Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Предложете най-доброто за тези пари, като компютъра ще се използва предимно за игри (примерно GTA 5 на Very High или поне близко до това). Компютъра ще се овърклоква горе-долу до 4Ghz, като той се беше насочил към i5-6500 като за начало 1 пръчка от 8Gb e достатъчна. В бюджета трябва да се вмести и монитор, като няма интереси към нещо специално (възможно най-бюджетното решение). Той се е насочил към водно охлаждане, но смятам, че няма да се вмъкне в бюджета. Видеокартата трябва да е на nVidia. 1TB твърд диск е достатъчен, SSD не фигурира в списъка, та не е вариянт. Предложения от типа "събери още малко и вземи това и т.н." също да не се предлагат. Това е крайния бюджет и по възможност с най-много обяснения :D А да, нещата трябва да са от 1 място или поне да има безплатна доставка.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 14 минути, kyoshinn написа:

Предложете най-доброто за тези пари, като компютъра ще се използва предимно за игри (примерно GTA 5 на Very High или поне близко до това). Компютъра ще се овърклоква горе-долу до 4Ghz, като той се беше насочил към i5-6500 като за начало 1 пръчка от 8Gb e достатъчна. В бюджета трябва да се вмести и монитор, като няма интереси към нещо специално (възможно най-бюджетното решение). Той се е насочил към водно охлаждане, но смятам, че няма да се вмъкне в бюджета. Видеокартата трябва да е на nVidia. 1TB твърд диск е достатъчен, SSD не фигурира в списъка, та не е вариянт. Предложения от типа "събери още малко и вземи това и т.н." също да не се предлагат. Това е крайния бюджет и по възможност с най-много обяснения :D

1. Не разбрах за теб ли е конфигурацията или за трето лице?!

2. Как решихте да определите граница за работна честота на процесора от 4GHz?

3. От водно до водно охлаждане има огромно разлика. Предполагам нямате в предвид система от тип ''затворен кръг''. 

4. Голяма грешка е пренебрегването на монитора(пишеш ''възможно най-бюджетно решение'').

5. Защо видеокартата трябва да бъде модел на Nvidia?

6. Сигурен ли си, че една пръчка от 8GB е достатъчна? А и оувърклок предвиждате.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баш ти да питаш за конфиг ?

Ако няма да взимаш частите от България може и да има смисъл темата (да се търсят алтернативи на същите цени), ама с частите и цените в Никем и Скай си наясно.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, kyoshinn написа:

Компютъра ще се овърклоква горе-долу до 4Ghz,

Athlon X4 880K, with low-noise fan 

Под 200 лв. и дори няма нужда от клок и по-добър охладител иначе е отключен. :P

Сериозно може да се вземе I3 или пък най-евтиния I5-6400 за "около 4GHz"  тоест варианти има ако не държи на отключен. 

i5-6400
     DEEPCOOL LUCIFER V2 
     ASROCK Fatal1ty B150 Gaming K4/Hyper
     FRACTAL DESIGN DEFINE S 
     FORTRON HYDRO X HGX550 Gold

Крайна цена 978 лв.

пс. Хард и рам и монитор около 470 лв. и стават 1 450 лв. тоест останалото е за видеокарта.

За freesync няма да отварям дума щом ще е Nvidia а е ясно че ще е GTX 1060 6GB.

GIGABYTE N1060G1 или GIGABYTE N1060WF2OC

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    ASUS B150M PRO GAMING LGA1151 1 169.02 лв. 169.02 лв.
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 1 645.07 лв. 645.07 лв.
    ARCTIC Freezer 13 1 46.30 лв. 46.30 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 2 70.41 лв. 140.82 лв.
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 98.01 лв. 98.01 лв.
    XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 1 135.69 лв. 135.69 лв.
    FD CORE 1500 MICRO ATX BLACK 1 102.01 лв. 102.01 лв.
    Междинна стойност: 1 336.92 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.20 лв.
    Обща стойност: 1 326.72 лв. с ДДС

Сносно дъно има си всичко както и Realtek ALC1150.

