Премини към съдържанието
ExaFlop

IBM представи работещ прототип на памет със запис на 3 бита в клетка

Препоръчан отговор

4c4ba54bcaf30677496a884411d_prev.jpg

Източник: NoNaMe

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ExaFlop написа:

Позволи ми да ти се накарам малко!:D Заглавието на темата ти е грешно; пускаш снимка с гол линк, който дори не е тагнат. А най-гадното тепърва предстои - статия написана на някакъв комунистически език, който от доста време вече не е актуален из тези географски ширини. Поне да я беше превел за простосмъртните! Теми оформени по този начин нямат място в един български форум.

Това е. Бъди здрав!:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, XECUTIONER написа:

статия написана на някакъв комунистически език, който от доста време вече не е актуален из тези географски ширини.

А да си плескате лайняният английски и цялото това извратено изкривяване на езика ни с английски чуждици може нали? Ще уъркваме, уоркшоп, килъри, милитъри може, нали? Аш кулсун ве. Комунистическа ти е главата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, simtech написа:

А да си плескате лайняният английски и цялото това извратено изкривяване на езика ни с английски чуждици може нали? Ще уъркваме, уоркшоп, килъри, милитъри може, нали? Аш кулсун ве. Комунистическа ти е главата.

Наистина звучи тъпо. Последните две изречения от твоето повествование обаче няма да ги коментирам, защото си твърде млад за да спорим по тези въпроси. А и не това е темата.

Лека вечр!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Наистина звучи тъпо. Последните две изречения от твоето повествование обаче няма да ги коментирам, защото си твърде млад за да спорим по тези въпроси. А и не това е темата. Лека вечр!

Звучи тъпо, но се прави. Важното е да сме антикомунисти. По-модерно, по-западно е да уъркваш и да мийтваш. Гади ми се бе, ей! Относно останалото - в руско говорящия интернет ще намериш много полезна информация, която в английско говорящия няма. Защото руснаците обичат да човъркат и имат много интересни проектчета. В английско говорящия те пращат в сервиза, защото са тъпи като галоши и нито знаят, нито искат да научат как работи нещо.
    И аз знам руски, но знам и английски. Но говоря на български.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видях и споделих!  Който иска - ще поеме информацията. Който не и търси поле за изява - май вече се започна.
    Странно защо не коментирате постижението, а на какъв език е информацията.

преди 27 минути, XECUTIONER написа:

Позволи ми да ти се накарам малко!:D Заглавието на темата ти е грешно; пускаш снимка с гол линк, който дори не е тагнат. А най-гадното тепърва предстои - статия написана на някакъв комунистически език, който от доста време вече не е актуален из тези географски ширини. Поне да я беше превел за простосмъртните! Теми оформени по този начин нямат място в един български форум.

Това е. Бъди здрав!:)

Докато я преведа и напиша във вид за статия, новината ще е старина. Все пак не това ми е заниманието. Да, по принцип си прав. И за тагнатия линк. Кое е по-важнот дизайна или съдържанието?
    Знаеш ли как ми звучи поста ти? Абе, флопи, я си чети и дан ти пука кой кво й пропуснал от информационната магистрала.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, simtech написа:

Относно останалото - в руско говорящия интернет ще намериш много полезна информация, която в английско говорящия няма. Защото руснаците обичат да човъркат и имат много интересни проектчета. В английско говорящия те пращат в сервиза, защото са тъпи като галоши и нито знаят, нито искат да научат как работи нещо.

Ще ти отговоря така - ти имаш затруднение, обръщаш се към руските помагала. Аз имам затруднение - няма нужда да постъпвам като теб. Сега изясни ли ти се това, което смятам написах на чист български език? Нека спрем до тук и да си гледаме ''кефа''. 

