Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте смениха ми матрицата на лаптопа но нещо не ми е ок.Смисъл цветовете някак си ми се струват по бледи от преди.Трябва ли някакви драйвери да се инсталират или си е такава матрицата,може ли да се настройва от някъде,не намирам нищо.gggggW7Kh2xv.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Модел на лаптопа? За дисплея няма отделни драйвери.

Драйверите за графиката (на производителя) инсталирани ли са?

Редактирано от hayduk22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, hayduk22 написа:

Модел на лаптопа?

msi cr650

преди 12 минути, hayduk22 написа:

Драйверите за графиката (на производителя) инсталирани ли са?

Инсталирани са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, hayduk22 написа:

Има ли видима разлика в яркостта при работа само на батерия и при включен адаптер?

Не знам при батерия как ще е защото нямам,иначе яркоста е  по силна от колкото на оригиналния дисплей,но на пример червеното е някак си е по бледо.Или гледам че оригиналния ми дисплей е LED a тоя е LCD или аз съм ослепял но има разлика:ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С настройки ( RGB, gamma и т.н.  на видеокартата) не могат ли да се компенсират цветовете поне в рамките на поносимото да не те дразни. 

За да локализираш проблема видеокарта(настройки) или матрица можеш с HDMI кабел да включиш телевизор или монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, hayduk22 написа:

С настройки ( RGB, gamma и т.н.  на видеокартата) не могат ли да се компенсират цветовете поне в рамките на поносимото да не те дразни. 

От тука ли се настройва,че не ми е ясно нещо ggggGfxMswk.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И от тук можеш да опиташ, първо пусни калибриране на дисплея. Ако не се лъжа би трябвало да има АМД каталист контрол център и от неговите настройки за цветовете(с плъзгачите)

Ако не се получава/не ти харесва връщай настройките по подразбиране

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От горното не става,а пък тука няма никъде плъзгачи за цветовете,ще изтегля най новия драйвер да видя да ли ще се появат плъзгачите.Благодаря за насоките!Bez-ime9xzFjOs.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, hayduk22 написа:

Не е това

От кво може да е,трябва ми цветовете да увелича и няма от къде:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, hayduk22 написа:

ко не се лъжа би трябвало да има АМД каталист контрол център и от неговите настройки за цветовете(с плъзгачите)

Калибрирането си го има в Windows-a и не е само до разместване плъзгачи на цветовете. 

Напълно нормално е два дори и еднакви дисплея(от един производител, тип и модел) за това ги има и калибраторите. силно се съмнявам старата ви матрица да е била Led а новата не. При LED матриците яма инвертор докато при другите има и ако лаптопа е бил с LED то вероятно няма предвидено място къде да се събере инвертора.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, pconline написа:

Калибрирането си го има в Windows-a и не е само до разместване плъзгачи на цветовете. 

Напълно нормално е два дори и еднакви дисплея(от един производител, тип и модел) за това ги има и калибраторите. силно се съмнявам старата ви матрица да е била Led а новата не. При LED матриците яма инвертор докато при другите има и ако лаптопа е бил с LED то вероятно няма предвидено място къде да се събере инвертора.

Може и да не е била LED гледам че пише LED Panel и за това си мисля така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.