Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Четох в някой форуми че в БГ бирата която се продавала всичката била смес от ГМО, царевица и сок от скапани тикви, та се връщам от Испания в края на месеца та смятам малко да разпусна и така каквабира да си поръвам :)

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В България няма истинска бира. Всичко е просто екстракт и спирт. Носи си бира от Испания. Въобще не се шегувам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам. Аз съм правил бира и на 30 литра вода сложих 700 гр. домашнярка. По-хубава бира още не съм пил (освен може би Старопрамен оригинал, имаше я по времето на соца и у нас).

Иначе Ариана е без царевица, но аз предпочитам Бургаско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма как българския Старопрамен да е 1.20 а вносния поне 2.20 и да са еднакви! Правят го в Пловдив където и Каменицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Highagain написа:

Четох в някой форуми че в БГ бирата която се продавала всичката била смес от ГМО, царевица и сок от скапани тикви, та се връщам от Испания в края на месеца та смятам малко да разпусна и така каквабира да си поръвам :)

преди 59 минути, Емил Костов написа:

В България няма истинска бира. Всичко е просто екстракт и спирт. Носи си бира от Испания. Въобще не се шегувам!

Гооолеми глупости! Твърдя го защото преди време съм отговарял за линия на известна пивоварна у нас! Всичката бира произведена у нас е истинска! Въпросът е, коя марка ще ти допадне и кой вид от марката т.е има специална селекция, светла, тъмна и пр!  Всяка марка пък е носител на специфичен ,чвят, аромат! Ако автора очаква от една бира да се нареже, като теле и това да е критерии за качество - друг въпрос! Не казвам, че няма и хубава вносна бира! Въпрос на вкус и предпочитания!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...хм... как да няма бира. Сега, вЕрно, че Васко Кръпката пее "Една мадама ме фиксира, ала не може да ме гипсира, що'т няма бира, няяяяяма бираааа, а сърцето ми направо спира ;-) ... преди две/три години си направих собствено проучване (проект). В продължение на трите летни месеци - юни, юли, август си купувах и пробвах всички (подчертавам всички) предлагани бири на българския пазар и произвеждани от пивоварните тук. Еталона бе ПЕТ бутилка от 1л. Сега, знам как някой ще скочи, че стълкото било къде, къде.... ама... та проекта бе да пробвам 1л ПЕТ бутилка на ВСИЧКО. Резултата бе, че ми харесаха 2,3 марки, като останалите просто си бяха жива пикня (Бритос например, или Туборг-а). Фен съм на Шуменското. Смятам, че това е бирата, която най-добре съответства на моите разбирания за бира. И е много жалко, че спряха Шуменско премиум малц. Но, де'т се вика - като няма риба, и рака е риба ;-)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Highagain написа:

Четох в някой форуми че в БГ бирата която се продавала всичката била смес от ГМО, царевица и сок от скапани тикви, та се връщам от Испания в края на месеца та смятам малко да разпусна и така каква бира да си поръвам :)

По-скоро испанската да е такава, но както и да е. Така си го написал сякаш в България се предлага само бира българско производство. В една обикновена бирария като ''Халбите'' има поне 40-50 разновидности от различни държави класици в това производство като Чехия, Белгия, Холандия, Германия и т.н. Конкретно по въпроса ти - поръчвай си Корона поднесена с парченце лайм. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, _Alex&Vanko_ написа:

Няма как българския Старопрамен да е 1.20 а вносния поне 2.20 и да са еднакви! Правят го в Пловдив където и Каменицата.

Дали?! Има ли как да взема по поръча пластмасово шише с наименованието на мое търговско дружество с обем към 1900ml и цена под 20 стотинки, да го напълня с чешмяна вода и да го продавам за поне 2,20 лв като го представям за "минерална" или "изворна вода", с ниска алкалност и бутилирано в специални условия, представена като обем 2,5L?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Blue Ray написа:

Дали?! Има ли как да взема по поръча пластмасово шише с наименованието на мое търговско дружество с обем към 1900ml и цена под 20 стотинки, да го напълня с чешмяна вода и да го продавам за поне 2,20 лв като го представям за "минерална" или "изворна вода", с ниска алкалност и бутилирано в специални условия, представена като обем 2,5L?

