Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, имам дрон - той се контролира чрез телефон - дрона изъчва wifi сигнал, свързваш се към wifi мрежата му и го управляваш. Проблема е, че на повече от 300м. сигнала се губи. Може да се закупи отделно дистанционно за дрона, което е с антена - така може да се управлява на 2000м. Въпроса е, че аз не желая да закупувам това дистанционно. Има ли усилвател за wifi сигнал, който ще ми помогне да улавям сигнала на дрона когято той е на 1000м. от мен например ... - с пряка видимост.
    Спецификациите на wifi са  

• Wi-Fi Aerials: 2.4 and 5 GHz dual dipole aerials

Дрона е 

https://www.parrot.com/bu/en/drones/parrot-bebop-2#technicals

А дистанционното, което позволява той да се контролира на 2км е - 

https://www.parrot.com/bu/en/accessories/drones/parrot-skycontroller-black-edition#parrot-skycontroller-black-edition-details

Ето и схема - примерна на това, което искам.

схема.jpg

Редактирано от Ivelin Stoyanov
    Добавяне на схема. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Ivelin Stoyanov написа:

...имам дрон - той се контролира чрез телефон - дрона изъчва wifi сигнал,...Проблема е, че на повече от 300м. сигнала се губи.

В случая телефона е виновен.Просто 300 метра му е лимита за свързване с wifi сигнал.Някои мобилни телефони,обаче имат букса за свързване на външна антена.Иначе  wifi усилватели има,но се свързват към компютър с УСБ и работят със собствен драйвър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Димитър 59 написа:

В случая телефона е виновен.Просто 300 метра му е лимита за свързване с wifi сигнал.Някои мобилни телефони,обаче имат букса за свързване на външна антена.Иначе  wifi усилватели има,но се свързват към компютър с УСБ и работят със собствен драйвър.

Дистанционното което се предлага заедно с дрона - се свързва също с телефона - то има вградена антена. Тоест то се свързва с телефона чрез miniusb входа/изхода на телефона. Мисля си за някакви repeater на сигнала. Тоест някакво преносимо устройство, което да приема сигнала аз да се свързвам с него и така да управлявам дрона. Тоест като междинна точка между мен и дрона ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Губи се преносимостта с това междинно у-во - иначе може да се сложи лаптоп - към него през мрежовата карта или през усб е вързан усилвател - репитар на сигнала и после през безжичната карта на лаптопа правиш мрежа към телефона. Накрая бриджваш двете мрежи и готово. Нямам опит с усилвател - повторител на безжичен сигнал и не мога да ти предложа конкретен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, krassleto написа:

Губи се преносимостта с това междинно у-во - иначе може да се сложи лаптоп - към него през мрежовата карта или през усб е вързан усилвател - репитар на сигнала и после през безжичната карта на лаптопа правиш мрежа към телефона. Накрая бриджваш двете мрежи и готово. Нямам опит с усилвател - повторител на безжичен сигнал и не мога да ти предложа конкретен.

Погледнах нещо такова 
    http://www.salebg.net/ruter-usilvatel-wifi-mini-3-v-1-tehnologiya
    или по-мощно 
    http://www.salebg.net/ruter-antena-b-link-bl-da01-150-mbps-s-nai-moshten-obhvat

Въпроса ми е дали това ще ми свърши работа и има ли смисъл да го взимам въобще ? 
    И кое от двете устройства ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Ivelin Stoyanov написа:

Погледнах нещо такова 
    http://www.salebg.net/ruter-usilvatel-wifi-mini-3-v-1-tehnologiya
    или по-мощно 
    http://www.salebg.net/ruter-antena-b-link-bl-da01-150-mbps-s-nai-moshten-obhvat

Въпроса ми е дали това ще ми свърши работа и има ли смисъл да го взимам въобще ? 
    И кое от двете устройства ? 

