Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,колеги! От 3 дни започна да ми дава Син екран с надпис , your computer run into a problem или нещо от сорта. Онзи ден се появи веднъж, вчера 4 пъти и днес ( за сега) веднъж. Бихте ли помогнали да отстраня проблеми? Ако трябва да  качвам някакви dump файлове,нещо , моля да ми дадете насоки. С Windows 10 Pro N  съм , до преди 3 дни нямах никакви проблеми, мисля, че с ъпдейта в четвъртък се появи. Случва се ,докато играя CS:GO  или WoW . По друго време не съм забелязал проблем,но евентуално,ако  run  и някоя друга игрица, random  ще се получи същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметки и дай GO! И публикувай резултата. А дъмпа е в C:/Windows/Minidump

MTB.txt

091416-22796-01.dmp

091616-32015-01.dmp

091716-29609-01.dmp

091716-29656-01.dmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде свали драйверите ако не е проблем с паметта?

NVIDIA GeForce 9800 GT - това ли е видеото? Машината май ти е доста стара!

Цитат

Avast Free Antivirus (HKLM-x32\...\Avast) (Version: 12.3.2280 - AVAST Software)
Avast License by ZeNiX [2014-01-11] (HKLM-x32\...\Avast_2050_ZeNiX [2014-01-11]_is1) (Version:  - )

Това крак ли е? И защо на безплатна антивирусна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не помня от къде съм свалял драйверите :( И дам, доста е старичко,но се държи все още.  :D  Като цяло,само видеото куца,другото уж е добре за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, deqn_0000 написа:

Има екип във форума, на тях поверявай такива файлове. Просто като съвет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има доста проблеми в Устройства защото нямаш драйвери. Или са Майкрософтски или си ги свалял от неподходящо място.

Кажи си дъното, но там за десетка няма да има нищо!

преди 2 минути, AntiAlGor написа:

Има екип във форума, на тях поверявай такива файлове. Просто като съвет.

Кой екип и какви файлове да поверява и там като всичко е видно! На лична ли ще му помагат!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против теб и желанието ти да помагаш. Но едва ли, имаш толкова познания, като тези момчета. Нищо лично, развивай се и се учи. Но сигурен ли си, че съвета който би му дал, ще е правилен?

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако за всички проблеми с Уиндоус да пращаме при HJT-Team, те да кажат! И аз мога да го направя като капитулирам но уиндоуса няма да го прецакам, убеден съм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Това крак ли е? И защо на безплатна антивирусна?

Kрак е,да. Очевидно,докато е бил активен,беше на фул версия на аваст. Но все пак,не от тук идва проблема.  :D Ако имаш на идея,как мога да фиксна проблема,за който съм попитал,бих се радвал, да я споделиш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само към HJT екипа. Има и модератори, дето си знаят работата. Пак казвам, нямам нищо лично, спрямо теб. Не знам какво знаеш, не съм те виждал в действие. Може да си добър. Но съм виждал другите момчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, deqn_0000 написа:

Kрак е,да. Очевидно,докато е бил активен,беше на фул версия на аваст. Но все пак,не от тук идва проблема.  :D Ако имаш на идея,как мога да фиксна проблема,за който съм попитал,бих се радвал, да я споделиш. :)

Да кажи дъното и видеокартата примерно Асус Гигабайт и т.н. и имали Нвидия контрол панел в Контролния панел на уиндоус?А с тази антивирусна не можеш да стоиш защото не те пази. Трябва да е оригинална.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Да кажи дъното и видеокартата примерно Асус Гигабайт и т.н. и имали Нвидия контрол панел в Контролния панел на уиндоус?А с тази антивирусна не можеш да стоиш защото не те пази. Трябва да е оригинална.

Motherboard  : Asus P5Q3 Deluxe ,видео картата я разбра. И има контролен панел Nvidia-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си максимум за седмица. Има аудио драйвер за Риалтек а пише че е Sound Max. И за лан нямаш и други неща. С майкрософтски не си е работа. Аз не съм с десетка.

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106382/en-us

Да деинсталираш 341.95 и да сложиме 341.96

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/106382/en-us

Ще иска рестарт.

Паметта ще я тестваш с MemTest три дена! Аз немам такива нерви. Компютъра чистен ли е?

Ако ти си слагал драйвери ги деинсталирай и остави десетката да си намери! След рестарт! Мисълта ми е че седмица ще върви по-добре с драйвери официални асуски отколкото десетка без. Какво печелиш от тая десетка? Ползваш ли новостите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2 години нямам проблеми с него. Освен с CCleaner ,друго нещо да предложиш да го почистя? Или имаш в предвид хардуер? Ако не се лъжа драйвърите точно от windows бяха теглени. Саундмакс драйвъра не го слагам,защото е мега бъгавия, много ядове с него. Десетката ми е по-удобна, по - симпъл, по-лека и +  повече FPS  с нея. :) Търсих из нета,попаднах на трабълшуут-а от майкрософт , да ънинстална ъпдейтите ,това и направих. Сега ще видим ще го бъде ли...  Ще ъпдейтна,ако има промени. Драйвъра от нвидиа,нещо ми бъгва и не мога да го дръпна. Ще опитам отново по-късно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид вътре в кутията чистено ли е?

Без да чистиш регистри с CCleaner! Ти с много неща си го наблъскал и как ти върви Adobe Photoshop CS2 на десетка се чудя?

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано,изключително добре. :D И дам,чистено е ,но утре сутрин,ще го изчистя пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Как го чистиш? Заведи го на компресор да го издухат!

Наясно ли си, че въздуха от компресор в 99% от случаите има влага? А и да се набива прахта в платката никак не е за предпочитане пред изсмукването и (сещай се сам с какво)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Каква влага има?

Явно не знаеш! Няма смисъл да ти обяснявам тогава, но да препоръчваш издухване с компресор е силно непрепоръчитерно (да не кажа, че даже е безумие)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, AntiAlGor написа:

Не само към HJT екипа. Има и модератори, дето си знаят работата. Пак казвам, нямам нищо лично, спрямо теб. Не знам какво знаеш, не съм те виждал в действие. Може да си добър. Но съм виждал другите момчета.

Тази тема не е за HJT форума :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, adersa написа:

Тази тема не е за HJT форума :)

И си прав!

Във четирите дъмп файла става въпрос за => MODULE_NAME: memory_corruption

Моето мнение е да направи стартираш диск със Memtest86 + Да зареди от диска и да пусне да тества!

Една нощ е достатъчна. Изисква се да минат поне 8 pass-а!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
    • от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

• от Redstyler17
      Здравейте, проблема с инталацията на Windows 10 е следния, когато започне самата инсталация и се стигне до момента на Getting files ready for installation забива на различен процент всеки път, без значение къде - забивало е на 1%, както и на 95% и много други проценти. Лаптопа е чисто нов Аcer Aspire ES1-433-32G1 с процесор Intel Core i3-7100U 2.40 GHz 4GB RAM DDR4, 256GB Kingston SSD. Нещата, които пробвах са смяна на порта 2.0, 3.0 - същия ефект, различни USB памети - 3 на брой, различни дискови образи, включително и оригиналния от Windows, форматиране на буутващите флашки с Rufus 2.18 както и с Windows Media creating tool, пробвах да буутна и директно като закача образа на SSD-то - не се получи. Пуснах също така и MemTest86 - няма проблеми с паметта, а и SSD-то го чекнах с Hard Disk Sentinel и ми изписа, че е PERFECT - 100%. Пробвах и буут под UEFI и под Legacy - без успех, та въпроса ми е понеже май се поизчерпах от идеи, ако Вие имате някакви може да ми споделите да опитам, също така ако имате нужда от допълнителна информация. 
    • от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.