Премини към съдържанието
Ivo.stz

Програма за конвертиране от apk към deb

Препоръчан отговор

Проблема ми е следният, има програми, които лесно се намират за Андроид, но ги няма за РС.

Преди време прочетох за Alien. Програма под Линукс, предназначена да конвертира пакети от РедХат, Дебиан и Сликуеър базирани дистрибуции независимо в каква посока. търсих я навсякъде, но или не може да се инсталира или линка за свалянето и или е остарял или невалиден

МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sudo apt-get install alien

Аз така съм я инсталирал и работи  Може и така

sudo aptitude install alien

Виж този КЛИП ..........линк

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от juveplu
      Ако в Linux се инсталира VINE ще работи ли DAW  REAPER  със плъгини за Windows ?
      Аз прочетох че с VINE  ще работи една програма за Windows , а не повече . Тук става въпрос също за една програма , но с много плъгини добавени в нея . Това повече програми ли са или е една с заредени плъгини ? Някой пробвал ли е ? Зная че винаги помагате , но моля не ми отговаряйте по принцип ако не сте пробвали само за да си пишем някакви неща . Очаквам пример който да покаже картината - какво се случва . Благодаря Ви предварително 
    • от nemezius42
      Здравейте.
      Намерих едни части на тавана и си сглобих един "страшен звяр".
      Искам да му сложа linux, но не знам каква версия да избера, защото компютъра като цяло е много слаб. Характеристиките са му следните:
      1.40Ghz Процесор (не помня точно какъв беше)
      256MB Видео карта
      2 хард диска - Един 4 GB (на който бях инсталирал windows XP преди) и един 80 GB за филми и музика.
      1 или 2GB оперативна памет...
      Машината си антика и звучи нереалистично да се използва към днешна дата, но все пак знам, че преди там имаше windows XP и играех counter-strike 1.6 на нея.
      Според вас ще мога ли да инсталирам някаква версия на linux на това нещо или е загубена кауза?
    • от RagnerBG
      Последните дни си играя с някои мултимедийни функции на приложенията в Linux и специално при тези два браузъра (Firefox, Chromium), но предполагам, че така е и в Opera-та, забелязах, че използването на хардуерно ускорение през видеокартата (OpenGL под Linux) е забранено по-подразбиране, специално за Linux платформа. Нека не им позволим да ни цакат с топла бира, поне докато има възможности за правилните настройки.
      За Firefox нещата са лесни. Ако съдим по-това - Blocklisting/Blocked Graphics Drivers, всичко изглежда чист алтруизъм - забранили са определени видео драйвери (затворени предимно), които били потенциален риск. Въпреки, че те са същият риск и за Windows платформата, но както бяха обещали преди, от версия 57 там вече ускорението е активирано по-подразбиране. Под Linux също е активирано ускорението по-подразбиране, но само за WebGL. Точно така - това, заради което беше целият шум и забрана на ускорението в старите версии, защото имало риск за сигурността. А рендерирането на енджинът, което би донесло по-пъргава работа на браузърът, е забранено по-подразбиране без никакво обяснение и причина - "GL layers acceleration is not yet enabled by default (see bug 594876)" (бъгът, всъщност е молба за активирането му). Както и да е.
      Разрешаването става сравнително лесно - about:config, търси се - layers.acceleration.force-enabled и се разрешава (двоен клик). Рестартира се браузърът и се проверява какво е положението в about:support (Menu-Help-Troubleshooting Information):

В ляво е преди активирането (Basic), в дясно след (OpenGL). Би трябвало да забележите по-пъргава работа на браузърът, особено на лаптопи и по-стари машини.
      Забележка: Това няма да се отрази на натоварването в сайтове като youtube.com, ако видеокартата ви не е по-ново поколение, което поддържа webm/vp9 хардуерно ускорение, вече h264 не важи, благодарение на google.

И като споменахме google, ако при Mozilla може и да има съмнение, че са орязали функциите под Linux за да имитират по-бърза работа под Windows и да речем има някаква случайност, или неизчистени бъгове. То нека да видим какви стъпки са ни нужни за активирането на същото това ускорение под Linux за Chromium (Chrome). Първо проверяваме какво е текущото положение като пишем в адресната лента - chrome://gpu :

Забележете накрая - "decode is unavailable on Linux", красота нали ? I don't think so. Тук пак става дума за някакво рязане на драйвери и модели видеокарти, освен за рязане на Linux като цяло, така положение е възможно да го заварите и в Windows, ако сте с определена видеокарта (по-стар модел) и описаните стъпки (повечето) важат и за там също. За да заобиколим ограничението за платформа и хардуер отиваме на chrome://flags, търсим настройките - Override software rendering list и GPU rasterization разрешаваме ги и рестартираме браузърът:

Интересен е и този раздел:

Това ще си остане така, независимо какво правим, ако видеокартата ви не поддържа webm/vp9 ускорение, както писах и за лисицата горе. След рестартиране, положението в chrome://gpu би трябвало да е такова:

