Премини към съдържанието
Nedkych

Има ли нещо сбъркано в моята конфигурация.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. От преди около 5 години съм закупил конфигурацията ми и макар и доста рядко понякога заделям пари да купя нещо ново за нея. Макар, че дъното вече не е ново замисъла  ми е да ъпгреитна  всичко, че чак тогава да мисля за нова платформа. Конфигурацията на бързо да нахвърлям е.. Fortron 700 W, MB M4A89GTD/PRO RAM 4X4GB Kingston 1600 HyperX ( Не разбирам от таиминги, но е нещо от сорта на 10.10.10.30 което ме съмнява  да не ми създава проблем и ми се струва доста странно като цифри сравнение  с някои други марки и модели) GPU 6770 На Saphire Не-знам  дали е от голямо значение. Последно закупих процесор FX 8350 тук е малко по интересно, че този процесор го няма в суппорд  листа на дъното, но от доста форуми и инфо от нета разбрах, че работи без проблем на моето дъно с последни версии на биоса ... може би  чипсета  ми малко го бави, но разликата е нищожна сравнение  с бенчове  от дъна със същият процесор и по нов чипсет . Не знам  дали греша, но от някъде  мярнах , че този процесор  не харесва много таиминги  на рамта  от този сорт може и да не е така незнам . Единствения проблем след като сложих процесора е, че когато компа  влиза в спящ режим и се опитам да го пусна той сякаш бутва, но няма сигнал към монитора пробвах с хибернация  там няма проблеми. Наскоро ми се случи да загубя сигнал към монитора просто докато си гледам ютуба. Въпроса ми общо взето е дали виждате проблеми в съвместимостта на тези компоненти. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И с последния биос няма поддръжка на FX-8350... явно Азис са я заебали понеже последния биос които споменаваш всъщност е бета версия от преди над 4 години и се отнася до по-стария 8150.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщност съм с 3029 което е последната stable версия и да нормално е да са заебали продукт от толкова време, но е факт, че в момента се пече на това дъно. Както и да е таимингите на рамта са ми също тъмна индия и незнам дали всичко е наред там. Възможно ли е старо дъно като моето да има проблем с такъв странен таиминг от рам която е каде каде по нова от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.