Премини към съдържанието
Jayminx

Компютърът не се пуска. (Не е new-build)

Препоръчан отговор

Здравейте, знам, че има тема за това но там е когато си правиш нов компютър, а моя е сглобен отдавна. Вчера станаха проблемите, когато играх компютъра изведнъж се изключи и се учудих защо, защото попринцип има 2 вентилатора. Преди да легна го оставих с таймер да се изключи за да слушам един стриймър в Twitch, задача която не мисля, че толкова товари. Днес ставам и като се опитам да го включа светва за секунда лампичката на кутията и спира. След като се пробвах пак, не светна лампичката. Захранването и то като лампичката за секунда се включва, като цяло всичко се включва за секунда и спира. Захранването не е виновно, правих тест с кламер и се пуска, махнах батерийката за 5 минути и пак прави същия проблем. Видео картата си свети в зелено. Как да проверя какво прави проблема?

Благодаря за съдействието.

Редактирано от Myers95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за начало се отваря компютъра и се почиства от мръсотия и прах, както се проверява всеки хардуер както и кабелите дали контактуват добре.Проверява се и дали всеки вентилатор работи и върви. Ако компютъра е в гаранция го носиш в сервиз, но щом си тествал захранването значи си отварял компютъра. Освен това теста с кламер не е гаранция, че захранването работи.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Теста с кламера изобщо не е гаранция както казва Емо. Това много ми прилича на проблем именно със захранването. За да не се мъчиш в тестове, най добре си го занеси на сервиз, защото при това положение няма кой знае каков да можеш да тесвташ

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, callpchelp написа:

Теста с кламера изобщо не е гаранция както казва Емо. Това много ми прилича на проблем именно със захранването. За да не се мъчиш в тестове, най добре си го занеси на сервиз, защото при това положение няма кой знае каков да можеш да тесвташ

Добре, благодаря ви. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А преди да го занеса искам да попитам още един въпрос, възможно ли е проблема да е от старата термо паста на процесора? От година и нещо не е сменяна и преди 2 дена като се изключи компютърът като играх игра е може би защото процесора е прегрял. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 16.09.2016 г. в 11:38, Myers95 написа:

А преди да го занеса искам да попитам още един въпрос, възможно ли е проблема да е от старата термо паста на процесора? От година и нещо не е сменяна и преди 2 дена като се изключи компютърът като играх игра е може би защото процесора е прегрял. 

Не вярвам да е изпушил процесора само заради една термопаста, след като все пак охлаждането работи. Но ако е изпушил процесора щеше да завърта и да свети някоя от лампичките ( обикновено червена - някоя от двете ) и нямаше да се изгася. Все едно е забил с черен екран, но щеше да си върти охлаждането и щеше да направи тест на CD  и флопи ( ако има ).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така описано, изглежда като да се задейства защита, например, ако някъде да дава на късо. Но може и самото захранване да е заминало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 16.09.2016 г. в 11:38, Myers95 написа:

малко вероятно  на моя никога не съм се занимавал с такива глупости вече 6-та година тва е измишлиотина на  майсторчетата да им го носиш да вземат някой лев>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.