Изглежда по-добре, но не е. На практика още нищо не работи. Ако скролнете надолу, ще забележите и още една интересна функция:
      Compositor Information - Tile Update Mode    One-copy
      За директен достъп до видеопаметта ни е нужно Zero-copy. Освен това в chrome://flags няма настройка, с която да активираме Native GpuMemoryBuffers, но има друг начин да ги форсираме с използване на командни параметри. Палим конзолата и стартираме браузърът така:
      chromium --enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers Тези параметри (--enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers) можем да ги добавими на краят на стартерите/линковете след пътят до бинарито, така че ще се стартира така и от там. Иии най вероятно ще видим следното съобщение в конзолата (ако не - добре, игнорирайте следващите няколко изречения):
      ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(107)] Failed to launch GPU process И въпреки, че в настройките всичко ще свети в зелено, това е индикация, че пак нищо не работи. Тоест, гадовете от google не се предават, каквото и да направим пак ще намерят начин да ни изключат хардуерното ускорение. Е, почти. Това, което трябва да направим е да изпълним следното в терминала:
      export BROWSER=google-chrome С "echo $BROWSER" можем да проверим каква е стойността. Преди командата трябва да е празно, след нея - google-chrome. За да запазим променливата и след рестартиране, горният ред се добавяна краят на .bashrc в домашната директория, или /etc/environment за цялата система:
      nano .bashrc sudo nano /etc/environment Вече грешката в конзолата трябва да е изчезнала, а chrome://gpu да изглежда така:

А Compositor Information ще изглежда така:
      Compositor Information - Tile Update Mode    Zero-copy
      Сега вече всичко би трябвало да работи.
    • от Белгиеца
      Отделна тема за полезния софтуер acestream за linux.
      Преписах от други чуждестранни сайтове разни команди за инсталиране и ги изпробвах на два компютъра и на различни твърди дискове. За по-кратко ще ви изложа само процедурата която проработи при мен.
      Новият engine 3.1.16 на acestream го инсталирах с тези команди (лепени в терминала с десен бутон на мишката, по 1 ред наведнъж и бутона Enter или ОК според клавиатурата):
      wget "http://dl.acestream.org/linux/acestream_3.1.16_ubuntu_16.04_x86_64.tar.gz"
      tar zxvf acestream_3.1.16_ubuntu_16.04_x86_64.tar.gz
      sudo mv acestream_3.1.16_ubuntu_16.04_x86_64 /opt/acestream
      (тука ще ви иска паролата ви, докато я пишете не я виждате, след като я потвърдите с ОК, ако е грешна ще ви го каже)
      sudo apt-get install python-setuptools
      sudo apt-get install python-m2crypto
      sudo apt-get install python-apsw
      sudo apt-get install python-gtk2
      sudo apt-get install python-appindicator
      За Kubuntu, Lubuntu и Ubuntu 16 Mate те бяха достатъчни, но за Мint 18 трябваше да добавя и ето тази:
      sudo rm -rf /usr/lib/python2.7/dist-packages/cryptography
      След това се пише в терминала ето тази:
      /opt/acestream/start-engine --client-gtk
      и той тръгва да работи като в лентата долу или горе или странично ( както сте си го подредили ) се появява едно цветно кръгче, с десен бутон на мишката върху него се показват опциите му.
      До тук добре, може да се гледа телевизия само с енджина направо от браузър.
      Но може и да инсталирате и acestream-player_3.0.2 за да ви е по-удобно гледането с готова листа ( списък ) от стотици канали, без да сте ги търсили по разни сайтове. Свалих ето от тук:
      https://drive.google.com/drive/folders/0B7AdLMiZn4FzQ1hLZWxaQ19YY2c
      тези пакети
      libgnutls-deb0-28_3.3.15-5ubuntu2_amd64.deb
      acestream-engine_3.0.5.1-0.2_amd64.deb
      acestream-player-compat_3.0.2-1-1_amd64.deb
      acestream-player-data_3.0.2-1.1_amd64.deb
      acestream-player_3.0.2-1.1_amd64.deb
      и ги инсталирах по реда в който ги виждате ( иначе излиза грешка, ако пробвате да инсталирате първо плейъра ), кликах по тях с десен бутон и избирах да бъдат отворени с инсталатора Gdebi.
      Така, сега вече можете да пуснете ПЪРВО новия енджин с командата 
      /opt/acestream/start-engine --client-gtk
      или с направена готова иконка върху бюрото в Минт, като кликнете на нея и той тръгва без писане в терминал.
      Чак след като вече е пуснат и работи новият енджин, чак тогава пускате и плейъра и си отваряте плейлистата и гледате СТОТИЦИ канали.
      Ако пуснете първо плейъра той ще пусне сам стария енджин (acestream-engine_3.0.5) с който някои канали няма да ви се отварят.
      Ако искате да можете да си вадите нови стриймове от разни сайтове, тогава става най-лесно ( без ровене из HTML кода на страницата ) като си инсталирате браузъра PaleMoon и също инсталирате acestream-mozilla-plugin със следните команди:
      echo 'deb http://repo.acestream.org/ubuntu/ trusty main' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/acestream.list
      sudo wget -O - http://repo.acestream.org/keys/acestream.public.key | sudo apt-key add -
      sudo apt-get update
      sudo apt-get install acestream-mozilla-plugin
      Този плагин ще ви отваря видеото директно в браузъра PaleMoon и като кликнете с десен бутон на мишката върху картинката ще излезе меню от което копирате стрийма и си го записвате в текстов файл, да си го гледате и друг път без да ходите на сайта и без да виждате реклами.
      Това е с което мога да ви помогна за сега, ако има нещо неясно питайте, ако знам как става ще ви отговоря.
      Който знае как да инсталира acestream на други линукси, да речем на PCLinuxOS може да го обясни при добро желание.

• от windows7
      Здравейте , имам едно питане относно самба за линукс , така на едно распбери е инсталирано Raspbian Jessie , инсталирал съм самбата но как да направя следното
      Към распберито съм свързал една флашка искам да имам достъп от всеки Windows компютър към директорията на флашката , както и да създам друга директория за споделяне на файлове примерно /home/pi/share/ и там да се хвърлят някакви файлове , към една мрежа са устройствата виждат се но немога да направя това с конфигурирането.  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.