Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един инсталатор постоянно ми изисква интернет връзка. Автора си е сменял името на сайта и е много съмнителен дали в утрешния ден ще го има, дали сървъра му ще работи или пък дали аз в някой момент няма да имам интернет или лиценза се е променил. За да съм сигурен в придобивката, ми се иска да извлеча програмата за офлайн инсталация. Проблемът е, че инсталатора тегли някакви файлове и после инсталира. При всеки старт се генерират различни имена на три папки. Примерно от сорта "is-DRTGH.tmp" папка.
    В първата папка има Setup.tmp
    втората има същото по размер Setup.tmp
    третата има idp.dll който е част от предоставения на потребителя inno инсталатор и по указание InnoExtractor показва, че се инсталира в tmp директория за изтриване в края на инсталацията. В същата трета папка има и една папка под име "isetup" с много мъничък файл от 6кб "_setup64.tmp".

Как да направя да извлеча нужното за да може да се инсталира приложението офлайн?

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Копирай папката, където е инсталирана въпросната програма на някой компютър, където не е била инсталирана и я стартирай оттам.
    Ако тръгне, значи може и без инсталатор.
    Автора на програмата, какво казва по въпроса ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитвах да преименувам Setup.tmp на Setup.exe, но тогава този инсталатор търси (.bin) файл със същото име в същата папка.

Автора май е германец и находчив. Единствен е написал драйвъри за Apple, така че някои основни функции да вървят на Windows. Apple не го спонсорират или нямат желание да работят в тази насока, затова и програмата му се продава. Работи безупречно - малка е, няма нужда от хардуерни изисквания, просто за експеримента тук ->  Magic Mouse Utilities

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Mlechko написа:

Опитвах да преименувам Setup.tmp на Setup.exe, но тогава този инсталатор търси (.bin) файл със същото име.

Автора май е германец и находчив. Единствен е написал драйвъри за Apple, така че някои основни функции да вървят на Windows. Apple не го спонсорират или нямат желание да работят в тази насока, затова и програмата му се продава. Работи безупречно - малка е, няма нужда от хардуерни изисквания, просто за експеримента тук ->  Magic Mouse Utilities

Аз моя съвет го дадох. Който искал - разбрал.
    Експерименти нямам намерение да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам какъв е този загадъчен онлайн инсталатор, но знам че за всички такива има и алтернатива "офлайн" качена някъде в интернет пространството! И изобщо нища не разбрах т.е какво като автора си сименил името и пр!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз до колкото видях си се инсталира ОФЛАЙН, изисква интернет за верификация на лизензния ключ.

Цитат

What do you get

Please store your License Key at a save place. 
    We won't be able to resent your License Key in the future.

For each license ordered, you will get a License Key which will unlock all the restrictions that occur upon expiration of the 28-day trial version. One L

Този цитат би следвало да означава, че в бъдеще няма да могат да изпратят нов ключ. Деме коже да ни има, може и да ни няма. край. Което означава, че най вероятно и без верификация, смао със въвеждане на ключ ще работи.

Освен това, ако е наистина полезна, все някога дори след смъртта и ще се намери ''черна'' версия.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, Филипов написа:

Я напиши името на програмата.

Горе има линк, не ти требе името ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, callpchelp написа:

Аз до колкото видях си се инсталира ОФЛАЙН, изисква интернет за верификация на лизензния ключ.

Този цитат би следвало да означава, че в бъдеще няма да могат да изпратят нов ключ. Деме коже да ни има, може и да ни няма. край. Което означава, че най вероятно и без верификация, смао със въвеждане на ключ ще работи.

Освен това, ако е наистина полезна, все някога дори след смъртта и ще се намери ''черна'' версия.

Не! Това си е демо версия, в която няма къде да се въвежда ключ. След покупка вероятно изпращат Retail версия на която може да се въведе регистрационен ключ. Към полунощ ще купим и ще ви споделя какво изпращат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Mlechko написа:

Не! Това си е демо версия, в която няма къде да се въвежда ключ. След покупка вероятно изпращат Retail версия на която може да се въведе регистрационен ключ. Към полунощ ще купим и ще ви споделя какво изпращат.

Нещо не си прочел както трябва. Би трябвало да има къде да се въведе. Примерно във таб Help, Information или от сорта, може да е във файл който се зарежда във програмата. Трябва да се разтършуваш или да почетеш повече все някъде ще пише. Най-лесно, питай съпорта им.

Ще цитирам отново фрагмент от описанието в сайта:

Цитат

For each license ordered, you will get a License Key which will unlock all the restrictions that occur upon expiration of the 28-day trial version. One L

В Превод: За всеки поръчан лиценз ще получите ключ, който ще отключи всички ограничения които ще се активират след изтичане на 28 дневния пробен период.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, callpchelp написа:

Нещо не си прочел както трябва. Би трябвало да има къде да се въведе. Примерно във таб Help, Information или от сорта, може да е във файл който се зарежда във програмата. Трябва да се разтършуваш или да почетеш повече все някъде ще пише.

