Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам всички които са наясно как може да се направи сървър (не от стар компютър), който да пуска телевизия на 2+ телевизора, музика на повече от 2-3 устройства, да хоства сайт без интернет само в локалната мрежа? Би ли се получило ако на компютъра има примерно 2-3 видео карти 2-3 саунд карти?

Изкажете своето компетентно мнение моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма нужда нито от видео, нито от аудио карти.  Трябва ти Apache и Universal Media Server.  Предполагам че ще пускаш не телевизия а видео? Ако наистина ще пускаш телевизия, тогава ти трябва newcs.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябват  ти Компютър + Apache+ PHP+ Ubuntu 16.04+ Cesbo: Astra + stalker:install_and_configure [InfomirIPTVwiki] + samba  и евентуално Коди.

Гледаш това 

Инсталиране на LEMP сървър с Ubuntu - YouTube

И после четеш за останалите неща  и си ги настройваш.  Темата е дълга за обяснение  кое как се настройва. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моето момче, подобно нещо като универсален линк как да се случи едно подобно нещо, няма как да ти се даде, поради простата причина, че няма универсално чесало за всякакви видове сърбежи... 

Първо започвам от някои прости и основни неща и ще се старая да ти описвам нещата максимално опростено и разбираемо за теб, тъй като съдейки по изказванията и формулировката на изреченията ти, открих до известна степен нивото на познанията ти и до каква степен си разбрал основните неща в тази област...

Започвам от някъде, тъй като все трябва да се започне някак...

По отношение достъпността на съдържанието, което ще хостваш със собствен уеб сървър, то може да е достъпно само за локалната мрежа, в която е свързано устройството.... За тази цел не трябва да правиш нищо, само да провериш портовете, на които ще е хостваното съдържание, да не са пренасочени от реалния IP адрес към устройство от локалната мрежа, но се съмнявам това да е направено...

Това, което си описал с видео картите и звуковите карти си е абсолютно глупост... От тук е пределно ясно, до къде си наясно с материята, която между другото никак не е малко и проста... Освен ако няма да копаеш биткойни... Между другото биткойни не се копаят само с видео карта, ами това може да се случва с всеки един изчислителен чип, та ако ти е такава целта, да си имаш предвид и алтернативите...

За уеб сайта не може да ти се каже какъв точно софтуер и конфигурация ти трябват, тъй като абсолютно нищо не е конкретизирано за него на това ниво... До тук може да ти се каже, че имаш необходимост от програма за уеб сървър като apache или nginx... Конкретизирай малко повече информация, даже доста повече, какво точно ще представлява този сайт и с каква дейност ще бъде той, като информацията се изисква само информативно и с цел подобряване на качеството на отговорите, ако ти се струва прекалено поверителна, за да бъде споделена, може спокойно да го пропуснеш...

Преди всичко останало трябва да се направи коментар за сървъра... Не съм съвсем наясно какъв компютър си решил да използваш, като вариантите са разнообразни и възможности, колкото успееш да измислиш... От миникомпютър на платка та до пълноценен самоделен сървър, надминаващ в пъти готовите решения... Предполагам ще използваш персонален компютър, което до известна степен не е никак препоръчително, но предвид малките мащаби на съдържанието, то е ясно, че не трябва особено устройство...

За операционната система, коментара предполагам е излишен... Избора в това отношение е доста широк, зависи само от теб, предвид това, което ще ти свърши максимално работа... Лично аз бих препоръчал операционна система с отворен код, та ако трябва и още по-конкретно, Linux базирана OC...

Необходимия софтуер за телевизията, зависи от това чрез какъв интерфейс ще се приема и предава тя... Има най-различни видове софтуер за различните интерфейси и технологии... Предполагам става въпрос за IPTV...

За музика, най-простия вариант е пускане на онлайн поток с избран предварително плейлист...

