Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,колеги! От 3 дни започна да ми дава Син екран с надпис , your computer run into a problem или нещо от сорта. Онзи ден се появи веднъж, вчера 4 пъти и днес ( за сега) веднъж. Бихте ли помогнали да отстраня проблеми? Ако трябва да  качвам някакви dump файлове,нещо , моля да ми дадете насоки. С Windows 10 Pro N  съм , до преди 3 дни нямах никакви проблеми, мисля, че с ъпдейта в четвъртък се появи. Случва се ,докато играя CS:GO  или WoW . По друго време не съм забелязал проблем,но евентуално,ако  run  и някоя друга игрица, random  ще се получи същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметки и дай GO! И публикувай резултата. А дъмпа е в C:/Windows/Minidump

MTB.txt

091416-22796-01.dmp

091616-32015-01.dmp

091716-29609-01.dmp

091716-29656-01.dmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде свали драйверите ако не е проблем с паметта?

NVIDIA GeForce 9800 GT - това ли е видеото? Машината май ти е доста стара!

Цитат

Avast Free Antivirus (HKLM-x32\...\Avast) (Version: 12.3.2280 - AVAST Software)
Avast License by ZeNiX [2014-01-11] (HKLM-x32\...\Avast_2050_ZeNiX [2014-01-11]_is1) (Version:  - )

Това крак ли е? И защо на безплатна антивирусна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не помня от къде съм свалял драйверите :( И дам, доста е старичко,но се държи все още.  :D  Като цяло,само видеото куца,другото уж е добре за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, deqn_0000 написа:

Има екип във форума, на тях поверявай такива файлове. Просто като съвет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има доста проблеми в Устройства защото нямаш драйвери. Или са Майкрософтски или си ги свалял от неподходящо място.

Кажи си дъното, но там за десетка няма да има нищо!

преди 2 минути, AntiAlGor написа:

Има екип във форума, на тях поверявай такива файлове. Просто като съвет.

Кой екип и какви файлове да поверява и там като всичко е видно! На лична ли ще му помагат!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против теб и желанието ти да помагаш. Но едва ли, имаш толкова познания, като тези момчета. Нищо лично, развивай се и се учи. Но сигурен ли си, че съвета който би му дал, ще е правилен?

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако за всички проблеми с Уиндоус да пращаме при HJT-Team, те да кажат! И аз мога да го направя като капитулирам но уиндоуса няма да го прецакам, убеден съм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Това крак ли е? И защо на безплатна антивирусна?

Kрак е,да. Очевидно,докато е бил активен,беше на фул версия на аваст. Но все пак,не от тук идва проблема.  :D Ако имаш на идея,как мога да фиксна проблема,за който съм попитал,бих се радвал, да я споделиш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само към HJT екипа. Има и модератори, дето си знаят работата. Пак казвам, нямам нищо лично, спрямо теб. Не знам какво знаеш, не съм те виждал в действие. Може да си добър. Но съм виждал другите момчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, deqn_0000 написа:

Kрак е,да. Очевидно,докато е бил активен,беше на фул версия на аваст. Но все пак,не от тук идва проблема.  :D Ако имаш на идея,как мога да фиксна проблема,за който съм попитал,бих се радвал, да я споделиш. :)

Да кажи дъното и видеокартата примерно Асус Гигабайт и т.н. и имали Нвидия контрол панел в Контролния панел на уиндоус?А с тази антивирусна не можеш да стоиш защото не те пази. Трябва да е оригинална.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Да кажи дъното и видеокартата примерно Асус Гигабайт и т.н. и имали Нвидия контрол панел в Контролния панел на уиндоус?А с тази антивирусна не можеш да стоиш защото не те пази. Трябва да е оригинална.

Motherboard  : Asus P5Q3 Deluxe ,видео картата я разбра. И има контролен панел Nvidia-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си максимум за седмица. Има аудио драйвер за Риалтек а пише че е Sound Max. И за лан нямаш и други неща. С майкрософтски не си е работа. Аз не съм с десетка.

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106382/en-us

Да деинсталираш 341.95 и да сложиме 341.96

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106382/en-us

Ще иска рестарт.

Паметта ще я тестваш с MemTest три дена! Аз немам такива нерви. Компютъра чистен ли е?

Ако ти си слагал драйвери ги деинсталирай и остави десетката да си намери! След рестарт! Мисълта ми е че седмица ще върви по-добре с драйвери официални асуски отколкото десетка без. Какво печелиш от тая десетка? Ползваш ли новостите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2 години нямам проблеми с него. Освен с CCleaner ,друго нещо да предложиш да го почистя? Или имаш в предвид хардуер? Ако не се лъжа драйвърите точно от windows бяха теглени. Саундмакс драйвъра не го слагам,защото е мега бъгавия, много ядове с него. Десетката ми е по-удобна, по - симпъл, по-лека и +  повече FPS  с нея. :) Търсих из нета,попаднах на трабълшуут-а от майкрософт , да ънинстална ъпдейтите ,това и направих. Сега ще видим ще го бъде ли...  Ще ъпдейтна,ако има промени. Драйвъра от нвидиа,нещо ми бъгва и не мога да го дръпна. Ще опитам отново по-късно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид вътре в кутията чистено ли е?

Без да чистиш регистри с CCleaner! Ти с много неща си го наблъскал и как ти върви Adobe Photoshop CS2 на десетка се чудя?

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано,изключително добре. :D И дам,чистено е ,но утре сутрин,ще го изчистя пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Как го чистиш? Заведи го на компресор да го издухат!

Наясно ли си, че въздуха от компресор в 99% от случаите има влага? А и да се набива прахта в платката никак не е за предпочитане пред изсмукването и (сещай се сам с какво)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Каква влага има?

Явно не знаеш! Няма смисъл да ти обяснявам тогава, но да препоръчваш издухване с компресор е силно непрепоръчитерно (да не кажа, че даже е безумие)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, _Alex&Vanko_ написа:

От години го правя! И ти е късно да мислиш!;)

познавам доста хора, които продухват с компресори на които са монтирани влагоуловители-"кондензни буркани"
въпреки това, мисля, че е по-подходящо да се продухват със стара прахосмукачка ...ъ-ъ-ъ...тъй де, задната им част духа

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, AntiAlGor написа:

Не само към HJT екипа. Има и модератори, дето си знаят работата. Пак казвам, нямам нищо лично, спрямо теб. Не знам какво знаеш, не съм те виждал в действие. Може да си добър. Но съм виждал другите момчета.

Тази тема не е за HJT форума :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Хари Симов
      Здравейте.
      От няколко месеца имам проблеми със windows 10 и стар компютър на DDR2. В началото когато излезе десетката нямаше никакви проблеми, работеше безупречно, намираше си драйвъри. Проблемите започнаха след като се появиха надгражданията на на операционната система. Говоря за версии 1703 и 1709. А това смятам че ще продължава да е практика на майкрософт. Проблемът след качване на ъпдейти беше един и същ - при рестартиране не можеше повече да зареди операционната система и почваш на ново. Всеки път се опитвах да открия проблемния, но пропусках тази възможност. До онзи ден. След като го преинсталирах три пъти най накрая видях видях една от причините /да се надявам и единствена/. Последния ъпдейт носи името на годината и месеца. В момента той е 2018-1. Предния беше 2017-12 и се инсталира в момента успешно. Тъй като съм лаик на тема компютри и се уча сам на някои би им се сторило глупаво това което пиша, но ще се радвам да прочета повече мнения относно това. От това което успях да разбера е, че когато излезе такъв тип ъпдейт е хубаво да бъде забавян за два - три месеца преди да се инсталира защото се очаквало да има проблеми с несъвместимост до пълното отстраняване на проблемите с качването.
      Пиша темата с идеята някой, който разбира и се е сблъскал с такъв проблем да даде някакви съвети на нас любителите на IT техниката. 
      При DDR3 не откривам този проблем. 
    • от Nedkych
      Здравейте. Проблема е следния, Дори след преинсталация с windows 10 pro/home, след инсталиране на драивери които съм изтеглил на ново от официалните саитове на дъно, графика. След вкючване на компа или стоене в аидъл по дълго време при опит да кликна на някоя икона от десктопа, иконите ту изчезват ту се появяват. Тази сутрин не го бях изключвал за вечерта и като седнах гледам, че сами примигват. Не-знам що за кофти бъг е това. Когато натисна Win+D или отворя нещо от старта, се оправят. По принцим от както съм със две ССД-та в раид 0 странни неща се случват ми се струва, но незнам дали е от това. Някои зблъсквал ли се е с този проблем, знае ли каква е причината. По принцип някои от нещата които правя след преинсталация са, задавам перформанс пауър план и изклучвам паркирането на ядрата със страничен софт. Конфигурацията на раида ми е по дефалт от дъното. Благодаря предварително и приятно изкарване на новата година.
    • от YanV13
      Здравейте!
      Ползвам Windows 10 Pro x64 на лаптопа си, по принцип съм много доволен от работата си с тази ОС и нямам проблеми с него с изключение на 2 дребни.
      При първия проблем лаптопа се включва нормално стига до десктоп зарежда си там програмките и след около 30 секунди се само изключва напълно.Не го прави винаги, дори рядко, но го прави.Изключил съм заспивания, хибернации, бързи стартирания, но пак го прави.
      Другия проблем предполагам, че е свързан нещо с драйвъри и някаква вид съвместимост между ОС и хардуер, но все пак да го спомена.Понякога когато изключвам лаптопа във времето след екрана, на който пише "Изключване" и вече изключено положение картината се размазва много яко.
      Лаптопа е Тошиба L755  с 8гб рам, Нвидиа 520м 1гб, core i5 2450m.

п.п. Чета разни мнения, че 10-ката често "пише" върху твърдия диск и имало опасност от доста бързо износване..има ли нещо вярно?
    • от DarkEdge
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Tosashi8
      Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
      Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.