Премини към съдържанието
2249

Търся програма за защита на флашка от запис

Препоръчан отговор

Привет.

Търся безплатна програмка, която да стои на флашката и да забранява запис върху нея.

Досегашното ми търсене намира програми, които се инсталират на компютъра и забраняват запис върху флашка въобще, правейки промени в регистрите на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият надежден метод е механично прекъсване на сигнала за запис - лошото е че флашки с ключе са голяма рядкост на пазара.

Евентуално може да ползваш вместо флашка USB SD CARD READER и SD карти памет - SD картите си имат ключета за блокиране на записа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете това има готови reg файлове за промяна на стойностите в регистри, не е нужно всеки път да се ровите да сменяте стойности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, ined написа:

Единственият надежден метод е механично прекъсване на сигнала за запис - лошото е че флашки с ключе са голяма рядкост на пазара.

Евентуално може да ползваш вместо флашка USB SD CARD READER и SD карти памет - SD картите си имат ключета за блокиране на записа.

И аз се бях сетил за това, но не ми се купуват.

преди 11 минути, zorge написа:

Прочетете това има готови reg файлове за промяна на стойностите в регистри, не е нужно всеки път да се ровите да сменяте стойности.

Благодаря за отговора. А Вие прочетете вървия ми пост. Възможностите за промяна на регистрите не ми вършат работа. Търся .../ прочетете /.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочел съм го, това не е програма и не се инсталира а се два reg файла който може да държите на флашката и да разрешавате/забранявате писане по нея. Извинявам се ако не съм разбрал въпроса ви правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-сигурния начин да защитиш флашка от каквото и да било е да я криптираш -програми бол( например- трю крипт)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, hayduk22 написа:

Най-сигурния начин да защитиш флашка от каквото и да било е да я криптираш -програми бол( например- трю крипт)

Това е защитаване на информацията, записана на носителя от чужди очи. А въпроса е за защита от запис. Правите ли разлика между двете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДА и е универсален, няма вирус няма любопитни, няма и запис!

Редактирано от hayduk22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, hayduk22 написа:

ДА и е универсален, няма вирус няма любопитни

Вие пак не осмислихте нещата. Мислете си за следния сценарий. ВИе създавате на флашката криптиран контейнер. И аз взимам флашката и го изтривам. Къде е информацията ви, която беше в контейнера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същата логика , ако няма хардуерен ключ(дори и с него) винаги има начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формат на ниско ниво не го защитава

За да не продължава полемиката, защото и моето предложение не отговаря напълно на изискванията, спирам с предложенията

преди 10 минути, capnemo написа:

Вие пак не осмислихте нещата. Мислете си за следния сценарий. ВИе създавате на флашката криптиран контейнер. И аз взимам флашката и го изтривам. Къде е информацията ви, която беше в контейнера?

в този смисъл ако я смажа с чука(т.е. имам достъп) Вие щя прочетете ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, hayduk22 написа:

По същата логика , ако няма хардуерен ключ(дори и с него) винаги има начин

Именно. Начина е или с хардуерен ключ или ако флашката e защитена с пин (хардуерна защита). Макар че във втория случай невинаги защитата е пълна (има начин при някои флашки да се ресетне и да се изтрие криптираната информация)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм. Извън страничните мнения май най-добрият вариант остава флашка с хардуерна защита, т.е. с копченце отстрани. Не е идеята да се криптират данните. А да се забрани запис върху тази флашка и то от всеки компютър, на който се сложи. Като няма - няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ли физически достъп - всичко мога да направя с нея, независимо как е защитена (фалшката) - вдяваш ли за какво иде реч?

Да не замърсяваме повече темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zorge написа:

Прочел съм го, това не е програма и не се инсталира а се два reg файла който може да държите на флашката и да разрешавате/забранявате писане по нея. Извинявам се ако не съм разбрал въпроса ви правилно.

Доколкото разбирам тези два файла влияят само върху работещата машина. На друга запис ще бъде възможен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

На коя да е машина, с единия разрешаваш, с другия забраняваш, по-скоро в обратния ред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, hayduk22 написа:

...