Това са рутери,в които да вкараш интернета с кабел и да ти излъчват безжично,а не да хванат безжичен сигнал и да ти го изпращат.Няма да свърши работа.При теб проблема е,че искаш да контролираш дрона с телефона.Ако е от лаптоп има много варианти на мрежови адаптери с хубави антени,които да хващат сигнала от по далече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Това са рутери,в които да вкараш интернета с кабел и да ти излъчват безжично,а не да хванат безжичен сигнал и да ти го изпращат.Няма да свърши работа.При теб проблема е,че искаш да контролираш дрона с телефона.Ако е от лаптоп има много варианти на мрежови адаптери с хубави антени,които да хващат сигнала от по далече.

"Предоставя множество работни режими, като например безжичната маршрутизация, безжичен AP, AP клиент, безжични мостове и безжичен повторител,"
    Бежичен повторител ... до колкото съм запознат означава че прихваща wireless сигнала и ти го повтаря - дават го че се използва цитирам -
    Антената е специално направена за приемане и предаване на WiFi сигнал от отдалечени мрежи. 

Но дали ще успее да "приеме" сигнала от далеч, тъй като предаването не е проблем - аз съм близо до него. Аз мисля че ще успее ... но искам и второ мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Ivelin Stoyanov написа:

Антената е специално направена за приемане и предаване на WiFi сигнал от отдалечени мрежи.

Никъде не казват,колко отдалечени ще са тези мрежи.Не вярвам да хванат сигнал на повече от 300 метра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Димитър 59 написа:

Никъде не казват,колко отдалечени ще са тези мрежи.Не вярвам да хванат сигнал на повече от 300 метра.

Да, точно това се чудя и аз ... 
    Защото, ако хващат на повече ще ми вършат работа, но ако не ... не ми въшат ... а и картинката която е дадена там ... по нея до колкото се ориентирам ... мисля че може и да хващат ... 

2016-09-18_2207.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При големи разстояния,се използват антени с насочено действие,като тази от линка на дистанционното.Дрона,като се движи,ти ли ще въртиш постоянно антената на рутера към него?Защото като се премести само с 20 градуса и от 300 метра няма да имаш сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва ти пример мощен usb wifi адаптер със сменяема антена, като ще я замениш с насочена такава , но не остро насочена а със сравнително широк ъгъл пример тази поставена в направлението където ще лети дрона и този адаптер ;)

като се има предвид силата и чувствителността на адаптера в кобинация от усилващата антена и чиста френелова зона то 1000м. не би трябвало да е проблем

Редактирано от JohnTRIVOLTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Трябва ти пример мощен usb wifi адаптер със сменяема антена, като ще я замениш с насочена такава , но не остро насочена а със сравнително широк ъгъл пример тази поставена в направлението където ще лети дрона и този адаптер ;)

И как това ще се върже към телефон? Нали питащия управлява дрона си от телефон

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, capnemo написа:

И как това ще се върже към телефон? Нали питащия управлява дрона си от телефон

Е предполагам има приложение и за PC все пак се ползва WiFi !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Е предполагам има приложение и за PC все пак се ползва WiFi !

Въпроса във форума е за телефон, ако беше за  PC има доста такива антени ... и не ми е проблем да си намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Ivelin Stoyanov написа:

Въпроса във форума е за телефон, ако беше за  PC има доста такива антени ... и не ми е проблем да си намеря.

Това ти е варианта колкото и да не ти харесва, телефона може толкова, за другото си плащаш !

P.S. Иначе за спорта може да изкараш един конектор - пример пигтейл пoйнат вътрев телефонa за антената на 2.4GHz и да го свързваш с подобна антена с високочестотен кабел, друг е въпроса RF усилвателя как ще сработва :)

Редактирано от JohnTRIVOLTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Ivelin Stoyanov написа:

Да, точно това се чудя и аз ... 
    Защото, ако хващат на повече ще ми вършат работа, но ако не ... не ми въшат ... а и картинката която е дадена там ... по нея до колкото се ориентирам ... мисля че може и да хващат ... 

