Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам всички които са наясно как може да се направи сървър (не от стар компютър), който да пуска телевизия на 2+ телевизора, музика на повече от 2-3 устройства, да хоства сайт без интернет само в локалната мрежа? Би ли се получило ако на компютъра има примерно 2-3 видео карти 2-3 саунд карти?

Изкажете своето компетентно мнение моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда нито от видео, нито от аудио карти.  Трябва ти Apache и Universal Media Server.  Предполагам че ще пускаш не телевизия а видео? Ако наистина ще пускаш телевизия, тогава ти трябва newcs.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват  ти Компютър + Apache+ PHP+ Ubuntu 16.04+ Cesbo: Astra + stalker:install_and_configure [InfomirIPTVwiki] + samba  и евентуално Коди.

Гледаш това 

Инсталиране на LEMP сървър с Ubuntu - YouTube

И после четеш за останалите неща  и си ги настройваш.  Темата е дълга за обяснение  кое как се настройва. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето момче, подобно нещо като универсален линк как да се случи едно подобно нещо, няма как да ти се даде, поради простата причина, че няма универсално чесало за всякакви видове сърбежи... 

Първо започвам от някои прости и основни неща и ще се старая да ти описвам нещата максимално опростено и разбираемо за теб, тъй като съдейки по изказванията и формулировката на изреченията ти, открих до известна степен нивото на познанията ти и до каква степен си разбрал основните неща в тази област...

Започвам от някъде, тъй като все трябва да се започне някак...

По отношение достъпността на съдържанието, което ще хостваш със собствен уеб сървър, то може да е достъпно само за локалната мрежа, в която е свързано устройството.... За тази цел не трябва да правиш нищо, само да провериш портовете, на които ще е хостваното съдържание, да не са пренасочени от реалния IP адрес към устройство от локалната мрежа, но се съмнявам това да е направено...

Това, което си описал с видео картите и звуковите карти си е абсолютно глупост... От тук е пределно ясно, до къде си наясно с материята, която между другото никак не е малко и проста... Освен ако няма да копаеш биткойни... Между другото биткойни не се копаят само с видео карта, ами това може да се случва с всеки един изчислителен чип, та ако ти е такава целта, да си имаш предвид и алтернативите...

За уеб сайта не може да ти се каже какъв точно софтуер и конфигурация ти трябват, тъй като абсолютно нищо не е конкретизирано за него на това ниво... До тук може да ти се каже, че имаш необходимост от програма за уеб сървър като apache или nginx... Конкретизирай малко повече информация, даже доста повече, какво точно ще представлява този сайт и с каква дейност ще бъде той, като информацията се изисква само информативно и с цел подобряване на качеството на отговорите, ако ти се струва прекалено поверителна, за да бъде споделена, може спокойно да го пропуснеш...

Преди всичко останало трябва да се направи коментар за сървъра... Не съм съвсем наясно какъв компютър си решил да използваш, като вариантите са разнообразни и възможности, колкото успееш да измислиш... От миникомпютър на платка та до пълноценен самоделен сървър, надминаващ в пъти готовите решения... Предполагам ще използваш персонален компютър, което до известна степен не е никак препоръчително, но предвид малките мащаби на съдържанието, то е ясно, че не трябва особено устройство...

За операционната система, коментара предполагам е излишен... Избора в това отношение е доста широк, зависи само от теб, предвид това, което ще ти свърши максимално работа... Лично аз бих препоръчал операционна система с отворен код, та ако трябва и още по-конкретно, Linux базирана OC...

Необходимия софтуер за телевизията, зависи от това чрез какъв интерфейс ще се приема и предава тя... Има най-различни видове софтуер за различните интерфейси и технологии... Предполагам става въпрос за IPTV...

За музика, най-простия вариант е пускане на онлайн поток с избран предварително плейлист...

Тъй като проекта ти е доста малък и ограничен, някои неща от това мнение не се отнасят за него, като е възможно и да не намериш смисъл в тях, но все пак ги пиша информативно, най-вероятно може да са ти полезни в бъдеще, ако разшириш проекта, или направиш други такива, а също така темата може да е от полза и на много други потребители...

П.П. Като цяло, ако проекта беше по-мащабен, използването на персонална конфигурация не е никак удачен вариант... Същото важи и за колокацията на сървъра в домашни условия, освен ако нямаш специално пригодени за това условия/помещение, както и още много други неща...