П.П. Павка, не си прав. Та нали пускаш информация с цел полза някому. Ако аз лично не бях запознат с материята(а бре все едно съм я писал) нямаше да разбера съдържанието. Според теб колко млади хора учат този език към момента? На някои им се налага поради разни субективни причини и то в училища ПГ или бившите техникуми. Но информацията се взима вече от други места. И това, което пише по-горе simtech(да го питам аз защо прозвището му е на тази низвергната писменост) е вярно, но със задна дата и то спрямо нашата действителност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря за инфото
    до колкото помня, преди много, много години се коментираше за +1 да се приеме сигнал във фаза със стробиращия, сигналът в противофаза се приема за -1, а сигнала при прехода за 0
    всъщност, искаха фазовата модулация и съответния синхронен детектор да я приложат в цифровата техника, така в една клетка освен +1 и 0 се записва и -1 ...ъ-ъ-ъ... демек вместо двоична клетка, става своеобразна троична клетка, но така и не успях да разбера до къде са стигнали
    още веднъж

благодаря

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, дръндю написа:

става своеобразна троична клетка

Двоично-симетрична май й викаха навремето - някакъв такъв спомен. А сега явно ще става three state

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, дръндю написа:

така в една клетка освен +1 и 0 се записва и -1 ...ъ-ъ-ъ... демек вместо двоична клетка, става своеобразна троична клетка

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Двоично-симетрична май й викаха навремето - някакъв такъв спомен. А сега явно ще става three state

Позволявам си да отбележа, че сте разбрали статията погрешно. 3 бита и "бит" с три състояния са много различни неща... в статията се говори за първото. Даже диаграмата си показва състоянията на клетката, описани в традиционни битове (000 до 111), и си се вижда, че състоянията са 8...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, flare написа:

Позволявам си да отбележа, че сте разбрали статията погрешно. 3 бита и "бит" с три състояния са много различни неща... в статията се говори за първото. Даже диаграмата си показва състоянията на клетката, описани в традиционни битове (000 до 111), и си се вижда, че състоянията са 8...

не сме я разбрали погрешно ....ъ-ъ-ъ...спомени, натиснаха ни спомени от далечното минало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, XECUTIONER написа:

Ще ти отговоря така - ти имаш затруднение, обръщаш се към руските помагала. Аз имам затруднение - няма нужда да постъпвам като теб. Сега изясни ли ти се това, което смятам написах на чист български език?

Не, ако аз имам затруденение, търся информация. Езикът не ми пречи. Изглежда ти си гуру и знаеш всичко на света, та ти не го правиш. Поздрави на негърчо Обама, изглежда си им фен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от C20XE l457
        Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от teodor kirilov
        Искам да попитам от тези 3 - плочки рам памет тип: ddr3, кои са най-удачни да сложа? 
        п.с : ще сложа 2 плочки по 4gb ! 
        https://starmicroinc.net/micron-4gb-ddr3-1600mhz-pc3-12800-240-pin-non-ecc-unbuffered-dimm-1-35v-dual-rank-desktop-memory-mt16ktf51264az-1g6m1/

https://www.amazon.com/Hynix-PC3-12800-1600MHz-Unbuffered-HMT351U6CFR8C-PB/dp/B00A8M768E

https://www.amazon.com/Ramaxel-RMR5040ED58E9W-1600-PC3-12800U-Non-ECC-Unbuff/dp/B00QQ30XRA

Дънна платка: ASRock G41M-VS3
        Процесор: Pentium(R) Dual core CPU  E5800 @ 3.20GHz  3.19GHz 
        Видео карта: Radeon X1650 Series, обща графична памет 1 gb

• от MaDCoW
        Здравейте. Преди малко си отворих лаптопа и се зачудих какъв модел ми е RAM паметта, махнах плочките и до тук всичко добре, но след това ги сложих, пускам лаптопа, тръгва, и само черен екран.. Нито зарежда, нито нищо! Някой ако помогне ще бъде супер! 
      • от StefanoV08
        Здравейте, имам проблем със USB флашки. Пробвах със много флашки и резултата е един и същи. Компютърът ми е със 4xUSB 3.0 отзад и 1xUSB 3.0 отпред, останалите са USB 2.0. Където и да включа флашката не иска да качва файлове (музика, филми и т.н.) със повече от 5 MB/s. Първоначално мислех, че това е нормално, но след като пробвах с един лаптоп видях, че разликата е огромна от сорта на 10 MB/s. 
        Параметрите на компютъра са:
        Intel Core i5 - 6500
        Ram 8 Gb
        GEFORCE GTX960 2gb ddr5
        Asrock B150 PRO4/D3 
        П.С. Дори със кабел към смартфон прехвърля по същия начин.
      • от loranst looa
        Здравейте моля да ми препоръчате някоя ефективна безплатна програма или сайт със български или балкански  прокси сървъри , защото от тия дето намирам на първо четене са много бавни или изобщо наработещи .
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.