Премини към съдържанието
Coalossus

Проблем с хард диска?

Препоръчан отговор

Untitled.png

Вчера преди да излезна имах Диск 0 и 1, а преди това имаше, освен C, D, F и G и ми казаха да изтрия последните два и да ги слея в D. И ги изтрих, но не ми даваше опцията да разширя D. Без име.png

След като се прибрах  Диск 1 изчезна заедно със D. 
    Та въпроса ми е имам някакъв проблем с него ли? Между другото те са 2. И как да създам отново D?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щракни с десен бутон по дела с размер 21GB от Disk1 и избери Change Drive Letters and Paths > Add.. ще се появи предложение за буква - просто потвърди с ОК, без да пипаш нищо друго.
    ПП Не разбрах коя картинка показва актуалното състояние - втората ли е? Ако да - стартирай Device manager  под Disk drives виж има ли го втория диск. Ако го няма, рестартирай компютъра, влез в биос и виж там вижда ли се в дисковата конфигурация. Къде е това - не знам - не си посочил точни данни за хардуера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отвори диспечера на устройства и щракни с десен бутон по Desktop...  и избери Scan for hardware changes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цъкнах и стана мигновено, не добави нищо. После с дисковете същата работа. Няма промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено проблема не е от хард диска . Хард диска може да предизвика други по сериозни проблеми но не и такива каквито ги описвате по снимките :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Създали сте динамичен слят диск.

Решението е Еасеус партитишън мастър и/или преинстал -според преценката на ситуацията

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, adersa написа:

Определено проблема не е от хард диска . Хард диска може да предизвика други по сериозни проблеми но не и такива каквито ги описвате по снимките :) 

Я, пак! За какво говориш, че не разбрах.

преди 14 минути, Gregory House написа:

Създали сте динамичен слят диск.

Не се вижда хардуерът - дискът не се вижда, за да се виждат дялове. Прилича на проблем в операционната система. В BIOS се вижда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отвори диспечера на устройства, избери Изглед > Устройства по свързване. И разгърни.
    ПП Да, много ме съмнява, че ще се наложи да преинсталираш ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разгърни Microsoft ACPI-Compliant System и разгъвай, докато се появи Serial ATA Controller и под него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Омазани са много нещата, партишъни, дискове, инсталация. Малко предистория - 

Както беше предложено по-горе,

преди 1 час, Gregory House написа:

Решението е Еасеус партитишън мастър и/или преинстал

да извика някой който разбира да оправи партишъните и преинсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я направи следното - изключи компютъра, откачи кабела за данни на проблемния диск, пусни компютъра да зареди ОС до дектоп. Кликни по Старт бутона с десен бутон и избери Command Prompt (Admin)  и в него постави следния текст:
    SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

Стартирай devmgmt.msc, Кликни на Изглед, Покажи скритите устройства. Сега разгърни Диспечера ина устройства и търси дискове с по-бледа икона. Като намериш > десен клик по нея > Деинсталирай. Като прегледаш цялото дърво, изключи компютъра и закачи кабела за данни на проблемния диск. Стартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

Я направи следното - изключи компютъра, откачи кабела за данни на проблемния диск, пусни компютъра да зареди ОС до дектоп. Кликни по Старт бутона с десен бутон и избери Command Prompt (Admin)  и в него постави следния ттекст:SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1

Стартирай devmgmt.msc, Кликни на Изглед, Покажи скритите устройства. Сега разгърни Диспечера ина устройства и търси дискове с по-бледа икона. Като намериш > десен клик по нея > Деинсталирай. Като прегледаш цялото дърво, изключи компютъра и закачи кабела за данни на проблемния диск. Стартирай.

На този диск е ОС, ако го изключи как ще зареди до десктоп или аз пропускам нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Ивайло Костов написа:

На този диск ...

Този диск не се вижда! Как ще зареди ОС, като не се вижда. 'ма мислете ги малко нещата, преди да ги пишете. Иначе има хора, които само това следят и пълнят темата с Бисерите с цитати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

Този диск не се вижда! Как ще зареди ОС, като не се вижда. 'ма мислете ги малко нещата, преди да ги пишете. Иначе има хора, които само това следят и пълнят темата с Бисерите с цитати.

Ем ако откачи диска как ще зареди квото и да е?

Пък за бисерите ми е през х*я

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ем, мем - този диск не е системен и да го откачи няма да повлияе на зареждането. Как да го обясня, че да го възприемеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.