Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , проблема на старата машина (настолен) е , че изведнъж "заспива" , без да е направено това от настройките и не иска да се събуди по никакъв начин.Захранването шуми , но монитора е неактивен.Налага се да го изключа принудително , защото и на рестарт не реагира.След това тръгва и така до следващия път.
    Другото е , че понякога (често) се получава аномалия с монитора 
    Пример

Това стои така известно време , като мога да мърдам мишката , но реагира на нищо.След рестарт също се оправя.

Въпроса ми е видео картата ли да набеждавам или да търся проблема и в дъното?Преинсталирал съм го безброй пъти...

Редактирано от PaLMaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко данни за хардуера - модел на дънна платка, за операционната система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъно : Biostar g31-m7 TE
    Памет : 2ГБ
    Видео : Radeon HD3450
    Процесор : Intel Celeron E1400 x2 2.00GHz
    Уиндоуса е 7-ца 32 бита.

Почистил съм всичко , сменил съм термопастата навсякъде.Температурите са нормални.Драйверите също са актуални...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложи си друга карта или махни твоята. Щом е ATI Radeon 10 0000 000% е тя. Те са като печки и си горят постоянно. Няма какво да стане!

Редактирано от Belfegor4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта :)

А понеже искам да ъпгрейдна малко машината.Да попитам , каква е максималната РАМ която може да се сложи на това дъно , ще функционира ли с 2х2ГБ , сега е с 2х1. Също така процесора с какъв маалко по-модерен вариант може да се замени.Говорим и за смяна на видео картата също.Захранването е сменяно , 500W е.

Като цяло добри компоненти ( само за интернет ) на цена до 150лв...

Редактирано от PaLMaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дънната платка подържа до 4GB RAM Памет, което ще рече, че може да се сложат 2х2 както вие сте се насочили.

Процесора с единственото хубаво и модерно е да се намери някакви Intel QuadCore втора ръка.

За видео карта, която да не ботълнеква видеото, ще да е нещо от сорта на Sapphire HD7750 2GB.

Но според мен по-добрия вариант е да се закупи нов компютър, а не да се надгражда морално остаряла машина,но

това разбирасе е ваш избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.