П.П.2. Който и когато и да се занимава с подобни неща, нека си има предвид, че няма универсален линк, който да му свърши всичко, няма универсална статия, та дори и книга по въпроса... Част от основата се хваща с четене... Предварително подготвени материали като статии и книги, четене по форуми и уеб сайтове, а друга част с практика... От там всичко над основата с мисъл, анализи, наблюдения, тестове, проверки, четене и решаване на непрекъснати проблеми, непрекъснато желание за надграждане на системата и принципа на действие, както и още много други неща... 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си открил нещо, за което аз изписах над 1000 думи само в тази тема, против неговото съществуване, но ти само с десетина клика успя да го откриеш... Не че дългите текстове против съществуването на дадено нещо са гарантирано достоверни де...

Та все пак, ако питащия не е получил сърдечен блок, от дългия ми пост, няма да е зле да се появи в темата... Няма кой да ми хареса дългото мнение, за което толкова се старах и очаквах да стане хит... Явно в грешната тема съм вложил труда... Ще пиша вече само в раздела за същества в пубертета, и този за празните приказки... Не че ми е важно харесването де...

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си го насочил, много старание си вложил. Сигурно е схванал нещо от това, и следва да задава още въпроси за напред. Трябва да следиш темата. Аз ще черпя лайкове ако има за какво ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето изобщо  не знае  за какво пита  а и си няма хал хабер и представа  за какво му трябва такъв сървър. Да не говорим ,че има и готови решения за неговите нужди . Предполагам ,че един такъв Asustor AS3102T ще му задоволи нуждите на 99.9%  . Няма да му се налага да чете абсолютно нищо и да асемблира абсолютно нищо.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от Denislav Radev
      Здравейте,  от доста време използвам една туба която съм си я направил сам. Доста съм се постарал при изработването и изглежда като серийна. Представлява масивна кутия с тонколона отдолу, която е 8 inch ;  80w на JBL .Встрани от нея е закрепен усилвателя неговите параметри са 2*120w на моно 1*240w Gelhard GXV 356R (корейски) с 25А предпазител. А зад кутията  закрепено захранването от него извличам 12V, 10A. Това захранване ме изкара около година и половина и изгоря. След това сложих ново (което подава 12V, 16A) след като го преправих е преди да го включа към усилвателя работи и се върти перката след като го свържа с усилвателя то се включва за 2 сек като му светва ламчичката и угасват и двете. Това го прави постоянно. Въпросът ми е дали при изгарянето на това захранване то да е повредило усилвателя или е въпрос на съвместимост между двете? (тоест с новото) Понеже "новото" е с по-голямо напрежение 6А . Може би захранването се изкл. автоматично? Или пък...  дайте идеи много ще съм благодарен! Понеже нямам търпение да го оправя вади страхотен саунд!  Баса е много плътен и силен.
      МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ С НЯКОЯ ИДЕЯ!!! 

• от crashgold
      Здравейте ... Имам проблем с пускането на сървър... Преди 2 дена направих сървъра ... С приятел игрхме през хамачи и нямахме проблем ... Но оставих сървара пуснат за около 1 час и излязах.. след това се опитах да вляза и ми изписва  'server not respond Automatically Disconnecting '  със червени букви горе в ляво... Това се случва при зареждането... след това забелязах  в конзолата (имам в предвит черния прозорец )  на сървъра че пише с червени букви : DivideByZeroException: Division by zero - SDG.Unturned.LightingManager.updateLighting ()
      SDG.Unturned.LightingManager.onLevelLoaded (Int32 level)
      SDG.Unturned.Level+<init>c__Iterator0.MoveNext ()
      UnityEngine.SetupCoroutine.InvokeMoveNext (IEnumerator enumerator, IntPtr returnValueAddress)                         та това е проблема        Благодаря за отделеното време             ! 

• от Alexander Apostolov
      Здравейте, преди дни си купих китайски двоен дин универсален модел 7020g. И понеже съм смотан и реших да инсталирам уж по- нов софтуер ама уви се ппецака и сега екрана само свети без да има каквото и да е изображение. Въпроса ми е има ли как да се преинсталира това нещо (което е с WinCE) и ако да ... как ? :/  Ще питате гаранция ..но тя не важи за това мое сътворение . Поздрави.
    • от MInkoDJ
      МАЙНАТА ВИ!! АМАН ОТ ВСЯКАКВИ РАЗБИРАЧИ.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.