Тъй като проекта ти е доста малък и ограничен, някои неща от това мнение не се отнасят за него, като е възможно и да не намериш смисъл в тях, но все пак ги пиша информативно, най-вероятно може да са ти полезни в бъдеще, ако разшириш проекта, или направиш други такива, а също така темата може да е от полза и на много други потребители...

П.П. Като цяло, ако проекта беше по-мащабен, използването на персонална конфигурация не е никак удачен вариант... Същото важи и за колокацията на сървъра в домашни условия, освен ако нямаш специално пригодени за това условия/помещение, както и още много други неща...

П.П.2. Който и когато и да се занимава с подобни неща, нека си има предвид, че няма универсален линк, който да му свърши всичко, няма универсална статия, та дори и книга по въпроса... Част от основата се хваща с четене... Предварително подготвени материали като статии и книги, четене по форуми и уеб сайтове, а друга част с практика... От там всичко над основата с мисъл, анализи, наблюдения, тестове, проверки, четене и решаване на непрекъснати проблеми, непрекъснато желание за надграждане на системата и принципа на действие, както и още много други неща... 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Радвам се, че си открил нещо, за което аз изписах над 1000 думи само в тази тема, против неговото съществуване, но ти само с десетина клика успя да го откриеш... Не че дългите текстове против съществуването на дадено нещо са гарантирано достоверни де...

Та все пак, ако питащия не е получил сърдечен блок, от дългия ми пост, няма да е зле да се появи в темата... Няма кой да ми хареса дългото мнение, за което толкова се старах и очаквах да стане хит... Явно в грешната тема съм вложил труда... Ще пиша вече само в раздела за същества в пубертета, и този за празните приказки... Не че ми е важно харесването де...

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре си го насочил, много старание си вложил. Сигурно е схванал нещо от това, и следва да задава още въпроси за напред. Трябва да следиш темата. Аз ще черпя лайкове ако има за какво ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчето изобщо  не знае  за какво пита  а и си няма хал хабер и представа  за какво му трябва такъв сървър. Да не говорим ,че има и готови решения за неговите нужди . Предполагам ,че един такъв Asustor AS3102T ще му задоволи нуждите на 99.9%  . Няма да му се налага да чете абсолютно нищо и да асемблира абсолютно нищо.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от crashgold
        Здравейте ... Имам проблем с пускането на сървър... Преди 2 дена направих сървъра ... С приятел игрхме през хамачи и нямахме проблем ... Но оставих сървара пуснат за около 1 час и излязах.. след това се опитах да вляза и ми изписва  'server not respond Automatically Disconnecting '  със червени букви горе в ляво... Това се случва при зареждането... след това забелязах  в конзолата (имам в предвит черния прозорец )  на сървъра че пише с червени букви : DivideByZeroException: Division by zero - SDG.Unturned.LightingManager.updateLighting ()
        SDG.Unturned.LightingManager.onLevelLoaded (Int32 level)
        SDG.Unturned.Level+<init>c__Iterator0.MoveNext ()
        UnityEngine.SetupCoroutine.InvokeMoveNext (IEnumerator enumerator, IntPtr returnValueAddress)                         та това е проблема        Благодаря за отделеното време             ! 