2016-09-18_2207.png

ТОВА на тази снимка са вид нано станции и не са точно WiFi антени, с тях можеш да пренесеш безжично сиглан от А до Б, но аз и ти като потребители не можем да се вържем към тях, защото софтуера им не го позволява. Тоест могат да се свързват двете антени една с друга и в повечето случаи ОТ ЕДИН МОДЕЛ. Освен това те трябва да са ЕДНА срещу друга за да имат пълен сигнал на макс. скорост. НО и те се нуждаят от захранване 12 волта.

А относно WiFi рипийтъри-те може до някъде да свърши работа, но те не работят на батерия а на ток, евентуално можеш да им направиш адаптер да се захранват от кола ( акомулатор, демек тежко и не може да се разхождаш много с него ). С малък акомулатор не знам колко време ще можеш да си играеш.  ИМА външни WiFi карти за смартфони, проблема е че са китайски и до колко далеч ще хващат също най-вероятно е строго секретна тайна :D предхождана от лъжа на етикета. Не се знае и колко ще работи като цяло и дали ще работи точно с твоя смартфон или таблет. Просто си за никъде без това дистанционно. Струва ми се че няма да ти се получи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, callpchelp написа:

ТОВА на тази снимка са вид нано станции и не са точно WiFi антени, с тях можеш да пренесеш безжично сиглан от А до Б, но аз и ти като потребители не можем да се вържем към тях, защото софтуера им не го позволява. Тоест могат да се свързват двете антени една с друга и в повечето случаи ОТ ЕДИН МОДЕЛ. Освен това те трябва да са ЕДНА срещу друга за да имат пълен сигнал на макс. скорост. НО и те се нуждаят от захранване 12 волта.

А относно WiFi рипийтъри-те може до някъде да свърши работа, но те не работят на батерия а на ток, евентуално можеш да им направиш адаптер да се захранват от кола ( акомулатор, демек тежко и не може да се разхождаш много с него ). С малък акомулатор не знам колко време ще можеш да си играеш.  ИМА външни WiFi карти за смартфони, проблема е че са китайски и до колко далеч ще хващат също най-вероятно е строго секретна тайна :D предхождана от лъжа на етикета. Не се знае и колко ще работи като цяло и дали ще работи точно с твоя смартфон или таблет. Просто си за никъде без това дистанционно. Струва ми се че няма да ти се получи.

Явно си прав, мерси за отговора ... ще го мъча с компютър :D 
    Ако намеря решение или отговор ... ще го споделя с вас ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Ivelin Stoyanov написа:

Явно си прав, мерси за отговора ... ще го мъча с компютър :D 
    Ако намеря решение или отговор ... ще го споделя с вас ... 

Да, лаптоп с външно Wifi с възможност за допълнителна антена, ще върши работа.

Да не забравиш да пишеш :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз използвам такъв усилвател https://4sales.bg/antena-za-internet-273 . Използвам го с друга цел, за да хващам интернет на двора, но мисля, че и на теб би ти свършил работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
        Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
      • от ivandersar
        Здравейте колеги.Имам следният проблем и ще съм благодарен ако ми дадете каквито и да било съвети.
        ПРОБЛЕМЪТ Е СЛЕДНИЯ
        Купих си рутер и понеже не е някаква голяма философия самото му пускане и свързване го направих сам.Тук обаче идва проблема.Кабелът който идва от доставчика го свързвам в порта WAN и лампичката свети.Свързвам компютъра в един от другите свободни портове и тази лампичка свети.В действителност wi fi сигнал има но като се свържа с някое от устройствата си имам 5 черти обхват но в действителност интернет няма.На компютъра също няма интернет като ми седи жълто триъгалниче.А като пусна кабела от доставчика в компютъра интернет ИМА.
        Чудя се възможно ли е рутерът да не приема по някакъв начин сигналът който идва по кабела...И за това да не може да го предаде след това ?
        Ще съм ви благодарен за всеки съвет за това какво бих  могъл да направя.
      • от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.