На коя да е машина, с единия разрешаваш, с другия забраняваш, по-скоро в обратния ред

Според мен не е така. Тези .reg файлове променят запис в регистрите на машината, на която е бодната флашката. Ако извадя флашката и я включа на друг компютър /без да стартирам скрипта/ записът ще е възможен. Поправете ме, ако греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, затова написах в обратния ред

Не си обяснил подробно за какво аджеба ти е необходима тази защита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, hayduk22 написа:

Прав си, затова написах в обратния ред.. Не си обяснил подробно за какво аджеба ти е необходима тази защита

Защото има вируси и се поставя в разни машини, като не се знае какво им е състоянието и какви троянци, криптори и файлови инфектори бъкат в тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, simtech написа:

Защото има вируси и се поставя в разни машини, като не се знае какво им е състоянието и какви троянци, криптори и файлови инфектори бъкат в тях.

И  как ще я заразиш ако е криптирана?

Слабото място и на най-скъпата/защитена флашка е физическия достъп. В зависимост от това което искаш да постигнеш е това.

Дори най-добрите екземпляри, който не се намират на свободния пазар (с по два отделни процесора) защитават само информацията в тях,самоунищожават се при опит от външен достъп, не ти гарантира личния достъп (а това вече е параноично в сферата на шпионажа).

Това ми беше идеята с предложението по-горе, но така и автора не обясни от кого се пази, от себе си, от всички?

По-важно е не от кого, а от какво?

Колко важна е информацията?

В крайна сметка, така и не каза какво точно искаш да постигнеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 49 минути, hayduk22 написа:

И  как ще я заразиш ако е криптирана?

Аз искам да си ползвам флашката, за да мога да слагам на нея диагностичен и антивирусен софтуер да чистя/поправям повредени и заразени операционни системи. Логично вирусите ако имат достъп до флашката, ще се опитат да я заразят. Ако има хардуерно заключване - не могат.
И да има файл криптиран контейнер, не ми пречи да си пиша навсякъде другаде или да ти го изтрия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай

Тези тук ще ти я доставят. Колкото по скъпа е покупката, толкова повече пада комисионната, пък и транспорта може да комбинираш с още някой, като мен например. Ако желаеш флашката - свиркай за да комбинираме покупката! Ако не - никога няма да си купиш. Аз от много години дебна за такива флашки. Производството не достига до нас. Кажи дали си навит и да действаме.

Ако има и други мераклии за качествени изделия, нека ми пишат за да комбинираме търговията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, Mlechko написа:

Заповядай

Тези тук ще ти я доставят. Колкото по скъпа е покупката, толкова повече пада комисионната, пък и транспорта може да комбинираш с още някой, като мен например. Ако желаеш флашката - свиркай за да комбинираме покупката! Ако не - никога няма да си купиш. Аз от много години дебна за такива флашки. Производството не достига до нас. Кажи дали си навит и да действаме.

PQI Cool Drive U339 беше решението. Аз имам една такава. След тези PQI не видях вече флашка с ключ за хардуерна защита от запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг вариант е, след като запишеш необходимите си програми, да я отвориш и прекъснеш пътечката към извод WP(write prot.) на флаш паметта и да го установиш в необходимото състояние (ще го намериш в data sheet -а и).Ако чипа е BGA -няма смисъл да се мъчиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от stoy@n
      Здравейте,
      При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.
      Моля за помощ относно проблема.
      Поздрави,
      stoy@n

• от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от vankata_6
      Здравейте!
      До момента ползвах Samsung . Използвам приложение, което записва автоматично входящи и изходящи разговори от Google Play Store - Call recorder - ACR (another call recorder). Тази  програма има и платена версия.
      Въпросът ми е какво приложение за iPhone може да се свали, което да има същите функции - автоматично да записва разговорите без необходимост от специално активиране за всяко обаждане и без задължително заплащане.
      Благодаря!
    • от Bbt_sm
      Как да забраним на yahoo mail да получава файлове с разширение .exe
    • от ImagineMe
      Здравейте! 
      Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване