Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, имам дрон - той се контролира чрез телефон - дрона изъчва wifi сигнал, свързваш се към wifi мрежата му и го управляваш. Проблема е, че на повече от 300м. сигнала се губи. Може да се закупи отделно дистанционно за дрона, което е с антена - така може да се управлява на 2000м. Въпроса е, че аз не желая да закупувам това дистанционно. Има ли усилвател за wifi сигнал, който ще ми помогне да улавям сигнала на дрона когято той е на 1000м. от мен например ... - с пряка видимост.
Спецификациите на wifi са  

• Wi-Fi Aerials: 2.4 and 5 GHz dual dipole aerials

Дрона е 

https://www.parrot.com/bu/en/drones/parrot-bebop-2#technicals

А дистанционното, което позволява той да се контролира на 2км е - 

https://www.parrot.com/bu/en/accessories/drones/parrot-skycontroller-black-edition#parrot-skycontroller-black-edition-details

Ето и схема - примерна на това, което искам.

схема.jpg

Редактирано от Ivelin Stoyanov
Добавяне на схема. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Ivelin Stoyanov написа:

...имам дрон - той се контролира чрез телефон - дрона изъчва wifi сигнал,...Проблема е, че на повече от 300м. сигнала се губи.

В случая телефона е виновен.Просто 300 метра му е лимита за свързване с wifi сигнал.Някои мобилни телефони,обаче имат букса за свързване на външна антена.Иначе  wifi усилватели има,но се свързват към компютър с УСБ и работят със собствен драйвър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

В случая телефона е виновен.Просто 300 метра му е лимита за свързване с wifi сигнал.Някои мобилни телефони,обаче имат букса за свързване на външна антена.Иначе  wifi усилватели има,но се свързват към компютър с УСБ и работят със собствен драйвър.

Дистанционното което се предлага заедно с дрона - се свързва също с телефона - то има вградена антена. Тоест то се свързва с телефона чрез miniusb входа/изхода на телефона. Мисля си за някакви repeater на сигнала. Тоест някакво преносимо устройство, което да приема сигнала аз да се свързвам с него и така да управлявам дрона. Тоест като междинна точка между мен и дрона ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Губи се преносимостта с това междинно у-во - иначе може да се сложи лаптоп - към него през мрежовата карта или през усб е вързан усилвател - репитар на сигнала и после през безжичната карта на лаптопа правиш мрежа към телефона. Накрая бриджваш двете мрежи и готово. Нямам опит с усилвател - повторител на безжичен сигнал и не мога да ти предложа конкретен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, krassleto написа:

Губи се преносимостта с това междинно у-во - иначе може да се сложи лаптоп - към него през мрежовата карта или през усб е вързан усилвател - репитар на сигнала и после през безжичната карта на лаптопа правиш мрежа към телефона. Накрая бриджваш двете мрежи и готово. Нямам опит с усилвател - повторител на безжичен сигнал и не мога да ти предложа конкретен.

Погледнах нещо такова 
http://www.salebg.net/ruter-usilvatel-wifi-mini-3-v-1-tehnologiya
или по-мощно 
http://www.salebg.net/ruter-antena-b-link-bl-da01-150-mbps-s-nai-moshten-obhvat

Въпроса ми е дали това ще ми свърши работа и има ли смисъл да го взимам въобще ? 
И кое от двете устройства ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Ivelin Stoyanov написа:

Погледнах нещо такова 
http://www.salebg.net/ruter-usilvatel-wifi-mini-3-v-1-tehnologiya
или по-мощно 
http://www.salebg.net/ruter-antena-b-link-bl-da01-150-mbps-s-nai-moshten-obhvat

Въпроса ми е дали това ще ми свърши работа и има ли смисъл да го взимам въобще ? 
И кое от двете устройства ? 

Това са рутери,в които да вкараш интернета с кабел и да ти излъчват безжично,а не да хванат безжичен сигнал и да ти го изпращат.Няма да свърши работа.При теб проблема е,че искаш да контролираш дрона с телефона.Ако е от лаптоп има много варианти на мрежови адаптери с хубави антени,които да хващат сигнала от по далече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Това са рутери,в които да вкараш интернета с кабел и да ти излъчват безжично,а не да хванат безжичен сигнал и да ти го изпращат.Няма да свърши работа.При теб проблема е,че искаш да контролираш дрона с телефона.Ако е от лаптоп има много варианти на мрежови адаптери с хубави антени,които да хващат сигнала от по далече.

"Предоставя множество работни режими, като например безжичната маршрутизация, безжичен AP, AP клиент, безжични мостове и безжичен повторител,"
Бежичен повторител ... до колкото съм запознат означава че прихваща wireless сигнала и ти го повтаря - дават го че се използва цитирам -
Антената е специално направена за приемане и предаване на WiFi сигнал от отдалечени мрежи. 

Но дали ще успее да "приеме" сигнала от далеч, тъй като предаването не е проблем - аз съм близо до него. Аз мисля че ще успее ... но искам и второ мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Ivelin Stoyanov написа:

Антената е специално направена за приемане и предаване на WiFi сигнал от отдалечени мрежи.

Никъде не казват,колко отдалечени ще са тези мрежи.Не вярвам да хванат сигнал на повече от 300 метра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

Никъде не казват,колко отдалечени ще са тези мрежи.Не вярвам да хванат сигнал на повече от 300 метра.

Да, точно това се чудя и аз ... 
Защото, ако хващат на повече ще ми вършат работа, но ако не ... не ми въшат ... а и картинката която е дадена там ... по нея до колкото се ориентирам ... мисля че може и да хващат ... 