Не те разбрах! Вносната е скъпа в магазина да. А за мен в стъкло по-хубаво се съхранява отколкото в пластмаса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, _Alex&Vanko_ написа:

С това твое мнение, мислех, че се опитваш да се противопоставиш на твърдението, че българската бира е некачествена, тъй като е доста скъпа на фона на вносната, която уж следва да е по-качествена... Или ако имаше предвид и обратното нещо... Възможно е и да не съм те разбрал правилно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не те разбрах! Вносната е скъпа в магазина да. А за мен в стъкло по-хубаво се съхранява отколкото в пластмаса.

Ма тя бирата е да се пие, не да се съхранява. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, Blue Ray написа:

С това твое мнение, мислех, че се опитваш да се противопоставиш на твърдението, че българската бира е некачествена, тъй като е доста скъпа на фона на вносната, която уж следва да е по-качествена... Или ако имаше предвид и обратното нещо... Възможно е и да не съм те разбрал правилно...

Разбира се! Изпреварили сме и чехи и германци! Каменитцата е от 1881г. ама друг път!

Нали ако е еднаква ще изнасяме и ще подбиеме тяхната?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само каменица не, а тази Корона е в Топ 8 Непрепоръчителни бири много боклуци в нея но с приятен вкус, точно като онази пивката ракия :) Тук бирата е кофти вярно е, както и киселото мляко което изобщо го няма. Но пък продават едни бурета с канелка холандска бира много ми допада. Май бирата в БГ вече не е като преди само химикали и гмо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Целта е да е евтина затова! В киселото мляко няма вече бацила. Мисля от сухо мляко се прави. Казаха че производството на мляко в цяла България стига само за София! Останалото се внася.

То от прясното мляко и за сирене и кашкавал трябва и за кисело мляко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Казаха че производството на мляко в цяла България стига само за София! Останалото се внася.

прясното мляко

Сега може и да ми скочат, но почти никога не съм пил мляко, което наистина е от крава. :) И точно за това ми се чудят, като на село се мръща на домашното мляко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Големи разбирачи! Ми, къркайте си вносната бира, от която да ви сцепва главата после! Бързо хваща, но за мнозина явно това е качеството! Нашата бира си е съвсем на ниво. Имал съм възможност да съпоставя и със чуждата такава!   "У Калиха", много прехвалена бира опитвах, ма ..........!!!!! 

Та и друго:

. Топла бира - за нищо не става.

. Ледена / прекалено студена бира - за нищо не става

. Освен обикновено светло има и - специална, тъмна, нефилтрирана и пр. и пр.

Пиенето на бира не е просто наливане, а и познаване от което да извлечете и удоволствие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 17.09.2016 г. в 19:20, Кумчо вълчооо написа:

Гооолеми глупости! Твърдя го защото преди време съм отговарял за линия на известна пивоварна у нас! Всичката бира произведена у нас е истинска! Въпросът е, коя марка ще ти допадне и кой вид от марката т.е има специална селекция, светла, тъмна и пр!  Всяка марка пък е носител на специфичен ,чвят, аромат! Ако автора очаква от една бира да се нареже, като теле и това да е критерии за качество - друг въпрос! Не казвам, че няма и хубава вносна бира! Въпрос на вкус и предпочитания!

Така ли стана. Обади се и отиваме в пивоварната в БГ и аз ще снимам целия процес. Да видя как се слага ечемик или хмел, как ферментира и как се прави бира без консерванти както твърдят в рекламите. Давай, аз съм готов.Даже ще си викна и компания така да снимаме и да направим безплатна реклама на цялата пивоварна. Що да дават пари за реклама!!!!

преди 4 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Кои стоят зад нашите пивоварни?

Ние нямаме пивоварни. Просто се купува концентрат и се слага спирт и консерванти и се пуска поточната линия. Това какво пише на бутилката е без значение. Знам какво беше времето когато се правеше бира в Плевен знам и какво е времето сега след като унищожиха бирената фабрика в града.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Качествена Бг бира няма може би от 22.23г. последните за мен бяха Загорка голд Малка Астика и Шуменнско бомбичка но не  тази в момента едно време тези бири ги изнасяха и се стараеха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Емил Костов написа:

Даже ще си викна и компания така да снимаме и да направим безплатна реклама на цялата пивоварна. Що да дават пари за реклама!!!!