То вярно че сегашните дъна имат настройки с един клик за клок но смятам че с нон К и7-ца няма да му е по-зле и ще има по-малко грижи./на вашата възраст си мислите че клока е спорт или изживяване но не е ако си просто геймър и искаш да си играеш игрите/

Фризер 13 е страхотен малък кулер и много тих а тази комбинация съм правил 6,7 пъти и се получава перфектно за охлаждане и тишина. Ако му нямаш доверие вземи си по-голям./ще можеш да го сложиш без да гледаш клипове в тубата/

Само 8 рам е извън разбиранията ми за комп от 2к пари.

Харда е рандом 1ТБ който ти е кеф него си вземай.

Захранването е достатъчно като мощност и качество.

Кутията е перфектна за конфигурацията , не харесвам големи и скъпи  когато не са нужни , че щяла да остане за след 6 години за новия конфиг за сина за внуците ...

Останалите пари си вземи която си искаш 1060 и който си искаш монитор тип "най-бюджетното решение"

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Can Oa написа:
    Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    ASUS B150M PRO GAMING LGA1151 1 169.02 лв. 169.02 лв.
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 1 645.07 лв. 645.07 лв.
    ARCTIC Freezer 13 1 46.30 лв. 46.30 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 2 70.41 лв. 140.82 лв.
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 98.01 лв. 98.01 лв.
    XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 1 135.69 лв. 135.69 лв.
    FD CORE 1500 MICRO ATX BLACK 1 102.01 лв. 102.01 лв.
    Междинна стойност: 1 336.92 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 10.20 лв.
    Обща стойност: 1 326.72 лв. с ДДС

Сносно дъно има си всичко както и Realtek ALC1150.

То вярно че сегашните дъна имат настройки с един клик за клок но смятам че с нон К и7-ца няма да му е по-зле и ще има по-малко грижи.

Фризер 13 е страхотен малък кулер и много тих а тази комбинация съм правил 6,7 пъти и се получава перфектно за охлаждане и тишина.

Само 8 рам е извън разбиранията ми за комп от 2к пари.

Харда е рандом 1ТБ който ти е кеф него си вземай.

Захранването е достатъчно като мощност и качество.

Кутията е перфектна за конфигурацията , не харесвам големи и скъпи  когато не са нужни , че щяла да остане за след 6 години за новия конфиг за сина за внуците ...

Останалите пари си вземи която си искаш 1060 и който си искаш монитор тип "най-бюджетното решение"

''Сносно дъно има си всичко както и Realtek ALC1150'' - предполагам се шегуваш. Огледай хубаво дънцето и помисли над написаното от теб. 

''Фризер 13 е страхотен малък кулер и много тих а тази комбинация съм правил 6,7 пъти и се получава перфектно за охлаждане и тишина'' - би ли написал какви конфигурации си сглобил с посочения от теб AC.

''Кутията е перфектна за конфигурацията , не харесвам големи и скъпи  когато не са нужни , че щяла да остане за след 6 години за новия конфиг за сина за внуците'' - грешно.

''Останалите пари си вземи която си искаш 1060 и който си искаш монитор тип "най-бюджетното решение" - но не уточняваш, че варианта е 1060(3GB). От най-евтините. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, XECUTIONER написа:

''Сносно дъно има си всичко както и Realtek ALC1150'' - предполагам се шегуваш. Огледай хубаво дънцето и помисли над написаното от теб. 

И какво е според теб Supreme FX? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така, на въпросите по-горе, значи конфига е за 3-то лице. Видеокартата трябва да е nvidia, тъй като пича изобщо не мисли за AMD, за водното охлаждане - утре. 1 пръчка е достатъчна за момента, а в бъдеще ще добави още, колкото до оувърклока, значи в момента се е решил за i5-6500 на 4-4,2 Ghz, но определено ще се клоква, било този или друг процесор.

Ще се пазарува от България и трябва всичко да е от едно място (а ако например охладителяжили видеокартата са от друг, то трябва да има и безплатна доставка :D )

П.С. Ако конфигурациятс беше за мен, изобщо нямаше да се занимавам да пускам теми.

