechko написа:

Явно си дописал мнението си, защото вече пробвах Filmora и открих, че прекодира. То това си е видео конвертор.

Относно AviDemux - първата ми проба беше с него. Сцената от един кадър остана в изходния файл. Ако преместя още напред с два/три, пак е същото. При опит да добавям по още един кадър в един миг изходния файл става силно орязан без началото. За да се уверите, прилагам оригиналния видео файл, който подлежи на рязане. Опитвам се да отрежа само рекламата, съдържаща се в средата. До сега само Bandicut се справи, като взех два кадъра навътре. За целта изпробвах пиратската версия 1.2.2. Останалите или не взимат, или взимат по много повече.

Между другото Bandicut на този момент работи само с AVI и MP4 файлове без прекодиране. Същото което дава и безплатната AviDemux. Въпросът сега е струват ли си парите? :) 

Ами ако се занимаваш често с рязане мога да ти подаря един лиценз.Но е само за един компютър и трябва да го пазиш само за себе си иначе ще го блокират!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Нещо не мога да сваля файла...Качи го другаде, не на този измислен хостинг.

Файла се сваля. Какъв е проблема? Току що пак пробвах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не тръгва да се сваля. Не и с Mozilla. Сега пробвах с IE, който бе хванал паяжини и стана. Но опрделено хостинг, който работи само с IE не е стока. Освен ако не е някоя от настройките на лиско за затягане на сигурността. Нямам време да проверявам сега, пък и си има куп добри безплатни хостинги и едва ли ще се наложи да ползвам този някога.

А сега по въпроса. Откъде докъде трябва да се отреже клипчето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.