Е ти пък! Не съм от вчера. А съпорта ако го питам може да ми отговори след месец. Ще го направя, когато видя, че няма накъде. Не кавидим какво идва като продажба. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Приятели. Автора се оказа параноик на тема защита. Или поне подхожда по-професионално.

1. След инсталацията - приложението отказва да стартира поради наличието на мониторинг програма. За да се избегне този проблем, те съветва да спреш мониторинга и да преинсталираш програмата наново! Става дума за бекъп с възстановяване при рестарт. Целта е да се избегне многократна инсталация за постоянен Trial период, което си е абсурд някой да се занимава всеки ден с това! Освен да размразя Deep Freeze, трябваше и да го деинсталирам, за да тръгне. Разбира се после пак си го пуснах. Това ми намирисва като шпионажа на Martau от Total Uninstall. При него антивирусната на Микрософт улавя временен файл като заплаха по време на инсталацията. Изтриването на този файл пречи за локализацията на езика, но по-важното е че записва името на компютъра и се изпраща на сървър, така че да не може да се инсталира на втори. Но да не се отклонявам - факт е мониторинг за наличието на мониторинг програми.

2. По-рано бях направил експеримент със задаване на старо време, така че лиценза да е изтекъл. Е, това програмата го идентифицира с "The time was manipulated", с което функциите спират своята дейност и сте до там. Но най-интересното предстои! Преинсталацията на операционната система също няма да ви помогне! Програмата продължава да твърди, че сте манипулирали времето и не работи! Спасението тогава е единствено - регистрация. :)  Кажете ми, не записа ли хардуера ми това малко животно?

3. Имаше запитване към автора и той отговаря моментално бързо.

"Ние предлагаме удължен пробен период в случай, че се нуждаете от повече време (след първите 28 дни). За продължен пробен период имате нужда от лицензен ключ.
    Вие ще получите инструкции как да активирате в момента, в който получите ключа, ние не предлагаме потребителски интерфейс в момента."

Този ключ е регистрационен файл! Получава се в рамките на 48 часа, вероятно в това време се подгатвя чрез генериране, знае ли човек... Със сигурност обаче ще те залови, ако си споделил ключа може да последва бан.

Така и никой не можа да помогне в мисията по извличане програмата за Offline инсталация. Програмата тегли допълнителни 3,19 MB! :(  HiJackThis екипа мързелува и няма желанието за никакви експерименти.

fe6a8e4e1aa0a64bed22656f1cef9bad.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Mlechko написа:

Приятели. Автора се оказа параноик на тема защита. Или поне подхожда по-професионално.

1. След инсталацията - приложението отказва да стартира поради наличието на мониторинг програма. За да се избегне този проблем, те съветва да спреш мониторинга и да преинсталираш програмата наново! Става дума за бекъп с възстановяване при рестарт. Целта е да се избегне многократна инсталация за постоянен Trial период, което си е абсурд някой да се занимава всеки ден с това! Освен да размразя Deep Freeze, трябваше и да го деинсталирам, за да тръгне. Разбира се после пак си го пуснах. Това ми намирисва като шпионажа на Martau от Total Uninstall. При него антивирусната на Микрософт улавя временен файл като заплаха по време на инсталацията. Изтриването на този файл пречи за локализацията на езика, но по-важното е че записва името на компютъра и се изпраща на сървър, така че да не може да се инсталира на втори. Но да не се отклонявам - факт е мониторинг за наличието на мониторинг програми.

2. По-рано бях направил експеримент със задаване на старо време, така че лиценза да е изтекъл. Е, това програмата го идентифицира с "The time was manipulated", с което функциите спират своята дейност и сте до там. Но най-интересното предстои! Преинсталацията на операционната система също няма да ви помогне! Програмата продължава да твърди, че сте манипулирали времето и не работи! Спасението тогава е единствено - регистрация. :)  Кажете ми, не записа ли хардуера ми това малко животно?

3. Имаше запитване към автора и той отговаря моментално бързо.

"Ние предлагаме удължен пробен период в случай, че се нуждаете от повече време (след първите 28 дни). За продължен пробен период имате нужда от лицензен ключ.
    Вие ще получите инструкции как да активирате в момента, в който получите ключа, ние не предлагаме потребителски интерфейс в момента."

Този ключ е регистрационен файл! Получава се в рамките на 48 часа, вероятно в това време се подгатвя чрез генериране, знае ли човек... Със сигурност обаче ще те залови, ако си споделил ключа може да последва бан.

Така и никой не можа да помогне в мисията по извличане програмата за Offline инсталация. Програмата тегли допълнителни 3,19 MB! :(  HiJackThis екипа мързелува и няма желанието за никакви експерименти.

Егаси, та доста известни и скъпи програми нямат такава защита :О

За съжаление до тук се изчерпвам със нанията си. Не съм програмист семплите неща, които знам вършат понякога работа, при теб ще са безполезни. :( Казвам го с оглед на изписаното до тук.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо особено не видях в програмата.Проследих я с тракинг системата на Soft Organizer

Драйверите които търсиш се появиха в C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\applebmt64.inf_amd64_neutral_6d97d6264f077f40

това са 5 файла под Windows 7 x64

При мен програмата не поиска свързване с интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎19‎.‎9‎.‎2016‎ г. в 16:58, KoiAzLiWe написа:

Нищо особено не видях в програмата.Проследих я с тракинг системата на Soft Organizer

Драйверите които търсиш се появиха в C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\applebmt64.inf_amd64_neutral_6d97d6264f077f40

това са 5 файла под Windows 7 x64

При мен програмата не поиска свързване с интернет.

При мен папката applebmt64.inf_amd64_neutral_6d97d6264f077f40 е с друго име. Освен това има един .sys файл в System32/drivers, който си пропуснал. Връзването с интернет не знам на какво се дължи липсата. Вероятно се случва при наличие на мишка. И това ли проверява? Замислил съм да изкопирам всичките промени, но папка C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository е недостъпна за инсталаторите! :ohmy: :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай да извлечеш инсталирания драйвър с Driver Mgician Lite после деинсталирай програмата, заедно с драйвъра и след рестарт възстанови епълския драйвър с помощта на Driver Magician.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Пробвай да извлечеш инсталирания драйвър с Driver Mgician Lite после деинсталирай програмата, заедно с драйвъра и след рестарт възстанови епълския драйвър с помощта на Driver Magician.

Работата е много мътна. Изпробвах Driver Magician и запазих бакъпа във файл инсталиращо EXE. Деинсталирах драйвъра от контрол панела. Функциите на драйвъра следва да се загубят и се загубиха. Инсталирах от бакъпа, посъветва ме да рестартирам, отказах. Функциите се завърнаха. В края на инсталацията микрософт ми изписа, че нещо се объркало по време на инсталацията, дали е правилна или не е. Бакъпа не улови самата програма. Освен за контрол на лиценза тя показваше идентификацията за батерия, съответно мислих още в самото начало, че може да се заобиколи регистрацията. Това не зная.

Но -> при втори опит с върнат имидж без да съм инсталирал Driver Magic работата показа, че всъщност е хептен зле! Деинсталирах драйвъра, инсталирах от бакъпа, пита ме за рестарт, отказах - а драйвъра така и не започна да функционира.

При първия случай се получи, при втория същия бакъп не се получи. Не рестартирам, защото съм замразил компито с Deep Freeze. Не трябва да омазвам нищо, логовете на инсталацията ми се пазят и смятам да ги копирам, затова не правя промени.

Общо взето - ветър и мъгла. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Качи някъде лога на инсталатора и дай линк да го погледна.
    Но така със замразена ОС, реално нищо не правиш. Затова ти и дава разни грешки. Направи един имидж на системата и ако не дай боже се случи нещо, възстановяваш от имиджа цялата ОС, ведно с програмите

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А аз си мислех, че някой от вас си има имидж и ще направи експерименти. Лог програмата няма, лог викам на туй, което аз съм проследил. Има много голямо писане за регистрите, вие ми се свят. Работата е може би за седмица по 9 часов плътен работен ден за да копирам подробностите. Нямам сили и не знам как и кога ще направя нещо по въпроса. Все още се чудя как ще излъжа инсталатор да инсталира в папка FileRepository. Единствен начин виждам да променя свойствата на папката ръчно и да поставя или инсталирам файлове в нея, което си е повече от смешно! И срамно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Във виртуална машина инсталирай програмата като я трасираш по време на инсталацията и ще имаш пълен лог на файлове и записи в регистратурата. Единият вариант за трасиране е с някой от Деинсталиаторите (примерно Revo - не е задължително да е той - само е за пример). Другият вариант е с помощта на виртуализираща програма, например Spoon Virtual Application Studio или TrackWinstall

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази TrackWinstall не стартира въобще. Писана е до 2010-та, когато се появила Vista и приключила. След няколко минути успява да се зареди. Неква гад е. Тъпо, че записва хеш стойностите на всеки файл и датите на промяната при което я чакам да сканира с дни. :shock11: А после трябва да повтори същото упражнение.

Промените съм ги проследил с Total Uninstall, а за по-груби улавяния ползвам и SpyMe Tools, която е по-стара, но бачка с пълна пара. Основната болка е възможността за инсталация във FileRepository. Уиндоус не дава да се инсталира там. :no-no:

Изглежда в тази папка се пише само от подписани драйвъри. За да вмъкнеш нещо странично, някоя самоделка ти трябва Microsoft PnP Utility с командни редове, което доста ще усложни процеса по инсталация. Може да се счете за вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.