2016-09-18_2207.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При големи разстояния,се използват антени с насочено действие,като тази от линка на дистанционното.Дрона,като се движи,ти ли ще въртиш постоянно антената на рутера към него?Защото като се премести само с 20 градуса и от 300 метра няма да имаш сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти пример мощен usb wifi адаптер със сменяема антена, като ще я замениш с насочена такава , но не остро насочена а със сравнително широк ъгъл пример тази поставена в направлението където ще лети дрона и този адаптер ;)

като се има предвид силата и чувствителността на адаптера в кобинация от усилващата антена и чиста френелова зона то 1000м. не би трябвало да е проблем

Редактирано от JohnTRIVOLTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Трябва ти пример мощен usb wifi адаптер със сменяема антена, като ще я замениш с насочена такава , но не остро насочена а със сравнително широк ъгъл пример тази поставена в направлението където ще лети дрона и този адаптер ;)

И как това ще се върже към телефон? Нали питащия управлява дрона си от телефон

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

И как това ще се върже към телефон? Нали питащия управлява дрона си от телефон

Е предполагам има приложение и за PC все пак се ползва WiFi !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Е предполагам има приложение и за PC все пак се ползва WiFi !

Въпроса във форума е за телефон, ако беше за  PC има доста такива антени ... и не ми е проблем да си намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ivelin Stoyanov написа:

Въпроса във форума е за телефон, ако беше за  PC има доста такива антени ... и не ми е проблем да си намеря.

Това ти е варианта колкото и да не ти харесва, телефона може толкова, за другото си плащаш !

P.S. Иначе за спорта може да изкараш един конектор - пример пигтейл пoйнат вътрев телефонa за антената на 2.4GHz и да го свързваш с подобна антена с високочестотен кабел, друг е въпроса RF усилвателя как ще сработва :)

Редактирано от JohnTRIVOLTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ivelin Stoyanov написа:

Да, точно това се чудя и аз ... 
Защото, ако хващат на повече ще ми вършат работа, но ако не ... не ми въшат ... а и картинката която е дадена там ... по нея до колкото се ориентирам ... мисля че може и да хващат ... 

2016-09-18_2207.png

ТОВА на тази снимка са вид нано станции и не са точно WiFi антени, с тях можеш да пренесеш безжично сиглан от А до Б, но аз и ти като потребители не можем да се вържем към тях, защото софтуера им не го позволява. Тоест могат да се свързват двете антени една с друга и в повечето случаи ОТ ЕДИН МОДЕЛ. Освен това те трябва да са ЕДНА срещу друга за да имат пълен сигнал на макс. скорост. НО и те се нуждаят от захранване 12 волта.

А относно WiFi рипийтъри-те може до някъде да свърши работа, но те не работят на батерия а на ток, евентуално можеш да им направиш адаптер да се захранват от кола ( акомулатор, демек тежко и не може да се разхождаш много с него ). С малък акомулатор не знам колко време ще можеш да си играеш.  ИМА външни WiFi карти за смартфони, проблема е че са китайски и до колко далеч ще хващат също най-вероятно е строго секретна тайна :D предхождана от лъжа на етикета. Не се знае и колко ще работи като цяло и дали ще работи точно с твоя смартфон или таблет. Просто си за никъде без това дистанционно. Струва ми се че няма да ти се получи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, callpchelp написа:

ТОВА на тази снимка са вид нано станции и не са точно WiFi антени, с тях можеш да пренесеш безжично сиглан от А до Б, но аз и ти като потребители не можем да се вържем към тях, защото софтуера им не го позволява. Тоест могат да се свързват двете антени една с друга и в повечето случаи ОТ ЕДИН МОДЕЛ. Освен това те трябва да са ЕДНА срещу друга за да имат пълен сигнал на макс. скорост. НО и те се нуждаят от захранване 12 волта.

А относно WiFi рипийтъри-те може до някъде да свърши работа, но те не работят на батерия а на ток, евентуално можеш да им направиш адаптер да се захранват от кола ( акомулатор, демек тежко и не може да се разхождаш много с него ). С малък акомулатор не знам колко време ще можеш да си играеш.  ИМА външни WiFi карти за смартфони, проблема е че са китайски и до колко далеч ще хващат също най-вероятно е строго секретна тайна :D предхождана от лъжа на етикета. Не се знае и колко ще работи като цяло и дали ще работи точно с твоя смартфон или таблет. Просто си за никъде без това дистанционно. Струва ми се че няма да ти се получи.

Явно си прав, мерси за отговора ... ще го мъча с компютър :D 
Ако намеря решение или отговор ... ще го споделя с вас ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Ivelin Stoyanov написа:

Явно си прав, мерси за отговора ... ще го мъча с компютър :D 
Ако намеря решение или отговор ... ще го споделя с вас ... 

Да, лаптоп с външно Wifi с възможност за допълнителна антена, ще върши работа.

Да не забравиш да пишеш :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам такъв усилвател https://4sales.bg/antena-za-internet-273 . Използвам го с друга цел, за да хващам интернет на двора, но мисля, че и на теб би ти свършил работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от did90
      Здравейте, 
      Преди около месец си закупих горепосочения телевизор, свъзах го с wifi без проблем, преди 2 седмици някъде обаче при опит да стартирам Smart функциите, телевизорът не реагира изобщо, при което реших да го преинсталирам - да го върна към заводски настройки. От тогава изобщо не може да открие нито 1 безжична мрежа, а наоколо има поне 10, моят рутер е буквално на сантиметри и не го намира, а с останалите устройства няма проблеми. Пробвах WPS свързване и чрез бутона на рутера и онлайн през настройките, изписва, че се е свързал, след което като се опитам да заредя нещо, пак няма.. Моля дайте съвет какво може да е, трябва ли да го нося в сервиз..?
    • от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.