Премини към съдържанието
Bubbles

Проблем при стартиране вероятна причина видеокарта - Идеи?

Препоръчан отговор

Привет!

Миналия месец направих доста голям ъпгрейд(Нови дъно, процесор и захранване), след монтажа им(лично съм монтирал всичко), компа работеше отлично, обаче от няколко дни започна странен проблем - При включване индикорната лампа не свети, чува се че перките се въртят, но няма никаква картина или каквито и да е други признаци на работа. Разбирасе веднага отворих кутията и започнах да оглеждам за някакви видими проблеми, но нищо, тогава пипнах видеокартата и лампата светна, но започна да мига сякаш компютъра е в състояние standby(Моя така се държи в това състояние), пипнах я пак и лампата момнтално изгасна... ...в крайна сметка останових че проблема идва от видео картата, също разбрах че като разклатя леко кутията на комютъра това също го кара да изпада в състоянието с мигащия индикатор. В последствие открих че ако спра тока на компа(Изключа захранването с прекъсвача) и извадя HDMI кабела от видеокартата и после го върна обратно на мястото му, компютъра се стартира нормално но при първи старт стига до момента в който започва да зарежда уиндоус и се изключва и вече при втория старт всичко си е нормално все едно никога не е имало проблем. Правих всевъзможно тестове, никъде няма грешки, фифа16(оригиналната) си върви без проблеми с настройките за висока резолюция, изобщо тръгнели един път всичко е на 6. Сега за мен проблема се крие някъде във видеокартата но все пак ми се ще да чуя и други мнения.

Малко инфо за това което е в кутията :

Дъно : MSI 970A SLI Krait Edition (AM3/970/DDR3)
    Процесор : AMD CPU FX 6350 (AM3+/4.20 GHz/14 MB)
    Видеокарта : Nvidia Geforce GT740
    Захранване : corsair psu cxm 750w 80+ bronze

Та някакви идеи нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери настройката за заспиване на компютъра а може да провериш и за грешки в Event log-a.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Bubbles написа:

разклатя леко кутията на комютъра това също го кара да изпада в състоянието с мигащия индикатор.

Разглобяваш компютъра до гол корпус, почистваш всичко(протриваш и контактните площадки) и събираш отново машината.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.