Ето и аз какво измъдрувах, но просто не остават пари за читав монитор, та не знам какво да режа. 

ASROCK Z170 EXTREME4 LGA1151 
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
    8G DDR4 2400 KINGSTON 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    FD DEFINE S BLACK 
    XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
    Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D 

Обща стойност - 1 785.55 лв. с ДДС Количка за охладител си мислех нещо от рода на macho rev.A, но като сложим двете доставки излизаме на около 1900 лева, тс за монитор не остава :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.Какво ще му липсва на дъното? или аудиото ли не е това?

2.Не ми се занимава в 12ч да ти се обяснявам точно на тебе.

3. Грешно вярно - като не ти харесва си пиши конфига с голяма кутия .

4. минитор за 200 лв от бюжетните и му остават 580лв за 1060 6ГБ ако иска яките варианти маха една плочка рам както си иска и взема гигабайтска версия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Кико написа:

И какво е според теб Supreme FX? 

Боклук.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, XECUTIONER написа:

Боклук.

То това ясно, но това си е ALC 1150  с малко преправки, главно визуални. 

ПП: Явно си имал предвид по-скоро "хубавото дънце", а не това, дали има ALC1150. Понякога се изразяваш двусмислено.

преди 4 минути, Can Oa написа:

3. Грешно вярно - като не ти харесва си пиши конфига с голяма кутия .

Ей тук не съм съгласен, че вчера или оня ден имаше тема за охладител в N200  и...сещаш се. А конфигурацията не е на 6 години, а многократно по-малко, когато за щяло и нещяло се предлагаше N200.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Билдер хубаво и сносно за различни неща :)

Цитат

Ей тук не съм съгласен, че вчера или оня ден имаше тема за охладител в N200  и...сещаш се. А конфигурацията не е на 6 години, а многократно по-малко, когато за щяло и нещяло се предлагаше N200.

не съм гледал темата но няма занчение , за конфига е перфе а как ме е яд че взех голямо дъно и н300 вместо малко и н200

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Can Oa написа:

Билдер хубаво и сносно за различни неща :)

Е аз нямам нищо против дъното, просто си помислих, че рецензента недоволства от аудиочипа. Рецензента е тук, за да прави рецензии. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Кико написа:

То това ясно, но това си е ALC 1150  с малко преправки, главно визуални. 

Разкарай допълнителния драйвър и остави чистия Риълтек. VIA-та ще избуши колоните на сина докато играе.:D На шуменеца много поздрави и да не се учи на гърба на клиентите.

преди 2 минути, Кико написа:

Рецензента е тук, за да прави рецензии. 

Точно написано.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, kyoshinn написа:

Така, на въпросите по-горе, значи конфига е за 3-то лице. Видеокартата трябва да е nvidia, тъй като пича изобщо не мисли за AMD, за водното охлаждане - утре. 1 пръчка е достатъчна за момента, а в бъдеще ще добави още, колкото до оувърклока, значи в момента се е решил за i5-6500 на 4-4,2 Ghz, но определено ще се клоква, било този или друг процесор.

Ще се пазарува от България и трябва всичко да е от едно място (а ако например охладителяжили видеокартата са от друг, то трябва да има и безплатна доставка :D )

П.С. Ако конфигурациятс беше за мен, изобщо нямаше да се занимавам да пускам теми.

Ето и аз какво измъдрувах, но просто не остават пари за читав монитор, та не знам какво да режа. 

ASROCK Z170 EXTREME4 LGA1151 
    8G DDR4 2400 KINGSTON 
    FD DEFINE S BLACK 
    Palit GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 256bit NE51060015J9D 

Обща стойност - 1 785.55 лв. с ДДС Количка за охладител си мислех нещо от рода на macho rev.A, но като сложим двете доставки излизаме на около 1900 лева, тс за монитор не остава :/

Може да се реже от много места. Като започнеш, от дъно, като всяко z170 ще клокне всеки процесор с к и без к на над 4GHz.