• от Alexander Apostolov
        Здравейте, преди дни си купих китайски двоен дин универсален модел 7020g. И понеже съм смотан и реших да инсталирам уж по- нов софтуер ама уви се ппецака и сега екрана само свети без да има каквото и да е изображение. Въпроса ми е има ли как да се преинсталира това нещо (което е с WinCE) и ако да ... как ? :/  Ще питате гаранция ..но тя не важи за това мое сътворение . Поздрави.
      • от MInkoDJ
        МАЙНАТА ВИ!! АМАН ОТ ВСЯКАКВИ РАЗБИРАЧИ.
      • от nikbx1
        Здравейте! Търся някакви насоки за изграждането на медиен сървър под линукс. Какво имам предвид - в момента имам един компютър с Windows, който споделя медийни файлове и от смарт телевизор имам директен достъп до тях с помощта на Kodi, VLC и няколко други програми. Има ли някакъв вариант медийното съдържание да се споделя в домашната мрежа под линукс и да имам достъп до тях от смарт телевизор, таблет и т.н., по възможност без допълнителен софтуер от типа на Plex, Media Browser, Emby и др.   
      • от callpchelp
        Всички знаем, че повечето стандартни охлаждащи ''падове'' ( стойки, cooling pad и т.н. ) не вършат много работа. Голяма част от лаптопите взимат въздух отдолу ( естествено не е просто грешка на някой инженер, а опит за убийство на лаптопа ви с времето, особено когато е пълен с прах ), което не е никак хубаво. На маса, в скута ви, на леглото, на седалката, стола и т.н. машината ви е вечно задушена. Да не говорим, че това е причината често лаптопа ви да се нуждае от почистване, тъй като засмувка всичко именно от там. Реално дори и да си купите охлаждаща подложка със 10 см. вентилатор,  няма да получите голям резултат. стандартно вентилатора ДЪРПА въздуха надолу и отвежда, от него навън, не духа КЪМ лаптопа, а вентилатора на лаптопа ДЪРПА на вътре, следователно така дори се затормозява повече ,единствено ще охладите хард диска. Реално се получава завихряне, но въздуха не се движи из лаптопа, да не говорим че затормозяването на вградения охлаждащ вентилатор си заминава по-бързо. За това истината е че за всеки модел индивидуално трябва да има подложка ( или за модели със сходно местоположение на елементите по дъното и охлаждането ). Аз си правя сам охлаждащите ''падове'', за да са максимално ефтивни.
        Това охлаждане, което ще видите е правено за Fujitsu Siemens Amilo LA1703. лаптоп известен с липсата на ''въздух'', висока производителност и възможности, също така, бонуса да изпържите яйце за 2 минути на тъч пада. Ето как изглежда долната страна:

За изделието използвах: 1 парче ламинат, което отрязах според размерите на лаптопа и от всяка страна по 5 мм. за закрепване на придържащите ''стени''. Клечки за захарен памук ( докопах ги от един приятел и сметнах, че ще свършат идеална работа ), малки пирони с дължина 2 см.
        След изрязване на ламината измерих и очертах къде се намира вентилатора над плоскостта, за да му направя самостоятелно отделение, ще си има собствен вентилатор който ще духа към отворите за входящ въздух към лаптопа. Започнах да закрепвам клчеките за памук със пироните към дъното, оставих грапавата страна на ламината отвън, избрах допълнителни опорни точки, на които ще лежи лаптопа. Общо сложик по 4 реда за стена, като ги закрепвам 2 по 2, тъй като ще се нацепят, ако забия 4-те наведнъж с по-големи пирони.  По 2 ленти ( клечки ) са за ограждението  и опорните точки. Следва изрязване на дупките, като  формите за USB, VGA, LAn и т.н. входове се изрязват със ножовка или мини трионче, а дупките за вентилаторите долу ги надупчих със дрелката ( ширина по избор ). Накрая изпозлвах изолационна лента за врати, която ще е мекичкото, на което лаптопа ще ляга. Боядисах със спрейче и воала. Сложих 3 вентилатора по 5V - 500 mA, понеже нямах друго захранване ги вързах на едно с 300 mA, но на 6 волта. Другите два вентилатора, също духат към корпуса, като единия не е ограден  умишлено, за да избутва въздуха вън. 
        Вентилаторчетата струват общо около 6 лв. ( принципно, моите са от стари подложки, само единия е нов ), пироните 50 ст., останалото вече го имах от други ''проекти'' ( във кавички проекти, да отбележа ). Изолационната лента май ще излезе около 1 лв, не съм сигурен.
        Естествено, както сами предположихте визията е под всякаква критика, не съм се и старал да изглежда добре. Важното е да е функционално.
        Резултат: по-висока производителност, ниски температури, по рядко се налага чистене. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.