Въпросната пивоварна почти не рекламира, но за сметка на това бълва и реализира продукция в огромни количества! Тук като гледам 10 човека не харесват бирата ни! Процентно съпоставени тия 10 човека спрямо произведената и реализирана продукция само на една пивоварна прави тези мнения "нищожни"! Явно огромното мнозинство от хора не смятат, че родната ни бира е боклук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Въпросната пивоварна почти не рекламира, но за сметка на това бълва и реализира продукция в огромни количества! Тук като гледам 10 човека не харесват бирата ни! Процентно съпоставени тия 10 човека спрямо произведената и реализирана продукция само на една пивоварна прави тези мнения "нищожни"! Явно огромното мнозинство от хора не смятат, че родната ни бира е боклук!

НЕ,не!!! Просто снимай и покажи как се прави бира от хмел или от ечемик както казват по рекламите. Да, в България се прави нещо, което проста е казано, че е бира, но просто е един екстракт, спирт и газировка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Емил Костов написа:

е бира, но просто е един екстракт, спирт и газировка.

Пиша за последно защото по тази наклонена има да си пишем до безкрайност! Първо - вече не работя във въпросната пивоварна и второ там не се снима и не са позволени волни разходки между оделните производства. Това от хигиенна гледна точка и сигурност! 

Второ - спирт!!!! Стойността на спирта не е ниска, че да се използва, като заместител! Нелепо е!  Различните производители използват различни рецепти, пропорции и съставки! Така се получава и различния вкус и цвят на продукцията на различните производители! Рецепти много! Има такива при, който хмел не фигурира в производството, но това не означава бира менте!  

Вкус приятели няма! От мен :cheers:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не споря въобще. Виждал съм как се прави бира, бил съм и в пивоварна. В България вече не се гледа нито пововарен ечемик, за хмел да не говорим. Бирата се прави от екстракт, газоровка, консерванти и спирт. По същия начин се прави и всеки един алкохол тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, Емил Костов написа:

Не споря въобще. Виждал съм как се прави бира, бил съм и в пивоварна. В България вече не се гледа нито пововарен ечемик, за хмел да не говорим. Бирата се прави от екстракт, газоровка, консерванти и спирт. По същия начин се прави и всеки един алкохол тук.

По същия начин се правят и тъй наречените натурални сокове един чувал прах и вода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ostavime
        Събота (24.09), към 18.30 заповядайте в бирария Халбите 2 да пием по бира, да се видим, запознаем или... просто ако искате да ни напсувате наживо. 
        Няма нужда да обяснявате кой ще идва и кой няма да идва, защото ще прави лютеница или ще вари компоти. Просто всички желаещи са поканени. Ако админа е в настроение, ще раздава права на присъстващите. хохохо 
        Темата ще е в този раздел до събота. Тук е, за да може да се види от най-активните потребители. хехе 
        https://www.google.bg/maps/place/Бирария+Халбите+2+(Halbite+2)/@42.6959437,23.3150486,723m/data=!3m1!1e3!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0x36a4e545726d4d7!2z0JHQuNGA0LDRgNC40Y8g0KXQsNC70LHQuNGC0LUgMiAoSGFsYml0ZSAyKQ!8m2!3d42.6956472!4d23.3165804!3m4!1s0x0:0x36a4e545726d4d7!8m2!3d42.6956472!4d23.3165804
        Хайде, не се стеснявайте, а зповядайте да поспорим очи в очи за всичко, което искате. Всички да се чувстват поканени. 
        П.С. Елате ми повече :))))))
      • от crashgold
        Здравейте пичаги ..  От месец търся във Варна бира ЕР БУКЕРОН ER BOQUERON (http://vbox7.com/play:ac82a859da) и не мога да я намеря. Ако някой знае къде мога да я намеря да си я купя моля да ми каже !!!!  ЛЕК ДЕН
      • от tomekki
        Здравейте,

наскоро направих търсене из сайтове на бирарии в София и никъде не намерих да се предлага белгийската Grimbergen. Ако някой е чувал или знае къде в София може да се почерпим с тази вкусна абатска бира моля да сподели.

Благодаря предварително!

• от Fallenblood
        Здравейте, колеги!

Можете ли да ми кажете телефон на фирма, която може да ми достави 2 каси бира, на 25-и декември? Вариант е и ние да идем с кола да ги вземем - само да има откъде. За Варна, иде реч.

Благодаря предварително!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.