Може да се реже и от процесор, като всеки с к и без к се клоква на над 4GHz.

По принцип процесорите от серията i5 са с по 6мб кеш, като се различават по работната честота, която пък след клок е почти еднаква. За това няма кой знае какво значение дали ще вземеш 6400 или 6500.

Може да се реже и от захранването.

От кутията не е хубаво да се реже, защото ще трябва да се влагат спестените средства в по скъп охладител.

Нещо такова се получава при мен.

http://nikem-bg.net/cart/2224p1r2242p1r57222p1r48235p1r57127p1r57174p1r54128p1r1164p1r56879p1rf.html

Това ти е биоса за дъното, че без него няма да се клокват без к процесорите.http://overclocking.guide/download/gigabyte-ga-z170m-d3h-non-k-oc-bios/

Ако се добавят едни 30лв, може би по-добрия монитор ще е този, заради бързата си реакция от 1ms

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-24-VX248H/

ПС. Предложената рам, нещо не ми вдъхва доверие. По принцип рамта е на 2133MHz. Тестваните платки рам се обявяват на достигнатите честоти, като се продават на по-висока цена. Тези памети, които са достигнали по високи честоти им се добавят гребенчета за охлаждане и се продават на още по-високи цени. Тази е обявена на 2400MHz. Бих я заменил с такава, която не е тествана и се продава като 2133MHz. Тя би трябвало да прехвърли  2600MHz.

преди 6 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Наруто това дъно ти харесва? Не може да бъде!

Тук е важна целта и бюджета. Дъното е ново поколение и е предвидено да клоква процесори без к на края. Освен това е евтино.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не видях изискване за монитор освен да е евтин. Сложете му един 17 инча и ще имате още едни 100 лева :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, Ивайло Костов написа:

Аз не видях изискване за монитор освен да е евтин. Сложете му един 17 инча и ще имате още едни 100 лева :D

малко е фейк темата но няма значение , остава си нон фейк до доказване на противното :)

Хубав бюджетен монитор: Монитор BenQ GW2470H, 23.8" 1920x1080, VA LED, 4ms, Flicker-free 244.00 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо не схващам цялата идея. Единственото ясно е 2100 максимална сума в лева, да се купи от България и по възможност в тази цена да е включена доставката. Хем иска геймърски компютър хем не иска максимума за тези пари.

Обяснено ли е на 3-тото лице какви са плюсовете на 2 канален режим памет, плюсовете на ССД и плюсовете на  freesync? Както и минусите на клокване на достатъчно мощен процесор и минусите на водното охлаждане?

преди 15 часа, kyoshinn написа:

като компютъра ще се използва предимно за игри (примерно GTA 5 на Very High или поне близко до това). Компютъра ще се овърклоква горе-долу до 4Ghz,  като за начало 1 пръчка от 8Gb e достатъчна. Той се е насочил към водно охлаждане

А това 3-то лице като има такива изисквания би трябвало поне малко да разбира от хардуер .. и все си мисля че ти си достатъчно запознат с материята и можеш за 2100 плюс монитор, мишка, клавиатура, пад, слушалки, колонки, волан, стол и бюро да сглобиш машина която ще подкара GTA 5 на гига мега супа дупа ултра хай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, Mariyan Raynov написа:

Нещо не схващам цялата идея. Единственото ясно е 2100 максимална сума в лева, да се купи от България и по възможност в тази цена да е включена доставката. Хем иска геймърски компютър хем не иска максимума за тези пари.

Обяснено ли е на 3-тото лице какви са плюсовете на 2 канален режим памет, плюсовете на ССД и плюсовете на  freesync? Както и минусите на клокване на достатъчно мощен процесор и минусите на водното охлаждане?

