Премини към съдържанието
Ivo.stz

Програма за конвертиране от apk към deb

Препоръчан отговор

Проблема ми е следният, има програми, които лесно се намират за Андроид, но ги няма за РС.

Преди време прочетох за Alien. Програма под Линукс, предназначена да конвертира пакети от РедХат, Дебиан и Сликуеър базирани дистрибуции независимо в каква посока. търсих я навсякъде, но или не може да се инсталира или линка за свалянето и или е остарял или невалиден

МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sudo apt-get install alien

Аз така съм я инсталирал и работи  Може и така

sudo aptitude install alien

Виж този КЛИП ..........линк

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от windows7
        Здравейте , имам едно питане относно самба за линукс , така на едно распбери е инсталирано Raspbian Jessie , инсталирал съм самбата но как да направя следното
        Към распберито съм свързал една флашка искам да имам достъп от всеки Windows компютър към директорията на флашката , както и да създам друга директория за споделяне на файлове примерно /home/pi/share/ и там да се хвърлят някакви файлове , към една мрежа са устройствата виждат се но немога да направя това с конфигурирането.  
      • от Борис Недялков
        Здравейте, колеги,

Имам един наистина кратък, бърз и може би елементарен за Вас въпрос, но какво точно е KVM Linux базирана виртуализация? В моят случай тя(виртуализацията) трябва да бъде инсталирана на сървър.
        Като нормална Linux server-based операционна система ли е, т.е. като RedHat или Suse? Ако инсталирам RedHat 7(примерно) на този сървър значи ли, че съм инсталирал KVM Linux базирана виртуализация?
        От сега благодаря на отговорилите, защото този въпрос ме тормози от известно време.

Поздрави!
      • от cybercop
        Реших да пусна тази тема, защото в общата дискусия се натрупаха прекалено много неща. 
        Въпроса ми е следния : Някой успял ли е да подкара h.265 видео под стария mplayer или mplayer2 и как?
        Интересува ме главно втория, защото има период в който mplayer не беше наличен в доста дистрибуции. На CENTOS6 със съм стария mplayer, но там ползвам само h.264 декодер за да преглеждам записите от камерите. Не съм и търсил h.265 поддръжка.
        Новата версия я ползвам и поддържа всякакви формати.
      • от cybercop
        @ZeroG
        Не вярвай на всичко, което е изписано на този конкурентен пазар. Това са търговски компании, а не благотворителни организации. Щом твърдиш, че има кой да провери вместо теб надеждно 10 милиона реда код, значи същия ще го направи и за Opera. Няма значение, кой е собственика. Те ползват софтуер на Chromium проекта, който е с отворен код и под GPL лиценз. Не могат да го затворят и не могат да лиценцират продукти, базирани на него с лиценз, по- рестриктивен от изходния.
        В този смисъл, много по- рискова беше старата, Presto базирана Opera. Да не забравяме и, колко долно постъпи старото акционерно дружество "Opera", което не пожела да предостави кода на Presto за свободна разработка, за да не се появи конкурент на фирменият им браузър.
        Не натрапвам на никой да ползва Opera, защото от трите - Chromium, Firefox и Opera, последния го ползвам най- рядко. Но, той също заема значимо място сред уеб браузърите и има доста качества. И, все още се изработва от шведския екип.
      • от WindyFoxBGR
        Добър ден/вечер! Инсталирах си Кали Линукс на компютъра като дуал буут заедно с уиндоус 7. Използвам го от известно време, но като написах sudo apt-get install i3 (просто мразя GNOME wm-a), пиша парола и терминала ми отговаря E: Unable to locate package i3. Забелязах, че и команди като fdisk -l  не работят и ми отговарят bash: fdisk: command not found. Смятам, че съм объркал network mirror-ите и repositry-тата, но ме е старх да бъркам в /etc/apt/source.list, за да не си еб* линукса... Помощ?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.