А това 3-то лице като има такива изисквания би трябвало поне малко да разбира от хардуер .. и все си мисля че ти си достатъчно запознат с материята и можеш за 2100 плюс монитор, мишка, клавиатура, пад, слушалки, колонки, волан, стол и бюро да сглобиш машина която ще подкара GTA 5 на гига мега супа дупа ултра хай

Основателни въпроси. За какво му е този клок ако ще се играят игри. По-добре да налива за видео и монитор отколкото да товари сметката с клокърска конфигурация. Нещо не виждам логика в гейминг машина с калпав монитор пък клокнат процесор, не се сещам и за заглавие на пазара, което една читава i5-ца да не изяде безпроблемно, та било то и на стокова честота.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ей така за майтапа :D

CM HYPER 612 V2 
    MSI Z170A TOMAHAWK LGA1151 
    8G DDR4 2133 KINGSTON HYPERX 
    1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
    Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU 
    FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK 
    CM SILENCIO FP120 PWM (SILENT) 
    Palit GTX1060 Dual 3GB GDDR5 NE51060015F9D 
    23 LG 23MP68VQ-P 

Обща стойност - 2 085.98 лв. с ДДС

Бюро
    Дъно
    Видео
    Захранване
    Кутия
    Рам
    Процесор
    SSD
    HDD
    Мишка и клавиатура
    Монитор
    Подложка
    Волан с педали
    Стол
    Сума: 2078.50 лв
    Доставка: безплатна
    Общо: 2038.33 лв + Бюрото става 2097.33 лв като всичко е със безплатна доставка !!!

SSD
    Дъно
    Кутия
    HDD
    Захранване
    Рам
    Видео
    Процесор
    Доставка: 0.00ЛВ.
    Обща сума с ДДС: 1,653.00ЛВ. + 144 Hz Монитор стават 2124 лв.

Като със последната ще можеш да макснеш почти всичко на всяка една игра която е излезнала до днешна дата.  

Редактирано от Mariyan Raynov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, XoBoT написа:

Основателни въпроси. За какво му е този клок ако ще се играят игри. По-добре да налива за видео и монитор отколкото да товари сметката с клокърска конфигурация. Нещо не виждам логика в гейминг машина с калпав монитор пък клокнат процесор, не се сещам и за заглавие на пазара, което една читава i5-ца да не изяде безпроблемно, та било то и на стокова честота.

Заглавия има и то не едно, дето i5  на ниска честота не се справя.Какво да налива при 2000 лева бюджет? Аз много пъти съм казвал, колко ни струвала конфигурация като моята за гейминг на  1080p./60  fps - доста над 3000 лева с монитора!  За 2000 нямам какво толкова да се избира. Аз бих подходил по начин, който съм писал много пъти. Бих наблегнал на добро Z170  дъно, добро златно захранване и добра, голяма и охладена кутия. Тук има и монитор. Значи избирам и добър монитор, защото точно той може да се окаже препъни камъка. При калпав монитор, дори останалия хардуер да е достатъчно добър, то може да се окаже, че ще трябва още по-добър хардуер, за да се получи картина с еднакво качество! Това е нещо като ползването на SLI/CF, където заради микронасичания и нестабилна картина, трябват поне 10  fps  отгоре спрямо конфигурация с една видеокарта. И тогава какъв е смисъла от SLI,  след като там вече по-ясно се появява и ограничението на процесора? Затова за 2000 лева се вземат ония 4 неща, а след това парите се дават за това, за което ще стигнат. Видеокартата е най-малкия проблем. Винаги може да се изключи даден детайл. В почти всяка игра има настройка, при което изключване печалбата е 20-30-че и повече fps! Съмнява ме пиутащият да иска идеалната картина за 2000 лева. А ако иска, просто трябва да му се каже, че трябват не 2000, а поне 4000 лева! И пак не е гаранция, че ще има идеалната графика дори на 1080p! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаме развитие по темата, значи търси се максимална производителност, но не само за игри, а и за стрийминг. Клока и водното отпадат. 

Ето моето предложение, та кажете това ли да остане или има още на къде :D

ASUS H110M-PLUS /DDR4/1151 
    I5-6600/3.3/6M/BOX/LGA1151 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    FD DEFINE R4 BLACK 
    24 LG 24MP58VQ-P 
    ASUS DUAL-GTX1060-O6G 

Обща стойност - 1 985.16 лв. с ДДС Направете си сами количка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.